Skocz do zawartości
IGNORED

Skrzynki proac ukończone... piękne??


dialer

Rekomendowane odpowiedzi

po wielu tygodniach pracy ukończyłem dzieło "klonowania" skrzynek do kolumn proac response 2.5 prawda że się opłaciło?? :) są piękne i co najważniejsze w pełni zgodne z oryginałem(no prawie ;) !

niestety na razie tylko zdobią mój pokój :( wytrwale zbieram kase na głośniki.

Służę poradą dla rozpoczynających pracę nad podobym cudem :)

[obrazekLUKASZ-46654_1.jpg] [obrazekLUKASZ-46654_2.jpg] [obrazekLUKASZ-46654_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-117-100006955 1170253861_thumb.jpg

post-117-100006956 1170253860_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Respone 2.5 ! Jak żywe ;-) A zwrotnicę którą wybrałeś ? Tą oryginalną tj tą z tej chińskiej gazety skserownej przez Bena z Ameryki i zamieszczoną w tajemnicy na geocities czy też podrasowaną z notch filtrem Gravesena ?

Życze żeby po zamontowaniu driverów grały chociaż w połowie tak dobrze jak Studio 125 ;-) A serio to gratulację za estetyczne wykonanie skrzynek . Nic tak faceta nie dowartosciowuje jak własnoręczna robótka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio=>

klejenie forniru zleciłem człowiekowi zajmującemu się tym profesjonalnie(znajomy z firmy)

kleił to na klej soudl D4/B4 a następnie... w prasę.

 

Fornirowanie wykonane przed wycięciem otworów.

otwory wykonałem za pomocą frezarki górnowrzecionowej ( z cyrklem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troy=>

zwrotnice będzie ta od Trolesa z notch filtrem.

(wykonanie chyba zlece firmie Polink, nie mam czym mierzyć zwrotnic a jednak od tego duuużo zależy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dialer

 

Dobra i estetyczna robota.

Około 1000 zł to dość dużo (ale z pomyłkami - to przyzwoicie).

Jakiś czas temu pytałem stolarza (raczej z ciekawóści) - chciał około 600zł.

 

Czy zwrotnicę będziesz robił od razu docelową, czy początkowo tylko prowizorkę?

Jaki byłby koszt zwrotnicy (nie na ultra częściach)?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde brawo sa wspaniałe..ale bajer...cos czuje ze tylko jak za rok moj developer wybuduje mi mieszkanie to stane sie twoim "kolegą"

Tez mam straszną chrapke na samodzielne "zklonowanie" pro-aców.

Super!!!:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>R.u.s.t

tak chyba będę robił od razu robił zwrotnice ścisle wg schematu jak wspominałem nie mam cym ich pomierzyć.

co do ceny to czekam na wycene z polink(w sekcji wysokotonowej mają być cewki taśmowe, pozostałe rdzeniowe, i kondensatory polipropylenowe)

 

z całym szacunkiem dla Twojego stolarza ale chba nie bardzo jest zorientowany ile będzie miał z tym pracy ale jak chce z jego materiałami zrobić za 600zł to śmiało możesz mu to zlecić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>AdamL

 

Fornir dąb+bejca IN180 (ICA)

mata to papa podkładowa termozgrzewalna + mata bitumiczna samoprzylepna(z motoryzacyjnego) grubość w sumie =5mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dialer

 

Dziękuję.

Stolarz to znajomy (ma małą stolarnię).

Pewnie dlatego tak mnie"podsumował" (materiały też jego).

 

Pytałem z ciekawości.

Będę robił kolumny - 3 drożne dipole (dopiero w marcu, mam nadzieję).

Chciałbym kupić dobre głośniki - nie wiem jeszcze jakie - Focal, Accuton, Audax?

Zanim uzbieram na głosniki to minie spooooro czasu.

 

Moja obudowa to tylko "deska" (ok. 130 cm, na razie bez głosników)

W przyszłości pewnie obuduję głośnik basowy (80 - 100 litrowa linia transmisyjna).

Zwrotnicę zrobi mi kolega, nie potrafię tego zrobić sam.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego dźwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troels, by zlikwidowac peak, ostatecznie zamontowal tweetery ss 9500. Moze warto dolozyc pare zl i zdecydowac sie na te wlasnie wersje, choc w ostatecznosci to juz nie bedzie proac. trzeba sie zdecydowac od razu, gdyz trzeba pozniej zmieniac zwrotnice

 

warto pamietac o zamowieniu przetworników o podobnych numerach seryjnych. SS to renomowana firma, nie powiny sie zdarzyc wpadka, jednak by zadbac o dobre sfazowanie - warto o to zadbac.

 

piekne skrzynki, choc mnie sie zawsze bardzoiej podobaly w okleinie z czeresni

 

pozdrawaim, powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t.:

"Pozdrawiam i życzę dobrego dźwieku"

 

Z obudowy bez głośników?

 

;) ;) ;)

 

A "mój" stolarz obudowy zrobił za 400 zł - robił je "po godzinach", bo normalnie to ma zap.... (choć jest właścicielem firmy). Pokrył je także fornirem (bukowym)+bejca+lakier+MDF (to raczej oczywiste :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dialer> Piekne skrzynki gratuluje. Sam sie przymierzam do budowy klonow. Ale ciagle zbieram na glosniki..:(

Czy mozesz podac zrodlo, materialy z ktorych korzystales przy budowie skrzynek. Poniewaz jest kilka wersji wymiarow obudow.

dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>tomecz

Dzięki za poradę, też myślałem nad SS9500 ale:

1.wiem jak gra response 2,5(zakładając że mój klon będzie grał choć trochę podobnie do oryginału :) a jak będzie grał DIY z SS 9500 mogę tylko wierzyć opisowi trolesa.

2.otwory są wycięte pod 2010/8513 próby powiększenia otworu mogą skończyć się tragicznie ponieważ albo trzeba to robić od ręki albo wstawiać coś w środek aby był punkt zaczepienia dla cyrkla, a gdybym teraz coś popsuł to bym sobie tego nie darował !! ;)

 

co do forniru, to taż chciałem czereśnie ale niestety miałem problem ze zdobyciem forniru wiec ostatecznie pozostałem przy dębie dzieki temu miałem możliwość wybrania najładniejszych wzorów słojów(prawda że ładny wzór?) a na żywo kolor jest b. zbliżony do czereśni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Piotrek (i inni)

nie wypisujcie takich rzeczy że można zrobić je za 400 zł za tyle to najwyżej mozna sobie zrobić atrapę proac’ów :)

 

Podliczyłem z grubsza koszt materiałów których nikt nie bierze pod uwagę przy zabieraniu się do budowy:

-lakiery(na fornir i czarny na tył),

-bejca(+podkład)

-impregnat + podkład pod lakier na tył kolumny,

-konfirmaty(wkręty stolarskie wychodzi ok 80-100 szt.!)

-klej do forniru ,klej do MDF (można używać tego samego czyli Soudal poliuretanowy D4)

-(używałem też specjalnego trwale elastycznego kleju(Soudal Soudasel HT) do przyklejenia --podstaw ale to ewentualnie można przykręcić)

-szpachla poliuretanowa (do MDF)

-taśmy lakiernicze (papierowe żółte)

-ostrza do skalpela(idzie b. dużo)

-arkusze ścierne (na papierze i na płótnie)

no i jeszcze kilka drobnych rzeczy

a więc koszt tego wszystkiego to ok 330-350 zł ( i to po cenach hurtowych pracuje w firmie gdzie to wszystko mogłem kupić dużo taniej a w detalu pewnie cena by przekroczyła wyżej wspomniane 400 zł a gdzie MDF, fornir, maty, rury bas reflex itd...)

 

oczywiście gdy „znajomy stolarz” nie policzy kosztu rzeczy które i tak ma i swojej robocizny to mozna sie wyrobić w tych 400-600 zł

 

mam nadzieje że nie zniechęciło to niezdecydowanych do budowy a jedynie Wam pomoże :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Piotrek (i inni)

nie wypisujcie takich rzeczy że można zrobić je za 400 zł za tyle to najwyżej mozna sobie zrobić atrapę proac’ów ;)

 

Podliczyłem z grubsza koszt materiałów których nikt nie bierze pod uwagę przy zabieraniu się do budowy:

-lakiery(na fornir i czarny na tył),

-bejca(+podkład)

-impregnat + podkład pod lakier na tył kolumny,

-konfirmaty(wkręty stolarskie wychodzi ok 80-100 szt.!)

-klej do forniru ,klej do MDF (można używać tego samego czyli Soudal poliuretanowy D4)

-(używałem też specjalnego trwale elastycznego kleju(Soudal Soudasel HT) do przyklejenia --podstaw ale to ewentualnie można przykręcić)

-szpachla poliuretanowa (do MDF)

-taśmy lakiernicze (papierowe żółte)

-ostrza do skalpela(idzie b. dużo)

-arkusze ścierne (na papierze i na płótnie)

no i jeszcze kilka drobnych rzeczy

a więc koszt tego wszystkiego to ok 330-350 zł ( i to po cenach hurtowych pracuje w firmie gdzie to wszystko mogłem kupić dużo taniej a w detalu pewnie cena by przekroczyła wyżej wspomniane 400 zł a gdzie MDF, fornir, maty, rury bas reflex itd...)

 

oczywiście gdy „znajomy stolarz” nie policzy kosztu rzeczy które i tak ma i swojej robocizny to mozna sie wyrobić w tych 400-600 zł

 

mam nadzieje że nie zniechęciło to niezdecydowanych do budowy a jedynie Wam pomoże :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek niezalogowany

(Konto usunięte)

dialer:

Te 400 zł za paczki TO NIE ŚCIEMA!!!. Fakt - użyty MDF miał grubość 22mm...

Dodatkowo stolarz ten, gdy do niego przyszedłem po kilku miechach aby mi je zrobił nieco ciemniejsze - wykonał to gratis (bo mi się znudziła jasna okleina :) ). Głupio mi było nic nie płacić za robociznę (musiał przecież zeszlifować lakier i nałożyć delikatnie bejcę i ponownie polakierować) więc dałem mu "na flaszkę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można mieć skrzynki do Response 2.5 za 400 zł ;-) pod warunkiem ,że się samemu je zrobi...

A leniwi niech nie wyzyskują dziadków stolarzy bo ci też mają wnuki... i te 600 zł za wykonanie pary ładnych skrzynek po prostu TRZEBA zapłacić - wszak to min 3 dni dobrej roboty :

1 ) rżnięcie , montaż , szpachlownie

2 ) szlifowanie , frezowanie , fornirowanie

3 ) bejcowanie , wykończeniówka

Reasumując :

głośniki 2000 zł , skrzynki 1000 zł , zwrotnice+kable+osprzęt 1000 zł = 4 000zł za klona

 

Podczas gdy nowe Studio 125 można kupić za nieco ponad 5 000 zł ... na raty ...albo za ok 4000 zł z drugiej ręki ... które na pewno nie zagrają poniżej pewnego wysokiego poziomu...

Kilka miesięcy temu rozważałem budowę tego klona ale wobec powyższej kalkulacji zrezygnowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji porównywać klona Response 2.5 z Proac Studio 125 . Zresztą myślę ,że mało który budowniczy klona zna brzmienie oryginalnego R 2.5. Na necie są relacje jak je zrobić, jak szlifować,fornirować,wykańczać co dowodzi ,że budowa klona jest dobrą zabawą . I tu się zgadzam ,że samodzielnie zrobić skrzynki + zwrotnicę + dosłownie wszystko "temi rencami" to dla każdego faceta dobra szkoła i powód do satysfakcji . Ale zlecanie roboty innym w celu otrzymania kolumn które wyglądają jak Proac Response 2.5 , kosztują 4 kzł a grają ...? No właśnie - nikt z klonujących nie zna na 100% wszystkich niuansów oryginalnego projektu R 2.5 począwszy od modyfikacji w głośnikach robionych dla Proac a skończywszy na zwrotnicy której conajmniej 2 wersje sa ogólnie dostepne. A żadna z nich nie jest na 100 % oryginalna . Słowem trudno porównywac klona R 2.5 z oryginalnymi Proacami . Należy raczej do tego podchodzić jako do sprawdzonego projektu DYI za 4 kzł . I koniecznie posłuchać Studio 125 albo Studio 100 przed zakupem głosników ;-) Chodzi przecież o to aby jak najlepiej grało :-o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.