Skocz do zawartości
IGNORED

Pathos Classic One MK III - warto?


soso

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem dobra cenowo oferte zakupu tego wzmacniacza. Poszperalem w internecie i dostalem kompletnego zawrotu glowy - takiej rozbieznosci opinii jeszcze chyba nie spotkalem. Nie chodzi o calosc - generalnie opinie pozytywne ale np. kwestia basu - od anemiczny do pelny i zdecydowany. Gora pasma od bardzo jasnej do wycofanej, scena od skompresowanej do stadionowej. Co jest grane!!!!????

 

Fantastyczne recenzje m.in. Stereophile

Doskonale review uzytkownikow na 'audioreview' i to w duzej ilosci.

Dosc skromna, rozlegla opinia (nie pamietam juz jakim pisemku), gdzie na koncku chlopina pisze, ze w porownaniu z Audio Analogue Puccini (akurat takiego teraz mam) trudny wybor i on sam wybralby Pucciniego (!).

 

Na naszym forum Classic One wystepuje w kilku wpisach i tak jakos bez specjalnego entuzjazmu. Wprawdzie od wtorku bede mial na przesluchaniu ow model ale jezeli ktos ma jakies opinie na temat tego wzmacniacza to chetnie poslucham.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso

Classika słyszałem raz na AS 2005 wraz z podstawkowymi Sonus Faber Concertino Domus, CD Densena i topowymi wówczas kablami Audionova (Quasarus Active). Fakt pokój miał na oko poniżej 20 m kw. Dość powiedzieć, że przesiedziałem tam godziny i praktycznie w każdym gatunku muzycznym ta kombinacja angażowała uwagę i równocześnie pieściła ucho. To, co mnie ujęło w tym dźwięku to połączenie wypełnienia barwy, konkretnego basu i sporej szczegółowości, a wszystko to podane w kompletnie nie męczący sposób. To, co skolei mogło razić wyznawców 'tranzystorowego bożka' to może nie tak porażająca szybkość. Dla mnie było w sam razik i na tyle szybko, naturalnie i przyjemnie, że zapominałem się i przy jazzie (Stańko, śpiewające baby) i przy zacinającej gitarze (Hendrix, Metallica). Myślę, że i klasyce została oddana sprawiedliwość (Zimmerman). Owe Sonusy to dość małe głośniczki, a w tym zestawieniu dawały całkiem duży dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro,

 

Dodatkowe pytanie za 5 pkt. - czesto podaje sie 'jasne brzmienie' w stosunku do Classic One. czy ta opinia wedlug Ciebie sie sprawdza?

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso

Niestety, dłużej słuchałem tylko jednej wersji tego Pathosa. Na AS 2005 grał chyba mk.II i moim zdaniem nie był jasny. Trzeba również wziąć pod uwagę urządzenia towarzyszące. SF chyba do jasno brzmiących nie należą, kable Audionowa wg. obiegowych opinii raczej przyciemniają i łagodzą (w HiFI i M padł nawet fachowy termin "koc"), więc wypadkowa nie mogła pozostać po jasnej stronie. Raz jeszcze z doskoku słyszałem Classika (było to z pół roku temu, a więc mogła być to wersja mk.III) włączonego zaraz po Unisonie na lampach EL34, nie pamiętam z czym grały. Faktycznie, Unison grał dość kluskowato i raczej ciemno, ogólnie tak sobie. Po włączeniu Pathosa do muzyki wróciło życie. Miałem wrażenie, że w kolumnach włączono kopułki, i do wzmaka dolano V-Power Racing. Miła lampowa barwa pozostała, a pojawiła się dynamika i szczegół, bez żadnego uchybienia dla przyjemności słuchania. Jasno nie było, powiedział bym, że było równiej i bardziej prawdziwie (cokolwiek to dla mnie oznacza). Acha, kiedyś słyszałem komplet Bellini/Dionizetti i urzekła mnie gładkość, ale brakło trochę wypełnienia, wtedy jescze nie wiedziałem o co biega. Myślę, że Classik'a da się porównać do tego kompletu, ale barwą, pełnią i jakością detalu wyprzedza go o wieki (dla mnie oczywiście). Cóż lampa to lampa, choćby i hybryda. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpisy - wrazeniami chetnie sie podziele o ile sa dla kogos ciekawe. :-)

 

W domu mialem tylko pozyczonego logosa pathosa i troche mnie rozczarowal bas – bardziej okragly niz w moim Audio Analogue Puccini SE. Reszta robila bardzo dobre wrazenie aczkolwiek trzeba sie przyzwyczaic.

 

Co do Classic One to mam nadzieje, ze z reszta mojego systemu dobrze sie zgra - zrodlo Audio Analogue Paganini 24/192, okablowanie Harmonic Tech i kolumny Dali Helicon 400, ktore moim zdaniem nie sa w ogole jasne a gora pasma jest sporym atutem tych kolumn. Bas Heliconow nisko schodzacy zatem z chudym basem Classica wydaje sie byc dobry zwiazek.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie z soso się nie zgodzić. Od mniej więcej godziny gra sobie u mnie classic mk.1.

I o basie można powiedzieć wszystko (w sumie to same superlatywy), ale na pewno nie to, że jest szczupły czy w jakikolwiek sposó wycofany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zbig

Pathos Classic One to NIE jest wzmacniacz lampowy, to hybryda - końcówka na tranzystorach, preamp na stopniu lampowym... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, to hybryda przecież.

 

W ogóle to ciekawy sprzęt i jakbym akurat miał wolne środki i byłby do wzięcia za sumę umożliwiającą dalszą odsprzedaż bez straty, to z samej ciekawości bym nabył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zbig

A była okazja przebierać jak w ulęgałkach ;-D Na Allegro nastąpił niespotykany wysyp Pathosów Classic One na przednówku... Chyba ze trzy były na sprzeda, ceny od 3,5 tys. PLN do chyba 6 tys. PLN w zależności od rocznika ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zbig

A była okazja przebierać jak w ulęgałkach ;-D Na Allegro nastąpił niespotykany wysyp Pathosów Classic One na przednówku... Chyba ze trzy były na sprzedaż, ceny od 3,5 tys. PLN do chyba 6 tys. PLN w zależności od rocznika ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych, 20 Lut 2007, 22:57

 

>-> Zbig

>A była okazja przebierać jak w ulęgałkach ;-D Na Allegro nastąpił niespotykany wysyp Pathosów

>Classic One na przednówku... Chyba ze trzy były na sprzedaż, ceny od 3,5 tys. PLN do chyba 6 tys.

>PLN w zależności od rocznika ;-)

 

To drogo!!!

Mojego planowanego Pathosa Classica One'a MK III pan wycenil na 5500 zl a jak go znam to jest jeszcze pole do dyskusji. Nowka z kartonu oczywiscie.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> soso

Wiesz, "tak się gra, jak przeciwnik pozwala"; ceny sprzętu second-hand w Polsce są chore, nie dość, że wybór mizerny i jakość niepewna, to jeszcze paskarskie ceny - taka jest nasza rzeczywistość...

Ty sobie siedzisz tam w tym "socjalizmie kapitalistycznym" (albo na odwrót - "kapitalizmie socjalistycznym", jak kto woli ;-), masz zaprzyjaźniony sklepik audio, to i o okazję Ci łatwiej... ;-D

No i co z tym Pathosem, kupisz go czy nie?? A może jednak Amplifona ?? Tak Ci się podobał... ;-)

p.s. Ruarki mają się świetnie - teraz napędzane z dopiero co kupionego kwartetu radzieckich NOSów 6P3S w wersji "cywilnej" ... Gra to cudooownie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych, 21 Lut 2007, 21:48

 

>-> soso

 

>No i co z tym Pathosem, kupisz go czy nie?? A może jednak Amplifona ?? Tak Ci się podobał... ;-)

 

I owszem, podobal mi sie bardzo. Niestety, Amplifony to klopoty logistyczne. Inna sprawa, ze pewnie model w cenie Pathosa jest nawet lepszy od Pathosa ale... :-(

 

Dzis widzialem z drugiej reki Pathosa Logosa za.. 12900 koron czyli 6500 zl!! To jest niezla okazja. Wzmak 3-letni.

 

>p.s. Ruarki mają się świetnie - teraz napędzane z dopiero co kupionego kwartetu radzieckich NOSów

>6P3S w wersji "cywilnej" ... Gra to cudooownie ;-)

 

Jezeli kupie Classica to pewnie takze podmienie lampki na lepsze. No ale to w drugim rzucie. Dzis nad Dania niespodziewana burza sniezna i caly transport padl. Samochody pokryte sniegiem po dachy. Fuj! No i Calssica One nie mam do testowania :-(

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> soso

No nie żartuj... W tej uporządkowanej pod sznureczek, uczciwej i pracowitej do granic rozsądku Danii zima także zaskakuje drogowców??? Koniec świata i okolic... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.