Skocz do zawartości
IGNORED

Surowe lampy


gry-pa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów z dawno nie odwiedzanego przeze mnie forum.

 

Mam prośbę o podzielenie się waszymi doświadczeniami w temacie na ile poprawi się dźwięk lamp w preampie (6922 EH) biorąc pod uwagę lampy surowe z pudełka i powiedzmy grane 200-300 godzin.

 

Chodzi mi przede wszystkim o kryteria głębii sceny,energii,oraz góry pasma.

 

Będę wdzięczny za opinie,ja swoimi podzielę się po owych 300 godzinach.

 

Jeszcze jedno,ze względu na problemy z łączem póki co nie jestem w stanie na bieżąco śledzić rozwoju wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chodzi mi przede wszystkim o kryteria głębii sceny,energii,oraz góry pasma.

 

mam w preampie te lampy EH - co mogę o nich powiedzieć:

- grają jasno, analitycznie

- słaby bas (znaczy się ilość, jakość i kontrola OK)

- scena niezbyt głęboka

- lokalizacja źródeł taka sobie

- energia OK

 

kupiłem sobie niedawno Siemensy - inna bajka

ale nawet odpowiednio dobierając różne typy w różnych miejscach (mam w pre 10 lamp) nawet złote tesle mogą zagrać muzykalniej (choć mają pewien "kocyk") - świetne okazały się ruskie 6N23P - super jakość / cena!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 godzin powinno wystaczyc. Nawet duzo wczesniej lampa powinna pokazac w calosci co potrafi. Z mojego doswiadczenia, wydawalo mi sie zawsze ze poprawia sie raczej dolna czec pasma niz gorna . Wlasnie ze wzgledu na obcieta gore pasma i skompresowana przestrzen zrezygnowalem z radzieckich / rosyjskich odmiam 6922 . Nawet tanie Philips JAN mialy lepsze gore i przestrzen. To wszystko we pre phono i we wzmacniaczu sluchawkowym. Ktos inny moze miec odmienne doswiadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>josef

ja w swoim pre (w pelni zbalansowane) mam 8szt. 6n23p - nic tylko plakac, albo placic... a pre gra zupelnie inaczej niz przyjety stereotyp brzmienia lampowego.

Napisz jakie kupiles Siemensy, i czym sie rozia od 6n23p, jak nie tajemnica to podaj gdzie i jaka dales cene?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemensy kupiłem na ebay'u - nie wiem o co pytasz konkretnie mówiąć "jakie"

zmiany - poprawa szerokości i głębokości sceny, lepsza lokalizacja, dźwięk bardziej "lampowy" na średnicy bez rozmaślenia reszty pasma

 

EH zwykłe i gold oraz Sovteki grają bardzo podobnie (tak jak opisałem) - nie jest to faktycznie typowe lampowe brzmienie

 

wstawienie 6n23p w źródła prądowe zamiast EH dało niezwykłą poprawę basu (wypełnienie, potęga, zejście) przy zachowaniu detaliczności i wybrzmień - w stopniu wzmacniacza napięciowego nie mogę ich stosować ze względu na inny bias (przestery i inne dziwne zachowania)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dźwięk bardziej "lampowy" na średnicy bez rozmaślenia reszty pasma"

oj to mi sie podoba, wlasnie tego bym szukal wymieniajac lampy, bo skraje pasma w 6n23 a w szczegolnosci bas jest wyczynowy. Nie wiem co do szczegolow jak zbudowany jest moj pre, ale z tego co wymeilowalem z konstruktorem to nalezaloby w nim wymieniac lampy calymi setami, czyli 8 szt..., przy zalozeniu ze mam konstrukcje w pelni zbalansowana to czy moze byc inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.