Jump to content
IGNORED

Odsłuch DVD-koncert na sprzęcie dwukanał


MaciekO

Recommended Posts

Prosze o radę. Mam Panasonica S35 i chce połsuchać kilku koncertów na stereo (A400X - czy ktos to jeszcze pamięta - warto!). DVD mam tylko do DVD koncert, cd odsłuchuje od lat na Camridge Audio plus "prosiaczek" Musical Fidelity na niezłych interkonektach. Chyba nie wejde w kino domowe (tradycja...), ale na pewno nie do cd. Jak zrobic żeby cąła inofrmacja z DVD 5.1 lub DTS "wpakowana" była w dwa kanały bez strat? pomocy! Pozdrawiam. Maciek

Link to comment
Share on other sites

Guest TOBIA

(Konto usunięte)

Włącz na płycie ustawienia audio na PCM lub DD 2.0. Tylko w przypadku DD potrzebujesz dekodera który zmiani sygnał DD na PCM - nie wiem czy takowy jest w tym odtwarzaczu DVD.

Link to comment
Share on other sites

Proste rozwiązanie to użyć dekoder wielokanałowy lub wielokanałowy amplituner i wybrać na nim opcję, że dźwięk ma być wysyłany jedynie do do dwóch głównych głośników przednich.

 

Mam wrażenie, że podobną opcję posiada także mój dvd-player wyposarzony w dekodery dd/dts i 6-kanałowe wyjście analogowe.

 

Pozdrawiam

KL

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za porady i pozdrowienia! Ale mam pytanko: na płycie R. Watersa jest taki mały teścik "szumowy" 5.1. Gdy na ekranie pokazane sa tyły i centralny to na moich dwóch głośnikach słychac sygnał odpowiednio w lewym lub prawym! Czy to może oznaczać, że pełna informacja jednak jest przekazywana na te dwa głosniki? ten model ma ponoc cos takiego jak down mixing (moge się mylic odnosnie nazwy), może to o to? A tak na marginesie: wszelkie rady nakłanijące mnie do zminy ustawien wzmacniacza, są w przypadku A400X nie do zrealizowania - tak na froncie oprócz gałki głośności jest niewiele więcej (ale tak ma własnie byc!). Pozdrawiam. MaciekO

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.