Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
W dniu 19.04.2022 o 11:57, dziar75 napisał:

Czy dobrze rozumiem, że nieodpowiednie napięcie z sieci może być przyczyną słyszalnego buczenia w głośniku, a którego źródłem jest transformator? Pomijam tu oczywiście "buczenie" samego transformatora, które słychać bezpośrednio ze wzmacniacza. Jeśli to jest przyczyną, to jak temu zaradzić? Kondycjoner czy może coś innego?

Na 99% nie. Jeżeli problem pojawia się tylko w jednym kanale to nie jest to wina wysokości napięcia sieciowego. Nie wiem na ile te stare wypusty z początków  lat 2000 były robione, ale wydaje mi się ze na 230V najniżej. Przecież nie robił tego w latach 80tych żeby pracować to miało na 220V… Ale nawet w takiej sytuacji, te 5-10% wyższe napięcie, nie ma aż tak dużego wpływu na pracę urządzenia. 
 

PS A ten WT40II to nie był jednym z tych urządzeń z „dożywotnią gwarancją”? 
 

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, plastik1989 napisał:

A ten WT40II to nie był jednym z tych urządzeń z „dożywotnią gwarancją”? 

Dożywotnią, czyli do końca życia. Ale chodziło chyba o życie jętki jednodniówki 🦟 bo ja przy podobnym problemie nie tylko gwarancji, serwisu, płatnego serwisu ani jakiejkolwiek pomocy się nie doczekałem 😖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, arpeggione napisał:

Dożywotnią, czyli do końca życia. Ale chodziło chyba o życie jętki jednodniówki 🦟 bo ja przy podobnym problemie nie tylko gwarancji, serwisu, płatnego serwisu ani jakiejkolwiek pomocy się nie doczekałem 😖

Widocznie dożywotnia gwarancja polega na tym, że producent gwarantuje działanie urządzenia póki wzmacniacz "żyje". Jak się zepsuje to gwarancja psuje się wraz z nim... 🙂

Pierwsze co bym zrobił, to wymienił wszystkie kondensatory elektrolityczne jakie znajdują się wewnątrz urządzenia. Szczególnie te o relatywnie małych pojemnościach rzędu 47-220uF, i każdy znajdujący się w okolicy lamp sygnałowych. Przejrzeć należy kable sygnałowe, może któryś się przemieścił i biegnie blisko grzejnika lamp... Sprawdzić pod kątem zimnych lutów, zwłaszcza na podstawkach lamp... Ogólnie sprzęt ciężki do serwisowania, bo nie ma nigdzie udostępnionej serwisówki (pewnie takiej prawdziwej to nie ma nawet zrobionej, bo po co dokumentacja konstruktorowi, który sam z pamięci je potrafił robić). Więc ewentualna naprawa musi być robiona na zasadzie na chybił-trafił, w oparciu o ogólne zasady elektryczne i datasheety lamp...

Gdyby zgadywać, to w ciemno można założyć jednak, że po tylu latach kondesatory elektrolityczne wyparowały, w takich warunkach temperaturowych jakie tam panują, większość elektrolitów ma w katalogach żywotność 2-6tys godzin. Suchy kondensator dawałby dokładnie taki objaw, więc stąd moje przewidywania co do przyczyn usterki. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo jak kupiłem swojego wt40 to bez problemu konstruktor zgodził się by go przywieźć na przeglad,warunkiem było wysłanie zdjęcia dołu wzmacniacza by upewnić się, że jak większość ich na rynku nie był poprawiany po konstruktorze Z tego co wiem właśnie takich przerabianych Pan Piwowarczyk nie chce serwisować.Mi udało się kupić oryginalny i cały czas gra u mnie po kilka godz dziennie beż buczenia,trzeszczenia itp.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może masz poprawionego a reaktywacji takich się nie podejmuje.
Nawet nie było o tym mowy.
Padło trafo zasilające.
Najpierw prosiłem o wymianę.
Potem o sprzedanie mi trafa.
Potem o wskazanie producenta.

Aż w końcu litościwa dusza dała mi namiar na producenta i załatwiłem sprawę we własnym zakresie.

No i teraz mam już "grzebany" egzemplarz

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2022 o 06:04, szympans napisał:

Sieci energetyczne już dawno przestały trzymać parametry odnośnie napięcia. Jeżeli w okolicy jest dużo instalacji fotowoltaicznych to napięcie w ciągu dnia sięgające 260-265V to normalna sprawa. Norma dopuszcza 253V przez krotki czas ale wszyscy, zarówno instalatorzy jak i dostawcy energii, mają to gdzieś. Transformator może być sprawny a buczenie może leżeć po stronie sieci - napięcia i potężnej ilości składowych stałych. 

Gdyby było tak jak piszesz to po zachodzie słońca z powrotem gra muzyka nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 3.05.2022 o 10:33, Trismus napisał:

Dzień dobry. Słuchał ktoś Amplifon TACD01 , ostatnio słuchałem przeróbkę CD  z lampami po RCA i świetnie się tego słuchało. Jak wygląda dynamika i rozciągnięcie basu i reszta pasma. Pozdrawiam

Ja słuchałem, ale z 10 lat temu. Pamietam, że wtedy zrobił na mnie pozytywne wrażenie dźwiękowe. Wygląd w ogóle nie trafiał w mój gust, ale samo, techniczne wykonanie obudowy było na dobrym poziomie. 
 

Z tego co pamietam, Andrzej użył tam wysokiej klasy lasera, chyba cd2pro? Jeśli tak, musisz mieć na uwadze, że kupno takiego lasera, w razie konieczności serwisu, to obecnie ponad 1000$… I zostały na świecie, ostanie, pojedyncze sztuki… 

Na pewno przed zakupem, skonsultowałabym się z producentem, czy w razie czego podejmie się serwisu tego urządzenia. Odtwarzacz CD to sprzęt wymagający więcej uwagi serwisowej i bardziej podatny na zużycie niż wzmacniacz. Trudniej go też serwisować na zasadzie inżynierii wstecznej, co przy wzmacniaczu jest jeszcze możliwe, jeśli ktoś się uprze. Reasumując, jeśli coś się z nim stanie, a nie będziesz miał pełnego wsparcia producenta, raczej marne szanse by znaleźć kogoś kto się podejmie reanimacji… 
 

Btw myślałem, że powstały tylko dwa egzemplarze tego urządzenia, nie wiedziałem że trafiły na rynek wtórny. Jesteś pewien, że nawet jak podejmiesz decyzję zakupu, to będziesz w stanie je odkupić? To nie jest sprzęt który pojawia się cyklicznie w ogłoszeniach jak jakiś wt40 czy set40. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.05.2022 o 10:33, Trismus napisał:

Dzień dobry. Słuchał ktoś Amplifon TACD01 , ostatnio słuchałem przeróbkę CD  z lampami po RCA i świetnie się tego słuchało. Jak wygląda dynamika i rozciągnięcie basu i reszta pasma. Pozdrawiam

jaką przeróbkę ,co masz na myśli?Miałem tego cdka i eksperymentowałem  z lampami i kondami w środku

W dniu 14.05.2022 o 13:34, Trismus napisał:

cyt.:"Btw myślałem, że powstały tylko dwa egzemplarze tego urządzenia"- nie rozumiem, chodzi o tego amplifiona. Trudna decyzja, pro2 oznacza że kilka lat pogra a później pewnie konserwacja , szkoda że nie mam zdjęć wnętrza . Pozdrawiam

jak Ci Andrzej nie wymieni napędu (jak padnie) to masz mebel w domu dość drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Wymiana podstawek dla lamp 6C33C w WT40 a spoiwo lutownicze
W moim Amplifonie WT40 czeka mnie wymiana podstawek 6C33C.
Ze wzgledu na wysokie temperatury pracy lampy, nie wszystkie spoiwa sie nadaja, jakie spoiwo lutownicze powinno, pod wzgledem temperatury byc uzyte?
Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Artur1966 napisał:

Wymiana podstawek dla lamp 6C33C w WT40 a spoiwo lutownicze
W moim Amplifonie WT40 czeka mnie wymiana podstawek 6C33C.
Ze wzgledu na wysokie temperatury pracy lampy, nie wszystkie spoiwa sie nadaja, jakie spoiwo lutownicze powinno, pod wzgledem temperatury byc uzyte?
Dziekuje!

Przez dobre pare lat używałem wzmacniacza z lampami 6c33 i pomimo tego, że one sie grzeją, nie ma szans żeby rozpuściły cynę, nawet w wt40 który słynie z problemu z odprowadzania ciepła, nie powinno się nic stać. 
 

W starych urządzeniach lampowych, goły drut zawijano o wyprowadzenie z podstawki, tak ze nawet bez cyny, sie trzymał mocno i dopiero wtedy lutowano. Może to jest jakis pomysł. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Z góry przepraszam bo nie wiem czy jest tu na forum  miejsce na ogłoszenia?.

Mam wzmacniacz Amplifon WT 30 II na sprzedaż. Od momentu kiedy kupiłem do dziś umieściłem jeden post tu na forum.  Nie używam wzmacniacza od lat zupełnie, 60h max od zakupu nie chcę go trzymać jak w muzeum jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, warsawpact napisał:

Witam wszystkich

Z góry przepraszam bo nie wiem czy jest tu na forum  miejsce na ogłoszenia?.

Mam wzmacniacz Amplifon WT 30 II na sprzedaż. Od momentu kiedy kupiłem do dziś umieściłem jeden post tu na forum.  Nie używam wzmacniacza od lat zupełnie, 60h max od zakupu nie chcę go trzymać jak w muzeum jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt

Dziękuję 

Tu masz dział ogłoszeń:

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/
 

ale w klubie też, warto dać informację. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.