Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozwolę sobie potwierdzić w całej rozciągłości opinie Baliosia !!

Też miałem WL 70 (od dawna w naprawie u znajomego) i przerabiałem różne Ecc 82  jednak na Psvane było najlepiej. Przy zachowaniu dobrej średnicy i wysokich było bardziej dynamicznie z lepszym basem i wykopem. Kondensatory SCR też zmieniłem na Mundorfy. Ponieważ nie mogłem się doczekać mojego WL 70 kupiłem Unison Research Preludio i tam również lepsze okazały się Psvane.

Pozdrawiam. Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kamil79 napisał:

Od piątku gram na nowych ,szkoda że wcześniej nikt ich nie zasugerował.Widze na premiumsound za 340zl para ?

Kiedyś trafisz na "swoje" żarówki, przyjdzie czas ,że będziesz chciał znowu coś zmienić w systemie(dźwięku), najważniejsza zasada nie wprowadzaj kilku zmian na raz bo sie pogubisz co dana zmiana wnosi, 3ym się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem po prostu jego nr tel I gadaliśmy z pół godz.Bardzo sympatyczny i pomocny czlowiek,fakt opowiadał, że miał kilka grzebanych i ulepszanych wt40 przez fachowców, których nie chciało mu się doprowadzać do stanu dlatego jutro wysyłam mu foty czy aby w moim ktoś już nie grzebal

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dostałem po prostu jego nr tel I gadaliśmy z pół godz.Bardzo sympatyczny i pomocny czlowiek

Przez chyba dwa lata próbowałem się doprosić o wymianę buczącego trafa.
Potem już tylko żeby mi sprzedał trafo, w końcu żeby podał namiar na producenta.
Obietnice, obietnice, obietnice.
Mam nadzieję że w Twoim przypadku będzie inaczej.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
arpeggione powodem buczącego trafa może być za wysokie napięcie w gniazdku. Przerabiałem to u siebie...   Problem rozwiązał dopiero stabilizator napięcia. Pzdr.
W końcu sam dotarłem do producenta traf, zamówiłem nowe i wymieniłem.
Buczenie przeszło
Natomiast maile z obietnicami i zapewnieniami od p. Piwowarczyka zachowałem.
Mam wrażenie że z chwilą kiedy zaczął robić i sprzedawać drogie wzmacniacze odciął się od poprzednich klientów.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kamil79 napisał:

Czy te lampy co wkleiłem to te które tu ktoś polecał??

Chyba nie...  Pisaliśmy o Art Series 12AU7-S, te z olx to chyba 12AU7-T. Tutaj masz np te arty:

https://www.4hifi.pl/ps-art-12au7-s_8515.html

 

arpeggione, napisz jak możesz w jakim modelu miałeś ten problem i z którego roku? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




arpeggione, napisz jak możesz w jakim modelu miałeś ten problem i z którego roku? Dzięki.


WT30 II
Nie pamiętam który to rok ale bardzo stary. Jeszcze na 220V.
Numer seryjny bodajże 28.
Swoją drogą bardzo lubię jak gra.
Ma taką wadę że jak strzeli któraś lampa mocy to lecą też kondy i trzeba wzmacniacz rozbierać co łatwe nie jest.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, arpeggione napisał:

Chyba mam już po uszy proszenia się o serwis.

Ja robiłem serwis z 15 lat temu , jak jest teraz nie wiem .

15 godzin temu, kamil79 napisał:

Dzięki,już chciałem kupować.

Spróbuj z Tesla Ecc 802 S lata 60 .

Pogadaj też o tym z Piwowarczykiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem dzis z nim,wysłałem mu fotkę bebechów i jak stwierdził udało mi się kupić dziewiczy wt40 z końca produkcji ,nic nie grzebać tylko grać Skoro nie musze tracić kasy na przegląd I wymianę czegogolwiek w nim pieniądze te chce przeznaczyć na dobre ec82.Polecal mi między innymi telefunkeny i kilka innych ale akurat te zapamiętam.Cena powiedzmy 800-1000zl za parkę.Moze ktoś ma na zbyciu lub podeślę linka z czymś na prawde dobrym?

Screenshot_20220203-134949_WhatsApp.jpg

Bebechy tak wyglądają u mnie

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 12:49, kamil79 napisał:

Chciałbym oddać amplifona na przeglaď ,nie dawno kupilem i chce z nim zostać na dłużej. Czy jest jakiś sposób na kontakt z producentem?Tel nie istnieje a mail nie dochodzi..Drugie pytanie to jakie lampy te małe są w wt40ll?W moim jest chyba każda z innej parafi..

.

Z tego co wiem to WT40 ma dożywotnią gwarancję, przynajmniej ten co był u mnie, podobno taką posiadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam
W moim WT-40 II (niemodyfikowanym od nowości) parę dni temu pojawiło się buczenie w lewym kanale. Buczenie to pojawia się gdy lampy zostają załączone i jest niezależne od wyboru źródła na selektorze, oraz od ustawienia na potencjometrze głośności. Gdy gra muzyka, buczenie jest zagłuszane. Zamiana lamp miejscami nie przeniosła buczenia na prawy kanał. Przejrzałem tematy w naszym kubie, oraz ogólnie w Internecie ale nic pewnego co do przyczyny nie znalazłem. Otwarłem obudowę i zajrzałem pod spód, ale na oko nie widać co mogłoby wskazywać na usterkę. Czy orientujecie się co może być przyczyną, lub też jak tę przyczynę zidentyfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że nieodpowiednie napięcie z sieci może być przyczyną słyszalnego buczenia w głośniku, a którego źródłem jest transformator? Pomijam tu oczywiście "buczenie" samego transformatora, które słychać bezpośrednio ze wzmacniacza. Jeśli to jest przyczyną, to jak temu zaradzić? Kondycjoner czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dziar75 napisał:

Czy dobrze rozumiem, że nieodpowiednie napięcie z sieci może być przyczyną słyszalnego buczenia w głośniku, a którego źródłem jest transformator? Pomijam tu oczywiście "buczenie" samego transformatora, które słychać bezpośrednio ze wzmacniacza. Jeśli to jest przyczyną, to jak temu zaradzić? Kondycjoner czy może coś innego?

Poczytaj tutaj:

https://forum.audio.com.pl/topic/82123-stabilizator-napięcia-pod-twój-sprzęt/?tab=comments#comment-440679

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieci energetyczne już dawno przestały trzymać parametry odnośnie napięcia. Jeżeli w okolicy jest dużo instalacji fotowoltaicznych to napięcie w ciągu dnia sięgające 260-265V to normalna sprawa. Norma dopuszcza 253V przez krotki czas ale wszyscy, zarówno instalatorzy jak i dostawcy energii, mają to gdzieś. Transformator może być sprawny a buczenie może leżeć po stronie sieci - napięcia i potężnej ilości składowych stałych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.