Skocz do zawartości
IGNORED

Duet na lampach: wzmacniacz i CD


PiotrS

Rekomendowane odpowiedzi

Delikatny OT.....też zestawik tylko że integra +tuner.....Vincent SV-236 i STU-2........Hmmm....przydałby sie jeszcze do zestawu i całości CD S6...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

... mój duet sie właśnie rozpada... Kto wie, jaki napęd dokładnie siedzi w AN cd1 audio note? Zacina się i nie chce wystartować z odczytem, a nie mam ochoty po kilka razy walczyć z otwieraniem/zamykaniem...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siada ci laser to jakiśpospolity soniak za parę złotych więc się nie martw :) chyba dostępny wszędzie jest - ale dostarcz fotki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - niespecjalnie się martwię skoro to naprawialne, tylko nie lubię jak coś sie zacina. wg mnie to chyba coć z tym "serwo" że tel laser nawet nie zaczyna startować, bo czyta potem bez zająkniecia wszystko co mu wrzucę do szuflady. Czyli wymienie cały napęd -komplet. Jedyne czego mi żal, że poprzedni własciciel poobklejał ten napęd jakimiś matami tłumiącymi...

Zdjęcia jak zrobię umieszczę, ale skoro to sony pospolity, to chyba po prostu dam do serwisu znajomego i niech oni z tym walczą, ja na tydzień najwyżej wrócę do starego, niezawodnego marantza...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz u ciebie może być nawet jakiś samsungowy mechanizm, w każdym razie nic co by było kosztowne lub nieosiągalne. Co do mat bitumicznych - to nie wiem czy tak się robi ale ja ich nie mam i chodzi to jak ruski czołg (okropny dźwięk - i sam się zastanawiałem aby właśnie nie wyciszyć od wewnątrz CD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mechaniźmie jest podany taki symbol:

SOH-A1 i ponizej 8D23

 

Co do wygłuszenia - jest troche ponalepianych mat bitumicznych tu i tam, a między całym mechanizmem a obudową jest takia masa jak kiedys do konserwacji pojazdów używali. Czy to coś daje - nie wiem...

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - mówiłem że to szajsung :) raptem 30 pln ale znawcy powiedzą ci jaki laser wybrać bo zdaje sięten szajsung jest kopią jakiegoś sony (ale ja się nie znam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest nawet za 13 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc, znajomy serwisant już rozpoznaje temat - a przyczyna była prozaiczna, jedna z tych mat, z któych byłem taki dumny - tunning - była troszkę źle przyklejona i zahaczał o szufladę, silnik non stop chodził czasami, wyślizgał pasek i tm sposobem cos tam nie zaskakiwało, bo szuflada nie była całkiem przymknięta. ale skoro te napedy takie tanie, wymienię razem z mechanizmem, szkoda kombinowac...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Staszek

 

Bez paniki, rozkrec go i popraw (docisnij) wewnatrz tasme we wtyku. Problem powinien zniknac od razu ;-)))) czasem potrafi sie wysunac, a po rozmowie z Szemisem wiem, ze jak dotad nie mieli jeszcze zgloszenia padniecia napedu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisnąłem, ale to nie tyle usterka lasera co mechanizmu... Po prostu tak jakby czsami nie domykal szuflady, silnik słychać i po chwili ją ponownie wysuwa. Drugi problem, to czsami po zamknięciu nie widzi płyty i wyświetla albo err albo disc.

Natomiast, jak te objawy nie wystąpią, czyta wszystko bezbednie, obojętnie czy to cdr czy oryginał...

 

Nawiązując do tytułu tematu:

wg Pana Andrzeja Witka, mój wzmacniacz gra świetnie z tranzystorowymi odtwarzaczami, a odtwarzacz z tranzystorowymi wzmacniaczami.

A w ducecie wg niego jest już trochę zbyt "lampowo", w sensie za łagodnie, że mikrodynamika jest trochę za wolna, np. uderzenia w talerze perkusji.

W każdym bądź razie wg mnie barwa i otoczka instrumentów, pogłos, przestrzenność itp jest rewelacyjna.

pzdr

 

P.S. Pod warunkiem, że cedek wystartuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to wszystko zalezy kto jaki dzwiek lubi. Jestem swiezo po Audio Show i dla jednego jeden dzwiek jest idealny, a dla drugiego inny... System Audio Note gral cieplutko, milo, dzwiecznie i aksamitnie a np. AP Virgo z MBL szybko, chlodno i z wykopem - jedni byli zakochani w AN a inni w Virgo z MBL, tak wiec wniosek jeden - rob tak zeby Tobie gralo a nie komus..... i to ze ktos mowi, to nie znaczy ze i Tobie musi sie podobac....

 

Tak mysle ze moze to dlubanie w CDku mu nie posluzylo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, co do dłubania:

1. wymieniony zegar i kondensatory w torze - na te czerwone! black gaty czy jak im tam - generalnie podobno bardzo dobre kondensatory.

2. tam gdzie trzeba, rezystory na niemagnetyczne czy jakoś tak - tak czy owak na dobre

3. jeszcze jakieś inne drobne zmiany, np. gniazdo zasilające Furutecha i RCA (obecnie Eichmanny)

Wszystko podobno wg zaleceń i pod nadzorem - wirtualnym co prawda, Audio Note...

 

Nie mam osobiscie zastrzeżeń do dźwięku - pare innych lampowców u Pana Andrzeja słyszalem i moim zdaniem mój wzmak sie obronił, co do cedeka - wg mnie gra lepiej niż mój poprzedni meridian G07, a ten grał lepiej niż poprzedni Linn - choć tu Dymu 73 mógłby się nie zgodzić. Nie miałem okazji porównać go bezposrednio do nie modernizowanego odtw. Audio Note, wcześniej krótko mialem w domu CD 3, ale inna konfiguracja, więc nic nie powiem odnośnie różnic w brzmieniu...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s, 12 Lis 2007, 20:30

 

>1. wymieniony zegar i kondensatory w torze - na te czerwone! black gaty czy jak im tam - generalnie

>podobno bardzo dobre kondensatory.

 

Hehe, a ja mam Mundorfy :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie znam się ale rozumiem, iż jestem zagięty! Spoko, grunt że jest ok z dźwiękiem, podejrzewam że na tyle, iż jak przestanie robić numery to pozostanę z tym duetem. Jeszcze docelowo kondo KSL-Spc chciałbym dla spokoju ducha, ale chytry się zrobilem i dopóki mam acoustic zen satori, tamtych nie kupię.

Natomiast doinwestowałęm wzmacniacz o kolejne 700 pln - jakis potencjometr TACT i te gniazda RCA - mosiądz z toru wyeliminowany! Nie żebym zaraz coś tam nowego usłyszał, ale sztuka audiofilska nie cierpi!

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staszek-s a poprawiałeś ściankę przednią - bo ona może powodować nie dochodzenie do końca szuflady (wystarczy nawet 0,1mm) - dokładnie u mnie tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie - ale to dopiero trzecia próba - pomogło mocniejsze przykręcenie takich śrubek, co to pod nimi są jakieś elastyczne podkładki - na tym zdajsie mocowane są sanie do prowadzenia lasera.

Pisałem juz ale jeszcze uzupełnię:

objawy to nie tylko było to nie dochodzenie szuflady, ale i np. to, że po zamknieciu szuflady nie mógł zastartować z czytaniem, tj. jakoś na chwilkę pokręcił płytką, potem stanęła, znowu lekko pokręcił i tak kilka razy, po czym wyświetlił napi "err"

lub w ogóle nie pokręcił i wyswietlił po chwili napis "disc", tak jakby tam płytki nie było...

 

Wiec generalnie objawy różne i różniaste. Pozostaje pesymistą, że te śrubki to zbieg okolicznosci, ale póki co gra, a nowy mechanizm już się szuka, więc tak czy siak będzie dobrze!

 

W ogóle jednak jakieś takie zmiany w urządzeniu, te tunningi niosą pewne ryzyko, we wzmacniaczu po wielu kosztownych przeróbkach cos mi strzelało w kanałach, żadne regulacje prądu podkładu lamp, czy sprawdzanie punkt po punkcie wymienionych elementów nie przynosiło rezulatatu, po czym okazało sie, że winne były lampy - jakieś angielskie co mi je Sonus Oliva wymienił - pomierzone, parowane ale przebicia czy wyładowania elektrostatyczne generowały. Taki ich urok. U sonusa w pracowni na strychu nie strzelały, u mnie w domu jak najbardziej. Na szczęście u niego w mieszkaniu tez im wilgotnosć czy inna cholera nie odpowiadała.

Lampy teraz mam jakieś ruskie i problem zniknął jak ręką odjął...

Cóż, zabawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam ponownie w temacie duetów, choć moje kolejne pytanie dotyczy połowy duetu...

Pan Aandrzej Witek w miejsce moich "strzelających" lamp angielskich wstawił jakies ruskie... I niby ok - problem zniknął ale:

jakos mi dźwięk z tych lamp nie odpowiada, wzmacniacz gra ciszej - musze potencjometr podkręcać (inna sprawa że przy okazji wymienił na Tact-a z Alpsa) a poza tym, mam wrażenie, że jakby "zdusiły" mi się wysokie tony, sa mniej aksamitne i delikatne. Może i wrażenie to tylko, ale z gatunku tych niepożądanych.

 

I tu pytanie: czy ktoś mógłby polecić sprawdzone i uznane lampy mocy do mojego Audio Note OTO SE?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry - uznałem że nie ma sensu nowego wątku... Może i warto, tylko choć mam mocno stunningowany, poza opisem tego co wymieniono w nim niewiele wiem o tym tunningu.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.