Skocz do zawartości
IGNORED

Duet na lampach: wzmacniacz i CD


PiotrS

Rekomendowane odpowiedzi

RAFKO-W moim cd jest francuska lampka militarna Philipsa ECG JAN6IIIWA USA54167 i wzdłuż lampki 8626 i to jest lamka bez podstawki tzn. lutowana bezpośrednio do płytki, czy będzie do niej zamiennik Telefunkena? AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to coś pomoże to jest to sub miniature trioda i jeżeli ktoś powie że Audio Note tej lampki nie stosowało to odsyłam do www.hifichoice.co.uk/archive/perl/308_printreview.htm.AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście że Audio Note to stosował miniaturowa trioda jest choćby w CD3 AN i z powodzeniem to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy że Audio Note stosuje subminiaturową triodę, i teraz zadaję pytanie czy mogę w moim cd AN CD2 wymienić ją na inną w domyśle lepszą- jeżeli tak to jaką , proszę o ewentualne sugestie , lub nie tykać obecnej i myśleć tylko o wymianie we wzmaczniaczu AN P1pp el 34 na lepsze?AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby wymiana tej lampki była opłacalna. Myślę ze niewiele osiągniesz z poprawą dźwięku wymieniając ją na coś bardziej markowego, a zawsze łatwo spierdzielić. Ja bym tego nie ruszał i sam nie ruszam (to długowieczne lampy więc prawdopodbnie nie doczekam się jej wymiany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> PiotrS, 1 Maj 2007, 00:48

 

Uderz do zafop-a (wpis czwarty od góry w tym wątku). Słuchałem w ostatni weekend MHZS cd 88 i mogę gorąco polecić to źródełko. Bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

witam, zrealizowałem właśnie swój plan i dokupiłem do wzmacniacza odtwarzacz Audio Note. W zasadzie jest wszystko lepiej niż z meridianem (oczywiście subiektywnie), gdyby nie jedno małe ale...

Bas uległ "zmiękczeniu", nawet nie w sensie utraty kontroli czy zróżnicowania barwy, tylko właśnie brzmi jakby bardziej miękko, brak mu pewnej zadziorności...

Macie jakiś pomysł - wymiana lampki w cedeku może... Inny tunning już jest w nim zrobiony, w sensie wymiany zegara, kondensatorów, rezystoró itp...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staszek ty zostaw tą lampę :) ona ci tego basu aż tak nie zmieni - bardziej bym optował za tym , ze coś w systemie nie zagrało ( a raczej nie zgrało) się do twoich potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Lampy nie ruszać, nie ma po co. Z moich doświadczeń z AN CD wynika że jest upierdliwy konfiguracyjnie, z jednym wzmacniaczem potrafi zagrać ślicznie, a z innym-okropnie. Dość mocno też reaguje na interkonekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko Panowie - on zagrał naprawdę pięknym, przestrzennym, z super wybrzmieniami dźwiękiem! To moje subiektywne odczucie, ze ten bas sie zmiękczył i jedynie, ewentualnie negatywne zjawisko - i oczekuję subiektywnej poprawy... Generalnie nie mam wątpliwosci, że zmiana poszła w dobrym kierunku. Co do wzmacniacza i kolumn - mam chyba już dość przezroczysty system, bo zmiany na źródłach są wyraźnie słyszalne, więc powalczę sobie!

A że niecierpliwy jestem, zamówiłem już jakieś dwie lampy na podmianke -NOS-y oczywiście o dumnie brzmiących nazwach i porównam..

pzdr Staszek

 

P.S. Ewentualnie mam w zanadrzu "wypraktykowany" w moim pokoju sposób - mocno dognę do środka kolumny i bas sie zwiększy lub góry ubędzie (nie rozgryzłęm dokładnie co sie dzieje - ale proporcje dźwięku sie zmienią - tyle że mi nie brakuje basu w sensie proporcji tylko twardości... Wiec to moze być ślepa uliczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Staszek

 

A moze tuning cos popsul zamiast polepszyc?

Ja mam tuning robiony w AN wdg ich zalecen - wymieniony zegar oraz kondy w DACu na Mundorfy. Lampka to Telefunken ; -) Gra to bajecznie. Szkoda ze nie jestes z Wawy - posluchalbys mojego i bys stwierdzil co i jak....

 

>McGyver

 

Ciekawa obserwacja, ja swojego AN sluchalem juz w 4 systemach i ZAWSZE pokazal klase... No moze trafilem akurat na 4 systemy "pasujace" do AN ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafko, podłącz swoje AN do Denona PMA1500AE. Zobaczysz jak okropnie zagra. Ale to tranzystor. Mezalians.

Natomiast z każdym przyzwoitym lampowcem, lub choćby tylko hybrydą z lampowym pre istotnie pokaże klasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tunning został wykonany dokładnie wg zaleceń z Audio Note, więc raczej nie popsuł niczego - takie mam informacje, raczej z wiarygodnego źródła.

Ale chyba źle sprecyzowałem to czego szukam, naprawdę gra ten cedek ok, ale bas brzmiał w moim zestawie z meridianem trochę inaczej, inaczej nie znaczy że lepiej w kategoriach absolutnych - o ile takie istnieją - ale lepiej dla mnie... I to jedyny powód dla którego mam ochotę poeksperymentować - a że lampki to prosty sposób i nieskomplikowany - wiec spróbuję.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, no i dotarły do mojego cedeka lampki, mam teraz:

1. mazda Belvu - chyba z Francji

2. Brimar Made In England

3. dotychczasową, czyli Jan Philips - myslałem że to holenderska a to USA...

Ciekawe czy są jakies brzmieniowe różnice...

 

A kabelki od transformatora mają w sumie trzy dławiki ferrytowe, mam mieszane odczucia co do ich zasadności, hmmm.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys Brimara, ale w sekcji PRE wzmaka - cieplutki, az za cieply dzwiek.... przez co spowolniony. Moze na wyjsciu w CDku sie sprawdzi.....

Nie chrzan sie w polsrodki, tylko zafunduj sobie TFK i masz problem lampki z bani....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zgłębiam zabawę z wymianą lampek, więc pewnie kupię tego telefunkena też, ale póki co ciekawi mnie czy ktoś zna te lampki (wg jednej opinii ten Brimar to taki flegmatyczny anglik - zatem pokrywałoby sie z Twoją opinią...)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_S,

 

Od kilku miesięcy gram Brimarami ECC82 (12AU7) we wzmacniaczu. Są one wsadzone do części pre-amp. Nie wiem na ile się to pokrywa z tym, co chcesz włożyć do CD. Brimary w moim odczuciu to dosyć szczegółowe, szybkie lampki, z lekkim wycofaniem środka, przejrzyste. Lubię ja, pod warunkiem, że w części "końcówka mocy" wzmacniacza wstawiłem lampy z większym "mięsem", wypełnieniem.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na razie zainstalowałem tę mazdę... Po jednym dniu przyznałbym rację wszystkim piszącym, że zmiana lampy w tym cedeku niewiele przyniesie, ale poczekam jeszcze z końcową opinią... Podobno minimum dla lampy, aby doszła do siebie, to trzy dni.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale, jeżeli już trochę na siłę chciałbym uzasadnic mój wydatek na alternatywne, zapasowe lampy, to powiedziałbym niezwykle ostrożnie i zachowawczo (zero ślepych testów!!!), że mazda gra bardziej skrajami pasma, jakby trochę ostrzejsze blachy i mniej środka - ale to jakby przez duże J!

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie te NOS'y ? Co prawda Mesa Boogie w porównaniu z chińszczyzną a nawet EH mnie satysfakcjonuje,ale chciałbym spróbować rasowego 12ax7 NOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak jak pisaliście, jeżeli w ogóle są jakieś, to wg mnie są to pomijalne różnice... A skoro to lampki "długowieczne"' to znaczy, że mam zapas do "końca świata i o jeden dzień dłużej" :)

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 11 Paź 2007, 11:25

 

>Gdzie kupujecie te NOS'y ? Co prawda Mesa Boogie w porównaniu z chińszczyzną a nawet EH mnie

>satysfakcjonuje,ale chciałbym spróbować rasowego 12ax7 NOS.

 

 

kupuję lampki z całego świata na eBay.

 

koszty wysyłki to ok 13$ z austalii, kanady i stanów, w europie ok 7euro.

 

Gdybyś szukał NOS Brimarów to szukam "wspólnika" do zakupu, bo wystawiający sprzedaje 4 sztuki, a ja potrzebuję 2szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest link do aukcji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brimary 12AU7 (czyli ECC82) kupiłem za 380 zł (cztery sztuki) na Allegro - nowe. Mam je na wejściu we wzmaku. Nie powiem, że jakimś super ciepłem grają. Ale wygrzały się w końcu i w sumie polubiłem je. A polubiłem je za dużą liczbę detali, szczegółowość, ciekawą głęboką scenę i szybkość. Jakby jednak ktoś chciał mięsa - to trzeba innych szukać. Jak chcę sobie posłuchać więcej średnicy, to wkładam na ich miejsce Elektro Harmonixy Goldy lub zamiast interkonektu Albedo Monolith (bardzo, bardzo podobny do Red Dawna Nordosta) - inny kabel, który jest bardziej "barwny" ale mniej szczegółowy. Jednak Brimary na 90% grań są we wzmaku. Ich szczegółowość mi bardzo pasuje. Jak już się kiedyś usłyszy to i to i to ...... co jest, to potem się człowiek zastanawia: a co się stało, gdzie się to schowało???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.