Skocz do zawartości
IGNORED

Duet na lampach: wzmacniacz i CD


PiotrS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie. Jeśli ktoś odsłuchiwał połączenie wzmiacniacza lampowego (także słuchawkowego) z CD z lampą w stopniu wyjściowym, to niech podzieli się tutaj swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi brzmienia zestawu. Proszę aby nie zapominać podać pozostałego sprzętu towarzyszącego oraz marki zaplikowanych lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja również "jadę" na takim zestawie:

 

- integra MINGDA MC368

- cd MHZS 88 (12AX7 w stopniu wyjściowym oraz lampy w zasilaniu).

 

Gra to wyśmienicie, polecam każdemu. Dla mnie nie ma powrotu do typowego wzmacniacza tranzystorowego.

A fakt jest taki, że cd-ki z lampą w stopniu wyjściowym grają zupełnie inaczej.

 

Piękne brzmienie, dynamika, scena, głębia, przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołącze do gromadki ;-)

 

- i wzmak i CDek na lampach....

 

Nie wiem czy to najlepsze połączenie, ale poki co nic u mnie lepiej nie zagralo, wiec jest i gra....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolida 202 + Advance Acoustic mcd203 ... przez 2 dni

Bardzo ciepło, aż za ciepło, nawet na Bowersach. Przy klasyce słychać że za dużo już tego ciepła, podejrzane się to robi...Z powodu awarii CD zdecydowałem się na weymianę na Ushera CD-1, i chyba dobrze się stało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tego Advanca. Co prawda nie u siebie, ale gral jak cieple kluchy..... nie zdecydowalem sie na odsluch u siebie, wiec chyba dobrze sie stalo, acz Ushera nie sluchalem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafko>>>a może chciałbyś posłuchać poczciwego kenwooda 7090 /ma 8xPCM1702/z lampami w torze. Sam chętnie bym porównał, czytam o tobie że masz AudioNote....jestem praktycznie z Warszawy mogę podjechać. hę...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też gra taki komplecik. CD dobierałem do wzmacniacza, szukając dźwięku lekko ocieplonego - chciałem zrównoważyć nim wyszczuplone brzmienie Amplifona. Gra to razem świetnie, choć w zestawieniu z wybitnie przezroczystymi kolumnami wciąż słyszę lekki niedobór "mięska" w średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Teo

 

O ile sie orientuje masz w amplifku 6P3S-E???? jesli tak, to polecam wymiane lamp na cywillne 6P3S ;-) pojawia sie srednica i nie ma tego uszczuplenia 6P3S-E...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja mam cd amplifona tacd01 i lampę sparka 530.

gra z z phonar pentagon beta.

Dźwięk jest fantastyczny w każdym zakresie.

Pentagony grają bardzo analitycznie i neutralnie, a to w połączeniu

z ciepłem lamp daje świetny efekt.

A jest jeszcze furtka na mały upgrade: zmiana oryginalnych

lamp Tesli w cd. Nawet nie myślę o innych zmianach w ciągu

najbliższych kilku lat- dopiero wymiana lamp we wzmaku.

 

pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafko:

 

>O ile sie orientuje masz w amplifku 6P3S-E????

 

Nic takiego nie widzę. Te "małe z przodu" to 6N1-P oraz 12AU7A/ECC82EH, u mnie jest to "pełen wypas": Svetlana i electroharmonix. Lampy mocy to 6N13S (6C13H), stosuję zwykłe, ruskie po 15 zł. Więcej o lampach mocy napiszę niedługo w wątku o Amplifonach (tym z "klub" w temacie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj wymienic te EH ecc82/12AU7 na jakies inne. W paru konfiguracjach ktore slyszalem, lampy sterujace EH niestety wyszuszaly dzwiek :-( Niestety z tych nie moge Ci nic zaproponowac, bo mam je do CDka w postaci pojedynczych sztuk, a nie parki :-( inaczej mialbys je u siebie. proponuje na poczatek zabawe z Tungsramem... niedroga, a zobaczysz, czy tu tkwi problem....

w ogole zabawa z lampami sterujacymi to niezla frajda..... Byles na odsluchu Lorelei, wiec wiesz ;-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś tanie, oryginalnie instalowane przez Amplifona, spróbuję z czasem.

 

Przy okazji: gdzie można sprawdzić (dać do pomierzenia?) posiadane lampy? Mam dwa dodatkowe komplety lamp wejściowych do WT 30, jeden był długo używany, drugi jest ponoć nowy, ale nie wiem, który jest który... ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem zawsze pomierzone od kogos kto miernik posiadal ;-) Mysle ze Piwowarczyk by to zrobil bez problemu.... koperta + znaczek i masz wynik za pare dni ;-)

PZDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam, czy ktoś ma doświadczenia z odtw cd MHZS cd 88?

Jest taki w ogoszeniach, być może nawet kogoś z naszego forum... Jest trochę opisów mhzs cd 66, ale o 88 za wiele nie znalazłem...

pozdrawiam Staszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek,

 

>witam, czy ktoś ma doświadczenia z odtw cd MHZS cd 88?

>Jest taki w ogoszeniach, być może nawet kogoś z naszego forum... Jest trochę opisów mhzs cd 66, ale

>o 88 za wiele nie znalazłem..

 

To ja wystawiłem ten sprzęt - jak chcesz jakieś szczegóły to wyślij mi sms na numer podany w opisie - oddzwonię.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szuka się "analogowego" brzmienia w cedeku polecam DAC AudioNemesis DC-1. Nawet zafop był pod wrażeniem ;) I to pomimo braku lamp w tym urządzeniu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD - Vincent CD S6 (Siemens e88cc lub CCa, Telefunken e88cc golden pin, diamond bottom, Zoerix ecc 83

Pre Melos SHA 1 (2x Sovtek 6DJ8), spiete Kimberem KCTG i ... oprocz blekitnego nieba, nic mi chyba nie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlad>

gdzieś tam przeleciała mi informacja ze grzebnąłeś w vickowej 6, czy mógłbyś rozwinąc temat ?

najlepiej z uwagami co polepszyło a co jednak nie :)

jak dla mnie ta maszynka ma duży potencjał , tylko trzeba go uwolnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fubb

 

W tej chwili "padam na nos" ze zmeczenia, moze w niedalekiej przyszlosci ! :)

 

Tu cos jest :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie dzwiek z cd to nieporozumienie, to ze udalo sie osiagnac wzgledne optimum w kilku cd na wszystkie dotychczas wyprodukowane przez cwierc wieku modele tylko mnie w tym jeszcze bardziej utwierdza. Czym bardziej zamaskuje sie ow kompaktowy wymysl kilku naukowcow ktorych to kierownik podpisal cwierc wieku temu podsunieta karteczke o wprowadzeniu "nowego standardu" tym lepiej. Lampy w cd bez opampow, filtrow i oversamplingu, wzmacniacze lampowe, szerokopasmowce, otwarte deski z papierowymi glosnikami sprzed 50 lat to niestety, nie liczac kilku zabawek dla prezesow wyjscie dla posiadaczy cd, na cale szczescie jestem gluchy wiec slucham glownie winylu z tranzystorem bo mi glosniej trzeszczy dajac wytchnienie od komputerowych cyferek i obecnej "nowej filozofii" przygotowywania nagran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie o mnie jest napisane wszystko, dodam jedynie że chciałem kupić wzmaczniac pp żebym nie próbował poprawiać oryginalnych nagrań i nie żałuję tego. Ale teraz o ciekawszych rzeczach, gdy kupiłem wzmaka to były w nim 7025/12AX7WB SOVTEK i nieoznaczone EL84,po roku słuchania i zachwycania się dźwiękiem jedna z EL padła, znalazłem odpowiedni warsztat (słabo odpowiedni) gdzie wymieniono mi lampki na złote 12AX7 electro-harmonix i zwykłe EL84 e-h, i to była porażka, kiepski dźwięk , bezbarwność, w międzyczasie poznałem śp.Andrzeja Bulskiego VanVideo który mnie namówił na ECC83 Telefunkena , nie zdążyliśmy wymienić EL i do dzisiaj zostały zwykłe EL84 electro-harmonix . I tak teraz dla mnie dźwięk jest super , ale do tego doszły kolumny , pierwotnie miałem DIY szerokopasmowe na Fostex FE164 i brakowało mi trochę góry, gdy kupiłem stare(74)JBL L-65 to wreszcie mogę powiedzieć ideał. Ja słucham starego rocka , bluesa i takch tam pierdół z przełomu lat 60/70, najbardziej bałem się że wszyskie bootlegi będę musiał wyrzucić , a tu miłe zaskoczenie odbiór o niebo lepszy niż pierwotnie. Generalnie mój zestaw jest dla mnie i tych co u mnie słuchali muzyki jest prawie żę idealny, idealny będzie lub nie gdy wymienię EL na Telefunkeny naprzykład. Podsumowująć temat, gdy kupiłem sprzęt lampowy to słuchająć swoich płyt - wielu z nich nie poznałem , po Telefunkench skok jakośći wyżej, po JBL jeszcze wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.