Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o opinie Marantz CD 17 vs Sony ES


TOMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno znalazlem to forum, bardzo mi się spodobało i z miejsca stalem się jego stalym czytelnikiem. Można tu znaleźć sporo ciekawych informacji i porad. Pozwole więc sobie prosić Szanownych forumowiczow o podzielenie się ze mną swoimi opiniami na temat CD 17 Marantza i Sony ES. A więc do rzeczy:

Stoję właśnie przed wyborem CD do mojego systemu, który sklada się ze wzmacniacza Sugden A 21a i kolumn Triangle Zerius. Obecnie uzywam 12 letniego Technicsa z najniższej półki, więc czas najwyższy na zmianę. Testowałem u siebie Audio Note CD 1, ale mi sie nie sopdobał. Szukam teraz jakiegoś dobrego Cdeka z drugiej ręki. Znalzalem kilka ofert na aukcjach w internecie. Mam obecnie na oku Marantza CD 17 MK II. To w miarę nowy sprzęt, juz na pierwszy rzut oka budzi zaufanie, a opinie, z ktorymi się spotkałem były zazwyczaj pozytywne.

 

Kolega namawia mnie na Sony ES, znalazłem np. CDP XA 7, XA 5, XA 50 i XA 555. Podobno ten wysuwany naped jest bardzo dobry, najczęściej w opiniach pojawia się określenie "built like a tank". Czy ktos może slyszał te odtwarzacze Sonego, jak one brzmią, czy lepszy CD 17, czy też Sony ES? Najnowszy jest model XA 555, ale czy rzeczywiście lepszy niż starsze modele? Ostatnio nowe modele często są wprowadzane w celu zmniejszenia kosztów, a nie wprowadzenia ulepszeń, znane są z tego zwłaszcza takie firmy produkujące na rynek masowy. Bedę wdzieczny za wszelkie opinie i porady, bo niestety nie będę miał możliwości posluchania przed zakupem.

 

pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie. Jeśli chodzi o Marantza to ostatnio użytkowałem go dość długo z racji testu do HFiM. Co prawda była to wersja KI, ale założenia brzmienia będą podobne. Zaletą Marantza jest dynamika i precyzja. Marantz nie od dziś słynie z dobrych źródeł. Ważne jest, żeby reszta systemu nie była zbyt ostra. CD Marantza potrzebuje otoczenia kulturalnego, ale nie ślamazarnego. Zdecydowanie zalecam odsłuch. Niestety nie pomogę Panu w kwestii Sony. Po prostu nie znam modelu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam mocno zmodyfikowanego 50ES. To prawda, że jest zbudowany jak czołg (szuflada porusza się tak płynnie jak chyba w żadnym innym nawet hi-endowym CD). Z Marantzem nie porównywałem. Przed modyfikacjami dzwięk był trochę suchy, szklisty czy też techniczny. Po wymianie clocka brzmienie znacznie się poprawiło. Po zainstalowaniu nowego stopnia wyjściowego na elementach dyskretnych (LC Audio), dzwięk stał się bardzo przyjemny. Po pierwsze - czystość wysokich tonów wydaje się raczej niespotykana w średniej klasie CD wykorzystujących op-ampy. Zarówno Arcam Alpha 9 jak i nowy Classe CDP-10 za przeszło 14tys wydają się mniej wyrafinowane "na górze"... Reszta pasma również całkiem niezła - bas dość obfity, niezbyt twardy, ale mimo to ładnie zaznaczony, dobrze nasycony, barwny srodek pasma. Jedynym minusem może być trochę niższy poziom wyjściowy i związana z tym nie nadzwyczajna dynamika, choć instrumenty perkusyjne brzmią całkiem prawdziwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, podobnie zmodyfikowany starszy model marantza (CD63?) okazał się lepszy od nowej wersji w teście Hi-Fi i Muzyki... Autor tekstu pisał, ze strach pomyśleć co by było gdyby tak zmodyfikowano "pięćdziesiątkę" Sony, i chyba miał rację. Mam wrażenie, że w niektórych aspektach brzmienia "Soniak" jest bezkonkurencyjny, przynajmniej do kilkunastu tys. zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czyli Marantz od razu, a SONY po modyfikacja. A więc wszystko zależy czy zamierzasz się bawić w tuningowanie świeżo nabytago klocka (a nie jest to tanie), czy też od razu słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie ;)

Sony bez modyfikacji nie każdemu sie spodoba, chociaż np z "ciepłą" lampą ma szanse zagrać całkiem poprawnie. Dodam tylko, że "pięćdziesiątka" ma dwa _stereofoniczne_ przetworniki, w związku z czym po zainstalowaniu Zapfiltra uzyskujemy w pełni zbalansowane źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOooo panowie od sony Es to ja tu jestem specjalistą miałem juz wszystkie modele..222es,333es,339es,555es,559es,779es,505es,xa3es,xa5es,xa50es,xa555es,teraz juz do konca zycia powróciłem do 707es...uwzajac go za najgenialniejszy cd jaki powstał w historii ludzkosci..ale drugim takim genialnym cd oprócz denona dcd-s1 i pionera pd95 jest własnie ten Marantz cd14 który jest na allegro wiec chłopie bierz go bo za 3,500 zł to jest super okazja..zadna 17 ki nawet nie zagra z taką klasą jak ta 14!!!

Słuchac dwóch daców siedem po jednym na kanał jak ma to miejsce w cd14 raj to dla uszu..

A mechanicznie cd14 jest wykonany jak czołg, miedziowane chasis,,solidny mechanizm,zasilacz..kondzioły jak marzenie..Poooolecam!!!!

A z twym systemem to zagra dobrze a sony to troche niewiadoma jak masz wolny wzmak to moze zagrac troszkę ociezale..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie, zastanowię sie nad tym CD 14. Mam pytanie do Piotra. Jak oceniasz różnicę między XA 50 i XA 555? Ten drugi nowszy, ale czy brzmienie lepsze? Dzisiaj rozmawialem z osobą, ktora chce sprzedać XA 555 (za 2300 PLN) i ten czlowiek stwierdził, że CD 17 jest starą konstrukcją, nie umywa sie nawet do XA 555. Wiadomo, każdy chwali swoje... A nad modyfikacjami się zastanawiam, w sieci jest sporo opisow jak zamontować zegar, czy wymienić opampy. Szkoda tylko, że ten Lclock kosztuje ponad 200 EUR :-((

 

pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ty się nie zastanawiaj dalej, ty bierz tą 14-tkę, bo ktoś zaraz zwinie ją tobie sprzed nosa i będzie płacz. Nic lepszego nie znajdziesz i zostaw to Sony (z całym szacunkiem do tych odtwarzaczy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie 17 do 555 es sie nie umywa...to fakt za cenę cha,cha 2,300 to rewlka!!! bierz w ciemno....ale jezeli masz wiecej kasy to nie patrz tylko bierz tego CD14 marantza

 

Cdp-xa50es a cdp-xa555es ..chm róznia sie troszkę po pierwsze 50 es jest ładniej i solidniej wykonany chodzi mi o blachy w 555 zastosowano bardzo tandetna pokrywę górną..w 555 es zastosowano dodatkowy 3 trafol i dodatkowo odseparowano całkowicie czesc serwo dzieki czemu uzyskali fenomenalny odstep sygnał/szum jeden z najnizszych na swiecie -126dB !!!jak do tad tylko accuphase udało sie uzyskać w swym najdrozszym dp75 za 45000zł na 16 dacach pcm 1702pk az -128db..`

No i tu z punktu widzenia technicznego koniec zachwytów...sa tacy co mowia ze 555es ma gorszy dzwiek od 50 ja sie nie dokonca zgadzam ..poprostu 555 es musi miec dobra elektronike zewnetrzną szybki wzmak i tez bardzo niskoszumny..poprostu dzieki tak niskim szumom w 555es wiecej słychac w głab niz wszerz..wymaga to tez ustawienia niekiedy kolumn bardziej do srodka pokoju nie przy scianach..podobnie gra moja 505 która mam na sprzedaż..707 gra szerzej a 505 głebiej..a przeciez kazda na swoj sposób gra wspaniale i bardzo ładnie..

 

Z dugiej strony mozes zrobic tak jak moj kolega sławek kupił 555es do niego kupił za grosze i wyremontował przedwieczny wzmak luxmana L535 i do tego kolumny b&wcdm-1se gar to mimo małych monitorów az sciany trzeszcza..dzwiek ma bardzo kulturalny swietnie remasteruje stare rockowe nagania..dep purple itp..

 

Z tym ze podtrzymuje ..jak masz kase to kup cd 14

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 14 juz w tej chwili przekracza mój budzet, a nie wiadomo do jakiej ceny dojdzie... Czy XA 555 ma stopień wyjściowy w klasie A? Jak w skrocie możesz scharakteryzowac jego brzmienie? Moje kolumny mają ładne wysokie, znane sa też z bardzo szybkiego, dynamicznego brzmienia. Wzmak jest w klasie A.

 

pozdrawiam wszystkich,

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędy nie, ale w odtwarzaczach jest stopień wyjściowy - wzmacniacz sygnału który jak najbardziej może pracować w klasie A. Np wspomniany Zapfilter: "From beginning to end, the ZAPfilter Mk2 circuit runs in single ended Class A mode, which again contributes to the highest possible sound quality. The output resembles the warm and pleasant sound of a triode amplifier, but with the open soundstage and precision of a high quality semiconductor amplifier."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest płytka którą zastępuje się część istniejącego układu, a sygnał pobierany jest z miejsca, w którym wcześniej wlutowany był opamp. Sam tego nie robiłem - zamówiłem modyfikację w Vidicomie.

Wiele odtwarzaczy ma wyjścia w klasie A, o ile się nie mylę to np NADS500.

Zresztą czytałem, że nawet zwykły opamp można zmusić do pracy w klasie A, tyle że odbywa się to kosztem znacznego zmniejszenia jego trwałości(?). Ale niech lepiej wypowie się ktoś znający się na elektronice...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mimo wszystko uważałbym z tą pogonią za klasą A. Wcale to nie musi oznaczać poprawy dźwięku (przynajmniej nie zawsze). Przypomina mi się historia z buforem MF X-10D, który co prawda wnosił zmiany, ale nie zawsze na plus (on chyba też pracował w klasie A)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle to słów padło n/t Marantz'a CD14 to mam pytanie do fachowców o potwierdzenie czy w/w CD ma w pełni zbalansowany stopień wyjsciowy tj czy stopień wyjsciowy jest zbudowany w oparciu o 4 tory wzmacniające ( po 2 dla kazdego kanału) czy tez w/w model posiada jedynie wyjscia XLR wyprowadzone z 2 kanałowego stopnia wyjściowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>troy cd14 ma tor w pełni zbalansowany..ma 4 daki po dwa na kanał i osobne wyprowadzenia z daków na XLR i po sumatorze na rca osbne filtry dolnoprzpustowe dla xlr i dla RCa.

 

CDP-XA555Es nie ma wyjscia analogowego w klasie A ostatnim modelem sony który miał bufor wejsciowy był cdp-x505es,707es ..potem na modelu xa5es (model z 96 roku) sony zrezygnowało z tego rozwiaznia i stosuje zwykły wzmak operacyjny..wiadomo koszt produkcjii był zbyt wysoki ...a szkoda bo te buforki w klasie a graja bardzo słodko...pychota....cd daje bardzo kremowy dzwiek mozna godzinami słuchac bez zmeczenia..cos wiem na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotrek608

Wielki Dzieki!

Pytałem bo chciałbym zaistalowac zbalansowane wejścia w moim wzmaku . Teraz nie mam watpliwości że taka przeróbka ma sens.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>troy

Pewnie ze zainstalowanie XLr we wzmaku ma sens ..nawet w nienajdrozszych wzmakach..ba pokusiłem sie kideys z kolega który nazwijmy to niezbyt miał drobne o zainsatalowanie takich wejsc w diorowskim wzmaku WS442(!) w miejscu gdzie były gniazda korektora.

Jezeli potem dołaczysz dobry nie znaczy drogi tylko dobry poprawny elktrycznie interkonekt zrównowazony..nawet konstrukcje DIY to poprawia sie ogólna rownowaga mniejsze sa szumy dzwiek ma jakby lepsza faze poczatku i konca ..np czytelniejsze staja sie instrumenty gitarowe..separacja wykonawców..moim zdaniem warto..koszt nie jest taki kosmiczny....gniazda i dwa oprecyjne mała płytka drukowana i kilka rzezystorków i kondensatorkow..nie musza byc zaraz jakies cudowne wystarczy to co jest w sklepie elektronicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS442 z wejsciami XLR - to dopiero rarytas ;-)

 

Jako ,ze Baltlab jest jeszcze na gwarancji to musze wyslac go do producenta na przerobke.

Natomiast przewody XLR zamierzam wykonac sam korzystajac z rad zamieszczonych na tym forum.

Jak zainstaluje wejscia XLR we wzmaku to mam zamiar zamiescic opinie na temat CD14 .

Ciekawy jestem jak wplynie podwyzszenie napiecia na wejsciach z 2,2 V RCA na XLR 4,4V

jesli chodzi o subiektywnie odczuwana glosnosc . Teraz slucham najczesciej na godz 10 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troy skad jestes bo jak z sensownego miejsca to moze jak troche wybrne z moich wzmaków to bym sie z Toba zgadał i na odsłuch tego batlaba wybrał..dosc mocno mnie interesuje ten wzmak...jest dosc optymalna propozycją..etz zamowiłbym wersje z fabrycznie załozonymi wejciami XLR a ty jak zadowolony z tego wzmaka??krótko mi napisz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z bardzo sensownego miejsca tzn ze Szczecina ;-) Jesli nadal bedziesz zainteresowany to zapraszam na odsluch . Producent za kaucja wysyla sprzet do sprawdzenia wlasnousznego wiec ryzyko ze kupi sie cos co nie odpowiada wlasnemu gustowi jest niewielkie . Postaram sie w ten weekend skreslic pare slow n/t Baltlaba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.