Jump to content
IGNORED

Myjka do winyli

Hiena-podrobka

Recommended Posts

W niedziele razem a Papamkiem zakupilismy "myjke" do wynyli. Namiar na ten fajny i prosty wynalazek nadal Panom z Audioforte Papamek, za co pare osob bedzie mu pewnie wdzieczna, w tym ja i moj znajomy na pewno:)

Urzadzenie jest wysokie, smukle, w srodku ktorego po umowocowaniu plyty i wlaniu plynu (jest w komplecie) obraca sie recznie plyte, ktora jest czyszczona przez znajdujace sie wewnatrz szczotki. Plyn jest odzyskiwany, a sama plyte odstawia sie potem na stojaczek, na ktorym plyty schna.

Wszystko kosztuje 300zl i choc nie wyglada luksusowo to jednak dziala (spradzone) i wydaje sie ciekawa oferta.

Jednoczesnie pozdrawiam Panow z Audioforte. Przyznali, ze nas czytaja:)

>>Hiena-podrobka

Z pierwszego postu dowiedziałem się jedynie, że Papamek dał namiar panom z Audioforte na to urządzenie. Nie domyśliłem się, że są jedynym dystrybutorem a może producentem.

Pytałem o dostępność i cenę płynu do czyszczenia (cenę urządzenia widziałem).

RCM Audio ma w ofercie urządzenia i płyny Nitty Gritty. Urządzenia są drogie ale płyn wychodzi taniej.

Cena galona to 450 zł co daje około 120 zł litr.

Ciekaw jestem ile płynu trzeba wlać do urządzenia i jakie jest zużycie.

Dawno temu, w czasach gdy trzeba było robić wiele rzeczy - tu w kraju - samemu, znalazłem w rosyjskim Radio przepis na czyszczenie LP. Płytę pokrywalo się klejem poliwinylowym na bazie wody. Po wyschnięciu kleju utworzony film zrywało się z płyty wraz z zanieczyszczeniami. Podejrzewam, że obecnie można kupić gotowe mikstury "pracujące" na tej zasadzie.

Więcej informacji znajdziecie na

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[obrazekLUKASZ-51575_1.jpg]

Hidden Content

Hidden Content

Jeszcze można stosować mycie on line, czyli odtwarzanie na mokro. Podobnież stosowanie tego sposobu daje spore korzyści. O ile pamiętam ujemną stroną tej metody jest to, że płyta raz potraktowana w ten sposób wymaga jej ciągłego stosowania. Być może decyduje o tym pociąg płyty, nie właściciela, do alkoholu izopropylowego?

Moze ktoś z Was ma za sobą takie doswiadczenia. Co to daje? Mniejsze szumy?

Nie wiem jak alkohol izopropylowy, ale etylowy zdecydowanie zwiększa szumy, ba ! nawet rozmazuje i destabilizuje obraz, zaburza bilans wodny organizmu, szczególnie jest to odczuwalne przy "zespole dnia następnego" ....dnia następnego.

• 2 weeks later...

Pal55

Marku, rozmawialismy o tym z Papamkiem z Panami z Audioforte.

Oni nie przewoza tego w samochodzie z ciemnymi szybami tylko sprowadzaja legalnie. Jesli policzysz wszystkie koszty z tym zwiazane (clo, koszt przesylki, podatek od sprzedazy) to wyjdzie, ze cena jest normalna.

Pozdrawiam.

W przypadku importu praktycznie na zamówienie i tak cena wydaje się skalkulowana rzetelnie (bez naciągactwa) . Nie sadze aby ktoś zaryzykował ściągnięcie kontenera „myjek” (wtedy cena była by niższa niż 40euro).

I chyba będe zmuszony kupić nowy płyn:) Myjka jest bardzo, bardzo dobra. Płyty wyglądają zupełnie inaczej(lepiej) po takim myciu. Można to stwierdzić po zmieniającym sie kolorze płynu(ciemnieje), który jest wielokrotnego wykorzystania. Urządzenie zostało pomyślane jako myjka dla dj ale w niczym ten fakt nie przeszkadza by stosować je dla naszych kolekcji. Dziękuje Papamek i Hienka:)))))))))

Oczywiście! Chyba zapomniałem o najważniejszym:) Nawet na moim marnym("przejściowym") gramofonie, wkładce oraz pre, różnice słychać. Szczególnie na starych płytach, które dzięki tej "operacji" przekazują zdecydowanie więcej informacji. Odkrywam je na nowo i bardziej szczegółowo.

Pozdr

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.