Jump to content
IGNORED

Z kolcyma czy bez?

Denon lover

Recommended Posts

na pewno z kolcami, ale nie kolce w parkiet!!!!!!!!!!

albo tak jak andrea (kolumny na kolcach na płycie marmur), albo .... moze tak jak ja (kolumna na płycie marmur via UhuTac, pod płytami kolce, pod kolcami - na podłodze metalowe podkładki)

Kolce, kolce. Postawiłem kiedyś obok siebie dwie pary identycznych kolumn (Dali 450), jedną z kolcami na podkładkach, drugą "gołą", i pobawiłem się w przepinanie kabli. Na starym, lekko już "luźnym" parkiecie dębowym (bez dywanu, czy wykładziny) różnica była kolosalna. Kolce usunęły buczenie. Do swoich kolumn zamówiłem więc piękny komplecik u tokarza (mam dobry namiar w centrum W-wy, jak komu trzeba).

Podkładki polecam, zapobiegną zniszczeniu parkietu. Chociaż... są tacy, którzy twierdzą, że kolce należy "wbić" w parkiet, łącząc z nim kolumnę ;)))

Kamień dopiero będę testował. Bba, dziś nawet oglądałem różne gatunki, i pytałem o ceny, ale pssst! - Najmilsza jest przeciw, muszę coś wykombinować, żeby postumenty nie rzucaly się w oczy... ;)

Nie spodziewalem sie takiego odzewu - wielkie dzieki. Zone mam i ona mnie akceptuje z kolcami czy bez;). Natomiast , jak gruby powinien byc ten marmur? Czy wystarczy plyta z tych co to sie nimi wyklada podloge w lazience? Akurat mam renowacje domu wiec cos tam zawsze zostanie:)

Guest Tytus nzlgw

(Konto usunięte)

Może i daleko ale dowiedziałem się od zaprzyjaźnionego kamieniarza, że bardziej się opłaca sprowadzać granit i marmur za wschodniej granicy. Podobno taniej jest przywieźć kamienie z miejsca oddalonego o 2000 km niż kupować polskie.

przez "blask" bynajmniej nie rozumiem urody kamienia, a raczej fakt ewentualnego świecenia w nocy. O ile dyskusji, ktora tu miala miejsce jakis czas temu, na temat promieniowania (z granitu) nie mozna traktowac zbyt powaznie, o tyle swiecace kamienie z Ukrainy i owszem :) DLatego jesli tani kamien to np chiński - chlopaki maja naprawde niezly wybor - i ogladalem kilka kamieniolomow - zaden nie swiecil :)

cóż, przez pół roku słuchałem bez kolcy, wczoraj na wolumenie zakupiłem 8 szt. i zamontowałem. Efekt jest trochę większy in plus jak przy zmianie kabli (a jeżeli chodzi o bas to dużo większy). Planuję jeszcze zakup płyt granitowych lub marmurowych, ale to za jakiś czas. Naprawdę każdemu radzę zakup kolcy, a jeżeli ktoś ma podłogę z paneli (tak jak ja) to jest to wręcz obowiązkowe.

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.