Skocz do zawartości
IGNORED

kable głośnikowe do lampy - parametry


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

O głośnikowych kablach słyszę i czytam nieraz sformułowania typu:

- ten kabel nie sprawdził się z lampą

- lampa nie lubi wysokopojemnościowych kabli

- interkonekty super, ale już głośnikowy z tej serii do lampy się nie nadaje

- fajny przestrzenny kabel, ale na lampie basu z niego nie uświadczysz

- cardas jest OK, ale do lampy poszukaj czegoś od transparenta

- audioquest, dobry rzemieślnik chociaż z lampą nigdy dobrze nie zagrał

- te kolumny kochają bi-wiring, ale lampą ich tak nie nakarmisz

itd, itd

 

O co chodzi z tym przypasowaniem kabla na linii wzmacniacz lampowy - głośniki?

Czy selekcjonując kable do wstępnego odsłuchu można - należy zawęzić krąg podejrzanych to tych spełniających określone parametry?

Jeżeli tak to jakie to parametry?

Czy informacje o nich są ogólnie dostępne w specyfikacjach kabla?

 

Może trzeba sprawdzić parametry wzmacniacza na wyjściu i parametry kolumn na wejściu i poszukać kabla o określonych właściwościach elektrycznych (?) i patrząc na upodobania srebro&miedź odrzucać te z definicji nietrafione. Ale jak, co, kogo gonić...?

 

Tych kabli jest na świecie za dużo, są często niedostępne i są za drogie, żeby je w nieskończoność ściągać i testować!!!

 

 

Droga Redakcjo, poradź proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma przepisu uniwersalnego,ale polecam następujący pomysł do przetestowania.Kup na Allegro drut zwany srebrzanką o średnicach 0,3 -0,5-0,8-1,0 o długości 20% większej od potrzebnej długości kabla.Potem kup teflon dla hydraulików i zaizoluj każdy odcinek osobno.Drutów użyj tyle , aby uzyskać przekrój sumaryczny ok 4,5 mm2.Skręć to wszystko razem.Wsadź w oplot z linki kupionej w ogrodniczym sklepie i zakończ wtykami/lub zlutuj końce.Uzyskasz w ten sposób coś,co nazwiesz- SWOIM KABLEM GŁOŚNIKOWYM---.P.S.Stosuj następującą proporcję od najcieńszego do najgrubszego 6-4-2-1.Jak już przetestujesz i będziesz miał trochę kasy kup srebro jubilerskie w drucie i baw się dalej.Lampa lubi duże przekroje-to jedna wersja.Lampa gra dobrze na tym co akurat mamy pod ręką-dowodzą tego ślepe testy.Pozdro....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam smykałki do takich zabaw, ale kto wie, może to i najlepszy sposób. Ale ktoś chętny musiałby się znaleźć, jakiś zapaleniec chyba. Może za opłatą...?

 

Weźmy takie Argentum. W ofercie firmy są cztery głośnikowce różniące się de facto średnicą przewodnika. Wszystkie mam testować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->cynamon

 

Moje 3 grosze:

- baaardzo tanio i zaskakująco dobrze - tasiemki z folii aluminiowej w jakiejś izolacji (poszukaj info na forum).

- dosyć drogo i absolutnie rewelacyjnie - wszystko z Kondo i Audio Note od Lexus XL w górę.

 

Argentum, z tego co się orientuję nie różnią się przekrojem tylko liczbą drucików w pojedynczej żyle, a to moze mieć dosyć duże znaczenie dla efektu końcowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, dokłądnie chodzi o narastanie ilości drucików w Argentum - chodziło mi o tzw przekrój sumaryczny (jak wyraził się andrzej analogowy) - taki skrót myślowy wieczorową porą.

 

Ale do rzeczy - skąd mam wiedzieć jaka ilość tych przysłowiowych drucików jest optymalna dla mojego zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - zaleca się jak najmniejsze przekroje, wielożyłowość no i raczej srebro.

 

coś w tym jest - choć multistrandy miedziane też mogą byc nienajgorsze /na bas np./

 

P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cynamon na pewno się nie dowiesz nim nie posłuchasz, wiesz jaki mam kabel... 3cm średnicy, podobne rozwiązanie jak w interkonekcie neotecha którego słuchałeś, jesli ten neotech nie był dla Ciebie optymalny...? to znaczy, że srebro nie dla Ciebie

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale Bartku czy słuchałeś ich u siebie dłużej mam na myśli dość długo, nie jeden dzień kilka dni odsłuchu? czy to były głośnikowe anty ?

Jesli chcesz topowe granie to moje głośnikowe to tego typu odlot, ale też za małe pieniądze nie kupisz dobrego srebra...niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem krótko, to prawda.

Ale u mnie były zdyskwalifikowane na starcie, bo poszukuję kabli z dobrym ekranowaniem. Niestety inne u mnie w bloku się nie sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Moje 3 grosze:

>- baaardzo tanio i zaskakująco dobrze - tasiemki z folii aluminiowej w jakiejś izolacji (poszukaj

>info na forum).

>- dosyć drogo i absolutnie rewelacyjnie - wszystko z Kondo i Audio Note od Lexus XL w górę.

 

Stara sprawa - ale może śmieszyć. Dawno temu, grałem na lampie 300B i głośniku tubowym (AER w ORIS 200). (102 dB/W).

 

Teoretycznie cienki Reson wystarcza większości klientów takich systemów.

 

Szokującą jakość dał mi kabel gruby jak wąż do wody w ogrodzie. AudioTruth Daragon +. Przekrój drutu srebra na oko 5-10 mm2. Gra do dziś dobrze. Pojemność - myślę że ogromna! (mniejsza tylko od Goertza.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Ryszard_wpl

 

>Teoretycznie cienki Reson wystarcza większości klientów takich systemów.

 

Do Resona robiłem dwa podejścia i dwukrotnie skończyło się totalną klapą. Dla mnie on wycina górę i gubi szczegóły, chociaż również słyszałem o entuzjastach jego zestawienia z 300B.

 

>Szokującą jakość dał mi kabel gruby jak wąż do wody w ogrodzie. AudioTruth Daragon +. Przekrój drutu srebra na oko 5-10 mm2. Gra do dziś dobrze. Pojemność - myślę że ogromna! (mniejsza tylko od Goertza.)

 

To musiało być jakieś 2kg srebra;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mnie do mojego OTO SE ten kusi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale to na zasadzie poszukiwań w ciemno - nie ma jednak opcji odsłuchu za kaucją ...

A i tak pewnie prędzej czy później jakiś kondo czy inny audio note będzie...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Staszek_s

 

Nie znam tego XLO, cena nowego wskazuje, że powinna to być dosyć wysoka półka. Przed ostatecznym zakupem radziłbym jednak porównać jeszcze do Kondo Ksl Spc, nowy będzie niewiele droższy od tego, co na aukcji.

Gdybyś zdecydował się na zakup odezwij się na priv, może uda się je zdobyć w dosyć atrakcyjnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.