Skocz do zawartości
IGNORED

Ciekawe płytki ???


filip

Rekomendowane odpowiedzi

Flanger - o tak tak! z tym, że najbardziej świeżą i nowatorską (no i brzmieniowo wypasioną) jest ich debiutancka płyta Templates

to taki Hancock na miarę XXI wieku :)

nieobeznanych w tego typu muzyce ostrzegam - momentami są na tej płycie niezłe "zgrzyty"... ale bez obaw - z waszymi drogimi kolumnami wszystko w porządku (to tak na wypadek nagłych zawałów itp. ;-)

Są też fragmenty spokojniejsze (genialne "Endless summer")

Generalnie płyta bardzo ciekawa i warta posłuchania na dobrym sprzęcie.

Współczesna elektronika to nie tylko komercyjna techno-sieczka, drodzy forumowicze.

 

Poźniejsze płyty Flanger są już trochę wtórne i bardziej tradycyjne (jest nawet cover Milesa na drugim albumie)

Goście z tego duetu (jeden z nich to nomen omen - atom heart :-) wydają też płyty osobno (np. Burnt Friedmann w zeszłym roku wydał fajną płytę z ex perkusistą legendarnego Can - Jaki Liebezeitem). Ale prawdziwy hicior to ponoć płytka Uwe Schmidta (czyli atom heart'a) pod szyldem Senor Coconut z coverami Kraftwerk w wersji... latino. Goście w sombrerach śpiewają, że są robotami - musi być nieźle ;-) Niestety nie mogę nigdzie dostać tej płytki - okno, nie masz tego czasem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zolty - pierwszych pięć płyt przyjemnie się słucha, szkoda tylko, że tak często trzeba je zmieniać w odtwarzaczu :) Cavernę miałem kiedyś nawet na winylu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zolty a sluchales Vangelis - Opera Sauvage? Tez bardzo przyjemnie sie słucha, swietna płytka na noc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Otomo Yoshihide's New Jazz Ensemble - Dreams

jestem po prostu Zmiash Johnny ;-)

więcej w dziale "opinie", jak ktoś się nie boi moich egzaltowanych grafomańskich wypocin to zapraszam ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnych dziś już słuchałem. Teraz właśnie ładuję do CD Barb Jungr "Chanson / The Space In Between". Bardzo przyjemna. Francuskie piosenki, albo jej w tym stylu, spiewa po angielsku. Dość melancholijny nastrój. Świetna realizacja, LINNa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Przepraszam, mam pytanie. Ma może któryś z Panów te lepiej wydane od standardowych starsze albumy Pink Floyd ? Ja mam dostęp do japońskich 24-bitowych wydań Toshiby: The Dark Side of the Moon i Wish You Were Here, ale facet w sklepie krzyczy sobie ze sprowadzeniem około 150 złotych !!! od płytki. Czy można takie płyty dostać w jakimś sklepie internetowym ? Słyszałem, że najlepiej nagrane są wydania japońskie i amerykańskie ale ja niestety mam dostęp tylko do tych wymienionych powyżej. Za wszelką pomoc w tej sprawie byłbym Panom bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś z Panów miał jakies namiary to byłbym bardzo wdzięczny, bo nie mam pojęcia czy za 150 zeta to nie za dużo.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.