Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne Tunery


mlodylukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie ma nic wspólnego z wyświetlaczem. Jest nawet całkiem sporo tunerów analogowych z cyfrowym wyświetlaczem, jak choćby ten koszmarnie zresztą drogi Naim NAT 1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.Mark

określenie 'cyfrowy' często pada w odniesieniu do tunera analogowego z syntezą częstotliwosci, z reguly wyposażonego również w wyświetlacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę takie okreslenie nalezałoby chyba zarezerwować dla tunerów DAB, które zamieniają cyfrowy sygnał z anteny na postac analogową...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie poprostu lubią wszystko upraszczać i powinien być podział na tunery z synezą częstotliwości gdzie wzorcem częstotliwosci odbioru jest kwarc i na te z analogowym strojeniem , czyli za pomocą układów LC lub diodami pojemnosciowymi a tak przy okazji to na tym allegro to poupadali na głowy za stare 20 letnie tunery chcą po 300-400zł gdzie tuner po takim czasie nadaje sie w zasadzie tylko do serwisu , tzn wszystkie elektrolity do sprawdzenia, wskazane było by zestrojenie na nowo wszystkich filtrów (rdzenie ferytowe też ulegają procesom stażenia).Może sie okazać ze taki tuner nawet na wysokich miejscach w rankingach odbiera jak dziadowski jamnik z bazaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek => o to pytalem czy najnowszy produkt Accuphase jest dwu systemowy to znaczy ; odbiór analogowy i DAB ?

 

W trójmiescie UKF -wczesnie rano mialem na dosc precyzyjnym wskazniku mojego Accu 120, a teraz juz tylko 100-110 ;-)

Acha i byla z tym zwiazana wyrazna róznica w jakosci.

Przepraszam ale walcze z klawiatura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull

z opisu w firmowym folderze wynika, że to tuner do odbioru wyłącznie analogowych transmisji. Zresztą tunery z DAB mają zwykle osobna głowicę i zdaje się gniazdo antenowe takie jak w tunerach sat (zakręcane), zaś ten Accu posiada tylko jedna 'puszkę'. Układy cyfrowe służą obróbki sygnału i eliminacji zniekształceń - w pewnym sensie przypomina mi to różne "poprawiacze" w nowoczesnych 'analogowych' telewizorach ;-)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marku: dzięki za info :) Rozmyślam o jakimś filtrze albo czymś podobnym. A tak w ogóle to od dziś mam 80% programów z obrazem prawie żyleta, 15% dobrym (ale nie żyleta) i kilka ma dość specyficzne wady, np. dwa określone poziome pasy na dole i górze ekranu ("Podróże TV") w których występuje ziarnistość i wyraźnie białe plamki. Coś jakby przebiegająca, wyrazista droga mleczna. Czasem na innych dostrzegam naprzemienne ciemne i jasne paski, szer. ok. 4mm i to jest wkurzające. Przedtem tak nie miałem - obraz był niemal krystalicznie czysty. No, ale te paseczki nie zawsze są. Widnieją pod różnymi kątami i rzecz jasna widać je wtedy na całej powierzchni ekranu :(

 

Dziś przejrzałem instalację. Dwa złącza były kiepskie (robota techników) - żyłę zimną stanowiły 2-3 druciki, a jedna z końcówek dosłownie została mi w dłoni... (otwierałem skrzynkę licznikową na klatce). Wyrzuciłem tedy zaciskane byle jak łączówki i zastosowałem nowe, nakręcane. Oczywiście odizolowałem na nowo przewód antenowy. To przyniosło RADYKALNĄ poprawę :))) Już jest b. dobrze, choć nie idealnie. A marginesie to jaka jest jakość pozostałych połączeń w pionie ? -Strach pomyśleć (...).

Nie mam nigdzie rozmytego obrazu (na ok. 60 pr.), litery też są ostre na całym ekranie - zero problemów z rozczytaniem.

Co do słabszej jakości kilku programów - myślę, że to wina sygnału - ingerujących w niego jakiegoś rodzaju zakłóceń.

Bodo_z przytomnie stwierdził, bym w tej sytuacji poszukał tych programów w innym miejscu - to może dać poprawę. I tak zaraz zrobię.

* * *

Przepraszam wszystkich nie zainteresowanych za mój wpis nie na temat w tym wątku. To był ostatni raz.

 

PS. To na czym polegało owe sprawdzenie jakości sygnału przez techników kablówki (nie było mnie wtedy w domu) - nie mam pojęcia. Ale ponoć wg nich - sygnał był ok. Ich ekspertyza to "stary tv winien" ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz05

 

Dobry tuner kosztuje,i to jest pewnik,czy 300-400zł za sprzęt to dużo?Ja też mam stary 25 latni tuner i niestety nie gra jak jamnik i nie myśle o jakimkolwiek odnawianiu go.Tak że mocno przesadzasz z tym starzeniem się sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moll ---> Zwiększ wartość rezystorów zwierających sygnał do masy (na wyjściu oczywiście).Jest to tłumik i odpowiednio dobierając ich wartości będziesz miał różne głośności.Bez schematu też sobie można nieraz dać rade:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno ,niemocno często o tym ile kosztuje dany model decyduje moda a nie jego jakość , bo czy na przykład RDS jest niezbędnym elementem do dobrego odbioru ? ,wg. mnie jest tylko gadżetem który podnosi cene tunera o 100%(przynajmniej na Allegro).Co do starzenia sprzętu , swego czasu serwisowałem radiotelefony Radmora i okazywało sie że wsród starych modeli (6-10lat)było ~60 % ledwo spełniających normy ,20%bardzo dobrych i 20 % niespełniających norm a w nowych 70 %dobrych, 10 %do d... i 20% b. dobrych.Często sie okazywało że na czułość radia niemiały decydującego wpływu półprzewodniki czy filtry kwarcowe ale rdzenie ferytowe w filtrach.W takich 6-10l radiotelefonach często sie okazywało że 60-80% kwarców nadawała sie do wymiany bo albo straciły emisje , częstotliwość pływała lub odjechała poza normy uff.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam już Was dwa lata,jest Ciekawie ale już nie mogę .Nareszcie jakiś rzeczowy głos mariusza oczywiście po stefanie,tomku i jeszcze paru- tak, urządzenia radiowe po 20 latach to remont i to dość poważny , . Ciągle porównujecie kochani urządzenia radiowe które tylko wtedy są dobre gdy są bardzo dobrze zestrojone i to przez fachowców. Siedzę w temacie od 26 lat i problemy z rdzeniami są normalne w urządzeniach nie tylko radiowych , i to wszystkich firm HP, Tetronix itp.Maleje ( zawsze maleje) przenikalność rdzeni a to wiąze sie ze znacznym pogorszeniem parametrów torów pośredniej, dekoderów sterefoni, głowic w.cz.I nie pomągą tu żadne gangi.Trzeba zestroić a potem porównywać.Dotyczy ten problem równiez kondensatorów ceramicznych małej pojemności.A jeśli ktoś pisze że urządzenie ma mała selektywność,( nie musi się znać na elektronice) niech chociaż napisze na podstawie jakich objawów wystawił taka opinię ,to przynajmniej coś da.Ponadto już nie mogę słuchać o tych świetnych tunerach

które graja na kawałku drutu.Stereofonia wymaga żeby sygnął był właściwy już od anteny bo przy szerokich pasmach pośredniej nie da się inaczej.Tak naprawdę sygnał powinien być taki żeby wskazówka weszła na pole najczęściej oznaczone, gdzie następuję ograniczanie sygnału w ograniczniku pośr. częstot. i bez odbić.A jeśli ktoś nie pracuje DX- owo ale słucha jednej, dwóch stacji i jeszcze silnych, to pokiego mu 9 gangów., a jeśli ktoś słucha czegoś i coś mu na to włazi to niech zacznie od anteny.Zrobienie kierunkowej anteny na interesująca nas stację najczęściej wywala konkurenta . Tak więc kupujcie ładne tunery i instalujcie dobre anteny .Ten wpis oczywiście nie dotyczy mariusza on był tylko jak drożdze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal drutu jako kolejny direktor jest lepszy niz tranzystor we wzmacniaczu w.cz. - to podstawa.

A z tymi zachwytami nad starymi tunerami - moze to jest tak, ze wlasnie postarzony ferryt, rozjechane lekko filtry daja "ten dzwiek" ? Cudzoziemcy też nie mogą sobie wyobrazic, ze jemy "zepsuta" kapuste, buraczki, chleb i zupe ze sfermentowanej mąki. Taki smak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sądze że jest tak jak ktoś już powiedział, nawiązując do wzmacniczy Hi-End, musi być tyle ile potrzeba reszta tylko degraduje- ..Więc stare tunery analogi bez diod pojemnościowych, człowiek zrobił tak, że mimo dwóch godzin grania i grzania, stacja na skali nie przesuwa się bo heterodyna jest stabilna temperaturowo.A potem człowiek sprawę udoskonalił i zrobił ARcz. I teraz po dwóch godzinach grania i wyłaczeniu ARcz stacja wyskakuje.Teoretycznie nowoczesnośc a praktycznie lenistwo i łatwizna już nie mówiąc o jakości sinusoidy takiej heterodyny,ale nie trzeba robić kondensatorów strojeniowych linek i takich tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zdaje się, że technika wybrała w pewnym momencie model postępowania typu "co by tu jeszcze spieprzyć, panowie" i gorsze wyparło lepsze. Miałem do czynienia z dość sporą liczbą tunerów strojonych warikapami i faktycznie nie było przypadku, żeby po pewnym czasie stacja nie odpływała w jedną bądź drugą stronę. Jeśli ktoś zna/ma stabilny tuner na warikapach to niech da znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Warikap to jest cudowne, tanie urządzenie , pozwala ominąć wszystkie poważne problemy termiczne i mechaniczne.Ale mi przeszło oczarownie już dawno gdy kupiłem na e bayu wobulator Nordmende 1-800Mhz i przyszło mi go naprawić a potem nie mogłem pojąć skąd taka dziwna sinusoida. A to były warikapy właśnie. przestrajane w całym możliwym zakresie i to było widać a w tunerze to słychać. Tam to nie przeszkadzało a w tunerze jak najbardziej.I dlatego omijam rózne syntezy, RDS,automaty i wpisy nazw stacj. I tak wszyscy skończymy na MP3 .Niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDS rozumiem - niepotrzebna głupota, żeby tylko jeszcze jeden napis na frontpanelu dla klienta Media-Markt, mam ale nie używam. Ale co jest źle z tą syntezą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po prawdzie zawsze chciałem zapytać stefana korzystając z jego bogatego życiorysu obcowania z tunerami, ja raczej z krótkofalarstwem ,czy może zauważył powiązania jakości tunerów z ich wagą ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo praktycznie wszędzie tam są te niezastąpione warikapy.pętle fazowe itp.Jest to świetne i wygodne ale do radia w samochodzie. No ale może bez przesady, ten świat musi się jednak zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbul-> wiem, ze eksperymentowałes z tunerami. Co byś polecił. Minełokupę lat jak nie uzywam tunera. Radyja słucham w aucie i w pracy. Czywarto nabyć do systemu domowego i jak tak, to co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek => obecnie stoją u mnie 3 tunery , jeden to Kenwood KT - 1100 - 19 miejsce na listach radiowych - zresztą chyba nie do końca wiernych prawdzie, drugi to Accu 107 (przedtem miałem Accu T - 11) - Accuphase to już zdecydowana czołówka na tych kistach nr.1, no i trzeci to zwykly Akaii , ale ponad 20 letni analogowy.

Nie wiem ile chcesz wydać ? Ale najgorsze rozwiązanie to kupienie współczesnego tunera z tych tańszych powiedzmy do 2000zł - cena w sklepie, a i te droższe to też .....;-) rożnie bywa.

Mogę ci na początek podesłać mojego Akaii AT-2450 bez zobowiązań - nie jest na sprzedaż, pobawisz się i pogadamy.Ważna jest antena i cały jej tor daje chyba ponad 50% sukcesu, acha musisz się nastawić ,że nawet najdroższey tuner w ciagu dnia gra cieniutko - muzyka jest puszczana z komutera itp. osiągnięcia techniki radiowej ,zabawa zacyna sie po 24 lub w trakcie audycji tzw. autorskich

Daj tel . na prv. bo gdzieś zgubilem ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam vintage Kenwoody, sam mam jednego - poza dobrym graniem ,w drewnianej obudowie to piekne klocki. poza tym to co Gutek wymienil, dobre sa tez sony ES (jesli chcesz miec cyfrowy).

a jesli doceniasz piekne solidne wykonanie i chcesz cos nowszego, to Magnum Dynalab.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję- Gutek i Pitdog.

Narazie "dojrzewam"do tunera. Wcale nie wiem do końca, czy jest mi koniecznie niezbędny. Mam radio na cyfra plus, którego tak naprawdę nie słucham. Nie wiem obecnie jakie sa audycje. Parę razy w nocy w czasie jazdycoś tam słuchałemi tyle. Natomiast jeśli chodzi o wygląd tunerów, bardziej się skłaniam w stronę rzeczy stylowych niż nowoczesnych. Moje doswiadczenia sięgają kilku starych tunerów polskich w drewnianych obudowach a potem jakiś technics. W starych czasach były źródłem muzyki, jaką nagrywałem na taśmy.

Czy macie dziś swoje ulubione audycje? Czego słuchacie? Czy często? Czy w końcu kwotę jaką należałoby wydać na tuner, nie lepiej przeznaczyć od razu na płyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka, Radio Klasyka bądź RMF Classic. Do snu bądź gdy czytam książkę. Często zasypiam przy grającym radiu :-) Tok FM, gdy chcę posłuchać wiadomości. I Radio Maryja wieczorem, gdy jestem głodny mocnych wrażeń ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdogowi tuner się przydaje ;-)

Ja słucham radio powiedzmy w 80% , a pozostałe 20 % to CD.

Praktycznie wyłapuje wszystkie autorskie audycje (puszczają muzykę z CD)

Dobry tuner potrafi zagrać na poziomie np. srebrnego NADA 500S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.