Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne Tunery


mlodylukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stefan, wysmarowałem maila do Ciebie, nie wiem czy dotarł, bo coś mi firmowe konto czasami zawodzi. czy odebrałeś może tą wiadomość?

Seba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowoczesnych dekoderów, to dyskretnego kojarzę sobie tylko Naima. Nie miałem nigdy możliwości porównania go bezpośredniego z Kenwoodem. Ale jakoś tak kojarzy mi się, że wskazałbym na K (kilka lat między odsłuchami i tunery o innej filozofii).

Dekoder, nawet, jeśli jest na całej płycie bazowej, stanowi osobny moduł elektryczny i jest możliwość podpięcia się na wejściu i wyjściu. Problem przy porównaniu stanowić jedynie różnica w poziomie sygnału wyjściowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry LC o dużej dobroci są kłopotliwe do urządzeń typu "masowa produkcja" bo:

-trzeba je indywidualnie stroić

-muszą być wykonane z elementów dobrej jakości typu karkasy ceramiczne, srebrzone cewki,

kondensatory o dobieranych wsp. termicznych (chodzi o dużą dobroć i stabilność czasową i termiczną).

Alternatywa wysokiej jakości to filtry kwarcowe - doskonałe parametry ale drogie.

Filtry piezoceramiczne mają parametry gorsze od kwarcowych, ale są tanie,

nie wymagają strojenia i impedancyjnie pasują do tranzystorów.

Do masówki ideał, mają też całkiem niezłe parametry, z tego co pamiętam

za wyjątkiem sporego tłumienia w paśmie przepustowym co wymaga dołożenia

dodatkowych stopni wzmacniających. Ale tranzystory to teraz taniocha :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muls

 

Myślę, że wstaje wcześniej i niech sobie zarabia - jak jest obrotny ale oprócz tego, że jest handlarzem mógłby być też trochę człowiekiem i na pytanie "Czy pożyczy Pan kabel ?" odpowiedzieć : Nie pożyczam z zasady, albo : Jakbym pożyczał to od roku bym ich nie miał, a nie : "Niech Pan nie przesadza, chyba 5 złotych pan może dać". I to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście trochę zmienia kontext,jak to mówią- pazera, ale jak poczyta może zrozumie,chyba że to taka cecha charakteru to i tak z czytania nici.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej kobitki która na allegro handluje vintage tunerami (Renata8) to właśnie natknąłem się na użytkownika (Wadia1) który jest z tego samego miasta, i zdjęcia robi chyba w tym samym pomieszczeniu co renata8. Wobec tego polecam uwadze, bo możliwe , że też będzie miał jakiś sprzęt godny uwagi... :-))) Przeczytajcie też jego "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig T-7500:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wklejam link do tej aukcji, nie po to aby zachęcić albo zniechęcić do zakupu tego na pewno ciekawego tunera (uwaga, iż jest to aukcja prywatna i poprzednio wystawiający go na licytację sprzedał taki za 350 złotych wskazują zresztą, iz nie ma co liczyć na okazyjną cenę) ale ze względu na ostre i wyraźne zdjęcia. Akurat ten tuner nigdy szczęścia do fotografii dotąd nie miał i jak dotąd mieliśmy go okazję oglądać tylko w formie rozmazanej plamy - i nie prezentował się ciekawie. Tu wygląda zdecydowanie lepiej ale czy bardzo dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal

Facet picuje,ze ostatni raz T 7500 byl rok temu.Jakies 2-3 miesiace temu kupilem ten tuner na allegro za 180zl.

Puchatek

Kiedy kilka dni temu kupowalem u RenatyB tuner Sony ST 707ES to rozmawialem z kobieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znów wraca temat T7500. Ja go kupowałem koło 8 miesięcy temu na allegro i wtedy nie było ani słychu ani widu o nim. Kupiłem za 80zł. Stan frontu zdecydowanie lepszy jak ten na fotkach. Góra troszkę porysana ale tego nie widać. Mój był bardzo brudny i patrząc na te fotki z aukcji to wystarczy miękka ściereczka i troszkę delikatnego mleczka (np. cif) i aluminum zabłyśnie ponownie.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony. Pierwszą noc po jego dostarczeniu do mnie zarwałem straszliwie na jakieś audycji w radio i byłem cholernie nie wyspany w robocie. No po prostu mi się podoba: ciepło i anologowo. Jakość dźwięku, czułość, dość dużo fajnych funkcji i regulowane wyjście mnie satysfakcjonuje. Osobiście polecam ale warto szukać okazji.

 

W środku budowa całkiem porządna. Elementy nie są byle jakieś ale pewnie kondy co niektóre powoli trzeba by wymienić. Ale ile by to kosztowało i czy warto tego nie wiem, bo specjalista elektronik ze mnie żaden.

 

Cena podana przez tego handlarza to jakiś koncert życzeń. Halo! Tu ziemia Panie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny owego Grundiga T-7500 to musze się zgodzić. Dobrze, że padły tu konkretne przykłady, a ten egzemplarz ze względu na pewne starannie opisane zresztą uszczerbki powinien być sprzedany raczej taniej. Myślę, że przynajmniej z naszego grona dzięki tym uwagom nikt nie przepłaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do StefanaB i innych znawców tematu zaglądających do tego wątku mam inne pytanie. O Kenwooda KT-54L wystawionego na innej aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wygląda jak dla mnie paskudnie i sam go kupować nie zamierzam. Nie jest to też pytanie o cenę - taki egzemplarz był parę miesięcy temu wystawiany na Allegro z ceną "kup teraz" mniejszą niż 70 złotych i nawet nie wiem, czy znalazł nabywcę. Chodzi mi o to, co jest on wart jako tuner. Zetknął się z nim ktoś z Was? Jedyne co o nim wlaściwie wiem, poza tym, co jest opisane w aukcji lub można się dowiedzieć oglądając wyraźne zdjęcia z aukcji, to to, że pochodzi z około 1984 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatek, czy masz coś konkretnego do zarzucenia „Renacie8” czy tylko lubisz przypinać ludziom łatki?

Swoją drogą na Forum jest wielu „wyjadaczy” (dla mnie w pozytywnym znaczeniu), niektórzy z nich zawarli być może więcej transakcji niż „Renata8”. Kto wie, może już niedługo i ich nazwiesz pejoratywnie – handlarzami?

 

Ps. W czasach I i II RP kiedy arystokraci łatwo drwili z „Wokulskich” (chociaż już wtedy bywało to śmieszne) to jednak stosowali się do maksymy: „o nieobecnych – mówimy tylko dobrze”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe aby na allegro jedna osoba wystepowała pod kilkoma nickami ? Czy władców serwisu to nie interesuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zgodne z regulaminem (chociaż w tym przypadku nie widzę zbieżności), możesz mieć tyle kont ile chcesz ale zabronione są transakcje między swoimi kontami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudivan - to jest jak najbardziej dozwolone, nawet kiedyś pytałem o to pracownika allegro. Zabronione jest tylko licytowanie z innych kont na swoich aukcjach i podbijanie ceny jednak nawet gdy zrobiłem kiedyś małe dochodzenie i (dzięki "zadaj pytanie sprzedającemu") okazało się, że na aukcjach pewnego allegrowicza nagminnie licytują klony o tym samym IP i poinformowałem o tym Allegro zlali to ciepłym moczem i ten proceder nadal trwa..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Ładny tuner w "ładnej" cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) też ciekawy. Ktoś mi może wytłumaczyć do czego służą wejścia "From Amp" na ostatnim zdjęciu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam czy ktoś miał okazję (i ew. z jakim skutkiem) użytkować antenę FM jak na fotografii poniżej. Z uwagi na wtyk – antena wydaje się być podpinana jako 75 Ohm natomiast z uwagi na rodzaj przewodu to chyba raczej 300 Ohm. Czy nie będzie niedopasowania? Interesuje mnie taka antena do zamontowania na ścianie, w pokoju (w pracy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomektoon : miałem Denona TU-850, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o dźwięku, zapraszam na priv. Wejscia, o których piszesz służą do podłączenia wzmacniacza, wskaźniki pokazują wtedy poziom (moc). Apropos handlarzy na allegro - sprzedałem jednemu z nich (pisano o nim w tym wątku) wyżej wymienionego Denona. Trochę się zdzwiwiłem, gdy po kilku miesiącach pojawił się na allegro w cenie ponad 50% wyższej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rafał

KT-54 bardzo nic ciekawego jest

>popla

Jest to antena 300 ohm do przypinania na ścianie ze zmienioną wtyczką na 75. Dodawana do tunerów jako wyposażenie w trzystuomowych czasach. Swoją drogą fajny pomysł za regał.

>artekk

My też chcemy . Sami swoi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>popla - wyluzuj, ok? handlarz to potoczna nazwa dla osoby zajmujacej sie handlem. nic wiecej. a z renata8 mialem stycznosc - kupilem u niego (podkreslam u mezczyzny) wzmak. jak zalicytowalem i osiagnalem kwote minimalna, zadzwonil do mnie i oglednie (bardzo oglednie) mowiac wyrazil swoje niezadowolenie bo chcial go jeszcze trzymac do prezentacji kolumn na sprzedaz. nastepnie zapytal czy ma mnie przelicytowac.... koniec koncow sprawa zakonczyla sie sprzedaza, ale niesmak pozostal. sam sobie ocen czy to bylo ok czy nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artekk

Napisz cos na forum o dzwieku Denona TU850.Pytam z ciekawosci,bo wahalem sie miedzy kupnem Denona,a Sony ST S707ES.Sprzedajaca RenataB odpisala,ze graja na tym samym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatek,

ściemniasz : „Stary wyjadacz i handlarz” to nie jest „nazwa dla osoby zajmującej sie handlem”! Dla mnie ma to charakter wybitnie pejoratywny. Zresztą nie pierwszy raz dostrzegasz wokół „handlarzy”. To chyba Twój problem.

Dla mnie atakowanie kogoś, kto nawet a tym Forum się nie udziela (chyba, że czegoś nie wiem) i nie może się bronić, jest zachowaniem poniżej poziomu dopuszczalnego na Forum.

Na takie zachowanie nie wyluzuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro nalegacie.... :)

To jest dobry tuner, jednak ma swoje specyficzne brzmienie. Na początek napiszę, że nie do końca zgadzam sie z opinią z fmtunerinfo. Dokładnie chodzi o bas, który wg mnie jest raczej zamaszysty i tłusty, nie lekki jak tam zdaje się pisano. Tuner gra dużym, dość potężnym dźwiękiem, subiektywnie głośniej od innych tunerów. Dość gładko, nawet trochę słodko, szczególnie fajny jest środek, nasycony, gęsty. Gdy włączymy po Denonie inny szczególnie cyfrowy tuner, jest trochę szczupło, chudo. Góra jest troszkę dodatkiem do reszty, nie narzuca się, ale nie jest zbyt rozdzielcza. No i niestety dla mnie słaby punkt, inaczej Denon zostałby u mnie - scena węższa od np. KT-1100SD i JVC FX-1100, które wtedy miałem w domu i porównywałem, i dźwięk raczej wypchnięty przed kolumny. Jeszcze jedna rzecz - dynamika sporo powyżej średniej, naprawdę Denon miał kopa w stosunku do innych tunerów. Podsumowanie : kolega chciał kupić jakiś tuner, posiada dość wyrafinowany system słuchawkowy STAX SRS-4040 Mk2, miał u siebie na testach Kenwood KT-5020, KT-1100SD i Denona TU-850 i zostawił Kenwooda KT-1100SD. Denonowi zarzucił głównie wolny bas i przybrudzoną górę, no i dość przeciętną stereofonię. To by było na tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej karierze hi-fi fana tylko raz spotkałem sie z tunerem FM, który naprawdę dawał wspaniały kawał żywego dźwieku, a był to receiver MARANTZ 4300, stereo dedektor był zrobiony w układzie dyskretnym na diodach, z czasem idąc do przodu (z uwagi na wzmacniacz)pozbyłem się tego MARANTZa, później przerzuciłem wiele tunerów (Luxman,Kenwood,Sony,Marantz)ale były to już wspołczesne konstrukcje zrobione na scalakach i to już nie było to!nastepnie w latach 80ych popelniłem tuner wg.brytyjskiego "elektora" który był zrobiony na najlepszych wowczas elementach, gral nieźle, ale dalej nie było to to, obecnie szukam jakiejś staroci ktory bylby na diodach, ale bez skutku. w swoich zbiorach mam obecnie legendę końca lat 70ych Kenwooda L-01T, załaczone foto nie są w stanie oddać jego piekna i elegancji,ma funkcję wygaszenia podświetlenia i wowczas swiecą sie tylko funkcję, lub ma oswietlona skalę, mój drugi tuner to SONY 770ES.Niestety obydwie te konstrukcje sa już na scalakach i graja tak sobie (niejaki Marek pisze w swoim o mnie,że ma SONY 5SE ciekawy

jestem jego dźwieku, napisz mi na priva jak to gra)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.