Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne Tunery


mlodylukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>stefanB

Czuję się wywołany do tablicy. Niech to zabrzmi nieskromnie, a co tam, ale jako gość po czterdziestce słuchający muzyki od zawsze (choć sprzętem interesuję się stosunkowo krótko), potrafię odróżnić dobry dźwięk od słabego. I jeśli piszę, że po RENOWACJI (a nie tuningu!) tuner zagrał lepiej, to biorę za to odpowiedzialność. O ile można nieźle wytłumaczyć, czym jest dynamika i mikrodynamika, detaliczność czy stereofonia, o tyle "czar" czy "muzykalność" to pojęcia mydlane, którym można bardzo dowolnie przypisywać znaczenie. Tuner ma grać najwierniej jak to możliwe, tak uważam. Jak różne radiostacje odtwarzają dźwięk, to wszyscy wiemy. Zatem raz będzie lepiej, raz gorzej. Dobrze jednak, żeby liczący ćwierć wieku tuner nie przekazywał sygnału tak, że na kolumnach wiszą mokre kołdry. Po dwudziestu paru latach eksploatacji sprzęt nie ma prawa grać jak nowy. No, chyba że o to nam chodzi, żeby brzmienie było właśnie spatynowane. Generalnie możemy się tylko domyślać jak grał za swoich najlepszych lat.

Wreszcie, bardzo nieeleganckie wydaje mi się podważanie czyichś kompetencji jako elektronika, a kogoś innego jako melomana, bez ŻADNEJ o nich wiedzy. Ploteczki zostawmy praczkom.

Nie wystarczy się wymądrzać, żeby zostać guru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie - malina :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenam, wspólniku w zajobie, nie miałem zamiaru Cie dotknąć.

Moja wypowiedz nie miala konkretnego adresata. Wybacz, niestety nie zapamietalem żadnych twoich wpisów , więc nie mogłem z nimi polemizowac. Nawet przejrzałem ze trzy strony do tylu, ale dalej nie wiem czym mialem wywołac Cie do tablicy. Czy tuningujesz tunery? Przepraszam więc na zapas. Pozdrowienia.

Moją OGÓLNĄ wypowiedz tuningu, a zwłaszcza o zlecaniu tuningu dokończę pózniej, bo wskoczylem tylko na chwilkę. Sorry, że poprzednio tylko zacząłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stefanB

A, to znaczy, że się wygłupiłem. Odniosłem wrażenie, że nawiązałeś do tego wątku:

 

"qrczak 13 Mar 2006, 15:15

Od niedawna jestem posiadaczem Hitachi FT8000 i mam pytanie:

Czy w kilkunastoletnim tunerze trzeba wymieniać jakieś części,aby zagrał poprawnie i ile to może kosztować?

Jak na razie tuner jest rewelacyjny,no ale może można coś polepszyć?

 

lenam 13 Mar 2006, 15:25

Też mam ten model. On nie jest "kilkunastoletni", tylko dwudziestokilkuletni :-) Ja zamiast się zastanawiać: wyschły czy nie, posłałem do sprawdzonego Ushy, który za 200 zł wymienił wszystko, co się do wymiany nadawało (przede wszystkim kondensatory, ale szczegółów operacji nie znam).

Poprawiły się wyraźnie i niewątpliwie dynamika i mikrodynamika, których w radio zawsze troszkę z natury rzeczy brakuje. Solidnieszy bas, naprawdę fajny. Lepsza szczegółowość, a przez to i stereofonia. Inwestycja udana. Teraz gra naprawdę jak nowy. Pięknie.

Już wspominałem, że sporo dało też wpięcie bufora lampowego."

 

Przyznasz, że Twój wpis wyglądał trochę jak polemika z mojego punktu widzenia. Skoro jednak w swej uprzejmości nie czytasz moich wpisów, to sprawy nie ma.

Szczere pozdrowienia chętnie odwzajemniam.

 

Ale - to co naprawdę ważne, czyli kwestia renowacji albo tuningu starych tunerów, pozostaje do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saba MD-292 na Allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Taka, jaką mam. Nawet i kolor jest ten sam - srebrny. Cena dość okazyjna ale ta informacja byłaby raczej do znalezisk na Allegro. Wpisuję tutaj, bo nie mam cyfrówki, a zdjęcia z aukcji uchwyciły coś ciekawego. Te "-56" na wyświetlaczu nie oznacza, że tuner szwankuje. UKF czyli FM wyskalowany jest podwójnie. W MHz i właśnie poprzez numery kanałów. Przełącznik jest na przednim panelu. Naciskając channels wybieramy ten tryb, jaki tu widać. -/+ oznaczają przy tym wpisanie się w górny bądź dolny zakres kanału. Naciskając fm wybieramy zaś tradycyjne skalowanie w MHz. Cyfra po prawej oznacza zaprogramowany kanał, tu ósmy. W trybie manualnym to okno byłoby zgaszone.

 

Chyba jeden z najładniejszych tunerów cyfrowych. Ciekawostką jest zaś liczba wyjść - cztery! Dwa z tyłu, oba liniowe (DIN i RCA), jedno z przodu do magnetofonu (DIN) oraz regulowane wyjście słuchawkowe (duży jack).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedne cyfrowe śliczności. Technics ST-8055. Znowu z Allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tym razem nie wypowiadam się nic na temat tego jak gra, bo nie mam pojęcia. Dość zagadkowy zresztą model, bo na stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie ma o nim w ogóle nic poza zdjęciem. Ja go zapamiętałem z komisu, gdzie zrobił na mnie wrażenia właśnie wyglądem. Dla mnie również jeden z najładniejszych. Spośród tych cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi napisać coś na temat Grundiga ST 6000? Mam go od miesiąca i nie mogę znaleźć w sieci jego danych. Jeśli dobrze liczę, to ma on 7 gangów a Grundig na swoich stronach chwali się nim jako jednym z istotnych punktów w historii firmy. Podobno jest to poprzednik modelu ST 6500 (czyli T 7500 - jak dla mnie to ST6000 jest ładniejszy od obu swoich następców) i w 1980 roku kosztował około 1000 DM.

Przedwczoraj na eBayu poszedł taki za 100 euro (szał macicy czy naprawdę taki dobry?).

Może ma ktoś przypadkiem jakieś jego dane techniczne?

Załączam przykładową pożyczoną fotkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1981 rok. Gangi się liczy dla FM. To są te mniejsze. Wieksze sa dla AM

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Po pracy jeszcze raz przyjrzę się tym odpowiednikom gangów - albo zrobię fotkę jego "bebechów" i jutro wkleję.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest ich pięć. Czy teraz dobrze liczę? Budowa wnętrza robi dobre wrażenie - to, co jest w tym tunerze istotne, jest umieszczone w metalowych "skrzyneczkach". Zdjąłem przykrywkę tylko z tej, w której są odpowiedniki gangów. Załączam kilka fotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6514-100004924 1170287797_thumb.jpg

post-6514-100004925 1170287795_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ciekawe czy sanepid już wie o tym wątku bo jest on śmiertelnie zaraźliwy. W trzy dni po tym jak tu zajrzałem kupiłem tuner ONKYO T4090. Obecnie jest to mój drugi tuner obok AMC T7. Dotąd radia słuchałem mało, za dużo hłamu, reklam i kiepska jakość dźwięku z mp3 mnie odstraszała. Dlatego też wybierając swego czasu AMC ucieszyłem się z pilota pozwalającego na ciągłe przerzucanie kanałów radiowych. Ponadto AMC zdeklasowało grającego wcześniej u mnie MARANTZ-a ST40.

 

Pod Waszym wpływem (a raczej Waszej miłości do klasycznych ślicznych tunerów) zakupiłem to ONKYO, które najpiękniejsze na świecie nie jest, ale na początek niech będzie. Pochodzi z lat 1979-80. Jest w stanie idelanym. Nabrałem do niego szacunku (na oko) kiedy zobaczyłem jego gabaryty i wymienną wtyczkę sieciową IEC na tylnej ściance. Pod Waszym też wpływem, zaliczyłem już kilka trójkowych audycji słuchanych na tym tunerze. Tymczasowo gra na drucie, ale to się wkrótce zmieni i dopiero się wtedy zacznie. Bo póki co gra bardzo ładnie (tu kolejny szacunek)......a ja głupi myślałem, że mam dobry tuner.

 

Poniżej postaram się załączyć kilka fotek (mam nadzieję, że mi się uda). Z góry przepraszam za ich nie najlepszą jakość.

 

Będę mieć do Was kilka pytań ale może nie wszystko od razu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie załączyły się kolejne fotki, które zamierzałem Wam zaprezentować. Może tym razem się uda. Na jednym z nich jest mój AMC T7. Wyglądem nie jest on godzien by tu zaistnieć. Wybaczcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11636-100004901 1170287838_thumb.JPG

post-11636-100004902 1170287837_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Miałem kiedyś ST-50 Marantza a nie ST-40. Ale to już bez znaczenia.

 

I takie małe przemyślenia. Nie chciałbym urazić nim zwolenników muzyki z eteru. Tak sobie pomyślałem, że posiadanie takiego pięknego klasyka (jakiego jeszcze nie mam) jest pewnego rodzaju namiastką posiadania w domu klocków McIntosha. Te wskaźniki wychyłowe, niebieska poświata wokół, ciepły analogowy dźwięk. Ciekawe ile osób z Was przyznałoby się do słabości do urządzeń Big Maca. Oczywiście słabość ta wcale nie musi stać w sprzeczności z miłowaniem muzyki pochodzącej z radia. Patrząc po sobie. Zajrzałem na forum. Pierwsza rzecz która pobudziła moje zmysły to uroda tych pięknych urządzeń. Dopiero później zakup a kolejnym krokiem będzie inwestycja w tor antenowy. A później poszukiwania coraz to lepszych i piękniejszych tunerów. Czy ja choruję na Maca? Pewnie trochę tak, nie obraziłbym się na nikogo posiadając zestaw tego producenta o niewątpliwie oryginalnej urodzie. Choć uroda jest zawsze kwestią gustu, a to tych jak wiemy się nie dyskutuje.

Znam takich którzy np. twierdzili, że POLONEZ KOMBI jest najpiękniejszym kombi na świecie.

Dla mnie to dość ekstremalny przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fotki Yamahy CT-810, która dzielnie zastąpil Onkyo T-909: Z braku miejsca Yamaha musi odejść - a służyła mi dzielnie prawie 2 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1617-100004894 1170287848_thumb.jpg

post-1617-100004895 1170287846_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że fotki takie małe, jak obfociłem T-909 to nic przy tej kompresji nie widać. A podlaczenie oscyloskopu nic nie dało, pojawiły sie jakies dziwne linie, nie przypomina to tych jakby "mgławic" widzianych na tunerach Marantza. I ostatnia fotka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momok>

czy ta Yamaha znalazła już nowe miejsce?

jeśli nie to daj znać na PRIV.

właśnie szukam następcy swojego Universuma.

 

pozdrawiam

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>HArry z Tybetu

o wypraszam sobie ze onkyo jest brzydkie! :)

choc piekno to pojecie subiektywne to jednak akurat to onkyo jest przepiekne!

zreszta spojrzcie na fotki i ocencie sami..

pozdr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4299-100004881 1170287870_thumb.jpg

post-4299-100004882 1170287869_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bifin

Moje uwagi o brzydocie mojego tunera dotyczyły zwłaszcza AMC T7. Moje Onkyo T-4090 nie jest brzydkie (tego nie powiedziałem), jego skromną i stonowaną urodę polubiłem od razu. Nie jest jednak najpiększniejsze na tym forum. Do pełni szczęścia brakuje mi choćby wskaźników wychyłowych.

 

Przy okazji mam do Ciebie pytanie. Czy w Twoim T-4040 czerwona "igiełka" na podziałce jest podświetlana? Moja nie jest ale ciekawi mnie to czy nie powinna. Na swoim na śrubach mam jeszcze plomby pozakładane.

 

Jestem pod wrażeniem wysokiej jakości Twoich zdjęć.

 

Może ktoś z Was ma jakieś info o tym tunerze? Trochę już poszperałem. Znalazłem np to:

www.hnny.nl/archief_onkyo/tuners/t-4090.html

 

Pozdroradio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem Wam kilka pytań. Więc zaczynam.

 

Dla usprawiedliwienia dodam, że nie mam żadnych technicznych umiejętności, wiedzy nt tego co w środku (no chyba, że się o czyś naczytałem). Moje całe obcowanie z audio to wyłącznie słuchanie i używanie sprzętu jak zwykły użytkownik no może bardziej zwracający uwagę na potencjał dźwiękowy sprzętu. Bałbym się nawet przylutować gniazda bo mogę coś spalić. Miejcie więc to na uwadze, proszę.

 

Jaka może być przyczyna przydźwięku sieciowego słyszanego w głośnikach (podczas przerw w nagraniach) kiedy słucham muzyki z radia? Podejrzenie padło na:

 

- na mnie samego, być może za bardzo zbratałem się z technologią cyfrową i zapomniałem jak to kiedyś radia się słuchało i teraz się temu dziwię. Słucham obecnie głównie programu trzeciego i po 24-stej.

 

- na instalację antenową. Ale jest pewne ale. Słucham obecnie dwóch tunerów na dwóch różnych "instalacjach".

1. AMC T7 chodzi na kablu podłączonym do zwykłej zbiorczej kablówki. I to tą kablówkę początkowo podejrzewałem o przyczynę przydźwięku.

2. Onkyo T-4090 chodzi jednak obecnie na zwykłym prowizorycznym kawałku drucika. Dźwięk jest naprawdę super, ale przydźwięk jest taki sam.

 

Swoją drogą w najbliższym czasie czeka mnie zakup porządnej instalacji antenowej (zewnętrznej).

 

- na problem uziemienia (tunerów) a być może całego zestawu. Przydźwięk mam słyszalny tylko na wejściach do których podłączone są obydwa tunery. No i oczywiście na nieużywanym dotąd wejściu gramofonowym, ale nawet tam jest on nieco bardziej cichy. Jeśli to uziemienie to jak powinna być skonstruowana instalacja uziemienia? Jakim drutem, kablem? Do czego podpięta? Do kaloryfera, parapetu? Mieszkam w bloku na trzecim piętrze więc chyba nie za bardzo mam do czego podłączyć to uziemienie.

 

Cały zestaw jest podłączony do listew zasilających, a kabel zasilający tunera ONKYO, cd i wzmacniacza są kablami z uziemieniem (IEC).

 

- czy przyczyną przydźwięku mogą być uszkodzone trafa w obydwu tunerach? Pewnie tak, ale chyba byłby to niezły peszek.

 

Jeśli chodzi o resztę zestawu to nie podejrzewam go o to, bo sam wzmacniacz i cd, nie generują przydźwięku (z wyjątkiem wejścia phono ale to inna bajka) a nawet są bardzo nieobecne (pod kątem generowanych szumów) podczas słuchania muzyki w domowych warunkach.

 

A może są inne jego przyczyny?

 

Z góry dziękuję za zrozumiałą dla mnie odpowiedź.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik "Jak sprzedać dobrze zepsuty tuner",

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

który kosztuje na ebay,u od 10 do 50 dolarów przy stanie jak z fabryki .

("Myślę, że cena jaką proponuję za ten tuner nie jest wygórowana - zwłaszcza, że - dla przykładu - kiedy na allegro pojawia się inny topowy, ale dobrze znany szerokim gronom Kenwood: KT-1100 z 1983 roku, jego cena sięga poziomu rzędu 600zł")

Sprzedawwcom na allegro juz sie pi....li w glowach od nadmiaru wiedzy tutaj uzyskanej i zonglują nią zupelnie dowolnie wykorzystujac calkowity brak informacji na temat starych tunerów wsród ludzi..

fmdx.com jest grupą zajmująca się tzw. DX-em, czyli odbiorem stacji FM z dużej odleglosci. Kwestie brzmieniowe są dla nich drugorzędne (choć nie mówie, że 9 gra zdecydowanie zle.)

Ten dekoder był stosowany w bardzo wielu, rowniez najtańszych tunerach z tego okresu. Pelna lista, to pewnie kilkadziesiat sztuk. Wymieniłem pogladowo najbardziej znane, a ten wykaz użyto do podkreślenia wyjatkowości sprzedawanego egzemplarza.

Biorąc pod uwagę instrukcje obsługi zalicytuję 40zł.

Jeśli to ktos z nas to przepraszam, ze popsułem mu deal, ale uznałem, opis to spora manipulacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StefanB

 

Ja się nieźle uśmiałem ,a Ty nie wytrzymałeś.

Wcale Ci się nie dziwię bo mam takie samo spojrzenie na ten temat.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie tuner NAD 4080 (fotki z aukcji zamieściłem niecierpliwie już wcześniej). Nawet ładnie zachowany, podejrzewam, że paru drobnych zadrapań nabawił się podczas podróży do kraju albo na niemiecki śmietnik, wewnątrz czyściutko, wygląda, że nikt w nim nie dłubał. Jak gra? Bardzo podobnie do Hitachi FT8000, czyli świetnie. Na jego korzyść świadczy wszak to, że wewnątrz są oryginalne (na oko) podzespoły, liczące 28 lat, a FT8000 jest po renowacji.

Na Audiogonie wyczytałem, że jest to nieczęsto spotykany model, gdyż był produkowany jedynie w 1978, jako pierwszy tuner NAD i w ogóle jeden z pierwszych produktów tej firmy. Bogato wyposażony, m.in. w mutipath, dwupoziomowy muting, MPX noise filter, regulację siły sygnału wyjściowego (z tyłu wyjścia fixed/variable), dolby deemphasis, a z tyłu FM Deemphasis, wyjścia na oscyloskop i dolby dekoder. Prawie 10 kg wagi, piękny (?) metalowy panel i drewniana obudowa.

Na koniec miły dla posiadacza cytat: "... it can compete with any tuner made today and sound vastly better than most of todays offerings, including those from NAD. Had a NAD C420 recently and the venerable NAD 4080 just blows it away in all categories. Considerably more musical. My Yamaha T1 tuner specs better, but just does not have the musicality of the NAD 4080".

Amen.

Zdjęcia niebawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat śliczne tunery(bardzo ciekawy) nabił sporo kasy handlarzą z allegro. Istne szaleństwo ciągną z wystawek i śmietników radyjka najlepiej ze skalą ,świecące, błyszczące często wciskają kit w opisie i interes się kręci.

 

Teraz niech ktoś wpadnie na pomysł "śliczne magnetofony" i się zacznie.

 

 

 

p.s. Też sobie kupiłem kilka starych tunerów

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"binfin" Onkyo jest piękne i co najważniejsze, do dnia dzisiejszego rozpoznawane z daleka, ze względu na swoją wyjątkową, moim zdaniem estetykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StefanB

 

Szanowny Panie Stefanie,

niniejszym oświadczam, że tuner, o którym Pan pisze, należy do mnie.

Po przeczytaniu Pana wpisu odnosi się wrażenie, że moja aukcja to oszustwo i szukanie jelenia - przeciwko czemu muszę zaprotestować.

 

>"Jak sprzedać dobrze zepsuty tuner".

Sam Pan pisał w tym wątku, że ze starymi tunerami bywa tak, że miewają dni lepsze i gorsze (o ile dobrze pamiętam był to wpis o wygrzewaniu kości przez staruszka czy coś w tym stylu). Czy tuner, który przez tydzień gra poprawnie by potem nagle raz umilknąć (przy stałym wskazaniu silnego sygnału), a potem znów grać normalnie - jest zepsuty? - pozostawiam do oceny każdemu czytającemu. Jak dla mnie, to niezupełnie.

Aukcja zawiera uczciwy opis co i jak się z tunerem dzieje.

 

> "...przy stanie jak z fabryki".

Powodzenia i szczęścia w znalezieniu takiego KT-9X życzę każdemu.

Obserwowałem je na eBayu przez rok i w tym czasie było ich 5 czy 6 - i żaden "dziewiczy".

Owszem, zdarzają się stare tunery w nieskazitelnym stanie - ale jeśli ktoś liczy, że każdy taki będzie grał jakby wyjechał prosto z fabryki, to jest po prostu dziecięco naiwny i o tym też było już w tym wątku wiele razy.

 

>"...pi....li w glowach od nadmiaru wiedzy tutaj uzyskanej"

W niniejszym wątku prawie nie ma informacji nt. KT-9X. Owszem, pojawia się w Pana chyba dwóch wpisach jego nazwa oraz to, co ja sam wpisałem.

Nie ma też spisu tunerów posiadających HA11223W. Podałem te, na które sam natknąłem się w pierwszej kolejności w dostępnych dla wszystkich internetowych źródłach. Nie przeczę, że jest ich więcej.

To, że moja fragmentaryczna wiedza w tej kwestii jest zbieżna z Pana szeroką wiedzą nie jest jeszcze powodem do tego, żeby mógł Pan się czuć wykorzystany pisząc "Wymieniłem pogladowo najbardziej znane, a ten wykaz użyto...".

Jaki wykaz?

 

Nie uważam się za specjalistę od tunerów, a już zupełnie nie za elektronika.

Proszę mi wskazać, w którym miejscu w opisie aukcji piszę nieprawdę - jestem gotów skorygować opis.

 

Nie jestem allegrowym handlarzem od złomu z niemieckich wystawek.

Na allegro zdarzyło mi się do tej pory KUPIĆ dwa inne tunery.

Czy allegrowi importerzy złomu zdobyliby się na taki opis przedmiotu, wymieniając wyraźnie zalety i mankamenty przedmiotu?

 

Czy mam się czuć winny z powodu tego, że wiem, co mam i nie chcę tego oddać za paczkę herbatników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>foxi85,

 

Niestety stoi na przeszkodzie brak czasu. Gdyby nie to już bym pakował fure tunerów.

 

Odniosłem wrażenie ,że odebrałeś to bardzo osobiście nie miałem zamiaru nikogo obrazić więc też nie będe nikogo przepraszał.

 

foxi85

 

zgodzisz się ,że wielu wciska kit w swoich opisach na allegro.

 

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.