Skocz do zawartości
IGNORED

Śliczne Tunery


mlodylukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu na forum pisano o Kenwoodzie KT-80. Miałem okazję posłuchać go przez pewien czas i jak na moje niedoświadczone, tunerowo nieosłuchane ucho wyrażnie ustępował on mojemu KT-9X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zawodowy dziennikarz i specjalista od reklamy pochwali tekt. Jest znakomicie napisany. Nie manipuluje informacją, tylko emocjami.

Przekłamań nie ma. Kompozycyjnie też bardzo dobry. Umiejetny dobor informacji i ich wzajemne zestawienie przedstawia produkt w znakomitym świetle. Klasyczny sposób upozytywnienia przez porównanie do najlepszych dziala skutecznie i gratulacje za jego umiejetne użycie. Opis zrobił na mnie, przyznaje wrażenie. Czy zajmujesz sie, przepraszam, czy zajmuje się Pan Panie marc.n-ie technikami interpersonalnymi, lub reklamą?

KT-9 to jak by nie patrzec znakomity tuner. Tego nie kwestionuję. Faktu, ze umiejetny, profesjonalny opis stawia go (miedzy wierszami ) na duzo lepszej pozycji, niz zajmuje w rzeczywistosci też nie, bo jest to prawo sprzedawcy.

Natomiast oczywista dla kazdego serwisanta informacja, że tuner jest uszkodzony i to w sposób niewdzięczny, bo byc może trudny do lokalizacji ...

("tuner czasem milknie po pewnym czasie grania. Pomaga mu wtedy dotknięcie lub lekkie „klepnięcie” w obudowę - tak jakby coś było nie tak z ekranowaniem obudowy. Poza tym jest wrażliwy na pracę komputera w tym samym pokoju (przypuszczam, że z tego samego powodu) - gdy włączam komputer, pojawiają się szmery.)

...w polączeniu z ceną "kup teraz"i artyzmem opisu, skłoniła mnie do napisania tego postu, bo uznałem, że jest to, patrzac kompleksowo, manipulacja.

Przykro mi, ze w sposob niechcący "szturchnałem" kolegę z forum. Za co naprawde szczerze i serdecznie przepraszam i już zamykam dziób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stefanB

Nie ma się co tak od razu wycofywać rakiem, chyba że to tak ironicznie odrobinkę... Popełniłeś (no bo my, starsi panowie, chyba możemy się tak spoufalać?) chrześcijański uczynek, ukazując drugą stronę medalu. I za zapewne nie tylko ja jestem Ci wdzięczny. Przyznam, że i ja dałem się z początku nabrać na tę słowną ekwilibrystykę sprzedającego.

Urzeka mnie konsekwencja marc.na-sprzedawcy, który mimo wszystko retorycznie pyta: "Czy tuner, który przez tydzień gra poprawnie by potem nagle raz umilknąć (przy stałym wskazaniu silnego sygnału), a potem znów grać normalnie - jest zepsuty? - pozostawiam do oceny każdemu czytającemu. Jak dla mnie, to niezupełnie".

Oczywiście, jest to - zgodnie z politycznie poprawną nowomową - tuner sprawny inaczej. W końcu wystarczy puknąć w obudowę, komputer przenieść do łazienki i - bingo, działa!

StefanieB, tak trzymać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak brutalnie wejdę w słowo, ale czy mogę grzecznie poprosić któregoś z bardziej doświadczonych kolegów o próbę zdiagnozowania przydźwięku w moich tunerach. Pytałem o to kilka postów wyżej.

Z góry dziękuję i jeszcze raz przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

 

Nie mogę już zmieniać warunków aukcji, więc wystawię ją ponownie bez siejącej zgrozę ceny "Kup Teraz".

Napisałem tam co wiem o tym tunerze i przykro mi, że jest to odbierane jako manipulacja.

Dla nie umiejących czytać ze zrozumieniem: KT-9X to jest coś zupełnie innego niż L-02T, KT-917 czy TU-X1. Coś z innej półki i innego przedziału cenowego, ba, nawet nie jest to tuner analogowy.

 

Panie Stefanie, nie musi mnie Pan przepraszać - nie gniewam się. Obawiam się tylko, że z powyższych wpisów umknie jednak czytającym fakt, że oferowany przeze mnie tuner to przyzwoity klocek i nawet to, że napisał Pan "KT-9 to jak by nie patrzec znakomity tuner. Tego nie kwestionuję". Wątpię też, żeby ktokolwiek zadał sobie trud i samemu zajrzał do jakiejś prasy fachowej z początku lat 80-tych i przekonał się, jak pozycjonowany był wtedy KT-9X, czy chociaż spojrzał na jego dane techniczne w aukcji i porównał je z innymi. Pozostanie niesłuszne wrażenie jakiegoś wciskania kitu i jeszcze jakaś "druga strona medalu" - o co chodzi?

Do tego na forum już zaczyna mi być przyprawiana gęba jakiejś szamańskiej ekwilibrystyki. Już czekam na wpisy adresowane do mnie per "Złotousty"...

 

Nie pracuję w reklamie ani nie zajmuję się zawodowo technikami interpersonalnymi. Na temat zajęcia jest na początku w "o mnie" jedno słowo.

 

Co do usterki: zanim przesiadłem się na Grundiga, Kenwood grał prawidłowo przez chyba 1,5 miesiąca. Już myślałem, że mu jego dziwne zachowanie z milknięciem minęło - ale nie. Jak go przestawiłem w inne miejsce dolegliwość pojawiła się ponownie i dlatego postanowiłem się z nim pożegnać. Co jest nie tak - nie mam pojęcia, ale wolałem o tym wspomnieć w aukcji, niż liczyć na to, że w czyimś zestawie będzie grał prawidłowo przez rok - a potem niech się ktoś martwi.

 

Nie chciałbym, żeby ten wątek stał się monotematyczny, więc postaram się więcej tu o aukcji nie pisać.

Jak ktoś ma ochotę zmierzyć się z moim Kenwoodem KT-9X, to zapraszam do licytacji. Nie wydaje mi się, żeby dało się go taniej sprowadzić z Niemiec czy Stanów. Chętnie poznam także zdanie innych na temat tego tunera.

 

Życzę wszystkim wiele przyjemności z zabawy w "Śliczne tunery".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wpis nie na temat:

 

Lenam, prześmiewco - a kiedy w Twoim mercedesie przestałaby świecić żarówka, to (zakładając, że o działaniu takowych nie miałbyś i nie chciałbyś mieć pojęcia) jako zepsuty i nie nadający się do bezpiecznej jazdy oddałbyś go na złom, czy może spróbowałbyś poszukać kogoś, kto potrafiłby sobie takie coś naprawić? Oczywiście kogoś, kto nie wmawiałby Ci ekwilibrystyczną nowomową, że cała reszta mercedesa nadaje się tylko do recyklingu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marc.n

Spryciarzu, gdzieś Ty studiował erystykę?! :-))

Gdyby szukać analogii do opisanej przez Ciebie przypadłości Twego tunera, to żadną miarą nie byłaby to przepalona żarówka, no przyznasz. Gdyby moja toyota ni z tąd, ni z owąd zatrzymywała mi się na środku ulicy, a do tego odmawiała posłuszeństwa, dajmy na to, jadąc za peugeotem, ot, tak, to na pewno uznałbym, że jest ZEPSUTA. Może przesadzam...

Daj już spokój, nie ma się co napinać, traktujmy to trochę z przyrużeniem oka. W końcu mówimy o na poły zabawnym dziwactwie, na poły miłym hobby, a w grę wchodzą śmieszne kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zwolennik łagodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lenam

 

w moim wpisie nie ma nic o spalonej żarówce, która to nie jest jedyną możliwą przyczyną samochodu "ciemnego" (czy taki nadaje się w nocy do jazdy?). I nie zawsze musiałoby to być coś poważnego, ale co dokładnie szwankuje musiałby stwierdzić specjalista - do tego zmierzałem.

Dziś na forum została stworzona atmosfera taka, jakby ujawniono tu spisek XXI wieku - to przejaskrawienie sprawy mnie trochę ruszyło.

Podzielam opinię, że nie ma co ciągnąć tego tematu.

 

Pozdrawiam. Miłego weekendu - naturalnie przy muzyce ze ślicznego tunera!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za instrukcję marc.n (czy mogę już bez Pan?), ale nie potrzebuję.

Swoją drogą lenam ma racje , zdolny z ciebie uczeń Schoppenhauera. Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Harry z Tybetu

wskazniki wychylowe faktycznie sa bardzo ladne, zapewne ladniejsze anizeli diodowe, zwlaszcza ladnie podswietlone.zgoda oczywista.

czerwona igielka skali nie jest podswietlona.

jesli nie bedzie Ci to przeszkadzac, zerwij plomby ze swojego tunerka i zobacz jaki on piekny jest w srodku :)

 

w pozniejszym poscie pisales o przydzwieku.. u mnie onkyo odbiera na kawalku drucika stacje w FM oddalone o ponad 120km, stroi sie i lapie stereo bez najmniejszych problemow. dzwiek jest cieplutki i bardzo mily dla ucha.nie ma zadnych niepozadanych zaklocen.

teraz akurat mam podlaczonego sony st-s550, ale wiem, ze jeszcze nie raz wroce do analoga..

 

ciesze sie ze fotki sie podobaly :) i tak jednak mozna zrobic znacznie lepsze :) i zapora 50KB tez swoje robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu obserwuję ten arcyciekawy wątek i myślę, że nadszedł czas na pierwszy wpis na forum i pokazanie mojego już prawie 30 - letniego (78 r.) sony st 4950. Czy śliczny ? rzecz gustu, ale zaskakująco dobry (przynajmniej na moje ucho) sonicznie. No i "świeci" śliczniutko :-)) Pozdrawiam Wszystkich i przepraszam za "amatorską" jakość fotografii.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bifin

Ja nie wiązałbym tego przydźwięku akurat z Onkyo, raczej z jego instalacją. Wspominałem, że taki sam problem mam z drugim tunerem AMC T7. Gdyby to była wina samych tunerów to chyba miałbym niezłego pecha. Kupić dwa urządzenia - obydwa uszkodzone. Pewnie jest to instalacja antenowa lub uziemienie. Jeśli to uziemienie to będę wdzięczny za podpowiedź jak powinna być zbudowana poprawna instalacja uziemiająca. Nigdy się w to nie bawiłem. Jeśli przyczyną może być instalacja antenowa (AMC - kablówka sat, ONKYO - drucik) to muszę przetrwać do zakupu porządnej anteny.

 

>Bejnik

przyjemny ten Sony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Harry z Tybetu

Miło mi, że tunerek się podoba. Co do Twoich problemow z "przydźwiekiem" to problemu raczej nie wiązałbym z tunerem. Dwa z tym samym problemem - to raczej niemożliwe. Czy próbowaleś podłaczyć go do innego wejścia wzmacniacza ?

Przy okazji jeszcze dwie fotki sony (jedna z "nocną" illuminacją :-)) - pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Harry z Tybetu

1. Czy inne zrodło podłączone do tego samego wejścia co przedtem tuner też brzęczy?

2. Czy zmiana położenia drutu antenowego (bo w jednym tunerze masz zwykły drucik) zmienia przydzwięk?

3. Czy wyłaczenie z sieci komputera, cd, dvd i jakichs innych zrodeł cyfrowych coś zmienia?

4.Jak tunery zachowuja się na innym IC? Najlepiej jak najkrótszym.

5.Czy coś się zmienia po włączeniu zasilania urządzen bezposrednio do gniazda sieciowego?

6.Czy kable sieciowe tunerów maja prawidłowo (fabrycznie) podłączone masy?

8. Pociagnij zasilanie tunera na próbę z innego pokoju przedłużaczem. Co się dzieje?

Zacznij od kolejnego wyłączania całej "cyfrówki" w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

>Dziękuje StefanB.

Dzięki prostym eksperymentom zasugerowanym przez Ciebie znalazłem winowajcę. Na całe szczęście wszystko zakończyło się na etapie poszukiwania przyczyny przydźwięku w instalacji elektrycznej mojego systemu. Metodą prób i błędów wykluczałem kolejne możliwe przyczyny jak uszkodzenie wejść wzmacniacza, całego urządzenia, tunerów itd. Do kwestii instalacji antenowych już nie doszedłem. Miałem jeszcze jedną koncepcje, która mogła być przyczyną szumów. A mianowicie zbyt bliskie sąsiedztwo wzmacniacza, magnetofonu oraz źródeł cyfrowych. Ale jednak to nie to.

 

Cały mój system był podłączony poprzez dwie listwy zasilające do jednego (podwójnego) gniazda w ścianie (z tzw. bolcem). Dokuczliwy przydźwięk ustał kiedy jedną z tych listew podłączyłem do innego gniazda (tym razem bez bolca) i na tą listwę przepiąłem obydwa tunery.

 

Teraz czeka mnie jeszcze wymiana instalacji antenowej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>StefanB

Być może. Niestety nie znam się na tym i pewnie sam sobie z tym nie poradzę. Przydźwięk w tunerach zniknął i to mnie bardzo cieszy. Ale oczywiście pojawił się pewien taki chyba "audiofilski mały stres" czy negatywny wpływ mojej sieci nie pozostawia śladu w pracy np. wzmacniacza czy cd? Przydźwięku nie ma ale czy przypadkiem nie mogłoby zagrać jeszcze lepiej niż gra (a gra bardzo ładnie). Chyba więc czekają mnie kolejne eksperymenty.

 

Przez chwilę też postawiłem tezę, że moje gniazdo w ścianie było po prostu przeciążone zasilaniem nazbyt wielu podłączonych komponentów (czasami nawet 7 urządzeń+oświetlenie halogenowe). To jednak łatwo można sprawdzić samemu. Bo przy podłączeniu samego tunera + wzmacniacza przydźwięk nadal był słyszalny.

 

Tunery chyba faktycznie należą do urządzeń nazbyt wrażliwych na wszelkiego rodzaju zakłócenia (w tym sieciowe). I chyba dużo bardziej wrażliwe niż wzmacniacze i pozostałe źródla.

 

Czy w takim razie z taką instalacją elektryczną będę skazany na kondycjoner?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zrobilem fotki swojego radia, mysle ze nie prezentuje sie najgorzej. pod wzgledem dzwieku nie bede sie wypowiadal, nie mam zbyt wielkiego doswiadczenia ;) jest napewno lepiej niz w moim drugim tunerku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo stylowy ten Pioneer. Bez zbędnych dodatków i udziwnień stylistycznych, naprawdę uniwersalny wygląd. Widać po wskaźniku, że silny sygnał dostaje i gra sobie w stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba ten Pionierek 606, klasyczny w formie i elegancki. Stan jego wygląda na bardzo dobry.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takiego samego pionka - wygląda nieźle, klasyczny do bólu, z dżwiękiem to tak sobie - mało analityczny, ale ciepły. Na początku podobał mi się, teraz myślę o jego sprzedaży u kupieniu czegoś bardziej szczegółowego i chyba skusze się jednak na jakiś nowszy... dozbieram tylko kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Seba78

Jak już będziesz bliższy podjęcia decyzji o jego sprzedaży to daj mi znać na priva. Warunek konieczny to idealny stan zewnętrzny tunera, 100% sprawność oraz oczywiście korzystna cena.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie tunerowcy-analogowcy, znalazłem Pioneera TX-7500:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ile warto za niego zapłacić? Nie ma kabelka zasilającego, ale myślę że wystarczy zdjąć obudowę i jakiś podpiąć (chyba, że się mylę). Da się podłączyć antenę zewnętrzną 75 Ohm? No i najważniejsze: mam teraz Pioneera F-204. Czy ten analog zagra choć odrobinę muzykalniej, cieplej niż mój obecny tuner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Pionki podłącza się do sieci za pomocą takich samych kabli, jak komputery. Nic więc kombinować nie musisz tylko wyłożyć kilka złotych na zakup kabelka. Pewne zaskoczenie może Cię spotkać jeśli idzie o wtyk antenowy. Klasyczny wciskany tylko taki... jak w telewizorze. Zgodnie z polskimi przepisami dla uniknięcia pomyłek przy podłączaniu telewizory i odbiorniki mają wtyki odwrócone. Może się przydać tzw. beczułka lub od razu dopasuj odpowiednią wtyczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez krótki czas Pioneera TX-8500 II. Model ciut wyższy ale zgodnie z tym co piszą na stronce TIC nie tylko bardzo podobny z wyglądu (co można sprawdzić) ale i o bardzo podobnej budowie. Jeśli zależy Ci na muzykalności czyli charakterze to powinien spełnić Twoje oczekiwania. Ewentualnie przekonać się, że nie o to Ci chodziło. Te stare analogi mają jednak inny dźwięk i to łatwo wychwycić. To model ze środkowej półki z 1976 ale bardzo solidny. Tylko cztery "gangi" (TX-8500 II zresztą też) ale bardzo czuły. U mnie w centrum Warszawy nie całkiem się sprawdził właśnie ze względu na czułość - wskazówka przelatywała poza skalę. Trafił w końcu do jednego z forumowiczów i z tego co wiem, u niego spisuje się dobrze. Być może wystarczyłoby zastosowanie tłumika antenowego ale na to wpadłem później. Na ebayu zgodnie z notowaniami ze stronki TIC chodzi po 40-70$. U nas ze względu na dobrze odbieraną markę plus zabójczy wygląd czasami ta cena jest sporo wyższa. Zapamiętałem też, że w moim był taki śmieszny "programator" w postaci małych wskazówek, za pomocą których można było zaznaczyć położenie swoich ulubionych stacji miast mazać flamastrem na szybce skali. Nie mogę się dopatrzeć, czy ten też takie coś ma ale możesz się zapytać sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej:

 

Strona TIC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Strona classicaudio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Według tej ostatniej strony nowego sprzedawano po 250$, a używane osiągaja ceny 50-76$. Lata produkcji podano na 1976-1978. Moższ też sprawdzić w Orion Blue Book.

 

Ślicznym srebrnym Pionkom poświęcona jest też osobna strona w necie, tu link do części dotyczącej tunerów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.