Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zulus, 19 Maj 2008, 20:05

 

>Wzmacniacz działa :) wykonczenie trochę siada. np. boczną deseczkę przykręcili pod skosem. Co do

>dźwięku nie mam jeszcze wyrobionego zdania jest o niebo lepiej niż na moim poprzednim zestawie.

>Niestety już teraz widzę, że większość płyt jest nagrana kompletnie do d... Znalazłem jedną która

>naprawdę pokazała ile ten wzmacniacz jest wart aż mi szczęka opadła na ziemie z zachwytu.

>która pozycja przełącznika z tyłu to tryb pendodowy?

 

A nie pamiętam, w swoim wzmacniaczu usunąłem przełącznik. Z tym że mój wzmacniacz ma na stałe włączony tryb pentodowy, a nie triodowy jak sugeruje Fikus. Do trybu triodowego nie zamierzam w ogóle wracać, dlatego wywaliłem przełącznik. Tryb pentodowy gra głośniej, dynamiczniej, przestrzenniej i dźwięczniej niż triodowy. Po tym go rozpoznasz.

 

>Nie ma oznaczeń.

 

Ano nie ma. Jest raz tak, raz siak, zależy od egzemplarza.

 

>Czy można go przełączyć w

>trakcie pracy?

 

Można, aczkolwiek w niektórych egzemplarzach generuje to dość głośny stuk w głośnikach.

 

>McGyver możesz napisać, których kroków lepiej nie ronić z tych prezentowanych na stronie fikusa?

 

Napisałem na poprzedniej stronie. Nie wywalać sprzężenia zwrotnego, i nie pozbawiać się przełącznika.

 

>Na czym polega dobranie tego kondensatorka 50-150pf? Na słuch?

 

Jak nie masz oscyloskopu, to na słuch. Bez tego kondensatora wyższa średnica drze ryja, a góry jest stanowczo za dużo. Dobierz go tak, żebyś miał właściwą ilość góry, nie za dużo, nie za mało, i żeby brzmienie wyższej średnicy nie było wrzaskliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamarek, 19 Maj 2008, 20:26

 

>Adamk->

>

>Jesli lubisz ostre granie to lepiej w ciemno nie zamieniaj Exposure na lampe. To jest rewelacyjny

>wzmak i z Eposami gra super. Gore na pewno mozesz poprawic ale zeby zejsc tak nisko jak obecnie

>bedzie problemem. Moj bedzie dzis sluzyl jako pre do Lianga i jesli dojde do jakichs spektakularnych

>wnioskow to dam znac.

 

Trochę zabawne jest to co piszesz. Radzę posłuchać kilku push-pulli na KT88 przed udzielaniem takich rad. Co jak co, ale werwy, dynamiki, kopa i basiszcza to im nie brakuje. Nie mają może takiej słodyczy i bogactwa barw jak najlepsze triodowce, ale pod względem dynamiki to większość tranzystorowców z przedziału do 5000-6000zł nie ma się co z nimi równać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver-> dynamika i kontrola bije tranzystor na bank, ale zejscie bardzo nisko to juz inna bajka. Moze nie mialem szczescia posluchac wielu lamp KT88, a to oczywiscie moze miec wplyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 19 Maj 2008, 19:32

 

>No niestety, w tych chińczykach to wszystko jest zrobione na styk. W dodatku wszystkie napięcia

>(prócz żarzenia) brane są z podwajacza. Po przekroczeniu pewnej wartości (innej dla każdego

>egzemplarza, bo każdy egzemplarz jest inny!) zaczyna się grzać dość mocno.

 

No to faktycznie, lekko przegięli (przeoszczędzili :)) na zasilaniu.

Nie wydaje wam się, że nowy zasilacz byłby najlepszym posunięciem jeśli chodzi o upgrade'y chińskich wzmacniaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb pentodowy - przełącznik w górę, a tryb triodowy - przełącznik w dół. Polecam jednak tryb pentodowy. Triodowy to jakaś pomyłka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Na czym polega dobranie tego kondensatorka 50-150pf? Na słuch?

>

>Jak nie masz oscyloskopu, to na słuch. Bez tego kondensatora wyższa średnica drze ryja, a góry jest

>stanowczo za dużo. Dobierz go tak, żebyś miał właściwą ilość góry, nie za dużo, nie za mało, i żeby

>brzmienie wyższej średnicy nie było wrzaskliwe.

 

Czy dołożenie tego kondensatorka nie będzie mi ciąć góry. Bo to tak wygląda. Boje się, że nie tylko ograniczy środek ale i wytnie cześć góry.

McGyver, czy posiadasz jakiś schemat w dobrej jakości do tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio, 20 Maj 2008, 07:42

 

>Do prawa Ohma to chyba napięcie, które odkłada się na rezystorze należałoby podstawić ;)

>pozdrawiam

 

Owszem, w ten sposób wyliczysz moc traconą na samym rezystorze. A nam chodzi przecież nie o grzanie samego rezystora, a o grzanie traf. Ten prąd przecież płynie także przez uzwojenia, czyż nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zulus, 20 Maj 2008, 08:39

 

>Czy dołożenie tego kondensatorka nie będzie mi ciąć góry. Bo to tak wygląda. Boje się, że nie tylko

>ograniczy środek ale i wytnie cześć góry.

 

Ależ przecież on właśnie po to jest. Obejrzyj sobie kilka schematów bardziej markowych konstrukcji typu Williamson. Zawsze mają kondensator w pętli sprzężenia. Służy on do kompensacji częstotliwościowej, czyli do wyrównania charakterystyki. Chińczycy go nie dali, bo zmulili wzmacniacz w innych miejscach wsadzając gdzie się da kondensatory w katody lamp, i to nienajlepszej jakości. My te kondy usuwamy żeby polepszyć kontrolę i czytelność basu, ale wzmacniacz wtedy gra za jasno. Trzeba więc przywrócić kompensację, i dobrać jej wartość.

Dojście do tego trochę mi zajęło, w pewnym momencie mój MA na odsłuchach zebrał baty, co było dla mnie impulsem do dalszej pracy nad nim...

 

>McGyver, czy posiadasz jakiś schemat w dobrej jakości do tego wzmacniacza.

 

Mam. Napisz do mnie maila to Ci wyślę. Z tym, że nie licz na to że w praktyce będzie tak jak na schemacie. Różnice czasem są dość znaczące. Schemat należy traktować jako "orientacyjny". Szczególnie zasilacze bywają realizowane bardzo różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ależ przecież on właśnie po to jest. Obejrzyj sobie kilka schematów bardziej markowych konstrukcji

>typu Williamson. Zawsze mają kondensator w pętli sprzężenia. Służy on do kompensacji

>częstotliwościowej, czyli do wyrównania charakterystyki. Chińczycy go nie dali, bo zmulili

>wzmacniacz w innych miejscach wsadzając gdzie się da kondensatory w katody lamp, i to nienajlepszej

>jakości. My te kondy usuwamy żeby polepszyć kontrolę i czytelność basu, ale wzmacniacz wtedy gra za

>jasno.

Analizując schemat(ten odręczny robiony chyba na kolanie) z kolegą nasnuły się nam pewne pytania i spostrzeżenia.

Łukasz usuwa tylko C1(w katodzie pierwszej lampy), który teoretycznie powinien zmniejszyć bas, Czy tego naprawdę chcemy?

Zwiększając kondensatory w anodach poprawiamy filtracje to pozytywne.

Teraz tak zwiększając pojemność kondensatorów C3,C4(przed wejściem na kolejne stopnie) chyba wpływamy do pasmo ale jak? Czy one nie są powinny być dobrze dobrane przez producenta. Czy zwiększenie ich tak jak zaleca Fikus nie wpłynie negatywnie na dzwięk.

Po co tak naprawdę są rezystory które chinole dali a Łukasz je pracowicie usuwa chodzi o rezystory przed siatkami. Czy nie są to rezystory jakieś zabezpieczające ?

Na koniec czy usunięcie rezystora R3(na wejściu pierwszej lampy) nie wpłyniemy negatywnie na rozładowywanie prądów jonowych?

 

>Trzeba więc przywrócić kompensację, i dobrać jej wartość.

>Dojście do tego trochę mi zajęło, w pewnym momencie mój MA na odsłuchach zebrał baty, co było dla

>mnie impulsem do dalszej pracy nad nim...

 

Chyba kupie jakiś oscyloskop USB powinien starczyć do dobrania tego elementu a jest tani i ma wbudowany generator a może i nawet wobulator.

 

 

Analiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zulus, 20 Maj 2008, 10:33

 

>Analizując schemat(ten odręczny robiony chyba na kolanie) z kolegą nasnuły się nam pewne pytania i

>spostrzeżenia.

>Łukasz usuwa tylko C1(w katodzie pierwszej lampy), który teoretycznie powinien zmniejszyć bas, Czy

>tego naprawdę chcemy?

 

W niektórych egzemplarzach kondensatory są też w katodach driverów. Ich usunięcie ogranicza "rozpasanie" basu, bas przestaje być jedną wielką rozmazaną bułą, a staje się zebrany, czytelny, kopiący. Pooglądaj zdjęcia na stronach Fikusa, ja tam widzę co najmniej ze trzy różniące się od siebie egzemplarze. Fikus usuwa wszystkie elektrolity z katod:

"We do the same with the second stage - driver tube cathode capacitor - the brown electrolytic standing between the white cubes as on the picture above. Out with it !!!"

 

>Zwiększając kondensatory w anodach poprawiamy filtracje to pozytywne.

>Teraz tak zwiększając pojemność kondensatorów C3,C4(przed wejściem na kolejne stopnie) chyba

>wpływamy do pasmo ale jak? Czy one nie są powinny być dobrze dobrane przez producenta.

 

Fakt, powinny, ale nie są. Wsadzają pierwsze lepsze kondy "z wiadra". Te co tam są, to są kondensatory przeciwzakłóceniowe przeznaczone do pracy w filtrach sieciowych, a nie w ścieżce sygnałowej wzmacniacza audio. Możesz nie dawać aż takich pojemności jak Fikus. Ja dałem u siebie polipropyleny na 600V odpowiednio 0,33uF i 0,68uF.

 

>Czy

>zwiększenie ich tak jak zaleca Fikus nie wpłynie negatywnie na dzwięk.

 

Nie wpłynie.

 

>Po co tak naprawdę są rezystory które chinole dali a Łukasz je pracowicie usuwa chodzi o rezystory

>przed siatkami.

>Czy nie są to rezystory jakieś zabezpieczające ?

 

Teoretycznie to powinny być grid stoppery, z tym że wartości jakie powsadzali chińczycy są kuriozalnie wielkie. Zamiast zabezpieczać wzmacniacz przed wzbudzeniami to one go zmulają. Na poprzedniej stronie pisałem że w siatkach KT88 należałoby zostawić grid stoppery, ale nie 68kohm jak w oryginale, tylko ok. 1kohm. Czasem po wywaleniu tych wszystkich oporów niektóre egzemplarze zaczynają szumieć. Wtedy trzeba dobrać rozsądne wartości grid stopperów także w pierwszych stopniach.

 

>Na koniec czy usunięcie rezystora R3(na wejściu pierwszej lampy) nie wpłyniemy negatywnie na

>rozładowywanie prądów jonowych?

 

Na co?

Ja wywalam rezystor szeregowy, a wstawiam dodatkowo 12kohm od siatki do gleby. Poza sprowadzeniem siatki do potencjału masy ta wartość dodatkowo jeszcze poprawia charakterystykę regulacji głośności potencjometrem.

 

>>Trzeba więc przywrócić kompensację, i dobrać jej wartość.

>>Dojście do tego trochę mi zajęło, w pewnym momencie mój MA na odsłuchach zebrał baty, co było dla

>>mnie impulsem do dalszej pracy nad nim...

>

>Chyba kupie jakiś oscyloskop USB powinien starczyć do dobrania tego elementu a jest tani i ma

>wbudowany generator a może i nawet wobulator.

 

Słusznie, będziesz widział czy wzmacniacz gdzieś się tam nie wzbudza po wywaleniu tych rezystorów z siatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Na koniec czy usunięcie rezystora R3(na wejściu pierwszej lampy) nie wpłyniemy negatywnie na

>>rozładowywanie prądów jonowych?

>

>Na co?

>Ja wywalam rezystor szeregowy, a wstawiam dodatkowo 12kohm od siatki do gleby. Poza sprowadzeniem

>siatki do potencjału masy ta wartość dodatkowo jeszcze poprawia charakterystykę regulacji głośności

>potencjometrem.

 

Chodzi o jakieś pojemności które tworzą się na siatce prze z jonizowanie cząsteczek gazów w niedoskonałej próżni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił pomiary lamp dostarczonych z MA. Czy są sparowane, czy tak jak pozostałe części wyjęte "z wiadra".

Jakie polecacie na wymianę do wyboru: JJ KT88pad, Winged "C" (SED), rosyjskie Gold Lion i ekonomiczny Sovtek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? Shuguangi grają całkiem dobrze. Porównywałem je z Electro Harmonixami, JJ, a nawet Genalex Gold Lion. Różnice subtelne, nie warte wydawania większej kasy. Te lampy trzeba wymienić dopiero jak zemrą ze starości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A po co? Shuguangi grają całkiem dobrze. Porównywałem je z Electro Harmonixami, JJ, a nawet Genalex

>Gold Lion. Różnice subtelne, nie warte wydawania większej kasy. Te lampy trzeba wymienić dopiero jak

>zemrą ze starości.

 

Jak są dobre to rzeczywiści nie trzeba ich wymieniać. Ale czy są sparowane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biasy masz regulowane dla każdej lampy z osobna. W takiej sytuacji jeżeli nic nie brumi, to niewielkie odchyłki od dokładnego sparowania w praktyce nie mają znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Owszem, w ten sposób wyliczysz moc traconą na samym rezystorze. A nam chodzi przecież nie o grzanie

>samego rezystora, a o grzanie traf. Ten prąd przecież płynie także przez uzwojenia, czyż nie?

 

Tak, ale ten prąd cały czas płynie przez uzwojenia a my mówimy o zwiększeniu prądu anodowego.

Jak mierzysz prąd (wyliczając z prawa Ohma) to podstawiasz do wzoru napięcie, które odłoży się na oporze katodowym. chociaż bardziej jakoś ufam jak włączę w szereg amperomierz :)

pozdrawiam

 

dobra, ale ten wątek nie o tym chyba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawcio, 20 Maj 2008, 12:28

 

>>Owszem, w ten sposób wyliczysz moc traconą na samym rezystorze. A nam chodzi przecież nie o

>grzanie

>>samego rezystora, a o grzanie traf. Ten prąd przecież płynie także przez uzwojenia, czyż nie?

>

>Tak, ale ten prąd cały czas płynie przez uzwojenia a my mówimy o zwiększeniu prądu anodowego.

 

Łomatko, no żesz przecież PŁYNIE przez uzwojenia. Cały czas. A skąd się niby ma brać? Toż jak zwiększysz prąd anodowy, to prąd płynący przez uzwojenie Ci się nie zwiększy, czy co? Bo już nie rozumiem do czego zmierzasz.

 

>Jak mierzysz prąd (wyliczając z prawa Ohma) to podstawiasz do wzoru napięcie, które odłoży się na

>oporze katodowym. chociaż bardziej jakoś ufam jak włączę w szereg amperomierz :)

 

No właśnie, W SZEREG. Obojętnie w którym miejscu przerwiesz obwód i wepniesz tam amperomierz. Prąd w każdym miejscu zamkniętego obwodu jest taki sam. Prawo Kirchhoffa.

 

>pozdrawiam

>

>dobra, ale ten wątek nie o tym chyba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>-Po czwarte Łukasz Fikus proponuje ustawianie dość niskiej wartości biasu, podczas gdy z KT88 mozna

>sobie pozwolić na ustawienie nawet 65-70mA. Chcąc przedłużyć żywotność lamp można ustawić niższy

>bias, myślę że rozsądnym kompromisem będzie wartość w granicach 45-55mA. Przy biasach wyższych niż

>55mA w niektórych egzemplarzach trafa zasilające zaczynają się mocniej grzać, więc należy zachować

>zdrowy rozsądek. Jak ustawisz zbyt duży bias i się zacznie grzać, to zmniejsz go o ok. 5mA. Wartość

>prądu biasu oblicza się ze spadku napięcia na rezystorach katodowych lamp KT88 - UWAGA! Te rezystory

>w różnych egzemplarzach miewają różne wartości. Spotkałem już 5 omów, 6 omów, 10 omów i 12 omów.

Czyli przy odbiorniczku 10aom mogę spokojnie ustawić 300-400mv?

Jak wpływa na brzmienie wyższa wartość biasu dlaczego uważasz, że powinien być większy niż 20mA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się ustawiania biasu i

Tak mam takie napięcia na rezystorkach;

A 150mV

B 210mV

C 170mV

D 200mV

 

Z tego co wytyczałem to prki na płytce zasilacza idą od strony czołowej w następukącej kolejności:

A,

C,

nie do biasu,

D,

C,

 

kręcę tymi śrubkami ale nic mi na voltomierzu się nie zmienia.

Ile tam trzeba obrotów wykonać. Nie chce przez przypadek niczego rozregulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już chyba wiem, inna kolejność.

 

ps. właśnie minie ostro kopło ale to chyba tylko 230 :) dotknąłem do śrubokręta(metalu) a śrubokręt to prka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dzisiaj ustawiałem bias po raz kolejny w swoim MA. W tej chwili mam 35mA i tak już zostanie. Trafa są ciepłe. Wcześniej miałem 25mA - trafa letnie. Jeszcze wcześniej miałem około 55mA lecz trafa były tak gorące, że nie mogłem ich dotknąć, cholernie parzyły. O tej porze roku najprawdopodobniej bym je usmażył, nie mówiąc o porze letniej. Zulus radzę czuwać nad temperaturą traf zasilających. Dodam, że lampy wymieniłem na EH 6550, gdyż jedna z chińskich lamp Shuguang KT88 poszła z dymem, a właściwie z iskarmi :-) po około 2 tygodniach. Możliwe, że chinczycy aplikują używane lampki.

Pozdr.

Agrest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy w tych wzmacniaczach chińczycy dają nowe, ale niewykluczone że są jakieś "pozagatunkowe" czy coś w tym rodzaju, bo dość często się słyszy że komuś padła.

Ja obecnie mam ok. 45mA i trafa ledwo ciepłe, nawet po całodziennym graniu. Widać trafił mi się egzemplarz z nieco lepszymi trafami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja również dzisiaj ustawiałem bias po raz kolejny w swoim MA. W tej chwili mam 35mA i tak już

>zostanie. Trafa są ciepłe. Wcześniej miałem 25mA - trafa letnie. Jeszcze wcześniej miałem około 55mA

>lecz trafa były tak gorące, że nie mogłem ich dotknąć, cholernie parzyły. O tej porze roku

>najprawdopodobniej bym je usmażył, nie mówiąc o porze letniej.

Ja to po raz kolejny? To co ile to trzeba regulować? Procedura jest dość uciążliwa.

Ja to robicie ustanawiacie do góry nogami czy bokiem? Jak go położyłem to ciepły idące do góry rozgrzało go dość mocno. Nie można go w takiej pozycji wygrzewać i regulować.

Myślał ktoś o wywaleniu potencjometrów i punktów pomiarowych gdzie indziej, żeby były dostępne przez dziurkę

 

>Zulus radzę czuwać nad temperaturą

>traf zasilających. Dodam, że lampy wymieniłem na EH 6550, gdyż jedna z chińskich lamp Shuguang KT88

Jak grają te EH 6550?

 

>poszła z dymem, a właściwie z iskarmi :-) po około 2 tygodniach. Możliwe, że chinczycy aplikują

>używane lampki.

>Pozdr.

>Agrest

Jak to poszły z dymeme. Eksplodowały czy jest to możliwe ;)?

 

Mam w głośnikach delikatne syczeni. Podobno standard w lampach. W jednym jest mniejszcze w drugim większe. Czy da się go jakoś zmiejszyć lub wyeliminować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.