Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze niestety nie po drodze mi do WAW... czy ktoś realnie odsłuchiwał Ming Da MC 34-AB i jest w stanie mi coś o nim napisać? z góry zakładałbym ew. oddanie go w ręce p. Andrzeja Witka z Sonus Oliva do "poprawek", ew. wymiany lamp - ale chodzi mi o ogólne spostrzeżenia... cena nawet z narzutem - 5600zł - jest w pewnym sensie zabawna jak za coś takiego, ale.... czy za taką ceną nie idzie badziewny, napompowany dźwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż za 5600zł możesz przebierać we wzmacniaczach lampowych z drugiej ręki jak w ulęgałkach. Ot, choćby na allegro jest też Spark 530. Niby też chiński, ale marka znana od lat i pewna. Poprawiania nie wymaga, gra od kopa.

Możesz też kupić np. ASL, Jolidę, Prima Lunę, i wiele innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnych względów istotna jest dla mnie możliwość ustawienia trybu "końcówki mocy" - po prostu obecnie mam kino połaczone ze stereo i moja integra Krell400xi w kinie przechodzi w tryb końcówki mocy, podczas gdy w stereo normalnie chodzi jaki integra (i np. CD mam podłaczone bezposrednio do Krella a sygnał z dvd poprzez przedwzmak amplitunera idzie na Krella), w ten sposób mam i dobre stereo i dobre kino, chcąc ulampowić dźwięk i nie ponosić extra kosztów dołożenia elementów do kina (dodatkowe głośniki na przód, dodatkowe okablowanie) pozostaje mi albo znaleźć lampowca, który również będzie miał tryb końcówki mocy, albo pójść w sam przedwzmak lampowy - ale wiadomo, kolejny klocek, kolejny kabel sieciowy do wykarmienia, kolejny dobry ic do kupienia... z tego względu ta Ming Da jest wg mnie b. ciekawym rozwiązaniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to problem? Każdy wzmacniacz "williamsonopodobny" (i nie tylko, większość lamusów tak ma) to w zasadzie końcówka mocy z przełącznikiem wejść i pasywką na wejściu (potencjometr). Zatem odkręcasz potencjometr na maksa, i masz końcówkę mocy. Możesz też przelutować kabelki przy jednym z wejść tak, aby pomijały potencjometr, i masz to co chciałeś prosto, tanio, i bez ograniczania sobie horyzontów przy poszukiwaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 11 Kwi 2008, 17:04

 

>marc

>FU13 tetrody strumieniowe, tylko po $80/szt gdzieś widziałem... :)

 

 

Czy te lampy mają jakieś zamienniki, dostępne w Polsce. Znalazłem tylko amerykańskie 813, trudno dostepne w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk, 18 Kwi 2008, 13:56

 

>ee tam - ja domorobnych takich sposobów nie chce - za bardzo lubię swój sprzęt aby tak kombinowac

>;)))

 

 

A myślisz że jak to jest rozwiązane we wzmacniaczach które fabrycznie mają wmontowane wejście na końcówkę mocy? Myślisz że są jakieś inne, "cudowne" sposoby? Otóż nie.

Jest nawet jeszcze gorzej. W przeważającej większości wzmacniaczy zintegrowanych mających możliwość używania jako końcówki mocy są zworki po których usunięciu dopiero się można podpiąć do gniazd main-in. Z tym, że wtedy w ogóle nie działa przedwzmacniacz. Żeby przywrócić jego działanie trzeba wypiąć kable z tych gniazd, i wpiąć z powrotem zworki. Nie muszę chyba dodawać że te gniazda są z tyłu. Wygodne rozwiązanie dla kogoś kto chce na przemian używać kina i stereo, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić kolegów o ocenę poniższego wzmaka ? Nazywa się Mr'Liang (Liung) na ebay w online mart kosztuję 510 usd z wysyłką + cło i vat chcę to kupić, warto ? schemat i fotki poniżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5381-100004735 1208629095_thumb.jpg

post-5381-100004736 1208629095_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest OK, PCB wygląda porządnie.

Natomiast nie podoba mi się:

-toroidalne trafa wyjściowe, w dodatku maławe. To nie rokuje dobrze

-obudowa wygląda jak odzysk ze starego gramofonu (aczkolwiek to raczej kwestia indywidualnych upodobań).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkoda wg Mr Lianga ma po 35 w/ na kanał, 88 db dynamiki, chociaż na mocy mi nie zależy, a co powodują te małe trafa ? akurat obudowa jest tu duża (wygląd to co innego) w porównaniu z innym chińczykami, gdzie wszystko jest ciasno upakowane a potem jak piszą forumowicze burczy i się grzeje, lampy są tu EL 34, zapewne pp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"McGyver, 19 Kwi 2008, 18:50

W przeważającej większości wzmacniaczy zintegrowanych mających możliwość

>używania jako końcówki mocy są zworki po których usunięciu dopiero się można podpiąć do gniazd

>main-in. Z tym, że wtedy w ogóle nie działa przedwzmacniacz. Żeby przywrócić jego działanie trzeba

>wypiąć kable z tych gniazd, i wpiąć z powrotem zworki. Nie muszę chyba dodawać że te gniazda są z

>tyłu. Wygodne rozwiązanie dla kogoś kto chce na przemian używać kina i stereo, nie?"

 

No z tego co sie orientujętow tym Ming Da przejście tryb końcówki mocy to tylko jeden ruch przełacznikiem i nic więcej. W moi tranzystorowym Krell jest to tylko wybor okreslonego źrodła (wejścia rca)dla którego wzmak ustawiony jest w tryb końcówki mocy. I tyle. I to jest wygodne rozwiązanie dla kogoś kto chce na przemian używać kina i stereo, nie? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No z tego co sie orientujętow tym Ming Da przejście tryb końcówki mocy to tylko jeden ruch

>przełacznikiem i nic więcej. W moi tranzystorowym Krell jest to tylko wybor okreslonego źrodła

>(wejścia rca)dla którego wzmak ustawiony jest w tryb końcówki mocy. I tyle. I to jest wygodne

>rozwiązanie dla kogoś kto chce na przemian używać kina i stereo, nie? ;-)

 

A czy ja mówię że niewygodne? Wygodne jak cholera. Tyle że wzmacniacze z takim rozwiązaniem to wyjątki, nie należą do "przeważającej większości". Owa przeważająca większość ma zworki.

Tak więc chcąc kupić gotowy fabryczny wzmacniacz z takim rozwiązaniem będziesz miał bardzo ograniczony wybór, a tym bardziej, że chcesz lampę. Lamp z takim rozwiązaniem jest tyle, że można je na palcach zliczyć. I żebyś się nie naciął. Jeden z forumowiczów zakupił Yaqina MC100B licząc na to, że tam jest takie wejście (z danych można było coś takiego wywnioskować). Tymczasem owo dodatkowe wejście okazało się być takim samym wejściem jak pozostałe, jedynie o innej czułości.

A przecież wystarczy kupić dowolnego lampusa i przelutować kabelki tak jak pisałem. 15 minut roboty, i gotowe. Ponadto taka korekta jest w pełni odwracajna. A ponieważ sprowadzając wzmacniacz z Chin w praktyce nie ma co liczyć na jakąkolwiek gwarancję, to zrobienie takiego prostego modu jest w pełni zasadne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi rozjaśnić, czy kupując tani wzmacniacz lampowy (chiński) bierze się wtedy także na siebie możliwość uszkodzenia przez niego kolumn?

W wyniku jakiegoś zwarcia lub z innego powodu. Codzi tu zdecydowanie o obawę wynikłą z poczynionych oszczędności w układzie. Tranzystory mają różne zabezpieczenia, a o takich w lampach nie słychać.

Będę wdzięczny za kilka słów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampusy mają trafa wyjściowe. Bardziej prawdopodobne jest sfajczenie traf niz uszkodzenie kolumn w wyniku "jakiegoś zwarcia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do traf i wzmaków, rozumiem, że toroidy są gorsze jako trafa wyjściowe, natomiast chyba pewniejszy z chińczyków jest Ming Da MC 34b na 6l6, pp , 22 w, nie czytałem nigdzie o jego ewidentnych wadach czy błędach, nie wiem jakie ma trafa ale jest dużo mniejszy i lżejszy od Mr'Liunga (14 kg/25 kg) był też szeroko opisany na forum MG, jak sądzisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że toroidy są gorsze jako trafa wyjściowe. Każdy lampus z toroidami na wyjściu jakiego słuchałem cierpiał na spowolnienie basu i mniejsze lub większe uszczerbki mikrodynamiki. Co więcej, miałem kiedyś okazję porównania dwóch niemal identycznych lampiaków DIY. Prawie wszystko miały takie samo, różniły się jedynie trafami wyjściowymi, jeden miał EI, a drugi toroidy, i to całkiem pokaźne. No i ten z toroidami poległ w pierwszej minucie. Niedostatki szybkości na basie i lekkie, ale wyraźnie zauważalne zmulenie całego przekazu były ewidentne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam gorącą prośbę o pomoc w wyborze lampy do 25m pokoju. Żródłem będzie serwer muzyczny wspomagany przez zewnętrznego Dac-a. Kolumny to dzieło Akkus-a V2.1.

 

Po długiej lekturze zdecydowałem się na 4 modele:

1. Ming DA MC368-B90 STEREO INTEGRATED AMPLIFIER

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. MC34-A06 STEREO INTEGRATED AMPLIFIER

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona kolejność wzmacniaczy odwierciedla moje preferencję. Pytanie czy Ming Da na EL 34 jest w stanie napedzić moje kolumny, czy też warto dopłacić te 1000 zł za wzmacniacz na KT88?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole bralbym ming da, ze wzgledu na jakosc wykonania ze zdjec, to audioromy to moze byc kaszana, nie wyglada dobrze, kazdy z tych wzmacniaczy ming da za te pieniadze powinien zagrac uczciwie, bo sa chyba uczciwie wykonane, ale z chinolami nic nie wiadomo, jak kupisz to sie przekonasz ostatecznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli audioromy na FU13 budzi wątpliwości (no cóż, kiedyś meixing budził a dziś już nie) to moim zdaniem brać meixing MC805-AA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

żadne tam EL34 i to jeszcze do takich kolumn, wogóle trioda taka jak 805 daje pięć klas lepszy dźwięk jak EL34 (nawet podłączona jako trioda)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odrazu szarpnąc sie na monobloki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15076-100004678 1208711226_thumb.jpg

post-15076-100004679 1208711226_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ja bym tak zrobil, jak je kupisz to pisze sie na odsluch:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się, czy wzmacniacz cayin a-55t akceptuje lampy el34 i kt66? standardowo jest na kt88. jego poprzednik ta-35 bez problemu grał ze wszystkimi z wymienionych. uzyskałem 2 różne odpowiedzi na to pytanie w tym samym sklepie i szczerze mówiąc nie bardzo wiem co mam na ten temat sądzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek się przywitam a potem zasypie pytaniami 

Witam wszystkich

jestem początkującym jeszcze nie audiofilem. Tak naprawdę nie wiem, co mi odpowiada. Wasze opisy brzmienia i porównania kompletnie nie przemawiają do mojej wyobraźni. Postanowiłem zakupić chińskiego lampowca na początek kariery audiofila, coś co można by traktować jako punkt odniesienia.

Słucham głównie muzyki klasycznej, jazzu, ale i różne kawałki eksperymentalne i rockowe. We wszystkich gatunkach, zazwyczaj są to utwory szybkie i dynamiczne. Zawodzenie bardzo mnie nudzi. Na podstawie opisów w necie, jako zestaw startowy wybrałem coś takiego.

MA na KT88 lub 845 i tu mam dylemat nie wiem, który będzie dla mnie lepszy? Dopuszczam modyfikacje. Teoretycznie jestem elektronikiem, ale dawno się tym nie zajmowałem. Wydaje mi się jednak, że z lutownicom, multimetrem i ewentualnie z oscyloskopem sobie poradzę  Jak to w końcu jest z buczeniem trafo w tych wzmacniaczach. Czy słychać buczenie przy wieczornym cichym słuchaniu?

Do tego zamierzam dołączyć USHER s-520 na 10 kilowych podstawkach podłączone kabelkiem 4 metrowym 2x6mm2 firmy KLOTZ. I tutaj martwi mnie niska sprawność tylko 86dB. Ale czytałem, że lampą potrafią pięknie zagrać. Czy to prawda?

Jako źródło dźwięku zamierzam wykorzystać komputerek z kartą E-MU 404 w wersji USB. Oczywiście wchodzą w grę tylko APE i FLAC i ewentualnie MP3 320.

Na koniec dodam, że to wszystko będzie stało w pokoiku 10 lub 18 m2. Jak uważacie czy ten zestawik ma szanse jakoś zagrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zulus, 28 Kwi 2008, 13:06

 

>Na początek się przywitam a potem zasypie pytaniami 

>Witam wszystkich

>jestem początkującym jeszcze nie audiofilem. Tak naprawdę nie wiem, co mi odpowiada. Wasze opisy

>brzmienia i porównania kompletnie nie przemawiają do mojej wyobraźni. Postanowiłem zakupić

>chińskiego lampowca na początek kariery audiofila, coś co można by traktować jako punkt odniesienia.

>

>Słucham głównie muzyki klasycznej, jazzu, ale i różne kawałki eksperymentalne i rockowe. We

>wszystkich gatunkach, zazwyczaj są to utwory szybkie i dynamiczne. Zawodzenie bardzo mnie nudzi. Na

>podstawie opisów w necie, jako zestaw startowy wybrałem coś takiego.

>MA na KT88 lub 845 i tu mam dylemat nie wiem, który będzie dla mnie lepszy?

 

To nie ma tak "który lepszy". Te wzmacniacze są po prostu diametralnie różne. Co jest lepsze, kawa czy herbata? Zupa pomidorowa czy jarzynowa? Rolls-Royce czy Ferrari?

KT88 to żywioł, wykop, emocje, tempo, dynamika.

845 to przede wszystkim barwa, stereofonia, smaczki.

To, co ma KT88 to tego nie ma 845. I odwrotnie, co ma 845, to tego nie ma KT88.

Poza tym, co ważne, z kolumnami z którymi KT88 gra świetnie 845 może zagrać beznadziejnie. I odwrotnie, z kolumnami z którymi 845 gra świetnie KT88 może zagrać beznadziejnie.

Musisz to wszystko wziąć pod uwagę.

 

>Dopuszczam modyfikacje.

 

Jak kupisz 845, to modyfikacje są nie tyle dopuszczalne, co po prostu nieodzowne. Fabryczny 845 gra beznadziejnie.

Natomiast KT88 już po wyjęciu z pudła gra przyzwoicie.

 

>Teoretycznie jestem elektronikiem, ale dawno się tym nie zajmowałem. Wydaje mi się jednak, że z

>lutownicom, multimetrem i ewentualnie z oscyloskopem sobie poradzę 

 

Na stronach Łukasza Fikusa jest bardzo sensowna instrukcja modyfikacji 845. Polecam.

 

Jest tam też instrukcja modyfikacji KT88, ale uważam pomysły tam zawarte za "dyskusyjne" więc rekomendacji z mojej strony nie będzie.

 

>Jak to w końcu jest z

>buczeniem trafo w tych wzmacniaczach. Czy słychać buczenie przy wieczornym cichym słuchaniu?

 

Modyfikowałem sporo tych wzmacniaczy. KT88 generalnie nie buczą. Buczenie usłyszysz jak przyłożysz ucho do trafa.

Natomiast 845 czasem buczą, a czasem nie buczą. Zależy od egzemplarza.

 

>Do tego zamierzam dołączyć USHER s-520 na 10 kilowych podstawkach podłączone kabelkiem 4 metrowym

>2x6mm2 firmy KLOTZ.

 

Zamiast Klotza daj ProCab. Tańszy, i dużo lepszy.

 

>I tutaj martwi mnie niska sprawność tylko 86dB. Ale czytałem, że lampą potrafią

>pięknie zagrać. Czy to prawda?

 

KT88 ma 60W. Z lampy to bardzo dużo. Uciągnie praktycznie każde kolumny. Nawet wielkie trójdrożne potwory.

845 z kolei ma 20W z hakiem. Jak na bezpośrednio żarzoną triodę to bardzo dużo. Nie ma się o co martwic, małe Usherki uciągnie bez problemu. Napędzałem takim spore, i ciężkie do napędzenia niskoefektywne podłogówki, i nie było żadnych problemów.

 

>Jako źródło dźwięku zamierzam wykorzystać komputerek z kartą E-MU 404 w wersji USB. Oczywiście

>wchodzą w grę tylko APE i FLAC i ewentualnie MP3 320.

 

Kup sensowny odtwarzacz CD, może być z drugiej ręki, wstaw mu tor analogowy na lampach, i rozkoszuj się muzyką. Z komputerem jako źródłem możesz nie usłyszeć tego, co te wzmacniacze naprawdę potrafią.

 

>Na koniec dodam, że to wszystko będzie stało w pokoiku 10 lub 18 m2. Jak uważacie czy ten zestawik

>ma szanse jakoś zagrać?

 

"Jakoś" to ma szansę zagrać cokolwiek. Natomiast dobrze zmodyfikowany 845 to pod wieloma względami wzmacniacz wybitny. Z dobrze dobranymi kolumnami sprawdzi się zarówno w 10 metrach jak i w 18 metrach. Z tym, że do 18 metrów to raczej będzie potrzebne coś większego niż Usherki.

Z kolei wyjątkowość KT88 polega na tym, że zupełnie nie przejawia on cech powszechnie kojarzonych z lampą. Dźwięk jest bardzo dynamiczny, z szybkim basem, bez śladu rozmiękczenia i spowolnienia... prawdę mówiąc wiele, nawet całkiem drogich tranzystorowców nie dorównuje KT88 pod względem szybkości i kontroli basu. Wzmacniacz gra dość jasno, z wyeksponowanym wyższym środkiem, szczegółowo i z dobrą stereofonią. Góra też nie jest "lampowo" złagodzona.

Nie znam wzmacniacza dostępnego w sklepach i kosztującego tyle co któryś z MA, a mogącego pod jakimkolwiek względem z nimi konkurować.

Zatem powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.