Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Couguarek

wiesz , to jest chinszczyzna , ktorej juz w tej chwili boisz sie wlaczyc bo cos Ci buczy, wiec dlaczego ma byc tam wszystko ok jak w porzadnym wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

jest jakis chinczyk na 845 ktory zagra dobrze po tzw wyciagnieciu z pudelka? bez koniecznosci tuningu...? przerabial ktos temat z mr. liangiem 845? jak on sie ma do tuningowanego MA845?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jest jakis chinczyk na 845 ktory zagra dobrze po tzw wyciagnieciu z pudelka? bez koniecznosci

>tuningu...? przerabial ktos temat z mr. liangiem 845? jak on sie ma do tuningowanego MA845?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem linga masakra nawet po tunigu nie gra jak ma 845 polecam z chinskich ming da i bardzo fajny jest audio space tez miałem okazje go słuchac jak na chinola całkiem całkie i bez tunigu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Yaqina MS-6V6 takiego jak tu (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Które i na jakie warto zmienić lampy (4 x 6V6, 2 x 12AU7, 2 x AT7)?

Poszukałem na ebay i www.banzaieffects.com, a że się nie orientuje polećcie mi co warto wziąść:

1. NOS (Mullard w białym opakowaniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Mullard (chyba oryginał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. NOS, robiony przez RCA, GE itp.

4. Electro Harmonix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście to są tylko przykłady, jakie warto kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lamp sterujących jakie dotąd sprawdziłem, to z 12AT7 najlepiej mi się sprawdził Telefunken, a zaraz po nim Siemens. General Electric w wersji 6201 Five Stars też jest godny polecenia. Mullarda ani Amperexa nie miałem, więc się nie wypowiem.

 

Z 12AT7 najlepiej mi grały RCA Clear Top, a zaraz potem Sylvanie JAN z zielonymi napisami. Mullarda, Amperexa ani Telefunkena nie miałem.

 

Na Electroharmonixy szkoda czasu. Już nawet NRD-owskie RFT potrafią zagrać lepiej. EH są wprawdzie lepsze od chińskich no-name, ale chyba tylko od nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Te EH są po prostu dosyć tanie...

 

McGyver, 13 Maj 2008, 02:15

 

>Z lamp sterujących jakie dotąd sprawdziłem, to z 12AT7 najlepiej mi się sprawdził Telefunken, a

>zaraz po nim Siemens. General Electric w wersji 6201 Five Stars też jest godny polecenia. Mullarda

>ani Amperexa nie miałem, więc się nie wypowiem.

>

>Z 12AT7 najlepiej mi grały RCA Clear Top, a zaraz potem Sylvanie JAN z zielonymi napisami. Mullarda,

>Amperexa ani Telefunkena nie miałem.

>

 

Który fragment dotyczy 12at7, a który 12au7 ?

 

>Na Electroharmonixy szkoda czasu. Już nawet NRD-owskie RFT potrafią zagrać lepiej. EH są wprawdzie

>lepsze od chińskich no-name, ale chyba tylko od nich.

 

A co z 6v6 ? Czy one mają duży wpływ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Powinno być:

 

>Z 12AU7 najlepiej mi grały RCA Clear Top, a zaraz potem Sylvanie JAN z zielonymi napisami. Mullarda,

>Amperexa ani Telefunkena nie miałem.

>

 

Reszta tak jak było.

 

Róznice pomiędzy lampami sterującymi słychać zdecydowanie bardziej niż różnice pomiędzy lampami mocy. 6V6 można więc wymienić jak już dokonają żywota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że są to stare lampy, już nieprodukowane, w większości używane i takie najlepiej się sprawdzają (brzmią).

Czy z nowych są jakieś godne polecenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roger7, 15 Maj 2008, 15:53

 

>Rozumiem, że są to stare lampy, już nieprodukowane, w większości używane i takie najlepiej się

>sprawdzają (brzmią).

 

Lampy z dawnej produkcji zwykle brzmia najlepiej. Termin NOS (new old stock) oznacza lampy z dawnej produkcji, ale nigdy nie uzywane, w stanie magazynowym. Oczywiście lepiej celować w takie, aczkolwiek zakup używek w dobrej kondycji i dobrej cenie też może być dobrą inwestycją. Ludzie często sprzedają lampki używane kilkanaście-kilkadziesiąt godzin, bo zabawa z NOSami jest fajniejsza niż zabawa w wymianę kabelków. Pozwala dopasować w pewnym stopniu brzmienie wzmacniacza do swojego systemu i upodobań. A lampy które się soprawdziło, a brzmią niezgodnie z upodobaniami się odsprzedaje dalej, zwykle w korzystnych cenach.

 

>Czy z nowych są jakieś godne polecenia ?

 

Z lamp mocy-tak. Z małych lampek sterujących to nie wiem, bo zamiast kupować współczesne rosyjskie kopie Tung-Sola czy Mullarda wolę poszukać NOSów Telefunkena, Siemensa,Brimara, RCA, Sylvanii w dobrej cenie. Do lamp sterujących produkowanych współcześnie zniechęciły mnie próby z Electroharmonixami. Nawet "goldpiny" nie dorównały u mnie taniutkim NRD-owskim NOSom RFT. A jeszcze gorzej wygląda porównanie współczesnych JJ z Teslami z dawnej produkcji. Niby ta sama fabryka i te same maszyny, a stare Tesle grają o wiele lepiej od współczesnych JJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Chcę przebudować system i wydaje mi się, że dorosłem do lampy, myślę, o zakupie wzmacniacza. Biorę pod uwagę Yaqina model MC-10L, oczywiscie ze względu na cenę i możliwosć poprawy dzwięku poprzez wymianę lamp i części podzespołów. Jak sadzicie czy ta lampka przyzwoicie wysteruje Eposy M22? Ciekaw też jestem jak brzmi bez modyfikacji, czy ktoś może krótko scharakteryzować dzwięk tego wzmacniacza? Do mojego systemu wszedł by na miejsce Exposiure 2010, więc należy oczekiwać totalnej odmiany, CD to Cambridge Azur 640C, kable VDH, pokój 25m2. Moje klocki grają dość jasno i potrzeba mi trochę ciepła i delikatności, ale słucham też mocniejszego uderzenia i boję się, aby nie było za słodkoi, żeby nie ucierpiało za bardzo tępo i dynamika nagrań. Ciekaw jestem jak z niezawodnością tego urządzenia, jesli patrzycie na podzespoły i ich aplikacje do jakich wniosków można dojść Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie sugestje w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin MC10L ma toroidalne trafa głośnikowe, co jest niepokojące. Stosowanie toroidów na trafa wyjściowe jest nienajlepszym pomysłem, zwykle grają nienajlepiej.

 

Jak chcesz mieć dynamikę, wykop, kontrolę basu, a przy tym barwy, przestrzeń i detal, to polecam zakup push-pulla na KT88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówkę, widzę że czeka mnie trudna decyzja, gdyż wchodzę na mało mi znany grunt. Co z chińczyków byś polecił, może też Yaqina, Jest coś fajnego, to chyba produkcja Vincenta po nazwą T.A.C. tak to wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety jest dla mnie na tą chwilę za drogi, tylko czy warto zbierać pieniądze i zainwestować w ten model? Może ktoś użytkuje wzmacniacz tej firmy i wyrazi swoją opinię na temat jakości wykonania i generowanego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem wzmacniaczy TAC, ale gdzieś czytałem recenzję z której wynikało że model na KT88 gra gorzej niż tańszy model na EL34.

 

Z tanich, a sprawdzonych chińskich wzmacniaczy na KT88 są m.in. Music Angel XD800 i Yaqin MC100B.

Od razu grają nieźle. Music Angela warto stuningować (lampy są OK, dają całkiem fajne NOSy made in USA), a w Yaqinie warto wymienić gówniane chińskie lampy sterujące na jakieś NOSy. Niestety tych sterujących jest tam aż sześć, w dodatku cztery z nich to 6SN7, a dobre modele 6SN7 kosztujś sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konstrukcje na El-34 znacznie odbiegają jakością dźwięku od tych na KT-88, może na dobry początek warto spróbować czegoś na 34-ach, choć sprawa jest oczywista -jeśli dzieli je dużo to poczekam na lepszy wariant. Music Angel XD800 to fajny wzmacniacz, ale ma tylko dwa wejścia i tu jest problem, bo mam 4 źródła. Można pomyśleć, o Yaqinie, 4 wejścia i jakieś 2 dodatkowe na froncie, do czego właściwe służą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamk,

skąd to przekonanie, że wzmak na EL34 brzmi gorzej od KT88? bo lampa ma niżą cyferkę w symbolu? to co w takim razie ze wzmacniaczami na 2A3? 8-) ok, koniec z żartami... wzmacniacze na EL34 i KT88 różnią się charakterem brzmienia, nie można jednak z góry przesądzać, które są lepsze, a które gorsze, trzeba samemu posłuchać; poczytaj też na forum o wzmakach na EL34 i KT88, trochę jest o tym napisane ;-)

co do zmian w Twoim systemie; ja bym się mocno zastanowił nad przesiadką z Exposure'a 2010 na niedrogą chińską lampę... nie wiem, czy nie lepiej np. "zlampizować" CDka lub dokupić końcówkę do Exposure'a (albo obie rzeczy naraz ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamk, 18 Maj 2008, 21:00

 

>Czy konstrukcje na El-34 znacznie odbiegają jakością dźwięku od tych na KT-88

 

To nie tak. Wzmacniacze na EL34 zdarzają się dobre i złe. Wzmacniacze na KT88 również trafiają się dobre i złe.

Swego czasu miałem ukraiński wzmacniacz Phast na lampach EL34. Grał lepiej niż Prima Luna na lampach KT88. Teraz mam MA XD800MK III i wiem, że do tranzystora nie wrócę. Nie myślę też o wymianie na innego lampowca, bo gra świetnie.

 

>, może na dobry

>początek warto spróbować czegoś na 34-ach, choć sprawa jest oczywista -jeśli dzieli je dużo to

>poczekam na lepszy wariant.

 

To nie tak, że same lampy przesądzają o tym czy dany wzmacniacz jest lepszy czy gorszy. Wzmacniacze na KT88 zwykle grają dynamicznie i z niesamowitą werwą. Wzmacniacze na EL34 zwykle grają cieplej i bardziej miękko, ale nie w każdym wypadku tak musi być. Trzeba rozpatrywać konkretne modele. Akurat w przypadku Music Angeli model XD500 na lampach EL34 jest IMHO konstrukcyjnie słabszy od XD800 na KT88. Konstrukcyjnie, ale nie z powodu samych zastosowanych w nim lamp. Różnice w cenie nie są natomiast tak znaczące żeby skąpienie na nieco droższego, a dobrego XD800 było sensowne.

 

>Music Angel XD800 to fajny wzmacniacz, ale ma tylko dwa wejścia i tu

>jest problem, bo mam 4 źródła.

 

Music Angel XD800MK III ma trzy wejścia. Na ebayu pokutują jeszcze stare zdjęcia pierwszych egzemplarzy, te istotnie miały tylko dwa wejścia. Czwarte wejście można w Music Angelu zainstalować, bo przełącznik ma i tak czteropozycyjny.

 

>Można pomyśleć, o Yaqinie, 4 wejścia i jakieś 2 dodatkowe na froncie,

>do czego właściwe służą?

 

Dodatkowe wejście na froncie ma po prostu inną czułość. IMHO bardzo głupi pomysł żeby to wejście umieszczać z przodu, wygląda to brzydko, a jak się tam coś podłączy wystającymi z przodu kablami, to wygląda jeszcze gorzej. No, ale kwestia gustu. Sam wzmacniacz jest wykonany dość porządnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem prawdopodobnym posiadaczem MA KT88. Prawdopodobnie bo mnie nie ma teraz w domu i nie mogę sprawdzić czy rzeczywiście jest to MA czy kartofle. Przesyłka od momentu wpłaty trwała niecałe 2 tygodnie !!! Szok Dodatkowo z dwoma wzmacniaczami słuchawkowymi dopłaciłem tylko 80zł za cło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie ograniczałbym wyboru do dwu najbardziej niby oczywistych opcji. Ostatnio np. z wielkim zainteresowaniem słuchałem wzmacniacza na EL-84.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do modyfikacji MA wystarczą kondensatory Jantzen Audio Cross-Cap czy potrzeba coś lepszego? Te o których pisze są po dość przystępnych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zulus, 19 Maj 2008, 12:03

 

>Czy do modyfikacji MA wystarczą kondensatory Jantzen Audio Cross-Cap czy potrzeba coś lepszego? Te

>o których pisze są po dość przystępnych cenach.

 

Modyfikacja takiego lampowca to nie jest kwestia podmiany elementów na lepsze 1:1. Bynajmniej. Trzeba przejrzeć cały układ, usunąć drobne błędy montażowe, pousuwać zbędne rezystory których Chińczycy nie wiadomo po co nawalili nadmiarowo, pomierzyć, pokorygować punkty pracy lamp, pousuwać kondensatory elektrolityczne z katod lamp, a na koniec skorygować pętlę globalnego sprzężenia zwrotnego i poustawiać biasy lamp mocy. A czy wsadzi się tam kondensatory Jantzen czy Solen to już kwestia drugorzędne, bo w porównaniu z tym co napisałem powyżej te kondensatory wpływają na dźwięk w stopniu minimalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 19 Maj 2008, 12:25

 

>zulus, 19 Maj 2008, 12:03

>

>>Czy do modyfikacji MA wystarczą kondensatory Jantzen Audio Cross-Cap czy potrzeba coś lepszego? Te

>>o których pisze są po dość przystępnych cenach.

>

>Modyfikacja takiego lampowca to nie jest kwestia podmiany elementów na lepsze 1:1. Bynajmniej.

>Trzeba przejrzeć cały układ, usunąć drobne błędy montażowe, pousuwać zbędne rezystory których

>Chińczycy nie wiadomo po co nawalili nadmiarowo, pomierzyć, pokorygować punkty pracy lamp, pousuwać

>kondensatory elektrolityczne z katod lamp, a na koniec skorygować pętlę globalnego sprzężenia

>zwrotnego i poustawiać biasy lamp mocy. A czy wsadzi się tam kondensatory Jantzen czy Solen to już

>kwestia drugorzędne, bo w porównaniu z tym co napisałem powyżej te kondensatory wpływają na dźwięk w

>stopniu minimalnym.

 

Wiem miej więcej co trzeba zrobić, czytałem opis na stronie Łukasz Fikusa. O kondensatory się zapytałem bo wiem, że 8 sztuk jest do wymiany. Mam tylko pewne wątpliwości co do ustawiania biasu. Na stronie pomiar jest robiony na rezystorku ale czy do pomiaru natężenia nie powinno się go wylutować i połączyć amperomierz w szereg?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

milo mi dolaczyc do grona posiadaczy lampy :)

 

wlasnie przyszedl do mnie z Chin YAQIN MC-84L - podlaczylem i wrazenie niesamowite

 

Czy bede musial cos w nim ustawiac jakis bias ( nie wiem w ogole co to takiego ) czy moge sluchac tak jak jest, wzamek gr pieknie, powala wokalem, realistycznymi instrumentami, czar extra

 

nagrzewa sie sporo - lampy sa gorace i caly panel na ktorym sa zamocowne

 

pozdrawim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zulus, 19 Maj 2008, 14:40

 

>Wiem miej więcej co trzeba zrobić, czytałem opis na stronie Łukasz Fikusa. O kondensatory się

>zapytałem bo wiem, że 8 sztuk jest do wymiany. Mam tylko pewne wątpliwości co do ustawiania biasu.

>Na stronie pomiar jest robiony na rezystorku ale czy do pomiaru natężenia nie powinno się go

>wylutować i połączyć amperomierz w szereg?

 

Ogólnie to co napisał Fikus na swojej stronie sens ma, ale niektóre z jego pomysłów są mocno kontrowersyjne.

 

-Po pierwsze, przełączenie wzmacniacza na stałe w tryb triodowy sprawdza się TYLKO w niektórych systemach. Z większością kolumn XD800 gra znacznie lepiej w trybie pentodowym. Odradzam pozbawianie się możliwości przełączania.

 

-Po drugie, usuwanie pętli globalnego sprzężenia zwrotnego jest głupim pomysłem. Wzmacniacz może zacząć mieć tendencje do niestabilnści, różnych dziwnych wzbudzeń itp. ZDECYDOWANIE ODRADZAM NIEDOŚWIADCZONYM. Pętlę należy zachować, a do rezystora sprzężenia zwrotnego trzeba dołożyć kondensatorek o wartości 50-150pF. A jaki konkretnie najlepiej wsadzić? A diabli wiedzą. Przez moje ręce przeszło tych wzmacniaczy kilkanaście. Nie było dwóch identycznych egzemplarzy, zawsze występowały jakieś rozbieżności, tak więc kondensatorek za każdym razem się dobiera na nowo.

 

-Po trzecie, warto w siatki lamp KT88 wstawić grid stoppery ok. 1kohm. Czasem okazuje się konieczne wstawienie grid stopperów również w siatki lamp sterujących.

 

-Po czwarte Łukasz Fikus proponuje ustawianie dość niskiej wartości biasu, podczas gdy z KT88 mozna sobie pozwolić na ustawienie nawet 65-70mA. Chcąc przedłużyć żywotność lamp można ustawić niższy bias, myślę że rozsądnym kompromisem będzie wartość w granicach 45-55mA. Przy biasach wyższych niż 55mA w niektórych egzemplarzach trafa zasilające zaczynają się mocniej grzać, więc należy zachować zdrowy rozsądek. Jak ustawisz zbyt duży bias i się zacznie grzać, to zmniejsz go o ok. 5mA. Wartość prądu biasu oblicza się ze spadku napięcia na rezystorach katodowych lamp KT88 - UWAGA! Te rezystory w różnych egzemplarzach miewają różne wartości. Spotkałem już 5 omów, 6 omów, 10 omów i 12 omów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz stary ale jakim cudem po podniesieniu prądu anodowego o 5mA (0,005A!) trafo może zacząć się grzać?

mam w trafo obliczone dla żarzenia diody na 2A (5Y3). Wsadzam GZ33, która "ciągnie" 2,8A czyli o 800mA więcej i ledwo letnie się robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w tych chińczykach to wszystko jest zrobione na styk. W dodatku wszystkie napięcia (prócz żarzenia) brane są z podwajacza. Po przekroczeniu pewnej wartości (innej dla każdego egzemplarza, bo każdy egzemplarz jest inny!) zaczyna się grzać dość mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym policz sobie z prawa Ohma. Te 800mA przy napięciu żarzenia 6,3V dają przyrost ok. 5W mocy.

Natomiast moje 0,005 A przy napięciu 500V razy 4 lampy dają w sumie przyrost 10W mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz działa :) wykonczenie trochę siada. np. boczną deseczkę przykręcili pod skosem. Co do dźwięku nie mam jeszcze wyrobionego zdania jest o niebo lepiej niż na moim poprzednim zestawie. Niestety już teraz widzę, że większość płyt jest nagrana kompletnie do d... Znalazłem jedną która naprawdę pokazała ile ten wzmacniacz jest wart aż mi szczęka opadła na ziemie z zachwytu.

która pozycja przełącznika z tyłu to tryb pendodowy? Nie ma oznaczeń. Czy można go przełączyć w trakcie pracy?

McGyver możesz napisać, których kroków lepiej nie ronić z tych prezentowanych na stronie fikusa?

Na czym polega dobranie tego kondensatorka 50-150pf? Na słuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamk->

 

Jesli lubisz ostre granie to lepiej w ciemno nie zamieniaj Exposure na lampe. To jest rewelacyjny wzmak i z Eposami gra super. Gore na pewno mozesz poprawic ale zeby zejsc tak nisko jak obecnie bedzie problemem. Moj bedzie dzis sluzyl jako pre do Lianga i jesli dojde do jakichs spektakularnych wnioskow to dam znac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.