Skocz do zawartości
IGNORED

Belkin Synapse digital interconnect


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

>depawelo

 

Przespałeś jak narazie temat bo niewidziałem cię na liscie . Pisałem na górze strony że kabelki zamawia się w zakładce DIY w wątku " Zamówienie u Petera listopad 2007".

Na tą chwilę masz dwa wyjścia :

1 > czekać za nastepnym opcjonalnym zamówieniem bo to jest już zamknięte.

2 > szukać w wątkach o kabelku lub " Różne kostki do wzięcia " > może ktoś będzie sprzedawał .

 

Co do porównania to chyba Firebird porównywał te kabelki i to w tym wątku .

 

Jeszcze jedna rada : jak chcesz być w temacie jakiegoś wątku to musisz go przeczytać najlepiej cały.

 

Pozdrawiam

 

Kajo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie sami Polacy kupują te kable ;)))

A jeden o nicku "6h13c" zakupił chyba z 50 szt :o

No to ja tez zakupiłem, coby ich potem na allegro po 100 zl nie kupować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłbym zainteresowany 2 sztukami.

Zakupiłem sobie wczoraj Thetę Ds Pro Basic II no i jakiś na początek dobry kabelek cyfrowy by się przydał.

Pozdr. Krzyżak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę rewelacyjny kabel!!!

Dzwięk bije na głowę wszystkie kable które miałem do tej pory w pułapie cenowym do 1000 zl !!!

Po wpięciu go w system dlugo nie mogłem uwieżyć że za te pieniądze mozna mieć taki dzwięk

Mam kilka sztuk tego kabla na zbyciu 'od reki' jeśli jest ktos zainteresowany niech pisze ma priva lub maila

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświezam temat. Czy dostaliscie już zamówione kable ?

 

Ja wpłaciłem 31/10 i do tej pory cisza ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mandek

 

to ja kupiłem te kabelki - i nawet dużo więcej niż 50 ;). ale nie dla siebie i nie na handel tylko realizowałem zbiorowe zamówienie z tego forum :). dlatego nie kupisz ich na allegro za 100!

 

pierwszą partię kabli mam już u siebie w domu - ale to te kupione trochę wcześniej. cała reszta dopiero w drodze. acha przechwycił to urząd celny. jeśli tak będzie w waszym przypadku to czeka was cło w wysokości 3% + VAT 22%. i uwaga naliczają to wszystko od pełnej faktury, czyli łącznie z kosztami przesyłki :(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem od nich kilka razy i zwykle szlo dosc dlugo (nawet 3 tygodnie), ostatnio natomiast dostawa byla bardzo szybka. Na e-mail nigdy nie odpowiadali, ale towar byl zawsze dostarczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem kable po okolo 10 dniach od wplaty. Na mail grzecznie odpowiedzieli...

 

Chris01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek wygląda naprawdę solidnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski, 21 Lis 2007, 11:23

 

>Ja wpłaciłem ponad miesiąc temu i nic jeszcze nie dostałem.

>

>Z kim wymienialiście email'e, czy facet miał na imię Anthony

 

potwierdzam: Anthony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kabelki (zamawialem samodzielnie) byly wyslane po 3 dniach od zamowienia, w Polsce byly po tygodniu od zamowienia, natomiast dostarczenie ich do mnie zajelo poczcie polskiej kolejne dwa tygodnie.

Tylko, ze zamawiajac mala ilosc, wartosc paczki jest ponizej wartosci celnej i ominelo mnie clo i vat :-)

Tak wiec nie zawsze potencjalne oszczednosci na kosztach przesylki w zbiorczym zamowieniu przynosza faktyczne oszczednosci po doliczeniu oplat celnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja proponuję wstrzymać się z zakupami tych kabli.

Może to być przekręt. Jak widzę kilku osobom nie przyszły pomimo, że zapłaciły, zaczekajmy trochę.

 

Ja dzwonię do firmy, facet o imieniu Anthony rozłącza się, nie odpowiada na email'e i kabli nie wysyła a wziął kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem porownanie 3ft vs. 6ft i dluzszy wydaje sie grac lepiej: bardziej przestrzennie i "czysciej".

Ponizej info czemu tak moze byc:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"When a transition is launched into the transmission line, it takes a period of time

to propagate or transit to the other end. This propagation time is somewhat slower

than the speed of light, usually around 2 nanoseconds per foot, but can be longer…

When the transition reaches the end of the transmission line (in the DAC), a reflection

can occur that propagates back to the driver in the transport. Small reflections can occur

in even well matched systems. When the reflection reaches the driver, it can again

be reflected back towards the DAC. This ping-pong effect can sustain itself for several

bounces depending on the losses in the cable. It is not unusual to see 3 to 5 of these reflections

before they finally decay away. So, how does this affect the jitter? When

the first reflection comes back to the DAC, if the transition already in process at the

receiver has not completed, the reflection voltage will superimpose itself on the transition

voltage, causing the transition to shift in time. The DAC will sample the transition

in this time-shifted state and there you have jitter.

If the rise-time is 25 nanoseconds and the cable length is 3 feet, then the propagation

time is about 6 nanoseconds. Once the transition has arrived at the receiver, the reflection

propagates back to the driver (6 nanoseconds) and then the driver reflects this back to the

receiver (6 nanoseconds) = 12 nanoseconds). So, as seen at the receiver, 12 nanoseconds

after the 25 nanosecond transition started, we have a reflection superimposing on the

transition. This is right about the time that the receiver will try to sample the transition,

right around 0 volts DC. Not good. Now if the cable had been 1.5 metres, the reflection

would have arrived 18 nanoseconds after the 25 nanosecond transition started at

the receiver. This is much better because the receiver has likely already sampled the

transition by this time."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba napisalem ze dluzszy rzeczywiscie wydaje sie grac lepiej. Poniewaz Tobie moze wydawac sie inaczej, a audio jest bardzo subiektywne, od przedstawiania doswiadczen jako faktow staram sie wystrzegac:

 

"My 'chosen position' is not to make unverifiable fact-claims about the sound of things I design, but to be content that they please me, and that they are competently engineered so that others can build and enjoy them. I don't do auditory research for publication, I just find the results from the talented practitioners to be very useful in my own work."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kabel o pełnej długości (6ft) z połówką i różnica była dość wyraźna.

Kiedy używałem jako transportu Philipsa z wyjściem SPDiP na transformatorze AN, bardziej odpowiadał mi krótszy kabel, chociaż miał gorszą kontolę basu i mniej przejrzysty dźwięk. Taki podbarwiony był ciekawszy od czystszego i równiejszego z dłuższego kabla. Krótszy miał z jednej strony wtyczkę BNC, a dłuższy dwie redukcje RCA/BNC. Teraz używam długiego kabla z Shigaklonem i nic mi nie brakuje, więc jakoś nie mogę się zebrać do przetestowania połówki. Zauważyłem że te przejściówki RCA/BNC też mogą się między sobą różnić, jeżeli brać pod uwagę wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peter

 

Przy okazji dzięki za namiary.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, przesyłka dotarła po tygodniu od wpłaty.

Nie mam specjalnych doswiadczeń z kablami cyfrowymi, u mnie Synapse zastąpił DH Labs D-75 w wersji DIY, nic specjalnego w wersji konfekcjonowanej wyceniany na 75$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Synapse zastapil Kimber D-60 i Illumination Orchid (balanced) do ktorych juz nie wracam.

 

Mialem kilka kabli po $1000 ale nie okazaly sie niczym specjalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.