Skocz do zawartości
IGNORED

Extremalny experyment


Gość Przemski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Witam!

 

Wielu z nas zastanawia się jak uzyskać lepszy dźwięk podczas oglądania filmów, zapewne każdy zdaje sobie sprawę z wad amplitunerów A/V.

Bezpośrednie porównanie możliwości sonicznych stereofonii amplitunera i wzmacniacza stereo wyraźnie wskazuje że pierwszy nie może równać się drugiemu i wiele osób decyduje się na osobny wzmaczniacz lub nawet cały system do odsłuchu muzyki stereofonicznej.

 

Jestem przekonany, że określona część forumowiczów posiadając dobry zestaw stereofoniczny wykorzystuje go również do oglądania filmów DVD.

 

Czy zastanawiali się kiedyś państwo, jak zagrałby następujący zestaw:

-odtwarzacz DVD z wbudowanym dekoderem AC-3 i wyprowadzonymi analogowymi wyjściami dla każdego kanału

-3 wzmacniacze dwu-kanałowe dobrej klasy + aktywny subwoofer (konfiguracja 6.1)

 

Zastanawiając się nad zakupem amplitunera A/V ze średniej za ok 1700 zł nigdy nie bierzemy pod uwagę takiego rozwiązania jak powyżej, a może by się sprawdziło? Jedynym problemem byłoby ustawienie jednakowego poziomu sygnału w każdym kanale, ale to można zrobić za pomocą odpowiednich pomiarów, jeśli nie na słuch. Czy komplet trzech używanych wzmacniaczy NAD 3020 kupionych za ok 500 zł/sztuka nie byłby lepszy od najtańszego amplitunera A/V popularnych marek takich jak Yamaha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Sądziłem że dekoder sygnału 6 kanałowego w budżetowym odtwarzaczu DVD jest podobnej klasy co w budżetowym amplitunerze?

 

Nad czymś takim jak "expander" czyli dekoder + 3 końcówki mocy zastanawiałem się już dawno, ale urządzenia tego typu to rzadkość, w dodatku deklasuje je zbyt wysoka jak na możliwości cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego extremalny, ja od 5 lat korzystam ze wzmacniacza stereo i amplitunera, a przedtem miałem procesory Yamahy dsp 393, 495. Oczywiście można kupić 5 końcówek tylko po co? Oprócz kina trzeba mieć stereo i juz.Opisałem to już na forum, z pre-out amplitunera wychodzimy na wzmacniacz i już. Do wzmacniacza podłączamy cd, do amplitunera dvd. Chcemy stereo mamy stereo, chcemy kino mamy kino. Same końcówki to mało w kinie, bo dekodery w dvd to najprostsze, bez ustawień specjalictycznych i bez 6 kanału procesorki. Potrzebny jest przedwzmacniacz do efektów kinowych i regulacji głośności amplitunera, kolumn, pogłosu itd, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

extremalny ponieważ jest to nietypowa "aplikacja" dla stereofonicznych wzmacniaczy, a wartość takiego interesu to ponad 3 x 1600 zł (licząc nowe wzmacniacze C320 na allegro, koszt używanych 3020 nie powinien przekroczyć 500 zł/szt).

Co do możliwoście ustawień dekoderów wbudowanych w odtwarzacz to racja, można jeszcze skorzystać z dodatkowego segmentu - DEKODERA, który na pewno wszelkie potrzebne ustawienia będzie posiadał (taki sprzęt to już chyba kompletny rarytas na rynku.... swojego czasu produkował takie cudo "Technics"). Przedwzmacniacz nie potrzebny, gdyż przecież korzystamy z trzech zintegrowanych wzmacniaczy, skalibrowanych na ten sam poziom głośności).

 

BTW

Z PRE-OUT`em i przekierowaniem sygnału dwóch przednich kolumn z amplitunera na wzmacniacz to dobry pomysł - nie trzeba przekładać kabli głośnikowych, ale czy nie masz problemu z ustawieniem jednakowego poziomu sygnału??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, gała wzmacniacza na godz 13 i co ciekawe dotyczy to wszystkich wzmacniaczy jakie znam.Sprawdza się też w sacd i dvd-audio, mam pioneera 656A i gra o wiele lepiej niż przez Yamahę 1300. Oczywiście są dwa przedwzmacniacze po drodze, niestety, ale to i tak lepiej gra. Pisałem o przedwzmacniaczu z amplitunera, bo sterowanie trzema wzmacniaczmi to kłopot, nawet jak potrzebują tylko jednego pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja moze mniej ekstremalna, ale bardzo poprawnie dzialajaca.

- Denon AVC-11SR jako preamp i dekodery do kina + wzmacniacz dla surr - centralnego

- Denon POA-S10 jako koncowki na przod dla AVC

- Denon PRA-S10 jako pre dwukanalowy

- Toshiba SD900E podlaczone po cyfrze do AV, a po analogu do PRA-S10

Sterowanie koncowek zarowno z pre dwukanalowego jak i AVC.

Jedyna wada, to koniecznosc przelaczenia na tyle koncowek prelacznika wejscia zbalansowanego/niezbalansowanego, gdyz pre dwukanalowy jest podlaczony po XLR a AVX-11SR po cicnch.

AVC-11SR po podlaczeniu oddzielnych koncowek na przod stal sie po prostu zupelnie innym wzmacniaczem, gra o kilka klas lepiej niz na wbudowanych koncowkach. Mozliwe, ze znaczenia maja tutaj tez wymagajace pradowo kolumny przednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.