Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Totem Klub
IGNORED

Klub Totema (oryginała, nie klona)


stempur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Możesz się zdziwić następnym razem, mam akurat takie dwa kwiatki ;-)

 

Natomiast koledze pajr0 proponuję gustowne podstawki pod nowo zakupione Tress - napewno skróci to okres ich wygrzewania i znacznie poprawi satysfakcję z odsłuchu ;)

 

Ale oczywiście - pociski są the best na każdą okazję!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Tu z kolei piszą o produkcji midwoofera ATI w Kanadzie:

 

http://www.audiophilia.com/hardware/Loudspeakers/reviews/forest.htm

 

"The 6 ½ inch mid/bass unit is a Dynaudio look-alike, unique to the Forest (for now), and manufactured in Canada by Acoustic Technologies International (ATI). This driver is said to feature a massive cast aluminum frame and a nearly indestructible 3 inch voice coil capable of huge excursions."

 

Może w 1999 r. tak było.

 

A tutaj piszą nieprawdę, że jest to Dynaudio:

 

http://www.uhfmag.com/Issue56/Forest.html

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne recenzje Windów. Śledziłem relacje z odsłuchów i odgłosy dochodzące z nich. Zdaję sobie sprawę, że czytać recenzje z koncertu, to nie to samo co na nim być, ale lepsze to niż nic.

 

W przerwach pomiędzy odsłuchami – następne mają być przecież Model 1 – będę dalej trochę drążył mój temat – przypomnę: elektronika do Hawków; chodzi mi o integrę (a może dzielony ?) i CD.

 

Dotychczas proponowaliście m.in. Pliniusa – czy tego można posłuchać w Polsce ? Na ich stronie znalazłem dystrybutora w Czechach, ale nie w Polsce. Nauczyłem się już, że bez odsłuchu nie kupię.

Inną propozycją był MA6900 i Accuphase E-213. Czy dlatego, że akurat pojawiły się w ogłoszeniach jako używane, czy są inne powody ? Czy MA6300 jest warty zachodu ?

 

Plączą mi się jeszcze po głowie inne marki, które kiedyś, gdzieś słyszałem w różnych konfiguracjach i wrażenie pozostało: Luxman, Exposure i Creek. Mam nadzieję, że nikogo nie obrażam wymieniając niektóre z nich :))

Zależy mi na skompletowaniu listy, bo odsłuchy chcę oblecieć hurtem. Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenia z powyższymi, chętnie wysłucham.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> klimek

 

MA 6300 raczej wielkich szans w starciu z Hawk'ami nie daję, chociaż nie słuchałem tego wzmaka. Na oko jednak wydaje się, że największą wartość ma w nim płyta czołowa :-)

 

MA 6900 miałby pewnie szansę, ale tutaj bałbym się skumulowania paru cech. Wydaje mi się, że Totemy ogólnie wymagają solidnej kontroli, inaczej tracą spójność i lubią pogalopować basem (tak przynajmniej jest z Wind i Forest). Hawk'i chyba (mało ich słuchałem) nie są wyjątkiem i sądzę, że ze stajni Mac'a nie od rzeczy byłaby końcówka MC-252 lub zbudowana w oparciu o nią integra MA-7000.

 

Pliniusa miało kiedyś Studio Pro i taki SA-102 mógłby dać radę.

 

Jeśli integra ma być w miarę rozsądna cenowo to pewnie Electrocompaniet ECI-5 byłby niegłupi.

 

Z komponentów w klasie średniej, Twoje Rotel'e chyba są całkiem trafionym partnerem dla Hawk'a, ale to znów bardziej na wyczucie mówię niż popieram odsłuchem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

-> klimek

 

Przejściowo chyba nikt w Polsce nie dystrybuuje Pliniusa, bo AudioSystem się niedawno wycofał i jeszcze nikt nie zdążył przejąć tej marki. W sumie to dobrze, może wreszcie jakiś sensowny dystrybutor zajmie się handlem tymi ciekawymi urządzeniami. Tymczasem możesz spytać w AS czy nic im nie zostało.

 

Jeżeli chodzi o Creeka i Exposure to myślę, że ich łączenie z Hawkami byłoby b. nietrafionym pomysłem. Po pierwsze mamy nałożenie się wyostrzonej góry pasma tych wzmacniaczy i Hawków, po drugie mają one słabą wydajność prądową co w przypadku Totków jest istotne.

 

Co do ogłoszeń - pierwsze słyszę, nie szukam wzmacniacza, więc się nie rozglądam. I nie sprzedaję! Po prostu ECI-5 i Accuphase E-213 wydają się b. sensownym wyborem do Hawków.

 

MA-6300 to pomyłka, coś w stylu ECI Prelude - same obudowy i napisy na płytach czołowych nie grają.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysieklysy, 13 Gru 2008, 19:47

 

>Witam kolegow mam pytanie potrzebuje zwrotki do totem mite wersja 8ohm sa tylko wersje do 4ohm na

>forum .Pozdrawiam krzysztof

 

Heh, katalogowo to one są 8-omowe i pewnie przy użyciu tych samych przetworników, obudowy i takim samym strojeniu BR takie powinny pozostać. Możesz podesłać jakiś link do zwrotki dla 4om? Może konstrukcja filtra obniża impedancję, ale w takim razie wystarczy pewnie przeliczyć wartości rezystorów.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 13 Gru 2008, 23:10

 

>Ps. Vince w każdym razie proponuje Pliniusa 9200 ;-)

 

Vince'owi wyszedł bardzo przyzwoity głośnik (Forest) ale generalnie to facet jest chyba niezłym oszołomem. Jego teorie o akumulacji energii przez duże i małe obudowy są trochę dziwne, podobnie jak brzmienie jego tańszych głośników.

 

Plinius 9200 ma się do serii SA/SB jak gówno do twarogu - najwyżej konsystencja się zgadza :-)

 

Po dzisiejszym koncercie na 100-lecie urodzin Messiaen'a i wcześniejszym odsłuchu Thiel CS 3.7, większości głośników z basrurą i tak powiem stanowcze "NIE" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

-> qb_1

 

Plinius 9200 ma się znacznie lepiej do serii SA/SB niż wszystkie integry Maca, zwłaszcza poniżej MA6900 do końcówek mocy, zwłaszcza powyżej MC-252. Trochę trudno to porównywać. A co do cen - to w cenie nowego MA6300 też można kilka starszych końcówek Maca zakupić.

 

Co do Vince'a to ja nie wiem, ale tak słyszałem, że Windy też mu nieźle wyszły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> BlueMax

 

Windy za tę cenę którą kosztują, to łaski nie robią że dobrze zagrają, Forest wg mnie jest special również w odniesieniu do ceny.

Są 2 dobre integry Mac'a:

6500, jeśli dobierzesz głośnik i oczywiście MA7000, który jest po prostu końcówką MC252 z dodaną sekcją preampu.

 

MA 6900 to wg mnie nic specjalnego, chyba że dasz mu Cremonę.

MA 6300 nie słuchałem, ale po pierwsze już wnętrze jest średnio zachęcające, po drugie podobno ECI-5 gra lepiej.

 

Pliniusów natomiast trochę się nasłuchałem i SA-102 grał bardzo dobrze z głośnikami, które by pokazały jego słabości (AP Avanti III, GamuT L-5), SB-300 wydaje się (na podst. odsłuchu Twojego systemu) mocno inny - bardziej neutralny i silniejszy niż SA-102, co w sumie jest dobrze. 9200 - nie mam pojęcia jak on ma napędzić tak wymagający głośnik jak Hawk, ale spróbować można, chociaż efekt mogę przewidzieć.

 

Tymczasem ja ćwiczę Cardas GC w miejsce Kimber'ów i w moim systemie znacznie lepiej - w dynkach pojawiło się więcej basu i wypełnienia :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b_1, 13 Gru 2008, 22:55

 

>krzysieklysy, 13 Gru 2008, 19:47

>

>>Witam kolegow mam pytanie potrzebuje zwrotki do totem mite wersja 8ohm sa tylko wersje do 4ohm na

>>forum .Pozdrawiam krzysztof

>

>Heh, katalogowo to one są 8-omowe i pewnie przy użyciu tych samych przetworników, obudowy i takim

>samym strojeniu BR takie powinny pozostać. Możesz podesłać jakiś link do zwrotki dla 4om? Może

>konstrukcja filtra obniża impedancję, ale w takim razie wystarczy pewnie przeliczyć wartości

>rezystorów.

>

>Pozdr.

 

pierwsze oryginaly totem mite byly 4ohm

i takie specjalnie glosniki z wentylowanym magnesem byly zamawiane w fabryce na forum do totem mite clone

stad i zwrotka pod 4ohm , ale z tego co pamietam byly pokazywane tez schematy w wersji 8ohm w watku totem mite clone

bo trudno juz bylo zakupic gl wersej 4 ohm /podobno lesze /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Zgoda, ale te Hawki nie są aż tak wymagające jakby się wydawało, to w sumie jedne z łatwiejszych do napędzenia głośników Totema. Choć oczywiście dobra wydajność prądowa i kontrola basu są wymagane. Miałem u siebie Hawki przez jakieś 2 tygodnie i wtedy pędziłem je jeszcze starym NAD-em S-200, który mimo sporej mocy na papierze nie był szczególnie silny - taki spokojny misio. Z Hawkami nie było najmniejszych problemów, robił z nimi co chciał, jak chciał i kiedy chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 14 Gru 2008, 00:15

 

>Zgoda, ale te Hawki nie są aż tak wymagające jakby się wydawało, to w sumie jedne z łatwiejszych do

>napędzenia głośników Totema. Choć oczywiście dobra wydajność prądowa i kontrola basu są wymagane.

>Miałem u siebie Hawki przez jakieś 2 tygodnie i wtedy pędziłem je jeszcze starym NAD-em S-200, który

>mimo sporej mocy na papierze nie był szczególnie silny - taki spokojny misio. Z Hawkami nie było

>najmniejszych problemów, robił z nimi co chciał, jak chciał i kiedy chciał ;)

 

Podejrzewam, że jowialny misio NAD S200 przy Plinim 9200 to i tak jest mista lova lova ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

qb_1, 14 Gru 2008, 00:22

 

>

>Podejrzewam, że jowialny misio NAD S200 przy Plinim 9200 to i tak jest mista lova lova ;-)

 

No dobra, żeby zakończyć temat uznajmy, że Vince rzeczywiście proponuje Pliniusa 9200 - ale do Dreamcatcherów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 14 Gru 2008, 00:29

 

>qb_1, 14 Gru 2008, 00:22

>

>>

>>Podejrzewam, że jowialny misio NAD S200 przy Plinim 9200 to i tak jest mista lova lova ;-)

>

>No dobra, żeby zakończyć temat uznajmy, że Vince rzeczywiście proponuje Pliniusa 9200 - ale do

>Dreamcatcherów ;)

 

Szkoda, dopiero się rozkręcałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Dodam jeszcze, że Hawki mają sprężysty i króciutki bas, zwłaszcza w por. do Forestów, więc nie bardzo ma tam co pogalopować dołem. Jeżeli chodzi o integry, to najpierw posłuchałbym z integrami SimAudio i ECI-5. Bo Moon + Totem = synergia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

To chyba nie ten wątek - miało nie być o klonach :-/

 

-> qb_1

 

W takim razie dodam jeszcze, że akurat kontrola basu w NAD S-200 była na bardzo słabym poziomie. Około miesiąca walczyłem w składzie S-200 + Foresty i wzmak zupełnie się nie wyrabiał. Przy co lepszych zejściach, w pokoju burczało wszystko. Zastanawiałem się już nad ustrojami akustycznymi, a okazało się, że wystarczy zmienić wzmacniacz.

 

Natomiast Hawki NAD S-200 prowadził na tak krótkiej smyczy, że nie widzę, co Plinius SB-300 mógłby tu zrobić lepiej (chociaż nie słuchałem w tym zestawieniu). Przy tych kolumnach po prostu nie miałby pola do popisu w zakresie kontroli basu. Jak wspomniałem, miałem Hawki u siebie ok. 2 tygodni i słuchałem ich z kilkoma wzmacniaczami, oprócz S-200 min. z Moonem I-7 i ECI-5. Więc jakieś tam doświadczenia i porównanie mam. Mogę powiedzieć, że ze wszystkimi tymi trzema wzmacniaczami było b. dobrze, chociaż z każdym inaczej. Z basem nie było problemów w żadnym układzie.

 

Skrótowo mogę powiedzieć, że z ECI-5 było najmilej, najprzyjemniej, ale brakowało mi trochę przejrzystości, góra była przytępiona, nie chciała się otworzyć i wszystko było ciut za bardzo zaokrąglone jak na mój gust. Ale było miło i wiele osób lubi taki dźwięk, choć jak dla mnie w tym układzie ograniczone były największe zalety Hawków - przejrzystość i otwarcie. Było to takie udawanie dźwięku lampowego jak na mój gust, oczywiście bez szans na powodzenie ;)

 

Z I-7 właściwie bez uwag, było odpowiednio przejrzyście itd. może nawet troszkę zbyt analitycznie to grało, z tego co pamiętam to równowaga była nieco przesunięta w górę pasma. A może po prostu słuchałem bezpośrednio po ECi-5 ;)

 

I co dziwne - nie wiem czy nie najlepiej u mnie Hawki grały właśnie z NAD-em S-200. Było odpowiednio przejrzyście, a przy tym naturalnie i spokojnie, dźwięk nie męczył na krótszą ani dłuższą metę. Bas był bardzo dobry. To było naprawdę dobre zestawienie. Więc może to jest właściwa droga dla Hawków - wzmak typu spokojny misio. Tylko co jeszcze tak gra?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne wskazówki. Szkoda, że tak nisko oceniacie MA-6300, bo MA-7000 przekracza mój planowany budżet. Mac spada na ławę rezerwowych.

 

Bluemax – wyjaśnię: nie podejrzewam, że zachwalasz coś, co sprzedajesz. Po prostu widziałem ogłoszenia i tyle – absolutnie bez żadnych podtekstów.

 

qb_1 – co do mojego Rotela, to nie jest to dobry kierunek. W zasadzie prądowo daje radę, choć brakuje środka pasma, górę wyostrza, bas kontroluje średnio. W ramach eksperymentu podłączyłem Hawki do zestawu kina domowego (wprawdzie niezłego i znacznie droższego niż Rotel 02, ale to zawsze kino). Dźwięk nabrał masy i gęstości, był bardziej kulturalny i lepiej kontrolowany. Wyraźnie poprawiła się rozdzielczość i lokalizacja instrumentów. Dedykuję to tym którzy twierdzą, że KAŻDE dedykowane stereo zagra lepiej od KAŻDEGO kina domowego. Może inne, wyższe modele Rotela są bardziej odpowiednie, ale spróbuję je tylko w ramach ewentualnej desperacji.

Skoro tak ciepło mówicie o misiowym Nadzie, to co sądzicie o Nadzie serii Masters? Już się boję odpowiedzi – wcześniej OZ strofował mnie z powodu Naima – mam nadzieję, że nie dostanę żółtej kartki za permanentne próby mezaliansu.

 

Plinius ma dystrybutora w Czechach, ale nie wiem jak u nich z ewentualnych odsłuchem.

Nic nie mówicie o Luxmanie ? Czyżby to zbyt egzotyczna marka ?

 

Póki co na liście do odsłuchów mam: Accuphase, Electrocompaniet, Moon, Plinius (jeśli będę miał gdzie posłuchać).

Na liście rezerwowej: Krell (choć raczej s/h,) Mac, Rotel.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

-> klimek

 

OK, nie ma problemu, na wszelki wypadek wyjaśniłem :)

 

Jeżeli chodzi o NAD-a to moja końcówka mocy S-200 była właśnie ze srebrnej serii, poprzedniczki serii Masters. Więc teoretycznie mógłbyś spróbować, ale z drugiej strony słyszałem, że te klocki grają już zupełnie inaczej niż stare srebrzaki - właśnie bardziej analitycznie i raczej nie misiowato ;) Niestety sam nie znam bliżej serii Masters.

 

Jeżeli chodzi o Pliniusa to polecam jednak telefon do AudioSystemu / Studio Pro - może coś tam jeszcze im zostało. Kilka miesięcy temu mieli komplet Pliniusa CD-LAD i SA-102 w bardzo atrakcyjnej cenie, ale forumowicz marekzawa skorzystał z okazji i cieszy się tym kompletem.

 

Nowych Luxmanów niestety nie znam bliżej, choć mam tuner Luxa ze starych dobrych czasów, kiedy ta marka to było coś :)

 

Jeżeli chodzi o Rotela to nie jestem zdziwiony - prawdopodobnie b. podobnie byłoby z Exposure i Creekiem - nałożenie się wyostrzonej góry i ogólny brak wyrafinowania - po prostu mezalians :)

 

Nie byłbym też przekonany co do Krella 300iL czy 400xi z Hawkami - mogłoby być nieco bezdusznie, ale to musisz sam sprawdzić. Co innego Krell 300i ale te urządzenia już trochę mają przebiegu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon na Waliców oczywiście wykonam.

Krella także chciałbym spróbować, ale raczej s/h. Już wspominałem, że tu problemem jest cena nowego źródła Krella: najtańszy to chyba 20kzł. Z odsłuchem używanych klocków też bywa różnie. Poza tym wersje amerykańskie dostosowane w różny sposób do naszego napięcia - te wszystkie elementy sprawiają, że Krell nadal pozostaje na liście, ale rezerwowej. Lubię proste rozwiązania, a tu się trochę gmatwa.

Na razie mówimy tylko o wzmakach. Nieśmiało przypominam, że potrzebuję także źródła i to najchętniej tej samej marki. Mówię o tym nie od parady, zdarza się bowiem, że wzmak świetny, a źródło tej samej marki takie sobie. Z drugiej strony ważna jest przecież synergia pomiędzy klockami i prawdę mówiąc nie słyszałem o producencie wytwarzającym urządzenia, które ze sobą nie gadają. Pewnie jednak nie słyszałem też o wielu innych rzeczach.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

-> qb_1

 

W grudniowym Stereophile'u jest recenzja Thieli CS 3.7. Recenzent zadawał sobie pytanie "Marry or burn" i ostatecznie zakochał się w tych kolumnach, jako minus wskazując jedynie niewystarczającą ilość głębokiego basu. Jednak patrząc na zdjęcie z drugiej strony recenzji wiele osób chyba wybrałoby opcję "burn" ;-) Windy to jednak są śliczności :)

 

http://stereophile.com/floorloudspeakers/1208thi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.