Skocz do zawartości
IGNORED

Negatywne opinie nt. kolumn Rehdeko


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

interesują mnie negatywne opinie nt. kolumn Rehdeko

uzasadnione i najlepiej opinie wyrobione na własnym doświadczeniu z tymi kolumnami, proszę o konkrety, z góry dziękuję za opinie typu "bardzo podkolorowane" czy "brak basu" itp.

proszę o uwagi uzasadnione tj. bogatsze od wyżej przykładowo wymienionych o konkretne odniesienia do brzmienia konkretnych nagrań czy brzmienia konkrentych instrumentów i bardziej precyzyjne wskazanie rodzajów zniekształceń czy innych odstępstw od naszych "ideałów"

pozdrawiam!

graaf

 

ps.

osobnicy, którzy będą próbować wpisywać się do tego wątku ignorując powyższe prośby respektowania jego tematu będą nieodwołalnie blokowani we wszystkich moich wątkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf,

 

"interesują mnie negatywne opinie nt. kolumn Rehdeko

>uzasadnione i najlepiej opinie wyrobione na własnym doświadczeniu z tymi kolumnami"

 

...Jak to "najlepiej opinie wyrobione na własnym doświadczeniu z tymi kolumnam"....???

Czy to znaczy, ze rowniez interesuja Cie opinie tych co nie sluchali.....?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ich niestety nigdy u siebie.

Miałem natomiast okazję słuchać ( o dokładny model musiałbym zapytać ) w połączeniu z Naimem ( CD5i + 112x +150x ) i jak dla mnie brakowało im potęgi brzmienia. Cokolwiek mocniejszego ( AC/DC, Rammstein ... ) brzmiało dość lekko, bez "rockowego zacięcia". Ogólnie nie z każdą muzyka się sprawdzą ( a ja preferuję kolumny uniwersalne ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: vector, 3 Sty 2008, 17:40

 

>...Jak to "najlepiej opinie wyrobione na własnym doświadczeniu z tymi kolumnam"....???

>Czy to znaczy, ze rowniez interesuja Cie opinie tych co nie sluchali.....?????

 

nie, to znaczy, że interesują mnie także opinie odsłuchowe "z drugiej ręki", zasłyszane od kolegi, znalezione w sieci itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Skibus, 3 Sty 2008, 17:54

 

>Rammstein ... ) brzmiało dość lekko, bez "rockowego zacięcia". Ogólnie nie z każdą muzyka się

>sprawdzą ( a ja preferuję kolumny uniwersalne ).

 

dzięki za opinię Skibus, czy miniAmstaffy grają "potężniej"? jeśli to o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwarcia w mózgu. W krytycznym momencie mocno potrząsnąć, tą okrągłą szypułką z uszami. Nie przedobrzyć. Przed odsłuchem odstawić ziółka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to kolumny wybitne, ale TYLKO dla sluchaczy o SPRECYZOWANYM guscie muzycznym! Idealna dla melomana, ktory slucha: szeroko pojetego jazz'u,wokalistyki,akustyki, klasyki. Idealne takze dla AUDIOFILA, ktorego muzyka nie interesuje w ogole,ktory na muzyce sie nie zna, nie ma sprecyzowanej drogi w poszukiwaniu muzycznych doznan, a dla ktorego najwazniejszy jest dzwiek dla samej idei (np.brzmienie instrumentow...jest drewno czy nie ma)....

 

To sa kolumy totalnie nie zaakceptowania dla osob, ktory sluchaja stricte gatunkow rock'a, metalu, muzyki rozrywkowej.

 

Tyle moich spostrzezen na podstawie odsluchow Rehdeko 125 i 175.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocka, ani dyskoteki sie na tym nie poslucha(125)...ale kazdej innej muzyki bez problemu. Z minusów...niestety nie w kazdym pomieszczeniu zgarają...potrzebne jest raczej spore i dosć zywe akustycznie.

Szczerze mowiac po pierwzych odsluchah myslałem ze beda grac dobrze wszędzie, bo odsluch z bliska nie powodował zadnych negatywnych efektów.

No i oczywiście nie sa to kolumny dla snobów z kiepskim słuchem poszukujacych kultowych sprzęciorów a nie slyszacych np. ze słuchają kolumn podpiętych w przeciwfazie:)... tylko dla ludzi ktorzy wiedza czego chcą :)

Nie prościej graafie posluchać samemu ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te kolumny nie grają metalu i rozrywki to nie grają też symfoniki. A w takim razie nie grają z połowy klasyki. Czyli nie są dla melomanów. Jak znam życie pewno też słabo grają fortepian bo nie grają symfoniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek, bardzo cenna opinia. Muszę ci powiedzieć ze kiedyś słuchaliśmy np. Virgo pzy klonach totem mite(takie wiesz, najgorszego sortu podróby :)) i tam z kolei mietki miały lepszą przestrzeń i dźwieczniejsza górę...a bas z virgo...no cóż...wlókł się swoim życiem :)

Za to mogę o AP powiedzieć tez kilka ciepłych słow...skrzypce i damskie wokale bardzo mi sie podobały...sorki za offtopa, graaf akurat spełnia czyjes zapotrzebowanie na negatywne opisy dotyczące tych kolumn(wiem ze nie wlasne zapotrzebowanie, bo z tego co go znam to raczej jest ciekaw opinii bezstronnych). zarówno negatywne jak i pozytywne były juz w innym watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster wiesz co, po AS 2007 i prezentacji Senicza jesteś mało wiarygodny. Zwolnij bo już ze dwie książki na forum napisałeś. Krowa, która dużo muczy mleka nie daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek, a dlaczegóz to ? Czy ja gdzieś pisałem/mowilem ze prezentacja senicza wypadla świetnie ? Juz na AS rozmawiajac z chłopakami mowiłem ze nie wyszło....w czym problem i czyje słabe książki tym razem cytujesz ?

Z tą krową to oczywiscie prawda...dlatego moze rzeczywiście zdejmij trochę nogę z gazu bo jakiś taki niewiarygodny z tą logiką jesteś.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam uwagę szanownych na prośbę zamieszczoną w pierwszym wpisie

 

a co do meritum - na razie coś mało tych negatywnych opinii, zwłaszcza konkretnych

 

czyli jednak dla większości ludzi, którzy ich słuchali są one bez wad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym w ten sposób .Raczej zbyt kiepską elektroniką posługują się nabywcy tych kolumn .RK145 miałem okazję słuchać w towarzystwie elektroniki Audio Exclusive,Dac AN 4 Signature napęd Teac Esoteric kable Mit'a.To był jeden z najlepszych zestawów z jakim miałem doczynienie.Typowe aplikacje z tymi kolumnami to nieporozuminie ,a już łączenie ich z lampą to wbicie gwoździa do przysłowiowej trumny. Pzdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf - mając na uwadze opisy Lancastera, chyba łatwo jest wyciągnąć wnioski? Włącz w karcie muzycznej na kompie efekty sterowników sensaura - jakiś bathroom, generic albo cos podobnego, otrzymasz podobną manierę.

Wcześniej ktoś pisał, że te kolumny słychać jednakowo z odległości jednego metra jak i z drugiego pokoju. W taki sposób nie odbiera się dźwięków bezpośrednich, ale odbicia na średnich i średnich wyższych tonach, w małotłumionych pomieszczeniach mogą tak brzmieć.

Ogólnie ja z forum wyczytałem całą masę negatywnych opinii na temat Rhedeko - tyle, że piszący nie zdawali sobie sprawy o tym co opisują.

Przykład masz z dwóch powyższych wpisów, Krystiana Majera i Robtango... Wystarczy zestawić takie opinie żeby wyciągnąć wniosek na temat poprawności brzmienia kołchoźników Rhedeko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango, z 3,5W to rzeczywiscie wypadło słabo(wada ?)...i to nie wiadomo na ile pomieszczenie "pomogło"...ale zeby oddać sprawiedliwosć to było slychać przestery już przy niskich poziomach głosnosci.... ale z 18W PP na 300B ? Jedyny klopot jaki ew. mogą powodowac te glosniki w wysterowaniu to dosc sztywne zawieszenia...poza tym lampy na ktorych są odsłuchiwane są szybsze dynamiczniejsze i żywsze od tranzystorow z ktorymi je porównywaliśmy....to nie są "lampowo" brzmiace wzmacniacze....i te kolumny takich nie potrzebują.

Dla mnie chyba najlepszy dźwiek był 125+Wavac805 i podobało mie sie nawet chyba bardziej niż ze 145 i jezeli tam komuś brakowało basu to już problem bardziej z gatunku sztucznych...sluchajac tego dźwięku wogle sie nie myśli o paśmie Wykop perki wbrew prawom fizyki był bardzo namacalny(byc moze dlatego ze wavac ponoc dodają bas)...mogę oceniac tylko całosć wrażen....no ale nie powiedziane ze tymi AE o których piszesz nie byłoby lepiej...trzeba by posłuchać...jak do tej pory z tranzystorami lepiej nie było....moze DNM, Crimson....?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancaster - prawda? Wy się męczycie, kasa na pokój odsłuchowy (tłumiony lub wręcz przeciwnie), wzmacniacze takie i śmakie, kabelki owakie (najlepiej w cenie samochodu bo nie pojadą)... A na końcu tego łańcuszka, gówniane starocie z głośniczków od telewizorów i cała poprawność idzie się je.... a wystarczy karta w komputerze... Nawet zintegrowana żeby mieć to samo :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric,

 

Bardzo celne spostrzezenia....! Nic dodac nic ujac...!!!

 

Graaf,

 

skad ten watek......

...czyzby ktos nie chcial konkurencji w "bid-owaniu".......????......;-)

A Ty wez d.. w troki i przyjedz posluchac! :-o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A Ty wez d.. w troki i przyjedz posluchac! :-o

 

no fajnie, ale już tłumaczyłem, coś 500 km w jedną stronę

 

odpada - rodzina, życie, "terminowe interesa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem od kolegi z forum że pewien system, pewnego forumowicza zawierajace Rehdeko to najlepszy system jakiego słuchał w życiu, a podpisze siętym bardziej pod tym że ten owy recenzent poprostu wie o co w muzyce chodzi, i gdyby było coś nie tak to by tak nie powiedział. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja slyszalem, ze kolezanka mojego kolegi, bedac mloda lekarka, spotkala kolege kolezanki kolegi, ktory (ktora, bo juz sie pogubilem) slyszal o tym, ze kolega kolezanki sluchajac rehdeko u kolegi naszego przyjaciela stwierdzil, ze jest super... a gosc wie co mowi! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.