Skocz do zawartości
IGNORED

Music Server za ok. 5000zł.


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne dzięki. Wszystko jest już ok.

 

 

Pojawiała sie nowa wersja squeezecenter'a. Czy to nadal jest wersja Beta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marc, 27 Mar 2008, 10:55

 

 

>Pojawiała sie nowa wersja squeezecenter'a. Czy to nadal jest wersja Beta?

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Tak, to właśnie jest wersja beta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 23 Mar 2008, 14:05

 

>marc, 20 Mar 2008, 13:04

>

>>Dzisiaj dotarł do mnie Duet i święta spędzę na uruchomieniu tego całego ustrojstwa.

>

>możesz powiedzieć jak sobie radzi z odtwarzaniem plików APE, WV i playlistą cue?

 

 

W końcu udało mi się całe te ustrojstwo skofigurować. Nie wypowiem się na temat wymienionych przez Ciebie formatów, ponieważ wgrałem narazie na Qnapa kilka moich ulubionych płyt w formacie wave. Panowie - jestem mocno zdziwiony możliwościami tego maleństwa, równoległe odtwarzanie z Duetu i MHZS-a stawia tego pierwszego w bardzo dobrym świetle. Wkrótce do Duetu podłączę Beresford-a.

 

Podsumowując:

Koszt całego zestawu - nazwijmy go serwera muzycznego - zamknął się w kwocie 2500 zł (Qnap 109 z dyskiem 500 GB Seagate'a no i gływny element Duet). Funkcjonalność - 20 pkt na 10 możliwych - rewelacja. Brzmienie - można z nim żyć - słuchanie ulubionej muzyki bardzo wściąga, a to już wiele. Swoje długie wywody skwituję jedną anegnotą. Otóż naturalną reakcją mojej żony na włączenie jedenej z moich ulubionych płyt była prośba o wyłączenie tego wycia, a wczoraj - cytuję "jaki ona ma piękny głos".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kupowali QNAPa w Polsce? Bo na ebay z P&P wychodzi 300 $ a to spora roznica ktora mozna wydac na lepsze rzeczy... wiem juz ze QNAPa TS-109 kupie ale na pewno w USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze lepsza alternatywe jesli chodzi o koszty - KuroboxPro -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest to pozbawiona dysku wersja LinkStation BUffalo, teraz z procesorem ARM9 (400MHz) i 128MB DDR2 - czyli klasa prawie QNAP TS-109. Mozna podlaczyc jeden dysk SATA wewnetrznie i jeden zewnetrznie przez e-SATA, do tego 2xUSB 2.0...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy stabilny soft do QNAPA TS-109

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania;

1. Czy do QNAPA można przez USB lub SATA podłąśczyć zewnętrzny dysk sformatowany w NTFS - czy bedzie widoczny ?

Eydawało mi się ze tak ,ale później pokazało mi brak dysku i musiałem go sformatować pod Linuksa Ext3.Wyczytałem gdzieś,że Ext3 jest dostępny pod Windowsem ???

2.Zakładka File Types w SqueezeCenter w tym nowym 7.0.1 jak mam ustawić ,aby był jak najlepszy dźwięk ??

3.Co ustawić w "mydelniczce" aby mi wyświetlała BITRATE odtwarzanego nagrania ?!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1:

Nie wiem, czy się do QNAP'a da podłączyć dysk. Ale windowsy są w stanie dobrać się do partycji ext3. Trza zassać odpowiednie sterowniki. Wpisz w gugla "ext3 windows" i nie dalej jak pod pierwszym linkiem znajdziesz to, czego szukasz. :)

 

Ad.2:

Żeby być tak w 100% audiofylski, to dla każdego formatu, z którego korzystasz (masz w nim muzykę), zaznacz przesyłanie w wav. A jak się nie da wav, to flac. A jak się nie da ani wav, ani flac (np. dla mp3), to native. A jak się da native, to już wtedy cokolwiek.

 

Ad.3:

SqueezeCenter Settings -> Interface -> Title Format -> budujesz sobie tytuł z różnych klocków, m.in. BITRATE. Tylko że to chyba bez sensu, bo jak poustawiasz wszędzie transfer w wav, to bitrate zawsze będzie te 1400 z groszami kbps...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie podlaczyc dysk NTFS - trzeba tylko skompilowac sobie ntfs-3g + ewentualnie FUSE (zalezy jaka wersja ntfs-3g - te starsze wymagaja fuse te nowsze korzystaja z wbudowanej wersji fuse)

 

Grunt zeby miec muzyke w formacie bezstratnym lub nieskompresowana bo inne formaty (czyt mp3 niski bitrate) to raczej nie ma z audiofilska jakoscia wiele wspolnego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem bitrate ( wpisując ręcznie - bitrate ) ,ale mam dziwne dane np. 855507 ?!!

Jak przejść z ustawienia SqueezeCenter 7.0.1 do klasycznego -wiem ,ze to jest mozliwe ?!

W nowym ustawienia File Types/format sa dla mnie kompletnie nie zrozumiałe !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień skórkę na "classic", czy coś w tym stylu. Mnie ten defaultowy wygląd SqueezeCenter'a dobił po 10 minutach i właśnie tak zmieniłem na coś w 99% zgodne ze SlimServerem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAV ; FLAC Disabled flac

MP3 Disabled lame

WAV Disabled Native

O co tu chodzi mam audio na dysku w WAV i co ma z tym wspólnego MP3 czy nawet flac !!!

Nic nie rozumiem ;-( WAV to WAV po co tu opcje przerabiania do flac i MP3 skoro plik jest w WAV

Jak to ustawić aby było najlepiej dla dźwięku - jakości , aby WAV był odczytywany jako WAV , a nie przerabiany po droce do MP3 czy FLAC ?

 

FLAC ; FLAC Disabled Native

MP3 Disabled flac/lame

WAV Disabled flac

T utaj to samo .... ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucha, co najlepiej dla Ciebie gra i zostaw właśnie takie ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miało być na początku: "Posłuchaj, co...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O co tu chodzi mam audio na dysku w WAV i co ma z tym wspólnego MP3 czy nawet flac !!!

> Nic nie rozumiem ;-( WAV to WAV po co tu opcje przerabiania do flac i MP3 skoro plik jest w WAV

 

Pisałem Ci parę postów wyżej. Ustawiasz tu format, w jakim są PRZESYŁANE dane od QNAP'a do mydelniczki. FLAC czy MP3 wbrew pozorom mają sens - nie każdy ma wifi w standardzie "g" (choć to mocno naciągany argument IMO), nie każdy musi mieć koniecznie bezstratnie, a chce zawalać sobie WLAN'u przy pomocy 1,5Mbps muzyki. Ustawienie kompresji przesyłanych danych mocno odciąża łącze, co wielu nabywcom będzie na rękę.

 

Żeby było najlepiej jak się da, musisz ustawić transfer w WAV. Niezależnie od formatu wejściowego (o ile się da, bo nie wszędzie się da). Wtedy mydelniczka robi najmniej roboty, bo nie wykonuje żadnych zbędnych konwersji. Czyli:

 

1) Dla WAV: FLAC -> Disabled; MP3 -> Disabled; WAV - Native

2) Dla FLAC: FLAC -> Disabled; MP3 -> Disabled; WAV - flac

3) jakikolwiek inny format: wszystko -> Disabled; WAV -

 

Te zapisy pokazują w jakim formacie będą wysyłane dane i jaki kodek będzie używany do zmiany formatu. Dla WAV nie ma żadnych konwersji, leci do mydelniczki tak, jak jest. Dla FLAC idzie dekompresja do WAV (przy pomocy oficjalnego kodeka flac, który jest zaszyty w SqueezeCenter'ze) i leci jako WAV. Gdybyś ustawił np. dla FLAC: MP3 -> flac/lame, to oznaczałoby to, że SqueezeCenter bierze FLAC'a, robi dekompresję do WAV, kompresję WAV do MP3 przy pomocy lame (też zaszytym sofcie) i wysyła jako MP3 do mydelniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki teraz wszystko jest jasne.

w starym sofcie było to jasne i czytelne ,ustawiałem wszystko do WAV ,ale tu tak nie ma

WI FI mam wprawdzie w "N" ,ale i tak podłączyłem kablem router i QNAP jest 1 gb, ale pewnie sieciówka w mydelniczce 100MB ?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo proszę o pomoc.

Za pomocą jakiego programu, mogę poprawić opisy płyt z internetu? Okazuje się, że wydawnictwo Blue Note potrafiło drugą płytę w wydaniu dwupłytowym opisać inaczej, niż pierwszą. Do zgrywania płyt używam oprogramowania Ripstation Micro DS. Czy jest to tylko wina opisu, czy mam coś źle ustawione w komputerze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 9 Kwi 2008, 15:44

 

>Dzięki teraz wszystko jest jasne.

 

:)

 

>WI FI mam wprawdzie w "N" ,ale i tak podłączyłem kablem router i QNAP jest 1 gb, ale pewnie

>sieciówka w mydelniczce 100MB ?:-)

 

Mydelniczka ma wifi "g" i kabel 100Mbps.

 

 

 

Révéler, 9 Kwi 2008, 16:17

 

>Za pomocą jakiego programu, mogę poprawić opisy płyt z internetu?

 

O ile dobrze zrozumiałem pytanie, najlepiej przeedytować do swoich potrzeb przed ripowaniem. A jak już jest po - czymkolwiek, co umie edytować tagi w formacie, którego używasz. Ja poprawki robię WinAmpem, bo go mam i umie grzebać w tagach FlAC'zków. Nie jest super-wygodny, ale poprawek mam bardzo mało, więc mi to nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak w tym dziadostwie tj. Squeezecenter-e można dodać nowe stacje radiowe? Np. stacje z portalu "Miasto muzyki". Pomimo prób nie znalazłem żadnej kompleksowej instrukcji do tego interfejsu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marc=>

przyznam się radio z netu mnie nie interesuje bo nie mieści się w ramach tego forum ;-);-)

Pluginy też, choć w starym był jeden fajny, -po wyłączeniu mydelniczki !!! pojawiała się precyzyjna informacja pogodowa danego regionu - w nowej wersji chyba juz tego brak ?

Nie moge znaleść ;-(

Ogólnie zgrywam płyty do FLAC z jak najmniejszą kompresja-FLACA się też ustawia !!!

i słucham i tutaj jest bardzo dobrze-jakość rewelacyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem również możliwość ustwienia jakości transeru i nie mogę znaleźć tych ustawień. W którym miejscu squeezecentera można się tym pobawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę ,może ktoś zagląda na fora zagraniczne QNAPA i spróbuje znaleźć odpowiedź na na temat ;

mniej więcej co 2 dni QNAP mi się wiesza i nic nie pomaga żaden restart bo nie ma z nim kontaktu, nawet restart z tył obudowy nie działa.

Zostaje wyłączenie z prądu.

Co może być przyczyną tego stanu rzeczy ???

Próbuje to ustalić i mieszam usługami ,ale na razie bez rezultatu. Wywala co ok.2 dni ;-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 13 Kwi 2008, 10:20

 

>Mam prośbę ,może ktoś zagląda na fora zagraniczne QNAPA i spróbuje znaleźć odpowiedź na na temat ;

>mniej więcej co 2 dni QNAP mi się wiesza i nic nie pomaga żaden restart bo nie ma z nim kontaktu,

>nawet restart z tył obudowy nie działa.

>Zostaje wyłączenie z prądu.

>Co może być przyczyną tego stanu rzeczy ???

>Próbuje to ustalić i mieszam usługami ,ale na razie bez rezultatu. Wywala co ok.2 dni ;-(

 

 

 

 

Proponuję zainstalować najnowszą wersję oprogramowania. U mnie wszystko funkcjonuję ok.

 

Mam natomiast do Ciebie pytanie. Czy program MonkeyAudio stosujesz zarówno do zgrywania płyt jak i ściągania informacji o płycie?

Ja zgrywałem płytkę EAC-em, ale nie potrafię przerobić zgrane pliki za pomocą MonkeyAudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna wersja oprogramowania: 2.0.1 Build 0324T - najnowsza stabilna.

 

Użycie procesora 4.7 %

Całkowita Pamięć 123.4 MB

Wolna Pamięć 2.3 MB

To wyczytałem z Informacji o systemie -ostatnia zakładka w panelu administracyjnym.

Sprawdź u siebie jak to wygląda?

Dziwne server nieużywany - nie obciążony ,

a RAM całkowicie zajęty ,jak w tych danych ,które podałem wyżej ??

 

Mam swoje zdanie na temat wieszania się QNAPA, a mianowicie podejrzewam ,że nie tyle procesor (to też) co RAM na pewno za słaby ,aby instalować na nim usługę Bittorrenta - po prostu ktoś nie miał doświadczenia jak konstruował -wyposażał QNAPA - 128 RAMU jest to za mało na usługę pobierania z sieci. Jeśli QNAP miałby tą usługę bardziej rozbudowaną to może jeszcze dało by się coś zrobić -ustawić tak jak w programie BitTorrent-6.0.2 , ale QNAP - usługa pobierania jest bardzo uboga w ustawienia ,a mechanizm pobierania taki sam jak w normalnym programie tego typu ,a to bardzo obciąża procesor i RAM.

 

Zgrywam EAC płyty CD od razu do FLACA, ale np. przerabianie z np APE do FLAC to robię programem MediaMonkey

bardzo dobrze to robi tylko trzeba FLACA ustawić - suwak na jak najmniejszą kompresję -jak największy plik i to zarówno w MediaMonkey jak i w EAC (ustaw 1024 kBity/s)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 14 Kwi 2008, 14:23

[...]

>a RAM całkowicie zajęty ,jak w tych danych ,które podałem wyżej ??

[...]

 

Jeśli to linux to tak powinno być. Zostaje b. mała ilość rzeczywiście wolnej pamięci bo na bieżąco cały dostępny RAM jest wykorzystywany na dynamiczny bufor operacji dyskowych. System kontroluje kiedy zabrać buforowi i oddać procesom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gutekbull

"Ogólnie zgrywam płyty do FLAC z jak najmniejszą kompresja-FLACA się też ustawia !!! (...)

bardzo dobrze to robi tylko trzeba FLACA ustawić - suwak na jak najmniejszą kompresję -jak największy plik"

 

Obojętnie, jak się ustawi kodek FLAC, zawsze będzie to kompresja bezstratna. Np. "level 1" szybko kompresuje, ale niestety pliki są dosyć duże. Zaś przy ustawieniu na "level 8" kompresja potrwa sporo dłużej, ale plik wynikowy .flac będzie sporo mniejszy. Jednak w obu przypadkach po "rozpakowaniu" otrzymamy dwa identyczny pliki .wav, zgodne binarnie z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.