Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa z dobrym basem


dave37

Rekomendowane odpowiedzi

no niezle... jak juz mowa o zrodle polecam sprawnie zestawiony tor analogowy co nie znaczy ze drogi, procz szybkiego i mocnego punktoweego basu dochodzi delikatnosc i kultura a wiec dwie sprzecznosci, ale nawet ze srednimi cd trudne do uzyskania i to osobno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo lekkie membrany minimum 15 cali bo loudnes jaki jest w niektorych starszych lampach niestety dobrego basu nie da, ta sztuczka sie udaje raczej w dobrych tranzystorach z lat 70-80. Lampy ogolnie tak juz maja i mym zdaniem wszelkie udane wyjatki potwiedzaja tylko przykra regole szczegolnie o braku punktowosci niskiego zakresu w zywszych kawalkach bo uslyszec sporadycznie dwa razy w utworze niski bas przy np kotle w klasyce to naprawde nie sztuka dla przecietnego tranzystora a w lampach uznawane jest to za wyznacznik dobrego basu tylko gdzie ten bas np. przy chocby kawalkach Jamesa Browna z lat 80 zawsze tylko slychac umca umca co najwyzej bardzo szybkie umca umca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 4 Kwi 2008, 22:22

 

Lampy ogolnie tak juz maja i mym zdaniem wszelkie udane wyjatki potwiedzaja tylko przykra regole

>szczegolnie o braku punktowosci niskiego zakresu w zywszych kawalkach bo uslyszec sporadycznie dwa

>razy w utworze niski bas przy np kotle w klasyce to naprawde nie sztuka dla przecietnego tranzystora

 

Oj jakze przykre jest czytanie takich opinii. Dzieki Tobie Piotrze ludzie ktorzy pewnie nigdy nie mieli do czyniena ze wzmacniaczem lampowym bede powielac takie o to slowa jak te zacytowane powyzej nie majac pojecia jak naprawde potrafi zagrac wzmacniacz lampowy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi tu o wykazanie ze lampy basu nie maja tylko o wskazanie na pewien jego charakter w wielu konstrukcjach, moze byc dobry ale rozni sie rodzajem od systemow tranzystorowych. Sporo jest tez tranzystorow z bardzo nieciekawym basem. Jesli ktos powiela schematy to czesto robi to wlasnie opisujac lampy ze maja wspanialy dzwiek np. srednicy i gory jakiego nie maja tranzystory i faktycznie procentowo takich tranzystorow jez znacznie mniej co nie znaczy ze ich nie ma.

Po co ktos na sile, nie baczac na swoje srodki i mozliwosci, ma szukac czegos na czym mu akurat najbardziej zalezy w jednej technologii gdy moze spokojnie sprawdzic inna? W koncu tu najwieksze znaczenie powinna miec chyba ulubiona muzyka? to ostatnie zdanie odnosze do pisemkowych opisow w stylu: wlaczylem ciezki metal na lampie badz klasyke na kinie domowym, ktore maja niby potwierdzac ze to taki super sprzet i ludzie wlasnie na to sie lapia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem ostatnio przez kilkadziesiat godzin lampe Antique Sound Lab(jakis model sq 1 czy jakos podobnie)i na poczatku mozna powiedziec ze byłem oczarowany.Bas ,srednica powodowały ze pomyslałe-kupuje!Ale na dugi dzien cos zaczeło mi przeszkadzać.Wrzucałem Knopflera,Zepów,jakąs elektronike i ciagle mnie jakos łeb bolał.Cos tam w dzwieku było nie tak.Podłaczyłem z powrotem mojego Cyrusa i nagle doznałem ulgi.Qrde!jak mogł dzwiek z lampy mi die podobać!?Powrócił niski czysty i co najwazniejsze zróznicowany bas(to przez te jednostajne umca umca bolał mnie łeb)i w ogóle dzwiek stał sie czystszy,z powietrzem wokół instrumentów i z ta piekna motoryka!Oddałem kumplowi lampe.Podobnie grał Music Angel i Xindak (model za ok 3klocki)których słuchalem wczesniej.Jezeli nie znajde lampy jakiej szukam pozostane prze tranzystorze(docelowo jakiś Krell)Szkoda bo widok zarzacych sie lamp rozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz efektywne kolumny 90dB lub więcej i nie za duży pokój to spróbuj 2A3 na Full Music i 6SN7GT VT-231. Zobaczysz czy ten bas się wyrabia na lampie 3W. U mnie były m.in. takie tranzystorki jak: NAD moc 200W (końcówka mocy), Luxman 140W (końcówka mocy), Accu 100W (integra) i wiele mocnych tranów, przy czym wcale nie miały szybszego i bardziej kontrolowanego basu jak ten zdechlak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa systemy, prosta stara lampka + szerokopasmowce i mocny tranzystor z wielkimi szafami z lat 80 i problem znika - dwa zupelnie rozne brzmienia do zupelnie roznych utworow bo slucham wszystkiego, Przy moich mozliwosciach finansowych jednego nie da sie zastapic drugim i odwrotnie, zreszta fizycznie bylo by to malo realne bo oba systemy roznia sie bardzo charakterem (i roznic jest znacznie wiecej niz najczesciej wymieniane "duzo, malo basu"), tak samo np. jak funky rozni sie od baroku, rejestracja live z lat 30 od techno na komputerze itd.

Temat tranzyhstora mam zamkniety, przeszukiwania lamp trawaja.

Dzieki wszystkim za kilka tropow do sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.