Jump to content
IGNORED

mnoiam mniam eltaxiki :-)

paulinka

Recommended Posts

Drodzy forumowidcze, ciesze sie jak dziecko (na razie tylko "na sucho"), bo po dlugiej i wyboistej drodze wyboru glosnikow nareszcie sie zdecydowalam. I co wiecej, od dzis, z malym poslizgiem mikolajowym, mam moje cudne jasniutkie Eltaxy Liberty 5+ w domu. Niestety jeszcze bez kabli, ale jutro od 10 rano czatuje przed sklepem i jako pierwsza klientka je kupuje (szkoda ze nie wiem jeszcze jakie...). Potem pedze do domu, podlaczam i zaczynam sie rozkoszowac. Nie moge sie juz doczekac:-)

Sasiedzi, w razie problemow funduje stopery do uszu!

Czekam na gratulajce co do wyboru, nie przyjmuje tekstow ze glosniki sa koszmarne, humoru mi i tak nikt nie zepsuje:-):-):-)

Pozdrawiam leniwo-niedzielnie

Paulinka

Gratuluję !!!

No tak do kolumn za 2000 kable za 4000 :)

Nie mówię że nie zagrają ale budżet chyba nie wytrzyma. Z tańszych propozycji proponuję Audioquesta Type 6+, który jeżeli chodzi o pewne aspekty brzmienia (przestrzeń, szczegółowość) po prostu mnie zauroczył. żeby jeszcze był odrobinkę cieplejszy, przed zakupem koniecznie odsłuchaj w domu. Z tego co wiem Eltaxy grają raczej ciepło także może się sprawdzi.

Pozdrawiam i życzę dobrego, kablowego wyboru.

Paulino.

Pragnę dać Tobie jedną radę. Nie kupuj kabli w ciemno. Nie sugeruj się testami i opiniami. Do wyboru powinnaś mieć przynajmniej trzy rodzaje. Zawsze przed zakupem odsłuchaj na swoim sprzęcie.

Powodzenia.

1. Gratuluję wyboru !

(Sam kiedyś takie wybrałem, po wielu testach. Zdecydowanie lepiej wypadły, niż opiewany w... Avance' Omegi, bodajże nr 530, choc te ostatnie wizualnie zdecydowanie podobały mi się bardziej). Liberty 5+ były w jasnej, bukowej okleinie, a jakość skrzynek w tym przedziale cenowym oceniam baaardzo wysoko.

Pomyśl od razu o balaście -> sklep z rybkami - będzie chyba najprościej.

2. WEŹ DO SERCA RADĘ Filipa M - podzielam.

3. Też polecam AQ CV4, bo 6+ jest fantastycznym kablem pod każdym względem (przestrzeń !!!, barwa, gradacja planów) tylko, że lubi uwypuklać/podkreślać sybilanty. (CV4 ma tę cechę jakby odfiltrowaną). Wybróbuj koniecznie te oba i inne (jeśli masz swoje typy).

Dobrze sie zastanów, zanim wybierzesz jakieś kable.

4. Wierzę, że Eltaxami cieszyć się będziesz do oporu, bo to fajne kolumny.

(Użytkowałem je 15 m-cy i dobrze wspominam : )))

Pozdr.

Jeśli nie masz żadnych kabli, to w pokoju stoją ładne kolumny (mnie ich brzmienie się nie podobało) i cisza wokół. Kup w ciemno Cordiale CLS225 (6,71zł/mb) lub CLS 240 (11,19zł/mb) i ciesz się muzyką. Jak będziesz chciała droższe (ale czy lepsze?) kable, to porównuj z Cordialami i decyduj, które bardziej Ci odpowiadają.

Powodzenia

Paulino.

Zanim zaczniesz odsłuchiwać kable musisz rozruszać swoje Eltaxy.

Jeżeli warunki w których mieszkasz nie pozwalają na dłuższe słuchanie muzyki głośno, to proponuję Tobie skierować kolumny do siebie głośnikami, aby się ich maskownice stykały i podłączyć jedną w przeciwfazie. Będziesz mniej dokuczliwa dla sąsiadów. Na początek nie przesadzaj z natężeniem dzwięku, docieraj je powoli. Nie ma reguły jak długo powinien trwać ten zabieg. Niektóre firmy polecają nawet kilkudniową kurację. Lecz w Eltaks-ach ten czas możesz skrócić do kilku godzin.

Pozdrawiam.

witam wszystkich :-)

dzieki za rady, az sie nie moge doczekac do jutra. a strasznie ze mnie niecierpliwa istotka!

dlaczego te cordiale po 7-11 zl/m maja byc dobre? nie za tanie troszke? i oczywiscie czy ktos ma pomysl gdzie w krakowie mozna je kupic?

z kablami to chyba ciezka sprawa, bo czesc mowi ze powoduja bardzo duza roznice w dziwieku, a inni za to, ze tylko sluchajacy jest w stanie sobie to wmowic (czytalam taki artykul w sieci, nie pamietam linka ale moglabym sobie odszukac jakby komus zalezalo - ale pewnie niespecjalnie bedzie)

pozdrawiam (nadal rozentuzjazmowana)

paulinka

ps. nie liczcie ze was nie bede juz zadreczac pytaniami, szczegolnie ty Hienko - hłehłehłe

Cordiale są rzeczywiście calkiem dobre - to kable tzw. "profesjonalne", stąd taka niska, nieaudiofilska cena. W jednym z audiofilskich sklepów widziałem je z założonymi końcówkami za 600zł (2x3m)... Przez pewien czas sam używałem ich w wersji bi-wire (cztery żyły) i muszę powiedzieć, że można z nimi wytrzymać nawet w zestawie wyższej klasy.

Adresy sklepów można znaleźć na stronie dystrybutora Cordiala

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Niestety Cordiale zwykle bywają tylko w sklepach muzycznych/ z nagłośnieniem profesjonalnym, po przejrzeniu listy sklepów boję się, że w Krakowie może być o nie trudno...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.