Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładki gramofonowe


ahaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii co do wkładek: jaka jest różnica między w. z igłami o szlifie sferycznym a eliptycznym. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Roznica pomiedzy tymi igłami lezy w ksztalcie czubka igly - sferyczny jest okragly, eliptyczny natomiast - jak sama nazwa wskazuje. Generalnie sferyczne uzywane sa obecnie w najtanszych wkladkach, uwaza sie ze z powodu najslabszego pzrylegania do rowka dają najmniej wierny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że każda wkładka z igłą ze szlifem eliptycznym będzie pod wzgl. jakości dżwięku lepsza od tej ze sz. sferycznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Wątek 3124. Tam troche było o szlifach i w uproszczeniu można przyjąć, że igły ze szlifem eliptycznym są lepsze. Natomiast igły ze szlifem sferycznym są najczęściej stosowane we wkładkach dj-skich ze względu na "mocne" trzymanie sie rowka.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zaryzykować twierdzenie, że wymieniając moją aktualną wkładkę na np. Ortofon SUPER OM 10 (OMP10?) lub 510 MK II będę miał pełniejszy dżwięk ? ( więcej informacji, lepsza stereofonia, głębia, bas, średnica, wysokie? )

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły eliptyczne to według mnie optimum - starsze szlify są teoretycznie gorsze w dźwięku zaś nowsze szybciej się ścierają. Wiele zależy też od płyt jakie masz - czyli od tego w których latach były tłoczone. Niektóre roczniki powiedzmy że niepasują do niektórych szlifów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniejszy dzwięk z ortofona om 10 nie wyjdzie. Musisz miec co najmniej om30. Ładna przestrzeń, wybrzmienia, detale. Minus słabszy bas. Jeśli chodzi o kształt ostrza to sferyczne mają potężniejszy bas, eliptyczne zaś dają więcej szczegółów. Ja mimo poszukiwań, nie znalazłem jeszcze wkładki, która by mnie mocno wciągnęła. Ludziska chwalą mc-15. Słuchałem i efekt g..., om-30 obecnie od ponad roku i dalej 1/2 g... . Nie rozumiem poza tym dlaczego wkładki tyle kosztują. W Amsterdamie szlifierzy diamentów robia niepowtarzalne arcydzieła za cenę mikroskopijnego okrucha na końcu igły. Może ktoś umie wyjaśnić jak się robi takie kalkulacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego co napisaliście chyba jednak zostanę przy Elanie, chyba, że nastąpi jakiś cud i pojawi się na rynku coś naprawdę godnego uwagi(jakość/cena).

Czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć coś o okablowaniu ramienia?(tzn. gdzie można kupić odpowiednie kabelki? wjakiej cenie?)

Z góry Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ramienia doskonałe sa kable Cardasa. Możesz je kupić w dobrej cenie u Arka. www.garmin.prv.pl. Tel.0.604480184. lub u p.Jasika z Nieporętu za kilkukrotnie większą sumę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dotychczasowe wskazówki. Czy ktoś z Was ma jakąś praktyczną wiedzę na temat wkładki ortofona:OM NIGHT CLUB-E ? Chyba jest używana przez DJ-ów ale czy da się na niej słuchać normalnie muzyki ?

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ortofon ma ogromna oferte wkladek, pokrywajac nią wszystkie możliwe światowe zastosowania. Między innymi oferuje specjalistyczne wkładki dla tzw. dejotów. Cechy charakterystyczne to wyeksponowanie igły pozwalajace łatwiej odnaleźć punkt jej styczności z płytą, zwykle duży nacisk, raczej zabójczy dla płyt które mają trochę dłużej posłużyć, czasem też są podświetlane. Musisz sam ocenić, czy o taki zespół cech ci chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.