Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są takie dziwaki na świecie, którym frajdę sprawia zdejmowanie folii, oglądanie poligrafii, czynie tekstów na papierze, wąchanie książeczki, podchodzenie do urządzenia, otwieranie szufladki, zmiana płyty na inną, szperanie w szufladzie ... na prawdę - nie zmyślam 😉

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szczypior88 napisał:

Wiem co czujesz. Ja też jestem bez sprzętu aktualnie w ogóle. 

Moj cały zestaw pogrywa aktualnie w UK. Od kilku ładnych lat upalałem Lyngdorfy, różne modele. Sytuacja zmusiła do sprzedaży. 

Akurat ja wymieniłem na co innego, ale Lyngdorfa zawsze będę wspominał z sympatią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szczypior88 napisał:

W co wszedłeś? 

Jeśli chodzi o bazę, to jest to nasz rodzimy LAR (Linear Audio Research), system dzielony.

Pre jest lampowe, końcówka tranzystorowa. 

Budowa zbalansowana, dual mono, itepe. 

Fantastyczny sprzęt. Jeszcze oficjalnie nie ma go w sprzedaży, ale lada moment się pojawi. Ja mam od początku listopada, pierwszy raz usłyszałem w lipcu i wsiąkłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę w połowie przyszłego roku do audio jak zdrowie, czas i pieniądz pozwoli z nastawieniem na ponowny romans z lampą. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno nie będę już tyle kasy inwestować w audio więc pewne kompromisy na pewno będą, ale jak siebie znam to i tak skończę na Lyngdorfie😃 Po prostu szybki temat do przepracowania i wrócę jak ten syn marnotrawny 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2023 o 22:10, marcin_p napisał:

Ja mam trzy źródła: gramofon, CD i streaming/pliki. 

Ja akurat tego potrzebuję. Czasem dana muzyka jest dostępna tylko w jednym z tych źródeł.

Ale nie tylko w tym rzecz. 

Czasem jest tak, że chcę coś szybko zapodać - i puszczam Qobuza w pięć sekund. 

Ale czasem chcę sobie usiąść i celebrować - to puszczam winyl. A u mnie zanim winyl poleci na talerz, to jest jeszcze myty. Mam obecnie ok. 500 płyt i część z nich to są niesamowite smaczki. Np. wczoraj puszczałem 60-letnią płytę sprowadzoną z Japonii w wersji genialnie nagranej, o wyglądzie jak nowa - emocje są niesamowite jak to trzymasz w ręce.

Ale lubię też siedzieć z tabletem i streamingować. 

A niektóre rzeczy mam na płytach CD i nie chce mi się ich zgrywać. Lubię sobie wyciągnąć okładkę, przejrzeć, itp. 

Roon daje mi taką namiastkę okładki (teksty, informacje o artystach, itp.). 

Poza tym na przykład moja żona nigdy nie puści niczego z żadnego tabletu ani kompa. Nie mówię, że mam CD dla niej, bo mam też dla siebie, ale gdybym nawet sam nie słuchał CD / analogu, to i tak by stał. 

A mam wśród znajomych wybitnych producentów i inżynierów sprzętu, którzy mają tylko pliki. I niektórzy słuchali u mnie wielokrotnie toru analogowego, który był dla nich ciekawostką.

Także co człowiek, to potrzeby 😉 

Pozdrowienia muzyczne. 

To nie jest tak, że się wczoraj urodziłem i nie znam niczego innego niż pliki 🙂 Mam u siebie (w piwnicy) jakieś półtora metra czarnych płyt i też był kiedyś ceremoniał czyszczenia aksamitną ściereczką, stabilizowania obrotów, przekładania płyty po dwudziestu minutach, no i nie było skakania po utworach. CD to dla mnie trochę za małe książeczki i płyty siedzą zamknięte w kartonowych pudłach.

Następnie było odtwarzanie z komputera przez MC JRiver - tylko własne pliki i komputerowy, skomplikowany wygląd.

Teraz jest ROON i tu jest pewne podobieństwo do płyt z okładkami i odkrywa się mnóstwo muzyki mieszając fizyczne pliki z dysku z tymi które docierają po światłowodzie z dalekiego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, marcin_p napisał:

Jeśli chodzi o bazę, to jest to nasz rodzimy LAR (Linear Audio Research), system dzielony.

Pre jest lampowe, końcówka tranzystorowa. 

Budowa zbalansowana, dual mono, itepe. 

Fantastyczny sprzęt. Jeszcze oficjalnie nie ma go w sprzedaży, ale lada moment się pojawi. Ja mam od początku listopada, pierwszy raz usłyszałem w lipcu i wsiąkłem. 

Jak wygląda ten Linear Audio Research, wstawisz jakąś fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Jak wygląda ten Linear Audio Research, wstawisz jakąś fotkę?

Proszę bardzo. Z tym, że srebrne gałki były wstawione na moją prośbę, w sprzedaży będą czarne. No i oryginalne nóżki są nieco inne. 

ce8b8aac-9440-4de1-bcfa-4cb11024528c.jpg

ef60407e-0ed5-4e54-86cb-b94b86c80850.jpg

Edytowane przez marcin_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcin_p napisał:

Nie wiem, nigdy nie słuchałem 3400 😉

Ok nie wiem czemu skojarzyłem że sprzedałeś 3400.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą 3400 ale im dłużej się zastanawiam to nie widzę nic ciekawego na co mógłbym go zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, maciekplacek napisał:

Ok nie wiem czemu skojarzyłem że sprzedałeś 3400.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą 3400 ale im dłużej się zastanawiam to nie widzę nic ciekawego na co mógłbym go zmienić.

Nie, ja sprzedaję CD-2. 

Napisałem o tym tutaj i zaczęła się dyskusja, która doprowadziła nas tutaj 🙂

A czemu zastanawiasz się nad zmianą 3400? Typowa audiofilia nerwosa, czy jakiś inny powód? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marcin_p napisał:

Nie, ja sprzedaję CD-2. 

Napisałem o tym tutaj i zaczęła się dyskusja, która doprowadziła nas tutaj 🙂

A czemu zastanawiasz się nad zmianą 3400? Typowa audiofilia nerwosa, czy jakiś inny powód? 

Problemy wieku średniego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.