Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Polar85 napisał:

Możesz nieco rozwinąć o co chodzi z tym convolverem?

 

Convolution to splątanie funkcji. W akustyce np. używana do korekcji pomieszczenia (coś jak RP Lyngdorfa): ze wzmacniacza wysyłany jest impuls, który po interakcji z pomieszczeniem jest zbierany w miejscu odsłuchu przez mikrofon, wtedy można policzyć funkcję odwrotną, która po splątaniu z sygnałem ze wzmacniacza powinna dać w teorii dźwięk niezmieniony przez pomieszczenie. Może też służyć do tworzenia efektów specjalnych: echo, symulacja sali koncertowej ...

"Tak, właśnie dziś wprowadziłem bezpośrednio do JRMC. Lipa tylko, że nie da się zgrupować tych filtrów. W przypadku gdy chcesz mieć filtry do kilku słuchawek lub do jednych ale różne filtry to nie da się tak łatwo tego ogarnąć jak w EqualizerAPO/Peace."

Parametric Equalizer występuje 2 razy, więc są można jeszcze wpisać drugie słuchawki (ROON ma tu przewagę, bo nie ma ograniczeń w zapisywaniu profili)

Odkryłem też fajna opcję w JRMC, która się zwie Headphones crossfeed. Jak dla mnie przyjemniej brzmią słuchawki po włączeniu tego."

to jest dobra funkcja dla nagrań z lat 50 i 60, gdzie często instrumenty są rozseparowane kompletnie i grają tylko w jednym kanale. We współczesnych nagraniach wolę tego nie używać, bo wydaje mi się, że zwęża nieco scenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mojave napisał:

Convolution to splątanie funkcji. W akustyce np. używana do korekcji pomieszczenia (coś jak RP Lyngdorfa): ze wzmacniacza wysyłany jest impuls, który po interakcji z pomieszczeniem jest zbierany w miejscu odsłuchu przez mikrofon, wtedy można policzyć funkcję odwrotną, która po splątaniu z sygnałem ze wzmacniacza powinna dać w teorii dźwięk niezmieniony przez pomieszczenie. Może też służyć do tworzenia efektów specjalnych: echo, symulacja sali koncertowej ...

Jakie filtry wgrywasz do niego? Graficzne w formie tekstowej?

Wczoraj pobawiłem się tym chwilę ale na pierwszy rzut ucha wolę Parametric EQ względem Convolution z graficznym filtrem.

8 godzin temu, mojave napisał:

Parametric Equalizer występuje 2 razy, więc są można jeszcze wpisać drugie słuchawki (ROON ma tu przewagę, bo nie ma ograniczeń w zapisywaniu profili)

Jednak da się utworzyć presety. Wtedy można mieć wiele zapisanych ustawień i to nie tylko parametrycznego EQ ale całego spektrum ustawień ze Studio DSP pod danym presetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, mi_sza napisał:

A 2175 to nie integra czasem?

pozdrawiam
Misza

A sorki doczytałem SDA 2175 końcówka. Chyba nie będzie łatwo...
 

Tak tak , przepraszam nie sprecyzowałem, chodzi o sda 2175, końcówkę,  za 2400 to teraz wszyscy krzyczą worek piniendzy. Moglem kupić jak brałem wszystkie poprzednie ,tanie były 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-hpa-s400et-sparkos-edition-power-amplifier-class-d-stereo-purifi-1et400a-2x400w-4-ohm-p-15715.html

A nie myślałeś czasem o czymś takim jak w linku powyżej lub innej końcówce na hypexie? Wyjdzie taniej a może się okazać że wcale nie gorzej :)

pozdrawiam
Misza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mi_sza napisał:

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-hpa-s400et-sparkos-edition-power-amplifier-class-d-stereo-purifi-1et400a-2x400w-4-ohm-p-15715.html

A nie myślałeś czasem o czymś takim jak w linku powyżej lub innej końcówce na hypexie? Wyjdzie taniej a może się okazać że wcale nie gorzej 🙂

pozdrawiam
Misza
 

Wszystko mam od lyngdorfa to juz pasi ta sama stajnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciekplacek napisał:

Enzo79, powiedz lepiej jak tam odsłuch w nowym lokum?

Narazie gram na starych ustawieniach . Nie kalibrowałem jeszcze do nowych warunków bo brakuje mi jednego pieca na środkowe górne ale już slysze po bypasie że bedzie bardzo dobrze. Przestrzeń I wysoki wygłuszony sufit robi swoje. A moje kolumny są do tego stworzone.  W opcji bypass rozdzielczość i trójwymiar jak dla mnie rewelacja. Jeżeli chodzi o sufity dziurkowane efekt przerósł oczekiwania. Mam otwartą jadalnie z boku i myślałem że bedzie dudnić właśnie tam ale o dziwo .. przy bardzo głośnym poziomie w salonie ,w jadalni mozna swobodnie rozmawiać.  Ciekawe jak bedzie po pełnej kalibracji

20230716_185907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 2170, nie pamiętam już z jakimi kolumnami, W każdym razie niespecjalnie się z nimi dogadywał i jak to bywa, nastąpiły zmiany. Teraz mam 1120 napędzający Elac Vela 207. To połączenie wydaje się dość dobre, brzmienie jest zrównoważone, barwne, przestrzenne. Ale jednak na przykład w dużych składach orkiestrowych wkrada się pewien bałagan i ujednolicenie, spłaszczenie. Trochę znika ta wielowarstwowość, która jest w mniejszych składach akustycznych. Mam podejrzenia, że to może być skutek nieprzesadnie dużej mocy 1120.

W sieci jest mnóstwo opinii o jednym i drugim wzmacniaczu, ale trudno znaleźć ich jednoznaczne porównanie przez kogoś, kto słuchał ich w podobnych warunkach (mimo że miałem oba, porównanie "pamięciowe" nie ma sensu z uwagi na inne kolumny i duży dystans czasowy). Producent twierdzi że brzmienie jest "tak samo dobre" bo konstrukcja jest praktycznie "taka sama" a jedyna różnica polega na mocy.  

Czy ktoś może to potwierdzić? Czy 2170 napędzony zewnętrznym streamerem (np po coaxialu) może wykazać istotne przewagi nad 1120? 3400 jest jednak trochę poza zasięgiem. Jakieś inne alternatywy? Coś z Gato? Primare?... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, MacP said:

Mam podejrzenia, że to może być skutek nieprzesadnie dużej mocy 1120.

Producent twierdzi że brzmienie jest "tak samo dobre" bo konstrukcja jest praktycznie "taka sama" a jedyna różnica polega na mocy.  

Mam 1120 i nie miałem problemów z wysterowaniem kolumn o czułości 85dB. Jednak z tyłu głowy miałem tą ciekawość co by było gdybym miał więcej mocy. Dołożyłem SDA-2400 i dużo się zmieniło. Czuć że kolumny mają więcej swobody, są szybsze i pojawiły się częstotliwości, których do tej pory nie było.

Niestety połączenie między integrą a końcówką jest analogowe, 1120 nie ma wyjścia cyfrowego. Nie powinno być większej różnicy poza tym, że przy cyfrze droga sygnału jest dłuższa bez problemów zakłóceń. Ja niestety mam problem z przydźwiękiem sieciowym, przez analogi buczą mi kolumny a intensywność tego buczenia jest zależna od obciążenia sieci elektrycznej. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tej materii jak sobie z tym poradzić? Czy kombinacja z interkonektami analogowymi ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ferszcik napisał:

Mam 1120 i nie miałem problemów z wysterowaniem kolumn o czułości 85dB. Jednak z tyłu głowy miałem tą ciekawość co by było gdybym miał więcej mocy. Dołożyłem SDA-2400 i dużo się zmieniło. Czuć że kolumny mają więcej swobody, są szybsze i pojawiły się częstotliwości, których do tej pory nie było.

Niestety połączenie między integrą a końcówką jest analogowe, 1120 nie ma wyjścia cyfrowego. Nie powinno być większej różnicy poza tym, że przy cyfrze droga sygnału jest dłuższa bez problemów zakłóceń. Ja niestety mam problem z przydźwiękiem sieciowym, przez analogi buczą mi kolumny a intensywność tego buczenia jest zależna od obciążenia sieci elektrycznej. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tej materii jak sobie z tym poradzić? Czy kombinacja z interkonektami analogowymi ma sens?

Powiem tak miałem i odsprzedałem z ulgą, 3400 to przepaść.

3 godziny temu, Enzo79 napisał:

Jeszcze nie podpiąłem wszystkiego . Lampiak tannoye i gramofon czekają na półkę pośrodku 

Enzo79, świetna robota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, maciekplacek said:

Powiem tak miałem i odsprzedałem z ulgą, 3400 to przepaść.

Przepaść w porównaniu do czego? Do 1120 pod względem mocy na pewno, ale po dołożeniu końcówki już się to wyrównuje chociaż końcówka działa trochę inaczej niż te integry.

Edytowane przez ferszcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ferszcik napisał:

Przepaść w porównaniu do czego? Do 1120 pod względem mocy na pewno, ale po dołożeniu końcówki już się to wyrównuje chociaż końcówka działa trochę inaczej niż te integry.

Miałem na myśli to że 1120 brakuje mocy, mi niestety ale nie udało się nim wysterować praktycznie niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ferszcik napisał:

po dołożeniu końcówki już się to wyrównuje

Ale chciałbym uniknąć dodawania końcówki po analogu, bo ten nie jest mocną stroną Lyngdorfów. Zamiana  po drodze D/A-A/D przez dość słabe DACki psuje tę zabawę. Stąd moje pytanie, czy 2170 jest obiektywnie  w czymś brzmieniowo lepszy od 1120 (nie mówię o funkcjonalności). Pytanie do tych, którzy je porównywali (bo teorię też znam 🙂 ). Właśnie te dwa, bo 3400 nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, MacP said:

Ale chciałbym uniknąć dodawania końcówki po analogu, bo ten nie jest mocną stroną Lyngdorfów. Zamiana  po drodze D/A-A/D przez dość słabe DACki psuje tę zabawę. Stąd moje pytanie, czy 2170 jest obiektywnie  w czymś brzmieniowo lepszy od 1120 (nie mówię o funkcjonalności). Pytanie do tych, którzy je porównywali (bo teorię też znam 🙂 ). Właśnie te dwa, bo 3400 nie biorę pod uwagę.

Nie ma podwójnej konwersji. Końcówka to SDA (semi digital amplifier), w integrze następuje konwersja, analog podawany jest na końcówkę która już operuje na sygnale analogowym. SDA działa inaczej niż w pełni cyfrowe integry Lyngdorfa.

Być może jest różnica w połączeniu cyfrowym a analogowym do końcówki, ale to jest znikoma różnica. Minus taki, że dochodzi zabawa w analogowe interkonekty, zakłócenia na nich itp. Ale niestety w 1120 nie ma wyjścia cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ferszcik napisał:

Minus taki, że dochodzi zabawa w analogowe interkonekty,

Właśnie, dlatego myślę o 2170, który z mocą 100/8, 200/4 powinien lepiej okiełznać Elaki. Ciekawi mnie, czy poprawi coś jeszcze (np. ze streamerem Wiim Pro jako źródłem, co da funkcjonalność niemal identyczną jak 1120, tyle że z inną apką), czy tylko i wyłącznie zwiększy dynamikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 2170 to niestety jest trochę strzał w ciemno, nie można go nigdzie wypożyczyć i przetestować u siebie ze swoją konfiguracją RP.

Jeżeli chodzi o streamer to tu też dochodzi zabawa i testowanie jak one brzmią. Mimo funkcji sieciowych w 1120 musiałem dołożyć transport plików bo obsługa lokalnych plików w apce Lyngdorfa to jest katastrofa. A ze streamingu nie korzystam więc na jedno wychodzi 😛

Nie testowałem 2170 więc nie wiem jak on brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MacP napisał:

Pytanie do tych, którzy je porównywali (bo teorię też znam 🙂 ).

Brzmią podobnie jak nie tak samo bo mają taką samą budowę. Różnią się końcówką mocy, która w 2170 jest mocniejsza. 

Jeśli chciałbyś mieć bezkompromisową jakość jeśli chodzi o wejście cyfrowe to musiałbyś podłączyć transport USB z izolacją galwaniczną USB. Nie sądzę by Wiim Mini Pro był odpowiednim partnerem dla Lyngdorfa. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.