Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Enzo79 napisał:

Może mało rozpraszaczy masz 😁 ( czytaj gratów)

Rozpraszacze tylko niezbędne 🙂 Gdy robiłem korektę bez subow, to było też na dużo niższym poziomie, około 30%. Najwięcej do roboty jest z niskimi częstotliwościami, wtedy wszystkie mody dają o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mojave napisał:

Rozpraszacze tylko niezbędne 🙂 Gdy robiłem korektę bez subow, to było też na dużo niższym poziomie, około 30%. Najwięcej do roboty jest z niskimi częstotliwościami, wtedy wszystkie mody dają o sobie znać.

Fakt, zapomniałem że masz subwoofer. To wiele wyjaśnia. Z wyłączonym RP musi być ciekawie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Polar85 napisał:

Fakt, zapomniałem że masz subwoofer. To wiele wyjaśnia. Z wyłączonym RP musi być ciekawie 🙂

Tak, przy wyłączonym RP to nawet rodzina się orientuje, że jest coś nie halo z dźwiękiem 🙂- pojawiają się mocne piki i przeciągania basu w niektórych częstotliwościach (mody pokoju). 

5 godzin temu, Polar85 napisał:

Swoją drogą ciekawe czy gdyby je rozmieścić w innych miejscach pokoju to RP nie miałby mniej do poprawy.

Wcześniej próbowałem umieścić je w kątach, teraz stoją pod kolumnami. Współczynnik korekty też był wysoki, może coś bliżej 60%, ale RP naprawdę daje radę, nie ma się co przerażać tak wysokim stopniem korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, maciekplacek napisał:

Tylko jak wyłączę funkcje usypiania to bym musiał za każdym razem ręcznie wyłączać i włączać suba a to jest trochę upierdliwe.

Systemów zdalnych gniazdek jest teraz sporo, u mnie działa to tak, że włączenie wzmacniacza załącza suby, a z kolei wyłączenie wzmacniacza wyłącza po pewnym czasie suby. (Fibaro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mojave napisał:

Masz jakiegoś faworyta kinowego, który zabrzmi tam najbardziej niesamowicie?

Napewno fajnie będzie słychać na Mad Max Fury Road

A z koncertów bezapelacyjnie Zimmer no i Metallica 

Screenshot_20230223_230850_Chrome.jpg

8 minut temu, mojave napisał:

Masz jakiegoś faworyta kinowego, który zabrzmi tam najbardziej niesamowicie?

Zobaczymy czy nowy Avatar będzie nagrany w atmos , ciekawy też może być Top Gunn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Enzo79 napisał:

Zna ktoś z Was jakąś dobrą końcówkę jednokanałową . Potrzebuję do centralki w kinie .. najlepiej coś podobnego do sda 2400 tylko 1 kanał..

Jak nie przeszkadza Ci ze może zagrać lepiej od sda 😉

https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-m250nc-amplifier-mono-class-d-ncore-1x250w-4-ohm-p-14445.html

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Enzo79 napisał:

Ciekawa propozycja . Dzięki 👍

Jedyna rzecz - przed chwilą doczytałem że przy tej wersji mono jest info o braku ochrony przed DC, co może dawać brzydkie strzały jak źródło coś poda. Mam wersję stereo, z wejściami XLR i nigdy nic nie strzelało po głośnikach, nie wiem czy tam są jakieś kondensatory zabezpieczające 🙄 trzeba zgłębić temat.. 

Dźwiękowo jest znakomicie, ale z tym porównaniem do sda oczywiście żartowałem - nie porównywałem obu. 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jedyna rzecz - przed chwilą doczytałem że przy tej wersji mono jest info o braku ochrony przed DC, co może dawać brzydkie strzały jak źródło coś poda. Mam wersję stereo, z wejściami XLR i nigdy nic nie strzelało po głośnikach, nie wiem czy tam są jakieś kondensatory zabezpieczające 🙄 trzeba zgłębić temat.. 

Dźwiękowo jest znakomicie, ale z tym porównaniem do sda oczywiście żartowałem - nie porównywałem obu. 

No właśnie też się zastanawiałem co to znaczy że źródło nie może podawać napięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2023 o 07:01, Enzo79 napisał:

No właśnie też się zastanawiałem co to znaczy że źródło nie może podawać napięcia...

Zapewne nie może podawać napięcia stałego (DC) na wyjściu. Np. jeżeli źródło nie ma DC Serwa, lub kondensatorów na wyjściu to może się okazać, że jest kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt mV napięcia stałego (lub więcej, jak coś jest kiepsko zrobione lub uszkodzone). Takie kilkanaście lub kilkadziesiąt mV, po wzmocnieniu to może już być już kilkaset mV DC na wyjściu wzmacniacza. 

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2023 o 11:39, barmanekm napisał:

Zapewne nie może podawać napięcia stałego (DC) na wyjściu. Np. jeżeli źródło nie ma DC Serwa, lub kondensatorów na wyjściu to może się okazać, że jest kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt mV napięcia stałego (lub więcej, jak coś jest kiepsko zrobione lub uszkodzone). Takie kilkanaście lub kilkadziesiąt mV, po wzmocnieniu to może już być już kilkaset mV DC na wyjściu wzmacniacza. 

A gdzie to można sprawdzić czy np mp50 ma czy nie ma napięcie na wyjściu.  U mnie wszystkie źródła kinowe są wpięte do  procesora mp50  .

Mierzyć samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.