Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Gik napisał:

ok 35m 4,5 na 7,5 sprzęt ustawiony na 4,5 ścianie

Myślałem, że takie kolubryny to w hali magazynowej stoją 😉

Miałem kiedyś Polk S60E z mniejszymi wooferami i było zdecydowanie za dużo basu w moim pokoju. Pewnie RP kastruje te R700 mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Polar85 napisał:

Myślałem, że takie kolubryny to w hali magazynowej stoją 😉

Miałem kiedyś Polk S60E z mniejszymi wooferami i było zdecydowanie za dużo basu w moim pokoju. Pewnie RP kastruje te R700 mocno?

🙂 kompletowanie sprzętu troszkę zacząłem od d.. strony. nawalił telewizor , po wymianie okazało sie ze amplituner nie  pasuje do tv ( brak hdmi ) kolumny tez nie były jakieś specjalne quadrale 165 sprzet typowo z media markt i to lata temu 🙂

wiec pierwszy zakup to Marantz 6015 i polki  700 bo bedzie kino !!!! ale do kina to jeszcze parę głośników brakuje a w stereo to gra jak .... bardziej nie gra jak gra :). wiec polecili końcówkę mocy i padło na 2400 . Stereo się poprawiło znacznie ale jeszcze to nie to,  wiec do kompletu 3400 żeby odciąć się od Maranza całkowicie. do stereo zostałem wiec z Lyngdofrem i Polkami.

co do basu to jakiegoś nadmiaru to nie wyczuwam. Korekta pomieszczenia wyszła na 10%, teraz przesuwam kolumienki po pokoju tak jak pan Lyngdorf nakazał czyli do ściany 🙂 i patrzę na efekty - żona zadowolona bo nie stoją  80 cm od ściany

dzwiękowo nie jest źle, zwłaszcza ze mogłem je bardziej rozsunąc od siebie (teraz ok2,6m od siebie) wydaje mi się ,że więcej basu się pojawiło i na moje nieosłuchane ucho to subwoofera niebrakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Polar85 napisał:

Spodziewałem się znacznie wyższej wartości. Jednak co prostokąt to prostokąt. 

Jeżeli korekta pomieszczenia wyszła na 10procent to chyba tylko świadczy o tym że akustycznie całkiem dobrze jest 

Bo tam powinny być dwie wartości.  Zastosowane filtry w procentach (jeżeli tu jest 10 procent to rewelacja) Drugą wartością jest znajomość pomieszczenia i tu powinno być jak najbliżej 100procent . Nie wiadomo o której pisze kolega Gik

A co do prostokątów to jeżeli miałeś na myśli że są nie bardzo to okazuje się że jest to najlepsze akustycznie rozwiązanie.  Przynajmniej tak słyszałem.  U mnie prostokąt i zastosowane filtry 8procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Polar85 napisał:

Tak, to miałem na myśli. Widocznie mody pomieszczenia nie podbijają jakoś mocno niskich czestotliwosci.

U mnie różnica pomiędzy bypass a room perfect jest naprawdę znikoma i tylko i wyłącznie słyszalna na niskich częstotliwościach.  Przy bypass bas odrobinę bardziej rozlazły bo pewnie jakieś fale stojące na tyłach są bardziej wtedy słyszalne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Enzo79 napisał:

A co do prostokątów to jeżeli miałeś na myśli że są nie bardzo to okazuje się że jest to najlepsze akustycznie rozwiązanie.  Przynajmniej tak słyszałem.  U mnie prostokąt i zastosowane filtry 8procent

Nie 🙂Miałem na myśli, że prostokąt jest ok i dlatego tak niska wartość korekty pomieszczenia.

Ja mam kwadrat i ok. 30% korekty. Chociaż kiedyś mi wyszło 20% sam nie wiem czemu. Być może potem przestawiałem kolumny bliżej ściany, nie pomnę teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enzo79 rozkręciłem przed chwilą głośność Lyngdorfa na -14 i włączyłem kawałek Manu Katche - Drum Solo (Live). Normalnie nigdy tak głośno nie słucham, ale chciałem sprawdzić wrażenia korzystając, że akurat nikogo nie było w domu. Miernik dźwięku w telefonie pokazał max 95db (z odległości ok 1m od kolumny 100db) i było czuć to co kiedyś opisałeś jako "sofa drży pod zadnią częścią" 🙂 Także kolumny podstawkowe z 6.5 calowym niskotonowcem nie ułomek 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Polar85 napisał:

@Enzo79 rozkręciłem przed chwilą głośność Lyngdorfa na -14 i włączyłem kawałek Manu Katche - Drum Solo (Live). Normalnie nigdy tak głośno nie słucham, ale chciałem sprawdzić wrażenia korzystając, że akurat nikogo nie było w domu. Miernik dźwięku w telefonie pokazał max 95db (z odległości ok 1m od kolumny 100db) i było czuć to co kiedyś opisałeś jako "sofa drży pod zadnią częścią" 🙂 Także kolumny podstawkowe z 6.5 calowym niskotonowcem nie ułomek 🙂 

To sobie wyobraź po dwa niskotonowce 8cali na kolumnę. Wiadomo są też większe ale mi narazie wystarcza basu bez suba. 😉

Nie chodzi o to żeby dudniło bo nie w tym sens . Ma być bas wtedy kiedy być powinien no i  jest .🙂

Godzinę temu, Polar85 napisał:

 rozkręciłem przed chwilą głośność Lyngdorfa na -14 i włączyłem kawałek

U mnie w stereo na millenium 75db i nie idzie wysiedzieć (skala do 90 ,przy 88 jest 56Amperow na wyjściu)

W kinie tak .. czasem nawet -10 miewałem przy Zimmerze z Pragi . Piękny koncert ,zajebiście nagrany , polecam jak ktoś ma kino w Atmos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Enzo79 napisał:

To sobie wyobraź po dwa niskotonowce 8cali na kolumnę. Wiadomo są też większe ale mi narazie wystarcza basu bez suba. 😉

Nie chodzi o to żeby dudniło bo nie w tym sens . Ma być bas wtedy kiedy być powinien no i  jest .🙂

U mnie nic nie dudni. Po prostu twierdzę, że przy metrażu jaki mam moje kolumny podstawkowe są w sam raz. Wcale nie potrzebuję podłogowych, a już tym bardziej takich z dwoma 8 calowymi driverami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Polar85 napisał:

U mnie nic nie dudni. Po prostu twierdzę, że przy metrażu jaki mam moje kolumny podstawkowe są w sam raz. Wcale nie potrzebuję podłogowych, a już tym bardziej takich z dwoma 8 calowymi driverami. 

Nie pomyślałem nawet że u Ciebie dudni . Napisałem ogólnie. Czasem ludzie miewają sprzęt w stylu dwa głośniczki wielkości pudełka zapałek i do nich 10calowy subwoofer . To bas słychać nawet jak grają na skrzypcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Enzo79 napisał:

Ale jaja . Próbuję teraz podpatrzyć to na mp50 i zniknęło chyba po aktualizacji ostatniej . Mam tylko room knowlege i liczbę pomiarów 🙄🙄

W dpa1 mam a z mp 50 zniknęło 

Widzę że z każdą aktualizacją jest coraz lepiej 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Enzo79 napisał:

Czasem ludzie miewają sprzęt w stylu dwa głośniczki wielkości pudełka zapałek i do nich 10calowy subwoofer . To bas słychać nawet jak grają na skrzypcach

Wszystko rozbija się o jakość tych pudełek. Osobiście nie słuchałem, ale obstawiam, że zestaw KEF LS50 z subwooferem KEF KC62 grałby całkiem fajnie. A LS50 wyglądają jak zabawki dla dziecka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciekplacek napisał:

Widzę że z każdą aktualizacją jest coraz lepiej 😜

Miałem napisać dokładnie to samo .

Przez dwa lata w ogóle nie podłączony był do neta bo nie potrzebowałem a kolega kupił też mp50 I mnie zbałamucił żebym zrobił aktualizację bo on kupił już po aktualizacji ostatniej . No i goopi uaktualniłem.  Porażka.  Zniknęły mi  najfajniejsze dekodery  do muzyki to co zauważyłem od razu a teraz powoli odkrywam kolejne zmiany na "LEPSZE"  😏🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Polar85 napisał:

Wszystko rozbija się o jakość tych pudełek. Osobiście nie słuchałem, ale obstawiam, że zestaw KEF LS50 z subwooferem KEF KC62 grałby całkiem fajnie. A LS50 wyglądają jak zabawki dla dziecka 🙂

Kiedyś to chyba już pisałem... dla mnie kolumna ma być kolumną.  Jestem fanem dużych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Enzo79 napisał:

Miałem napisać dokładnie to samo .

Przez dwa lata w ogóle nie podłączony był do neta bo nie potrzebowałem a kolega kupił też mp50 I mnie zbałamucił żebym zrobił aktualizację bo on kupił już po aktualizacji ostatniej . No i goopi uaktualniłem.  Porażka.  Zniknęły mi  najfajniejsze dekodery  do muzyki to co zauważyłem od razu a teraz powoli odkrywam kolejne zmiany na "LEPSZE"  😏🙄

Nie ma dostępnych starych firmware tak jak do 3400?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 17:35, Polar85 napisał:

Nie 🙂Miałem na myśli, że prostokąt jest ok i dlatego tak niska wartość korekty pomieszczenia.

Ja mam kwadrat i ok. 30% korekty. Chociaż kiedyś mi wyszło 20% sam nie wiem czemu. Być może potem przestawiałem kolumny bliżej ściany, nie pomnę teraz.

U mnie jest prostokąt ~7,3x4,5x2,7 i korekcja pomieszczenia to 72%. Przynajmniej wiadomo po co ten Lyngdorf 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mojave napisał:

U mnie jest prostokąt ~7,3x4,5x2,7 i korekcja pomieszczenia to 72%. Przynajmniej wiadomo po co ten Lyngdorf 🙂

 

W nowym salonie napewno Cie pobije ,pewnie do 98 dojdzie. 😂😂

Bo ni to kwadrat ni prostokąt trochę koło i sufit 5 metrów.. wychodzi że trapez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.