Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, maciekplacek napisał:

Marcin a Ty kupiłeś tego CD Lyngdorfa?

Nie, ja aktualnie mam tylko streaming. Przy wzmacniaczu DACu, streamerku i 2 zasilaczach liniowych nie mam już za bardzo miejsca na kolejny klocek w szafce, a nie chce gotować tego wszystkiego 🙄

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie dobrego liniowca to zainteresujcie się Sigma 11. Bardzo dużo bawiłem się zasilaczami jak miałem malinę. Sigma 11 to jest zasilacz który naprawdę robi różnice. Piękny gesty i analogowy dźwięk z porządnym wykopem. Kilku moich znajomych kręciło nosem i jak im pożyczyłem swój to sprzedali te Tomanki, jakieś ifi cuda i inne badziewia. Za 600 zł na forum gość robi takie zasilacze na gotowych płytkach. Ja akurat swojego samemu kleiłem i grało to naprawdę fenomenalnie. 

SBooster, Shanti, Teddy Pardo. Wszyskto wygrzmocila ta Sigma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, maciekplacek napisał:

Coś te liniówki dają?

Dla mnie bardzo dużo. U mnie z kolei najlepiej sprawdził się PD Creative. Od czasu jak mam na DACu i streamerze skończyła się nervosa. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOLA!!! HOLA!!!

Potrzebuję pomocy, może ktoś będzie wiedział.

 

Za namową (raczej pressingiem godnym Lewandowskiego), Maćka Placka, kupiłem ciut lepszy streamer do mojego Millennium.

 

Streamer ten to: Cambridge 851N - proszę nie pytajcie dlaczego nie Lumin, Auralic czy inne. Ten wypadł najlepiej w streamerach do dwudziestu tysięcy złotych, który pasuje do Millennium i Dali Euphonia MS4

 

Mam Qobuz i Tidal, Cambridge, rzekomo gdzieś ma upsampling powyżej 192kz, jednak mi chodzi o coś zupełnie innego, jako, że mam TACT Millennium MK2, jest on tylko do 24bit  i 48000kz, czy jest jakiś sposób by Cambridge resamplingował plik przed wysłaniem coaxialem do Millennium i wysyłał plik 24bit - 48000kz? Mogę to zrobić przez Maca, ale chciałbym by puszczając muzykę bezpośrednio z serwisów streamingujących, Cambridge obniżał próbkowanie. Ktoś coś??

Oczywiście taka opcja jest w ROON, ale taka opcja była też w Bluesound Node 2.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

czy jest jakiś sposób by Cambridge resamplingował plik przed wysłaniem coaxialem do Millennium i wysyłał plik 24bit - 48000kz?

możesz spróbować grać z mconnect/bubble upnp - obie apki mają możliwość ograniczenia do 16/44,1. Oczywiście w Tidal wybierz opcje HIFI zamiast bezensnownego master/mqa/premium - będziesz miał jakość CD 16/44,1 zamiast kodeka stratnego i upsamplingów

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, marcinmarcin said:

możesz spróbować grać z mconnect/bubble upnp - obie apki mają możliwość ograniczenia do 16/44,1. Oczywiście w Tidal wybierz opcje HIFI zamiast bezensnownego master/mqa/premium - będziesz miał jakość CD 16/44,1 zamiast kodeka stratnego i upsamplingów

Nie wiem jak teraz po akcjach z MQA ale jeszcze jak działało to w pełni to jakość CD (plan HiFi) nie gwarantował braku MQA. Albumy które miały wersje master to w tym niższym planie też były odtwarzane z kodekiem MQA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ferszcik napisał:

Albumy które miały wersje master to w tym niższym planie też były odtwarzane z kodekiem MQA. 

U mnie zawsze Hifi szły jako 16/44,1 (chyba że AAC). Pytanie tylko czy te Hifi były kompresowane stratnie MQA. Grają w każdym razie jako normalne PCM

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre albumy oznaczone na Tidalu jako Master są widziane przez Lyngdorfa jako PCM, a niektóre np. jako MQA Studio.

Takim przykładem jest np. płyta Maxwella BLACKsummers'night z 2009 widziana w Lyngdorfie jako MQA, a pozostałe jego płyty już nie. Wszystkie są masterami w Tidal. Świetna muza tak w ogóle, szczególnie debiut 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDAI 1120 wydawał się odrobinę za słaby do Elaców Vela FS407, jak tu wspominałem, radząc się, czy 2170 będzie lepszy. Jednak nie jest aż tak znowu dużo mocniejszy, więc zdecydowałem się na Buchardta I150, a swoje wrażenia opisałem tutaj. Ciekawe, że mają dość podobną sygnaturę brzmienia neutralnego i klarownego, tylko I150 ma wszystkiego jakby trochę więcej, co przypomina opisy porównań 1120 vs 3400. Oczywiście - nie ma streamera, DAC na pokładzie przyzwoity, chociaż może bez szaleństw. Za to b. dobry, analogowy preamp daje pole do popisu w składaniu reszty toru (co nie ma końca...). Lyngdorfy trochę jednak taką możliwość ograniczają, są raczej dla tych, którzy pokochają ich integry integralnie 😉 bo dodawanie czegoś "po analogu" ma niewielki sens. Ciekawe, że Buchardt trochę się wzorował na rozwiązaniach (w końcu również duńskiego) Lyngdorfa, ma swój odpowiednik (nie nazwanych tak) "voicings", podobnie obsługiwanych i podobnie działających, oraz dość osobliwy, ale zadziwiająco skuteczny system korekcji akustyki. BTW. 1120 szuka nowego domku, jak coś, chociaż będę go b. dobrze wspominał.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Na co zmiana jeśli mogę spytać? 

Zamiana na Canor CD 1.10. 

Potrzebowałem lampowy, zbalansowany i z możliwością użycia przetwornika niezależnie. 

Ma nieco "minusów", ale takie minusy lubię: jest wielki (to też plus, bo jest dużo powietrza w środku), nie ma wejścia AES/EBU i nie ma regulacji napięcia wyjściowego.

Ale gra pięknie. Przetwornik sam w sobie jest też wysokiej jakości. 

4 minuty temu, mojave napisał:

Nie bardzo rozumiem tę fascynację CD-kami. Od ponad dziesięciu lat słucham tylko z plików (każdą płytę CD zripowałem), a teraz głównie streaming 🙂

Nie wszystko trzeba rozumieć 😉

Ja mam trzy źródła: gramofon, CD i streaming/pliki. 

Ja akurat tego potrzebuję. Czasem dana muzyka jest dostępna tylko w jednym z tych źródeł.

Ale nie tylko w tym rzecz. 

Czasem jest tak, że chcę coś szybko zapodać - i puszczam Qobuza w pięć sekund. 

Ale czasem chcę sobie usiąść i celebrować - to puszczam winyl. A u mnie zanim winyl poleci na talerz, to jest jeszcze myty. Mam obecnie ok. 500 płyt i część z nich to są niesamowite smaczki. Np. wczoraj puszczałem 60-letnią płytę sprowadzoną z Japonii w wersji genialnie nagranej, o wyglądzie jak nowa - emocje są niesamowite jak to trzymasz w ręce.

Ale lubię też siedzieć z tabletem i streamingować. 

A niektóre rzeczy mam na płytach CD i nie chce mi się ich zgrywać. Lubię sobie wyciągnąć okładkę, przejrzeć, itp. 

Roon daje mi taką namiastkę okładki (teksty, informacje o artystach, itp.). 

Poza tym na przykład moja żona nigdy nie puści niczego z żadnego tabletu ani kompa. Nie mówię, że mam CD dla niej, bo mam też dla siebie, ale gdybym nawet sam nie słuchał CD / analogu, to i tak by stał. 

A mam wśród znajomych wybitnych producentów i inżynierów sprzętu, którzy mają tylko pliki. I niektórzy słuchali u mnie wielokrotnie toru analogowego, który był dla nich ciekawostką.

Także co człowiek, to potrzeby 😉 

Pozdrowienia muzyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mojave napisał:

Nie bardzo rozumiem tę fascynację CD-kami. Od ponad dziesięciu lat słucham tylko z plików (każdą płytę CD zripowałem), a teraz głównie streaming 🙂

Ja zrozumiałem jak kilka dni nie miałem internetu😃

A po drugie bardzo lubię CD. Właśnie usiąść, przejrzeć sobie okładkę i mieć coś fizycznie w ręku a nie na subskrypcji. Tidala słucham głównie, ale jak mam wolny wieczór to lubiłem odpalić system i na tacy podać CD🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.