Skocz do zawartości
IGNORED

Antique Sound Lab ORCHID 2A3


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem, odpaliłem i posłuchałem KIT Sun Audio SV-2A3. Zostałem pozytywnie zaskoczony jakością tego wzmacniacza. Mimo mikrej mocy 3,5W wzmacniacz poprawnie wysterował niskoefektywne (85dB) i ciężkie do napędzenia kolumny, i nawet przy dość sporych poziomach głośności (choć jeszcze nie koncertowych) nie wykazywał oznak kompresji, przesterowania i innych niepożądanych zjawisk. Nie słuchałem go wprawdzie z kolumnami o wysokiej efektywności, ale mogę to sobie wyobrazić.

Dodam, że zastosowane lampy to nic szczególnego. Standardowe 2A3 Sovtek, stare radzieckie 6SN7 i chiński prostownik.

Jeżeli ASL pokaże choć 80% tego co Sun, a przy tym nie będzie kosztował majątku, to może to być wzmacniacz godny uwagi.

A i samym kitem Suna warto się zainteresować, przy obecnych kursach walut jego zakup może się okazać dobrą inwestycją.

Rochu, pomęcz Gagacka, niech Ci da posłuchać swojego Suna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania rochu. Tym bardziej, że ten wzmak ma zdaje się rzadką rzecz - pilota. Ogólnie marka ASL ma wygląd, jakby wzmacniacze wyły wytwarzane w Chinach. Błądzę tak mówiąc, czy coś w tym jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> głaz

 

Tak, ASL jest robiony w Chinach, ale jest to porządnie zrobiony sprzęt. W studio-pro w Warszawie stoi właśnie ten Orchid. Za te pieniądze to całkiem fajnie się prezentuje, nie słuchałem niestety i nie wiem jak gra. Nie ma prostownika lampowego, tak jak Sun Audio i ma elektroniczny wyświetlacz dla pomiarów biasu, ale pewnie zły nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 20 Kwi 2008, 19:09

MG ma w pełni rację. Teraz Sun gra na lampach 2A3 Full Music Mesh i prostowniczej 5U4G Osram/Marconi i jest jeszcze lepiej. Rozgrzał się ostatecznie (po jakichś 2 tygodniach), a i kolumny u mnie są łatwiejsze (90dB) do wysterowania niż u Maca. Warto sprawdzić tego lampiaka, bo jak "spasuje" w systemie i uchu, to załatwia temat na amen i nie trzeba już poszukiwać Świętego Grala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->rochu,

2A3 Orchid ASL-a słuchałem jakiś czas temu w domu, podczas oczekiwania na słoneczko. To jest dobry wzmacniacz, brzmi trochę słodziej od Sun Audio ale ma też bardziej poluzowany bas i mniejszą dynamikę. Niemniej z głośnikami wysokoskutecznymi przyjemnie się tego słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.