Skocz do zawartości
IGNORED

transport do DACa


kamil_krotki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego w rozsądnej cenie transportu do DACa. Cena nie jest ustalona ponieważ nie wiem ile muszę przeznaczyć na dobry transport. Ważne aby miał wyjście coaxial i ewentualnie optyczne, choć niekoniecznie. Co polecacie? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Wyjście coaxialne jest lepszym rozwiązaniem niżeli optyczne? A jaki kabel cyfrowy polecacie? DAC to będzie prawdopodobnie AudioNemesis DC-1, a kabel cyfrowy - Sonus Oliva.

Z góry dziękuje za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Mam CoreDuo, P5B, 2GB RAM, 500GB + 750GB HD, karty Lynx Two B i RME Digi96 PST.

Gdy porównywałem sygnał na zewnętrznym DAC-u (Muse DAC 2, lampowy Phoenix DAC) idacy z peceta po coaxialu z sygnałem podawanym z PS Audio Lambda (było-nie było, zacny transport na CDM 9 Pro), ciężko było mi się doszukać jakichkolwiek różnic. Owszem różnice wychodziły, ale po wpieciu innych CD jako transport np na CDM2 i CDM4.

 

Tak więc rozważ uzycie peceta jako transportu. Być może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podlaczam sie do tematu. Zakupilem starego CD ze stajni Bang & Olufsen tylko do transportu przez coax. Siedzi tam CDM 4/11 i tu pytanie - ktos to jakos porownywal z czymkolwiek? Jak mysliscie czy ten cd sie sprawdzi jako transport? Nie ukrywam, ze nawet jesli nie to i tak zostanie u mnie bo jest sliczny :) DAC to Beresford TC-7510 MK6/3. Kabel chyba nieistotny (jakis z MM)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 28 Kwi 2008, 09:54

 

>Mam CoreDuo, P5B, 2GB RAM, 500GB + 750GB HD, karty Lynx Two B i RME Digi96 PST.

>Gdy porównywałem sygnał na zewnętrznym DAC-u (Muse DAC 2, lampowy Phoenix DAC) idacy z peceta po

>coaxialu z sygnałem podawanym z PS Audio Lambda (było-nie było, zacny transport na CDM 9 Pro),

>ciężko było mi się doszukać jakichkolwiek różnic. Owszem różnice wychodziły, ale po wpieciu innych

>CD jako transport np na CDM2 i CDM4.

>

>Tak więc rozważ uzycie peceta jako transportu. Być może warto.

 

No właśnie, ja szukam jakiejś karty do peceta dlatego temat dałem w dziale "PC Audio".

Na Lynxa mnie nie stać na razie, dlatego szukam czegoś tańszego. Może być coś polecił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_krotki,

 

jest taka karta M-Audio Audiophile 2496, którą można kupić poniżej 400 zł. Jest o tyle ciekawa, że możesz nią wyprowadzić sygnał cyfrowy 44 kHz, ale też 48 kHz i 96 kHz. Możesz także wprowadzić do komputera ten sygnał, co jest o tyle fajne, że można w ten sposób np. sprawdzić jakiś transport na okoliczność bezbłędnego odczytu albo sprawdzić jakość wykonanej kopii płyty CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc wystarczy zwykla karta c-media za 20zl zebys mial bit perfect.Po co inwestowac jakies 400zl

jak i tak bedziesz wykorzystywal tylko zlacze spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak przy okazji zapytam czy da sie jakos sprawdzic czy dzwiek jest bit perfect podlaczajac np do innej karty dzwiekowej przez wejscie spdif?Np. porownanie wielkosci pliku wyslanego z plikiem odebranym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam peceta przystosowanego do audio, czyli maksymalnie wyciszony, bardzo dobry zasilacz, itd, itp i chce go użyć jako transport do DACa, którym zapewne będzie AudioNemesis DC-1, który jest ponoć czuły na transport i ma on tylko wejście coaxial. Co polecacie? i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Proszę o pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zwróć uwagę na stronę supportu - dopracowane sterowniki. To bardzo ważne. M-Audio trochę zaniedbuję tę kwęstię. Na XP SP2, zaktualiozowanym, okrojonym i zoptymalizowanym, dźwięk bez trzasków przy 24/96 (low latency) działa tylko przez ASIO. W filmach trzaski są nie do zniesienia. Nic dziwnego skoro sterownik jest sprzed 3 lat... Pod vistą jest już o wiele lepiej, ale to też wersja beta, w dodatku tylko 32bit...

 

Co do różnic między kablami optical / coaxial - nie wierzę w cuda. To w końcu sygnał cyfrowy. Jedyne różnice mogą być spowodowane tylko kiepską implementacją poszczególnego toru czy to w karcie czy w DACu.

 

Ja Ci zaproponuję Trends UD-10, jeśli potrzebujesz tylko stereo 16/48

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A jest różnica między sygnałem puszczonym optyką a koaksjalem?

Jeśli urządzenie jest dobrze zbudowane i posiada porządny odbiornik SPDIF, to różnicy nie ma.

 

>To transport, jako karta dźwiękowa nie ma znaczenia?

Jeśli wypuszczasz dźwięc cyfrowo z komputera dużo większym problemm jest software i sterowniki, które niewiadomo co robią ze strumieniem. Potrafią na przykład zresamplować dane i to nie raz. Bardzo złą rzeczą jest stosowanie ściczania dźwięku przez program odtwarzający. To bardzo wygodne, ale jakość dźwięku znacząco się obniża.

 

>chce go użyć jako transport do DACa, którym zapewne będzie AudioNemesis DC-1

W takim razie nie przejmuj się żadnymi jitterami. DC-1 jako jeden z bardzo niewieleu DACów nie synchronizuje zegara do strumienia SPDIF, tylko taktuje się po swojemu. Czy to lepiej czy gorzej to już inna sprawa na dłuższą dyskusję. W każdym razie DC-1 gra bardzo przyjemniutkim dźwiękiem z nieco zmniejszoną ilością wysokich tonów. I co ciekawe, łyka sygnał 96 kHz (sprawdzalem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

kamil_krotki>

 

Nie będę oryginalny i powtórzę to co napisałem kiedyś w innym wątku:

E-mu 1212m

Esi Julia

 

M-Audio to dobra karta, jest na prawdę fajna, ale jak dla mnie - jest nieco za ciepła i romantyczna. Ale może być ktoś komu badziej to będzie odpowadać niż mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Da się prównać, ale nie porównując wielkości, tylko komparując plik ze zrzutem z oryginalnej płyty. >Można też porównać sumy kontrolne.

 

Jak to zrobic?Ja np jak skompresuje wav do flaca a pozniej tego flaca do wav to wielkosc pliku sie zgadza co znaczy ze nie nastapila strata jakosci.Jezeli wysle wav przez spdif na inne wejscie spdif

i zapisze ten wav to jego wielkos powinna sie zgadzac z wyslanym wavem jezeli jest bit perfect inaczej

wielkosc bedzie rozna.Tylko jak to zrobic i jakim programem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja do FLACa i dekompresja do WAV to inne zagadnienie, zresztą mało ciekawe, bo te operacje nic nie wnoszą do sygnału. Po rozkompresowaniu plik jest identyczny jak przed kompresją. Działa to podobnie jak pakowanie ZIPem lub RARem.

 

Badanie zgodności bitowej robi się następująco:

 

1. Instalujesz Exact Audio Copy i prawidłowo go konfigurujesz. Instrukcja jest w samym programie, warto się nad tym zatrzymać, zrozumieć i ustawić odpowiednie opcje wykonując proponowane testy. Jeśli tu coś się źle zrobi, reszta testów może dać fałszywe wyniki.

 

2. zrzucasz utwór z płyty CD do formatu WAV - to jest oryginał

 

3. zgrywasz na komputer strumień cyfrowy z badanego urządzenia, oczywiście ten sam utwór dbając o to, aby zaczynał się i kończył ciszą

 

4. w EACu znajdujesz odpowiednią opcję do porównywania plików WAV, jest ona o tyle sprytna, że potrafi ignorować ciszę na początku i końcu utworu, a więc możesz porównać dwa pliki WAV o różnych długościach, a okaże się, że mogą one zawierać IDENTYCZNE dane muzyczne. Plik nagrany przez złącze cyfrowe będzie miał te dodatkowe fragmenty ciszy na początu i końcu.

 

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Nurtuje mnie to zagadnienie:

 

Krak_oN

14 Mar 2007, 02:06

No bo ponoć właśnie przez te kiepskie kwarce (zegar)przeciętne karty muzyczne nie nadają się na źródło klasy HIGH-END i nigdy nie zagrają jeżeli chodzi o informacje przestrzenne na poziomie studyjnych kart LYNX lub dobrego transportu CD z dobrym clockiem ,no i podłączony zewnętrzny DAC tak samo z tych samych powodów nie zagra na odpowiednim poziomie otrzymując nie całkiem precyzyjny strumień danych z taniego DVD czy też zwykłej karty muzycznej.

Przykład dobrej karty na selekcjonowanych kwarcach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

josef,4 Mar 2007, 21:08 z wątku"Odtwarzacz cd vs dvd w muzyce"

>dobry transport to głównie dobry zegar i bufor sygnału wyjściowego

>już pisałem wyżej co odróżnia dobry transport od przeciętnego - dobry zegar + bufor lub reclock + dobre (czyste) zasilanie

 

Matthew,1 Paź 2005, 12:51

>dodam że bardzo ważne jest zasilanie zegara... najlepiej osobne, osobne trafko, i stablizowane... oraz dodam że dźwięk jest taki że znikają kolumny ;) z zamkniętymi oczami nie wskarzesz ich położenia ;)

 

pba,1 Paź 2005, 00:12

>mam nadzieję ze chodzi o zegar a nie sam kwarc, istotne jest oczywiscie zaaplikowanie i zasilanie,

ogólnie przy lepszym clocku poprawia sie scena, rozdzielczość i precyzja, sprawy zwiazane z lokalizacją i troche z prędkością ,natomiast sama równowaga tonalna pozostaje podobna - czyli np. nie zwiekszy sie nam bas, ale będzie bardziej różnorodny lepiej artykułowany itd. itp.

 

No i po co by ludzie robili tak precyzyjne Clocki gdyby to nie miało sensu ?.

 

Jeżeli się mylę lub przesadzam co do znaczenia precyzji "zegara " w kartach muzycznych to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o karcie Echo MiaMIDI?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dostała bardzo dobre opinie w teście kart dźwiękowych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No i po co by ludzie robili tak precyzyjne Clocki gdyby to nie miało sensu ?.

 

Tak samo mozna powiedziec o sieciowkach za pare tysiecy :)

To tylko sygnal cyfrowy 00111011 nie daje lepszej przestrzeni :)

Mozna samemu sprawdzic czy karta jest bit perfect podlaczajac wyjscie cyfrowe

do wejscia na innej karcie i porownujac wyslany i odebrany wav.Jezeli jest identyczny

na karcie za 100zl czy nawet za te 20 to jaki sens kupowac karte za 1500zl?

Technika idzie do przodu i to co kosztowalo kiedys 1500 kosztuje teraz np 150zl.

No ale nie bede juz filozofowal.Moim zdaniem wiekszosc zwyklych kart wysyla

prawidlowo dzwiek cyfrowy , mozna to sprawdzic samemu ja na razie nie mam 2 kart.

Co do tanich dvd to moze tak nie byc bo tanie dvd maja slabe lasery i inne komponenty

sam sie przekonalem w moim philipsie jak slabo czyta plyty cd-audio.

 

>Jeżeli się mylę lub przesadzam co do znaczenia precyzji "zegara " w kartach muzycznych to niech mnie >ktoś wyprowadzi z błędu ;)

 

Ta precyzja zegara moze miala znaczenia 10 lat temu...jak wchodzily lepsze karty dzwiekowe ale teraz

to zwykly realtek na plycie juz ma dobry dzwiek cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_krotki, 4 Maj 2008, 03:40

>Przykład dobrej karty na selekcjonowanych kwarcach:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To karta studyjna do nagrywania. Jitter utrwalony podczas nagrania jest nie do usunięcia w żaden sposób, po to się selekcjonuje te kwarce. Podczas odtwarzania muzyki ma to o wiele mniejsze znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_krotki,4 Maj 2008, 03:40

>Nurtuje mnie to zagadnienie:

Krak_oN

14 Mar 2007, 02:06

No bo ponoć właśnie przez te kiepskie kwarce (zegar)przeciętne karty muzyczne nie nadają się na źródło klasy HIGH-END i nigdy nie zagrają jeżeli chodzi o informacje przestrzenne na poziomie studyjnych kart LYNX lub dobrego transportu CD z dobrym clockiem ,no i podłączony zewnętrzny DAC tak samo z tych samych powodów nie zagra na odpowiednim poziomie otrzymując nie całkiem precyzyjny strumień danych z taniego DVD czy też zwykłej karty muzycznej.

 

 

Z tego co pamiętam to chodziło mi o bezpośrednie odtwarzanie płyty z dvd rom przez spdif karty muzycznej lub przez stacjonarne dvd przez spdif na zewnętrzny DAC ;)

Jednak zgranie płyty na twardy dysk za pomocą Exact Audio Copy i wyprowadzenie sygnału na zewnatrz analogowo lub przez Pc Link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

powinno załatwić ta sprawę ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No bo ponoć właśnie przez te kiepskie kwarce (zegar)przeciętne karty muzyczne nie nadają się na >źródło klasy HIGH-END i nigdy nie zagrają jeżeli chodzi o informacje przestrzenne na poziomie >studyjnych kart LYNX lub dobrego transportu CD z dobrym clockiem ,no i podłączony zewnętrzny DAC tak >samo z tych samych powodów nie zagra na odpowiednim poziomie otrzymując nie całkiem precyzyjny >strumień danych z taniego DVD czy też zwykłej karty muzycznej.

 

W duzej mierze tez zalezy od sterownikow bo np taka karta vortex za 20zl lepiej wyprowadza sygnal cyfrowy niz prodigy hd2 za 350zl w ktorej sterowniki sa do bani(trzaski itp).

Tanie karty tez wyprowadzaja prawidlowo sygnal , trzeba tylko poszukac , przykladem jest tani vortex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam czy jest możliwość wyjścia cyfrowego z tego urządzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.