Skocz do zawartości
IGNORED

Głośno pracujący komputer a słuchanie.


Kopczas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cadam

(Konto usunięte)

Po wyciszeniu komputera najgłośniejszym elementem jest zasilacz. Zmieniłem w zasilaczu wiatrak na Artic cooling fan Pro 80mm choć pracuje ciszej od oryginalnego nadal jest słyszalny.

 

Jaki wiatrak o wymiarach 80x80x25 do zasilacz byście polecili?

Co sądzicie o Sharkoon Silent Eagle 1000 80mm podobno jego głośność to 8.9 dB(A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zmieniłbym zasilacz na model z 12cm wentylatorem, którego prędkość jest SKUTECZNIE regulowana w układzie zasilacza w zależności od obciążenia i temperatury. Obroty 12cm wentylatora będą niższe, a tym samym hałas mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wstawilem do mojego starego zasilacza wiatraczek noctua 80mm i ustawilem go na 800obr , co daje 7db.Otworzylem tez obudowe bo pewnie by sie zagrzal.Przy 1300obr byl nieco slyszalny ale za to nie musialem obudowy otwierac.

Teraz to jedynie slychac dysk ale po wlozeniu go do obudowy bitumicznej

bedzie calkowita cisza.Dodam , ze komputer uzywam tylko do internetu i audio , wiec nie jest jakis

pradozerny.Do grania zlozyl bym inny komputer , tyle ze nie mam czasu na granie , zreszta juz nie

jestem dzieciak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cadam- problem nie leży w wentylu tylko w budowie zasilacza- nawet tani wentyl (np 2000rpm) jest niesłyszalny, ale na wolnym powietrzu. Najwięcej hałasu robi nie wentyl, tylko samo powietrze które przypływa poprzez kratki, radiatory i wystające elementy elektroniki.

sam teraz mam bezgłośny komp- ale okupione jest tym, że nie da się grać w gry ani robić czegoś co bardzo mocno obciąża kompa (wtedy muszę uruchomić dodatkowe wentyle, co czyni kompa już słyszalnym)

niestety tanio nie da się zrobić wydajnego i niesłyszalnego komputera.

 

co do zasilacza- szum można ograniczyć czymś takim za ok 25 zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cadam

(Konto usunięte)

marcinw899 właśnie taką osłonkę wylotu zasilacza zamontowałem 2 dni temu i tylko trochę ciszej się zrobiło. Dysk twardy wsadziłem do specjalnego blaszanego pudełka Scythe. Chyba problem tkwi także w przenoszeniu wibracji na obudowę bo jak położę rękę to czuć drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to właśnie zacząłem robić tzn. całość jakoś tanio wyciszyć. wytłumiłem obudowę matami, dałem pochłaniacz na zasilacz i silikonowe podkładki, wymieniłem wentyle na arctic cooling 92mm pwm na silikonowych kołkach i mam już chłodzenie pentagrama freezone hp-100 alcu czy jakoś tak, tylko nie mam już miejsca na wpięcie wentylatora. i w tym momencie najbardziej irytuje mnie boxowe chłodzenie i charczący dysk samsunga, chodzi jak betoniarka, z równomiernym powtarzalnym buczeniem. porządne wytłumienie do kosztuje tyle co nowy caviar sata, który jest najcichszym dyskiem jaki miałem ( przerobiłem sygate, wd i samsunga), także nie widzę sensu. po wymianie boxowego coolera powinno być już ok tzn jak siedze na necie to jest cicho, a jak gram to i tak nie zwracam na hałas uwagi, to już jakiś straszny zboczeniec gra na kompie bez dźwięku, żeby słyszeć czy mu coś nie szumi.

 

z boxem wygląda to tak (w stresie proc 42C, grafika do 70C)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12251-100009384 1216332645_thumb.jpg

post-12251-100009385 1216332645_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nad silver stonem obudową na zasilacz faktycznie się zastanawiałem, ale z tego co czytałem to daje ona wymierne korzyści. jutro polece po przelotke i zamontuje tego coolera pentagrama i zobaczymy, jak na razie nie stać mnie na full pasywa (liczę 500zł zasilacz, 150zł radiator, 500zł obudowa no i ze 2 wentyle 120mm to 120zł). potem czas na dyski, muszę wymienić tasiemkę ide na wąską i przyłożę od góry jakimś marmurem :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poukładaj lepiej te kable zasilające i sygnałowe, bo to co masz teraz skutecznie blokuje główny tunel powietrzny w obudowie i bardzo utrudnia cyrkulacje powietrza. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę, to nie mają chyba aż tak dużego znaczenia, bo z przodu nie mam wlotu powietrza, dyski maja po 41C a i tak główny ruch powietrza jest góra dół, poza tym już niewiele moge z tym zrobić a temperatura i tak jest niewysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CharlieStereon, 18 Lip 2008, 12:33

 

>tak na prawdę, to nie mają chyba aż tak dużego znaczenia, bo z przodu nie mam wlotu powietrza,

>dyski maja po 41C a i tak główny ruch powietrza jest góra dół, poza tym już niewiele moge z tym

>zrobić a temperatura i tak jest niewysoka.

 

Jeśli przyjrzysz się uważnie to zauważysz, że karta graficzna wydatnie utrudnia Ci obieg powietrza. Kable także go nie ułatwiają, więc naturalna cyrkulacja powietrza jest dość mocno ograniczona. Z przodu czy chcesz czy nie chcesz i tak jakiś prześwit w obudowie się znajdzie przez który powietrze wpadnie. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.