Skocz do zawartości
IGNORED

Głośno pracujący komputer a słuchanie.


Kopczas

Rekomendowane odpowiedzi

czyli problem nie jednego użytkownika komputera jako źródła dźwięku.

 

zależy mi na opisaniu sposobów wyciszania pracy kompa itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, 14 Maj 2008, 14:56

 

>czyli problem nie jednego użytkownika komputera jako źródła dźwięku.

>

>zależy mi na opisaniu sposobów wyciszania pracy kompa itp.

 

proste - wymiana elementów mechanicznych na ciche - dysk, wentylatory...

potem można dodatkowo wytłumić obudowę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w takim razie konserwacja wentylatorów przebiega??

jest taki wynalazek produkujący ponoć max. 9 dB..tylko,że przez pierwszy miesiąc.potem normalnie brzęczy jak wiatrak za 20zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówisz - ale większość cichych wentylatorów ma min. 20dB

zawsze można dać niższe napięcie przez co obroty i szum spadnie ale kosztem wydajności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jeden z powodów dlaczego nie słucham muzy z koma, wyjściem jest laptop, ale karty dźwiękowe są droższe ;) W sumie laptop do dobre rozwiązanie do grania(plus mixer), produkcji(też urządzenia midi mile widziane), posłuchać muzy też się da, z tym że ja wole "normalny" zestaw audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 20 dB to jest bardzo głośny wentylator. ja mam obecnie na procesorze coś co produkuje wg danych producenta do 22 dB i jest źle.

mi chodzi o takie rozwiązania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Chłodzenie wodne nie jest w zasadzie rozwiązaniem.

Pompka jest słyszalna, a sama instalacja tez potrzebuje wentylatora.

 

Kluczem do sukcesu są (wg. istotności dla sprawy): 1. odpowiednio ciche i niegrzejące się elementy PC (cichy dysk, pasywnie chłodzona grafika, zdetaktowany w dół procesor, cichy - wg mnie najlepiej przewatowany - zasilacz), 2. odpowiednia i obszerna obudowa pozwalająca na dobrą cyrkulacje powietrza, 3. umiejetne złożenie peceta - czyli np. zero wiszacych kabli, 4. odpowiednio dobrane ciche chłodzenie (ciche wolnobrotowe wentylatowy, wydajne chłodzenie procesora, kieszenie wyciszające dla dysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski to najmniejszy problem z tego co zauważyłem.

wystarczy nie kupić seagate`a. na slave`ie mam hitachi ,który nie produkuje właściwie dźwięków.

o pełnym ,pasywnym chłodzeniu procesora słyszeliście może??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

używam wczesniejszą wersję na przetaktowanym procesorze o 60% - u mnie oczywiscie z wentylatorem , ale na procku nie podkręconym spokojnie uzyskasz wielki "silence" oczywiscie bez wentyla zasilacz również możesz nabyć z chłodzeniem pasywnym oczywiscie za odpowiednie pieniadze oraz jest wiele najróżniejszych pasywnych zestawów do kart graficznych generealnie obecnie masz całą gamę możliwosci wszystko zależy ile chcesz kasy wydać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baardzo prosty sposób. chłodzenie na procesor - scytche ninja, chłodny procesor E2140 1,6GHz przetaktowany na 2,53, chłodny dysk hitachi, obudowa Lian-Li Classical Series PC-7A Plus II Silver. Wentylator tylko w zasilaczu 12cm. Zasilacz Modecom FSP-400-60P, grafika GF7600GT 4GB ram. Cicho, wydajnie, chłodno - chyba że akurat gram;) Dodatkowe wentylatory = kurz+hałas. Poza tym, kto chce czyścić te filtry przeciwkurzowe;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 15 Maj 2008, 17:44

 

>Kluczem do sukcesu są (wg. istotności dla sprawy): 1. odpowiednio ciche i niegrzejące się elementy

>PC (cichy dysk, pasywnie chłodzona grafika, zdetaktowany w dół procesor, cichy - wg mnie najlepiej

>przewatowany - zasilacz), 2. odpowiednia i obszerna obudowa pozwalająca na dobrą cyrkulacje

>powietrza, 3. umiejetne złożenie peceta - czyli np. zero wiszacych kabli, 4. odpowiednio dobrane

>ciche chłodzenie (ciche wolnobrotowe wentylatowy, wydajne chłodzenie procesora, kieszenie

>wyciszające dla dysku).

 

odnośnie przewatowanych zasilaczy - mocniejszy nie znaczy lepszy - komputer do pracy, rozrywki nie wymaga wielkich mocy - przy małym obciążeniu mocniejszy zasilacz grzeje się mocniej bo ma mniejszą sprawność od słabszego dla danej pobieranej mocy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

W moim wypadku Tagan 380W w kompie służącycm do pernamentnego zasysania różnych rzeczy z netu - wg tego co pokazuje oprogramowanie UPSa - zuzywa 48 W, a wiatrak w zasilaczu prawie się nie włącza - więc jest cicho.

Chodziło mi o ten aspekt sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyciszanie komputera od A do Z:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni, lektura przydatna :)

Kompletny cichy serwer już podliczyłem i wychodzi 1300zł (łącznie z dvdr i bezprzewodową klawą i myszą) Oczywiście z wyjściem HDMI

 

Najdroższy ze wszystkiego jest zasilacz bo około 300zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Niekoniecznie konstrukcja cicho pracującego komputera musi być trudna i kosztowna. Dużo zależy od architektury, i komponentów jakie składają

się na dany komputer, ale modyfikowałem już nie jedną maszynę, kosztem kilkudziesięciu złotych uzyskać można zadowalające efekty.

Komputer musi spełniać następujące warunki: pasywne chłodzenie chipset`u płyty głównej, pasywne chłodzenie układu GPU karty graficznej;

w miarę sztywna obudowa; cichy dysk twardy. Najczęściej w przypadku kilkuletnich komputerów wszystkie elementy są spełnione, wymienia się dysk

na nowszą konstrukcję przy okazji większej pojemności (o wyborze dysku wiele na forach komputerowych). Samo chłodzenie realizowałem wykorzystując

niedrogie austryjackie wentylatory Arctic Cooling. Dwa wentylatory za niecałe 10 zł, o wielkości 80x80mm, pracujące przy napięciu 5V, a więc

około 1000 RPM przy solidniejszym radiatorze procesora wystarczały do jego schłodzenia do stosunkowo niskich temperatur. Taki sam cooler

i przy tych samych parametrach montowałem w zasilaczu. Ogranicza to przepływ powietrza, ale pod warunkiem, że komputer nie jest bardzo obciążany

jest bezpieczne i wystarczy. Maty bitumiczne naklejałem jedynie na ściany boczne w celu wyeliminowania ich rezonowania. Kwestią do zastanowienia się

był dodatkowy wentylator wciągający powietrze do obudowy, montowany z przodu na gumowych kołkach antyrezonansowych. Całkowity koszt nie przekroczył

60 zł, a komputer z odległości 1-2m prawie niesłyszalny. W miarę potrzeby można pokusić się o zmianę warunków pracy dysku twardego. Dodam także, że wentylatory

po kilku miesiącach nie wykazywały tendencji do mniej efektywnej i głośniejszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakiego.

 

Ja poszedlem troche inna droga - jak potrzebowalem domowego serwera o stosunkowo niewielkiej pojemnosci i wydajnosci to zainwestowalem cale 400 zlotych i kupilem Siemensa Scenica (xS). PIII 800Mhz, jedyny wentylator - w zasilaczu. Male, zgrabne i ciche. Nie nadaje sie do grania, ale do odtwarzania muzyki i serwowania stron w zupelnosci wystarczy. Po ponad 3 latach pracy non stop - jedynym elementem ktory stwierdzilem ze wymienie, to twardy dysk. Obecnie mam tez drugie pudelko robiace za odtwarzacz - DNS-323 z 500MHz ARMem stojacy w drugim pokoju. Do tego podlaczona 5m kablem USB karta dzwiekowa. Wprawdzie drugie rozwiazanie nie jest moze proste ani az tak ciche (za mala obudowa na wytlumienia), ale fakt ze jest to po prostu nieco wieksze od obudowy na dwa dyski powoduje, ze mozna to schowac gdziekolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest głośniejszy niż stacjonarny ... oczywiście porządnie zbudowany stacjonarny z wentylami 120mm kręcącymi się np. 800 RPM (niesłyszalne), zasilaczem np. Seasonic S12 II itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski, 17 Maj 2008, 12:26

 

>Komputer musi spełniać następujące warunki: pasywne chłodzenie chipset`u płyty głównej, pasywne

>chłodzenie układu GPU karty graficznej;

 

Jeśli chodzi o pasywne chłodzenie graficznej - to nie zdaje egzaminu (ciepłe kluchy - no chyba ze mówisz o jakimś LOW-END),lepiej kupić kartę graficzną z ... pasywnym chłodzeniem ale domontować wentylator 120mm 800RPM ... a nawet 1000 RPM. Teraz mam 1000 RPM i jest na prawdę cicho ... ale nie wiem czy nie zmienię/zwolnię do 800 RPM - będzie zupełnie niesłyszalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Rozumiem, że mówimy o komputerze służącym do słuchania muzyki i ewentualnej pracy biurowej/korzystaniu z Internetu, tak więc wydajna karta graficzna jest niepotrzebna.

Jak jeden z kolegów powyżej, sam korzystam z poleasing`owych komputerów, aktualnie bardzo ładny COMPAQ w srebrno-czarnej obudowie o wysokości kilku cm, P4 2.53Ghz,512MB RAM, komponenty zintegrowane, w tym grafika (bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem filmów w H.264 i skalowaniem do 1920x1200, jedyny upgrade oprócz chłodzenia to karta dźwiękowa Prodigy Hi-Fi (notabene kosztująca prawie tyle co cały komputer).

 

W wypadku karty na PCI/AGP wystarczy prosty układ typu NVidia TNT2 czy ATI X300, wystarczy znaleźć wersję z chłodzeniem pasywnym, cena kart od 15 do 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

W komputerze typu laptop zwykle mamy bardzo małe możliwości modyfikacji chłodzenia, a często nawet brak możliwości łatwej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów tak więc jest to sprawa dyskusyjna.

Mój poprzedni laptop miał bardzo kiepsko rozwiązane chłodzenie (FUjitsu-Siemens L1300), które pracowało niezwykle głośno; aktualnie HP z serii dv6000 - chłodzenie włącza się sporadycznie, z uwagi na przemyślaną konstrukcją i spory odstęp pomiędzy wentylatorem i podłożem pracuje stosunkowo cicho i uruchamia się sporadycznie przy pracy nie przekraczającej kilku godzin.

 

Mówiąc o laptopie warto wspomnieć o dyskach 2.5" z mniejsza prędkością obrotową - taki dysk można także zamontować w komputerze stacjonarnym (wystarczy przejściówka), zwykle są one praktycznie bezgłośne po zamknięciu w obudowie).

 

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie płyty głównej z laptopa do konstrukcji bezgłośnego komputera - laptop chłodzi zwykle jeden wentylator o wymiarach ok 40x40 do ok 60x60, przy większej przestrzeni w obudowie i zastosowaniu pracującego pracą ciągłą coolera 80x80 czy 120x120 nawet przy obrotach rzędu 800 RPM powinno w dużej części przypadków wystarczyć. Niesie to za sobą ograniczenia w rozbudowie i podłączeniach (np. większość tańszych notebooków ma jedynie VGA - brak DVI,HDMI), ale mówimy o komputerze do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Proszę wybaczyć, że piszę trzeci post z rzędu, ale przypomniałem sobie niezwykle interesujący pomysł.

 

Wyobraźcie sobie komputer zamknięty w obudowie odtwarzacza CD czy DVD - bezgłośny, pasujący do pozostałych elementów systemu, z dobrą kartą dźwiękową. To jest wszystko możliwe i na prawdę prostę do skonstruowania.

Na allegro często trafiają się odtwarzacze uszkodzone, niekompletne itp, a przy obecnych cenach niektórych firm, porównując do cen obudów PC warto byłoby kupić nawet i nowy. Komputer na bazie plyty głównej notebook`a - używanego dla ograniczenia kosztów, karta dźwiękowa na USB, np MAYA44, proste chłodzenia pasywne lub wentylator na niskich obrotach. Obudowa wyklejona matami bitumicznymi. Schody zaczynają się przy ewentualnej adaptacji napędu CD/DVD do istniejącej tacy/zaślepki oraz wykorzystaniu przycisków i LCD odtwarzacza. Szacowany koszt 1200-1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jaką sobie planuję nie jest taka słaba i wychodzi nie aż tak drogo:

 

1. Obudowa Chieftec SH-01B-B-B BEZ ZASILACZA (solidna obudowa i podoba mi się wizualnie)- 216zł

 

2. ZASILACZ ATX CORSAIR - CMPSU-450VXEU 450W PFC (cichy z regulacją automatyczną obrotów wiatraka) - 221zł

 

3. Płyta główna ASUS M2N-VM HDMI GF7050PV VGA AM2 (posiada grafę z wyjściem hdmi) - 166zł

 

4. Procek Athlon X2 64 4050E BOX 2100MHZ AM2 45W (niski pobór) - 186zł

 

5. Cooler: Cooler Master HYPER TX2 775/AM2/754/939 - 77zł

 

6. DDR2 1024MB KINGSTON CL5 - 63zł

 

7. HDD 2,5'' 160GB seagate - 185zł

 

7. DVDR - 80zł

 

8. Mysz + Klawa LOGITECH bezprzewodowa - 87zł

 

9. Pilot usb do PC - 40zł

 

RAZEM 1321zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-100002914 1211027901_thumb.jpg

post-17391-100002915 1211027901_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski, z tego co napisałeś zgadza się ,że wiatraki arctic cooling są bardzo ciche. mam taki na procesorze prawie do nie słychać.

Muszę wsadzić nowy wiatrak do zasilacza bo u mnie ten akurat produkuje najwięcej hałasu.

Kartę graficzną mam tego pokroju,że pewnego dnia odłączyłem w ogóle wiatrak bo pracował głośniej niż pralka i jak do tej pory się nie spaliła ,a CS chodzi jak trzeba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr , skoro mowa tu o ciszy w działaniu kompa, lepiej zamiast seagate`a kup hitachi albo WD. Seagaty lubią po krótkim czasie bardzo głośno . poza tym ten zasilacz też będzie głośny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tego zestawu dolozyl wiecej pamieci, zeby nie obciazac dysku plikiem wymiany (2GB jest chyba optymalne dla XP), bedzie ciszej i chlodniej.

Plyte tez z nowszym chipsetem, 7050 nie jest chyba bardzo wydajny w odtwarzaniu filmow HD jak i w grach, bedzie bardzo obciazal procesor i co za tym idzie, bedzie cieplej i glosniej. Moze cos na AMD 780G, albo prosta plyta bez grafiki i dedykowana karta bez wiatraka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Wszelkie uwagi mile widziane.

 

W jaki chipset (chipsety) i procesor mierzyć do windowsa XP normalnego? Gry odpadają, jedynie wizja filmów HD na niedaleką przyszłość pod TV full HD. Kwestia kosztów zakupu jest nie do pominięcia - ma być budżetowo ale jakościowo.

 

Czy grafa z płyty głównej pociągnie full hd film?

 

Co do ramu to mam u siebie 1024 i dyski mi chodzą cicho... z tym że plik wymiany mam na oddzielnym hdd :/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.