Skocz do zawartości
IGNORED

Patriotyczne karaoke


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)
Ukryte

Taniec na grobach. Tak mi sie to kojarzy.

To może na przyszłość, tak aby dac rodakom odczuć realia epoki, inscenizacja pacyfikacji jakiejś wioski na Zmojszczyźnie (światło i dźwięk), zorganizowane kilkudniowe przejażdżki po kraju pociągami towarowymi, a później może wczasy w stylu survival w Oświęcimiu?

Świat się robi chory.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Cóż, jak dla mnie tutaj ofiary są zbyt świeże. Poza tym takie popkulturowe obchody imprezy, w której wyginęło 200 tysięcy warszawiaków, a miasto zmieniło się w wysypisko, mnie na przykład wkurzają. Samych powstańców, nie licząc ludności cywilnej, straciliśmy 50 tysięcy - w miesiąc tyle, ile Amerykanie wojska w całej wojnie wietnamskiej.

Odnośnik do komentarza
Gość rochu

(Konto usunięte)
Ukryte

Własnie. Dystans historyczny, to jest różnica pomiędzy zdarzeniami powołanymi przez Papamka.

Wyobrażacie sobie Wietnamczyków urządzających gry i zabawy terenowe aby odtworzyć Ofensywę Thet?

A może Japończyków rekonstruujących 9 sierpnia 1945 w Nagasaki?

Albo Ukrańców chcacych uczcic w taki sposób obronę Kijowa?

Ta krew jest za świeża. Żyją jeszcze ci których tragedia Warszawy 1944 dotknęła zbyt osobiście. Robienie sobie z tego szopki historycznej w imie przyciągnięcia młodzoieży, czy też wątpliwego ukazania realiów tamtego okresu, jest co najmniej nieetyczne i nieestetyczne, o ile nie jest objawem całkowitego zatwardzenia intelektualnego i moralnego organizatorów.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

" ...Niestety, powiedzmy sobie raz a dobrze: żadna inscenizacja, której uczestnicy wyjdą żywi, nie będzie uczciwa. Zgodnie z prawdą historyczną powinno się ich potem wszystkich zabić, a następnie ludność cywilna pod lufami esesmannów powinna rozbierać na powrót te żałosne barykady..."

 

Może ten fragment zechcą? Chocby jako folklor

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Nie rozwodząc się nad szczegółami, wydaje mi się, ze istnieje jedyne przyzwoite rozwiązanie, i wydawało mi się dotychczas, że powszechnie rozumiane i podzielane. Otóż niezależnie, z jakiego powodu dopuścili cię do gadania nad grobami naszych poległych - czy jesteś prezydentem, czy premierem czy prezesem działkowców - masz mówić nie o sobie, tylko o bohaterach tych smutnych obchodów, z szacunkiem, krótko i na temat. A ewentualne impresje o sobie i swoich sukcesach to potem w domu do żony przy kolacji. Tyle oczekuję jako wyborca i warszawiak od pokoleń. Więcej nie mam na ten temat do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Redaktorzy
Ukryte

Wczoraj otrzymałem sms od znajomej osoby:

 

"Miałeś rację w swoim felietonie. W radio dziś usłyszałam: "Plebiscyt na gwiazdę Powstania! Głosuj, kto ma przyjechać na rocznicę Powstania Warszawskiego za rok!" Fuj. A najgorsze, że to była Trójka".

 

Nie komentuję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.