Skocz do zawartości
IGNORED

karta dźwiękowa


daro896

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam laptopa który ma zintegrowana karte dźw.....po podłączeniu zewnętrznej karty : creative sound blaster mam usunąć sterowniki tamtej?????normalnie działa tylo zastanawiam sie czy nie wpływa to jakość na dźwieku????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oczywiście, że wpłynie to na jakość dźwięku.

 

Radzę więc usunąć te sterowniki jak najszybciej, najlepiej za pomocą dobrego programu do usuwania sterowników, na przykład Driver Sweeper zrobi to dobrze.

 

Proszę potem napisać, jaka jest u Pana różnica.

 

Pozdrawiam, Ash

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Z moich doświadczeń wynika, że w normalnym, codziennym uzytkowaniu raczej obecność sterowników innych kart nie wpływa na jakośc dźwięku. No chyba że gryzą się ze sobą i windows wywala jakieś błędy, ale to inna bajka.

W tej chwili mam zainastalowane sterowniki do M-Audio, RME i Lynxa i wszystko jest OK.

 

Nie mniej, z innych doswiadczeń mogę powiedzieć, że maksymalne odciążenie procesora i zwolnienie pamięci zawsze korzystnie wpłynie na pracę sterownika karty i samego playera, co może przekładać się na jakość samego dźwięku.

W moim wypadku nadanie playerowi i sterownikowi najwyższego priorytetu skutkuje lepszą przestrzenią i lokalizacją źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.