Skocz do zawartości
IGNORED

Kanon kinomana.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kinomanów.Czy odczuwacie potrzebę gromadzenia na DVD tzw. klasyki filmowej i czy wracacie do obrazów sprzed lat?I ewentualnie jakie tytuły posiadacie?Chodzi o filmy w rodzaju "Obywatel Kane","Siedmiu samurajów","Osiem i pół",

"Zaćmienie" itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kinomanów.Czy odczuwacie potrzebę gromadzenia na DVD tzw. klasyki filmowej i czy wracacie do obrazów sprzed lat?I ewentualnie jakie tytuły posiadacie?Chodzi o filmy w rodzaju "Obywatel Kane","Siedmiu samurajów","Osiem i pół"

 

 

Witaj

 

Nie jestem kinomanem, porostu lubie kino i filmy, ale z przyjemnością postaram się przedstawić mój punkt widzenia na zadane pytanie.

Czuję potrzebę gromadzenia filmów na DVD (od czasu jak odstawiłem VHS - jak by ktos chciał to do wzięcia jest pond 120 kaset). Nigdy nie kupowałem filmów pod tym kontem, bardziej staram się kupować te filmy, które lubię i na które mnie akutalnie stać finansowo. Oczywiście wśród tych płyt jest wiele z tak zwanej klasyki. Mój ulubiony reżyser to Woody Allen i przede wszystkim jego filmy staram się kupować jak tylko to możlwie, a poza tym to Almodovar, Herzog i inni, tochę tych płyt się już uzbierało. Głównie są to wydania z gazet, i chociaż pewnie wielu posiadaczy kina domowego, rzutników, blue-rayów nimi gardzi to ja jestem gazetom bardzo wdzięczny, że za niewielkie pieniądze mam w domu filmy, które lubię w przyzwitej jakości.

 

Co do drugiej części pytania to wracam do filmów sprzed lat z tych samych powodów jak wyżej, chociaż muszę się przyznać, że tych powtórek nie ma za dużo. Pewnie sama świadomość, że film stoi na półce wystarcza :), zauważyłem u siebie, że film jako obraz dłużej zostaje w pamięci, niż np muzyka, a może oglądanie jest bardziej męczące niż słuchanie ? Ostatnio bardzo absorbuje mnie kino z krajów azatyckich, szczególnie Korea Południowa, Indie (tak tak oglądam Bollywood :)), Japonia i Chiny.

 

Na trzecią część pytania padam te filmy, które mam i są jednymi z moich ulubionych

Woody Allen - Anne Hall, Mężowie i żony, mam też film nie pomnę reżysera ale w rolach głónych grają Anthony Hopkins i Anne Bancroft "84 Charning Crossroad" ten film jak "Ann Hall" to wzasadzie moje ukochane filmy, no może dorzucę jeszcze Spiocha Woody Allena, który niedawno ukazał się u nas na DVD. To może narazie tyle, wypisywanie reszty płyt, które mam było by nużące dla czytelników, jak i czytanie tego przydługiego maila pewnie też :)

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich kochających kino a nie nośniki i sprzęt na którym jest ono odtwarzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

"filmy w rodzaju "Obywatel Kane","Siedmiu samurajów","Osiem i pół", "Zaćmienie" itd."

 

Strasznie nudne filmy! Nie wyobrażam sobie żeby ktoś po zmarnowaniu półtorej godziny na każdym z nich chciałby oglodać to ponownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedmiu samurajów jest super, Obywatel Kane - to tak już na zasadzie, że powiedziane zostało tu i tam, że to najwspalnialszy film na świecie, więc teraz każdemu tak się nagle bardzo podoba. Cóż - gdyby powstał dziś, przeszedłby bez echa.

 

Też od czasu do czasu coś kupię. Spagetti westerny z genialnym klimatem i myzyką Enio Moricone, Tarantino, klimaty typu "Dawno temu w Ameryce" (znowu Enio...), trochę już tego na półce stoi. Ostatnio kupuję na BR, wyszło już parę ciekawych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

`Rzym, miasto otwarte`

`Wałkonie`

`Na nabrzeżach`

`To wspaniałe życie`

`Garsoniera`

Po prostu o życiu.

Siedmiu samurajów? Już lepiej `Dzika banda`...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.