Skocz do zawartości
IGNORED

Gryphon Callisto vs. Audionet AMP


jerry224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się powoli do wymiany wzmacniacza. Wstępna analiza wskazuje na Gryphona Callisto 2200 lub Audioneta AMP I + PRE, wersja pozostaje do ustalenia.

 

Zapoznałem się z wszelkimi dostępnymi opisami brzmień tych urządzeń, słuchałem Gryphona Tabu, aktualnie mam integrę SAM V2. Gryphon zrobił duże wrażenie, brzmienie SAMa w zasadzie mi odpowiada, jednak czuję już jego ograniczenia.

 

Nie znalazłem wielu bezpośrednich porównań Gryphonów i Audionetów.

 

Czy miał ktoś okazję słuchać obu wzmacniaczy i potrafi wskazać za i przeciw? Nie mogę wykluczyć, że będę zmuszony kupić w ciemno, bez słuchania, jeżeli trafi się jakaś okazja.

 

Szukam dźwięku bardzo precyzyjnego, neutralnego, pełnego szczegółów, z mocnym, krótkim, dobrze kontrolowanym basem. Nie szukam brzmienia lampowego, czy innej formy ocieplenia.

 

pozdrawiam

 

Jurek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nurtuje mnie jedno zdanie: "Nie szukam brzmienia lampowego, czy innej formy ocieplenia."

 

Przepraszam, dla mnie to zdanie jest bez sensu. Sugeruje mianowicie, poprzez wydumaną analogię, że lampa daje ocieplony dźwięk. Moja nie daje. Dzielenie wzmacniaczy, ze względu na dźwięk, na lampowe i tranzystorowe jest nieporozumieniem. Dobrze gra zarówno lampa i tranzystor. Dobra lampa i dobry tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przepraszam, dla mnie to zdanie jest bez sensu. Sugeruje mianowicie, poprzez wydumaną analogię, że

>lampa daje ocieplony dźwięk. Moja nie daje.

 

Powszechna, choć może niekoniecznie prawdziwa opinia o brzmieniu wzmacniaczy lampowych - ocieplony dźwięk. Prawdopodobnie część lamp tak gra, a takie właśnie cechy mnie nie interesują. Interesuje mnie dobry tranzystor. Z wielu, może wydumanych powodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele tranzystorów również gra ocieplonym dźwiekiem - proszę spojrzeć na Musical Fidelity, McIntosha, czy w przedziale stricte budżetowym Xindaka. Dlatego powielanie powszechnch opinii, niekoniecznie prawdziwych, wydaje mi sie szkodliwe ze względu na brak racjonalnych przesłanek ku temu i oczywiscie sprzyja to szerzeniu "średniowiecza" wsród osób niezorientowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wij - nie można uszczęśliwiać ludzi na siłę. To tak jak byś na siłę starał sie udowodnić, że Charlise Theron jest ładniejsza od Monici Belluci. A może komuś właśnie podoba się krągła Monica !

 

jerry224 - myślę, że biorąc pod uwagę twoje oczekiwania, Callisto to bardzo dobry kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Haha, naprawdę daleki jestem od sugerowania czegokolwiek. Powiedz mi jednak na ile merytorycznych wpisów może liczyc załozyciel tego watku? Rozumiem, ze Ty słuchałes, może ktos tam jeszcze... To juz są bardzo duże pieniązki i kazdy zainteresowany powinien sobie zadać odrobinę trudu i przesłuchać osobiście nurtujace go element w docelowym systemie. Nie bedzie grał sam wzmacniacz - będzie grał system. Jak on bedzie grał???? No właśnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMP i Callisto to odmienna filozofia projektowania wzmacniacza, sprzężenia zwrotne i ich brak, bardzo niski DF i niekoniecznie bardzo niski, podobnie z zawartością harmonicznych.

Nie chcę prowokować dyskusji technicznej, ale zapewne w jakiś sposób cechy te mają odbicie w brzmieniu.

 

Spotkałem się opiniami o lekkim ociepleniu Callisto, były jednak kontrowane.

Z opisów wynika, że Callisto jest tym, czego szukam, z analizy szczegółów technicznych, filozofii inżynierskiej firmy z Bochum wynika, że AMP mógłby tym być. AMPowi zarzuca się nieco więcej niż Callisto, jemu w zasadzie nic... Czy Callisto wygrałby próbę odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Callisto 2200 jako ocieplonym pisze się w kontekście Callisto 2100, który jest wyraźnie schłodzony. Moim zdaniem absolutnie nie można porównywać Callisto 2200 do lampy, ani nazwać go ocieplonym per se. To w dalszym ciagu bardzo precyzyjny, bardzo transparentny i bardzo szybki wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Powiedz mi jednak na ile merytorycznych wpisów może liczyc załozyciel tego watku?

 

Sam jestem ciekawy, znalazłem jeden wątek, niewiele z niego wynika -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>kazdy zainteresowany powinien sobie zadać odrobinę trudu i przesłuchać osobiście nurtujace go >element w docelowym systemie.

 

Długo się zastanawiałem, czy założyć ten wątek.

Ostatnio znalazłem Callisto 2200 w dobrej cenie we Francji. Odrobina trudu i słucham we własnym systemie. Bądźmy realistami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Callisto wygrałby próbę odsłuchu?

 

NIE PORÓWNUJE SIĘ WZMACNIACZY. PORÓWNUJE SIĘ SYSTEMY. Nie grają same kable, wzmacniacze, przetworniki. Czy to jest takie trudne do zrozumienia? Niby inteligentny facet, a sadzi taki laicyzm, że szok!

Na mnie już czas, nie przeszkadzam więcej.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>NIE PORÓWNUJE SIĘ WZMACNIACZY. PORÓWNUJE SIĘ SYSTEMY.

 

Każde urządzenie ma swoiste cechy brzmieniowe, które w podobny sposób ujawnią się w danym systemie. Chodzi mi o relację z odsłuchu tych dwóch urządzeń, najchętniej w jednym systemie. Będę traktował to jako wskazówkę, OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry224,

 

zgadzam się z podjeściem które prezentujesz,

 

to co poniżej to oczywiście moja opinia, bo może nie do końca tak uważasz,

 

każdy temat na forum prowadzi w sumie do takich samych (napewno logicznych wypowiedzi) tj. ŻE GRA SYSYTEM I ŻE TRZEBA POSŁUCHAĆ - jeżeli ktoś tego potrzebuje w porządku napewno to dobra droga.

 

ALE każdy klocek również ma swoje cechy które wprowadzi do systemu a jeżeli mimo wszystko system dalej gra inaczej a brzmienie tego klocka nam odpowiada to należy zmieniać inne elementy bo są dalekie od neutralności,

POZA TYM jeżeli czytamy odpowiednie wpisy np. opinie ludzi osłuchanych (i znamy ich inne opinie) to nie będzie dużego błędu co do charakteru danego klocka. Czasami czytanie przez pół roku na chłodno daje lepszy efekt niż godzinn odsłuc z "gorącą głową".

Oczywiście gdyby posłuchać wszyskie klocki świata może wybór byłby jeszcze lepszy ale kto z nas ma takie możliwości (no może Elberoth).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry224,

 

Grałem na Callisto 2200 i Audionecie AMPI w wersji z kilkoma pre, ale nigdy z firmowym.

W skrócie:

Callisto 2200 to bardzo uniwersalny , neutralnie grający wzmacniacz który w każdym aspekcie brzmienia zachowuje bardzo wysoki poziom. Jeżeli przyjąć oceną w skali 6 punktowej , to Callisto 2200 w każdym aspekcie brzmienia oceniam na 5. Główna zaleta Callisto 2200 to zachowanie wszystkich swoich zalet w połączeniu z dowolnymi kolumnami, przykładowo jest w stanie napędzić Sonus Faber Amati w pomieszczeniu 80m2.

Audionet AMPI to końcówka mocy która z pasywnym pre daje brzmienie bardzo czyste, przejrzyste , o fenomenalnej mikrodynamice i kontroli nad każdym dźwiekiem, posiada niezwykłą umiejętność separowania poszczególnych dźwieków, barwa jest niestety trochę sucha i kliniczna, bas jest szybki , świetnie kontrolowany, ale brakuje mu nieco wypełnienia i potęgi. Ale AMPI nie jest stworzony do grania z pasywnym pre. Podłączenie aktywnego pre potrafi dokonać całkowitej metamorfozy brzmienia.

Końcowy efekt jest zależny w 90% od dołączonego pre. Dodając pre lampowy można zupełnie zgubić suchość i kliniczność brzmienia. Z ekstremalnie neutralnym pre można osiągnąć poziom niemal referencyjny w takich kategoriach jak przejrzystość , mikrodynamika, czystość , separacja szczegółów, kontrola. W tych aspektach jest to poziom wyżej niż Callisto 2200. Z drugiej strony uważam, że Callisto potrafi zagrać z większym rozmachem, swobodą dynamiczną, płynnością i ogólną muzykalnością.

Callisto 2200 to urządzenie które można kupić w ciemno bo zagra bardzo dobrze ze wszystkim. Kupując AMPI trzeba się nastawić , że proces dobierania pre będzie długi , ale potencjalne efekty mogą być znakomite. Dla znawców DIY proponuję zacząć od prostego preampa zbudowanego na kości OPA2604, naprawdę świetnie się to zgrywa z AMPI.

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zdjecie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat z mojegu punktu widzenia!

W chwili obecnej używam SAMa. Grał on u mnie z różnymi kolumnami, które taszczyłem od kolegów. Mam też znajomego, który jest właścicielem koncówki AMP I i przedwzmacniacza PRE I w poprzedniej wersji. Zmiana SAMa na wzmacniacz dzielony Audioneta jest dużym przeskokiem jakościowym w każdym aspekcie. Poprawia się zdecydowanie przestrzeń i barwa choć widać w ogólnym zarysie, że oba wzmacniacze reprezentuja podobną szkołę dźwięku. Przy zastosowaniu przedwzmacniacza Audioneta proponuję posłuchać też z osobnym zasilaczem. Jest troszkę inaczej, ale czy lepiej ... ? Ponoć nowsze preampy w wersji G2 są zdecydowanie lepsze od poprzednich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry 224

Może troszeczke obok tematu, ale...

Napisałeś: "Szukam dźwięku bardzo precyzyjnego, neutralnego, pełnego szczegółów, z mocnym, krótkim, dobrze kontrolowanym basem. Nie szukam brzmienia lampowego, czy innej formy ocieplenia."

Może więc wyjśc poza proponowany przez Ciebie duet Gryphon i Audionet i spróbować wzmacniacz "cyfrowego"?

Cechy, o ktorych piszesz, to wypisz wymaluj, " cyfra". Paweł "papamek" bardazo chwali Nuforce, niezłe opinię ma rodzimy Audiomatus, jest Cary, BeCanto... Nie wszystki się takie brzmienie podoba, ale niektóre cechy ma na najwyzszym poziomie. Tak sobie muslę, że to cechy, które Ty wymieniłeś.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hazardzista5

 

>GRA SYSYTEM I ŻE TRZEBA POSŁUCHAĆ - jeżeli ktoś tego potrzebuje w porządku napewno to dobra droga.

>Oczywiście gdyby posłuchać wszyskie klocki świata może wybór byłby jeszcze lepszy

 

Problem w tym, ze ilość kombinacji klocków wyraża się wzorem CD x WZM x KLM, gdzie CD, WZM, KLM oznacza odpowiednio liczbę odtwarzaczy, wzmacniaczy i kolumn do posłuchania. Np. dla 3 odtwarzaczy, 2 wzmacniaczy i 3 kolumn mamy 18 różnych zestawień. Przedwzmaniacz to kolejny mnożnik. Oczywiście żart, ale wzór prawdziwy :)

 

 

@ Arkadix

 

Dziękuję za wyczerpujący opis, niestety pogłębia dylemat. Callisto to wybór bardziej emocjonalny, AMP rozumowy. Callisto to jeden skok, AMP umożliwia bardziej elastyczne przejście. Swoją drogą, ciekawe jak osobowości konstruktorów Audioneta pokrywają się z cechami projektowanych wzmacniaczy.

Ja wygląda wrażliwość na interkonekty? Który jest bardziej istotny, podejrzewam, że CD > PRE? Czy XLR coś wnosi? Audionet wyraża opinię, że XLR w domowych warunkach nie ma wielkiego znaczenia.

 

Chomik, jak rozumiem, lubił się wygrzewać? :)

 

 

@ lex153

 

Potwierdza się, że wiele zależy od PRE, w tej chwili jest już G3 - wg dystrybutora bardziej przezroczysty, G2 podobno koniecznie z EPSem, ale cieszę się, że nie stwierdzasz tego jednoznacznie (której wersji słuchałeś z EPSem, PRE I czy PRE I G2?)

 

 

@ stempur

 

Rozważałem wzmacniacz cyfrowy, słuchałem Audiomatusa, niestety w zupełnie innej konfiguracji, nie podejmuję sie oceniać. Skłaniam się ku prostocie, za dużo tu przetwarzania sygnału w torze, wysokie częstotliwości itp. Wystarczy mi jeden problem składania sygnału z kawałeczków ;)

Ponieważ nie mam wielkich możliwości odsłuchów próbnych, wybieram starsze konstrukcje, o dużej liczbie recenzji i ugruntowanej opinii.

 

pozdrawiam wszystkich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hazardzista5, 3 Paź 2008, 07:49

 

>Czasami czytanie przez pół roku na chłodno daje lepszy efekt niż godzinn odsłuc z "gorącą głową".

 

Zgadzam się, słuchałem kiedyś Burmestera 991, pierwszy dzień - zachwyt i akceptacja, następny dzień - rozczarowanie i zwrot. Gra świetnie, czysto, jednak kompletnie nie przyciąga uwagi i nie budzi emocji, zamiast słuchać, zaczynaliśmy mimo woli rozmawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie wersję bez EPSa. Jego wpływ znam jedynie z opinii kolegów bardzo osłuchanych w elektronice Audioneta. Myślę, że gdybym miał wolne środki to jednak kupiłbym zestaw Audioneta. Gryphon to duża klasa sama w sobie, jednak jego zakup to temat zamknięty. Konstrukcja dzielona daje inne możliwości w aspekcie doboru preampa, kabli itp. W budowaniu własnego systemu poszedłem inną drogą... szukam obecnie referencyjnych kolumn, które będą współpracować z SAMem. Już wiem, że nie będą to Zollery, Dynaudio, Sonusy ... Pierwsze miejsce zajmują obecnie Chario Sonnet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciałeś wyrazić swoje zadowolenie z NVA?

Ja również jestem zadowolony, lecz nie z NVA.

Takich propozycji może być ze 100 i więcej...

 

Mam podobne zdanie jak Wij.

Dziwię się trochę autorowi wątku, który przecież ma już co nieco wydeptaną audiofilską "scieżkę", że zadaje pytanie wprost. W skrócie - "co lepsze?".

Naczytałeś się przecież wielu opinii o tych wzmacniaczach. Teraz będą tylko następne z wielu... słuchanych w wielu systemach.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

Dla mnie to jest temat farsa - nawet nie wiemy z czym "to" ma grać. Kupowanie klocków pod wpływem recenzji, adoracji kolegów z forum, i wreszcie kupowanie bez odsłuchu... brak słów;)

System buduje się równolegle tzn. dopasowujemy do siebie poszczególne elementy toru, tak aby w efekcie, tworzyły synergię. Wzmacniacz, który kosztuje 20 kzł. niekoniecznie musi być odpowiedni do naszego systemu - zgrywać się. To samo kabel, przetwornik, cokolwiek. Rozumiem, że kolega chce najpierw kupić wzmacniacz i dopiero potem budować system. Albo mieć cholerne szczęście:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry224

 

> Czy XLR coś wnosi? Audionet wyraża opinię, że XLR w domowych warunkach nie ma wielkiego znaczenia.

Podobno można było zamówić u Audioneta wersję AMPI z wejściem symetrycznym. Egzemplarz AMPI który miałem w domu nie miał wejścia symetrycznego.

 

 

Wij

 

> Kupowanie klocków pod wpływem recenzji, adoracji kolegów z forum, i wreszcie kupowanie bez odsłuchu... brak słów;)

 

Masz rację , ale tylko teoretycznie. A w przypadku naszego hobby teoria jest czasami bardzo odległa od praktyki ;-)

Czy Ty kiedykolwiek próbowałeś wypożyczyć do domu sprzęt który kosztuje powyżej 10000zł za klocek ? Warto jeszcze pamiętac o tym, że aby dobrze poznać i docenić jakiś sprzęt ( dotyczy to szczególnie sprzętów z górnej półki ) to trzeba z nim spędzić wiele dni - który dystrybutor wypożyczy na tydzień odtwarzacz za 15kzł ? Postawiłem to pytanie celowo , bo akurat niedawno znajomy szukał dla siebie odtwarzacza wysokiej klasy , objeździł wszystkie warszawskie sklepy i z jego doświadczeń wynika, że możliwości wypożyczenia sprzętu do domu na kilka dni są bardzo ograniczone.

A słuchanie w sklepie przez godzinę czy dwie w nieznanych warunkach akustycznych to naprawdę nie jest metodą na poznawanie sprzętu wysokiej klasy.

Dlatego kupowanie bez odsłuchu oparte na opiniach zebranych z różnych źródeł może być czasami jedyną możliwą w praktyce drogą.

 

pozdr. Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix

 

Trudno mi oczywiście polemizować z Twoja opinią, bowiem jest w niej wiele prawdy. Wydaje mi sie, że podstwowe znaczenie, w tym aspekcie, ma stopień znajomości między sprzedawcą i klijentem. Jeżeli klijent jest częstym gościem w salonie, myślę że nie powinno być problemów z wypożyczeniem do domu:) Z drugiej strony, nie często przecież trafia się gość, który zostawia w salonie tak duże pieniążki. Sprzedawca musiałby być frajerem, żeby z tego faktu nie skorzystać - wszak wypożyczając sprzet, zostawiamy w salonie należną za niego sumę pieniędzy. Uszkodzimy - nasza strata:)Jak jest w praktyce, nie wiem. Wypożyczałem jedynie kable, bardzo drogie zresztą, i tutaj nigdy nie było problemów. Jak jest z klockami, nie wiem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie jest jak się ma kilku znajomych o podobnych upodobaniach i można się zamienić sprzętem. Z drugiej strony odsłuchy w salonie nie są miarodajne. Sprzęt przyniesiony do domu gra całkiem inaczej. Moje klocusie fajnie grają dopiero po godzinnej rozgrzewce. Po zakupie kolumn dla mnie optymalnych będę pracował nad akustyką pomieszczenia. Jak to zrobię , co zastosuję to jeszcze nie wiem. Dokształcam się w tym temacie... Czasami latanie ze sprzętem po mieszkaniu więcej daje niż wymiana któregoś z elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadix

 

Trochę się rozpędziłem z tym pytaniem, miałem na myśli interkonekt do preampa, końcówka Audioneta ma oczywiście tylko RCA.

Spodziewałem się, że Audionet wypadnie gorzej w porównaniach, mam wrażenie, że nie ma u nas zbyt dobrej opinii.

Zakładając, że cena urządzenia jest w przybliżeniu proporcjonalna do jego wartości sonicznych, Callisto i zestaw PRE + AMP powinny być na podobnym poziomie, co Twoja opinia potwierdza.

Pozostaje wybrać i czekać na okazję. ew. odwrotnie :)

 

 

@Wij, masterofdeath6

 

Masz oczywiście rację, jestem tego samego zdania. Kilka przykładów.

 

Nie było dla mnie problemem pojechać 370 km po wzmacniacz, posłuchać, następnego dnia pojechać i oddać, razem 1500 km. Jednak w przypadku kupienia sprzętu np. w Niemczech - trudna sprawa.

Inny wzmacniacz przyszedł pocztą, uszkodzony w transporcie, sprzedawca wziął na siebie koszty naprawy, mam nadzieję, że nie były duże. Nie wiem czy warto decydować się na wysyłkę Callisto.

Sklepy najczęściej takich sprzętów nie posiadają, szukam używanych, więc tym trudniej. Nie mam też zwyczaju pożyczać do posłuchania, wiedząc, że i tak będę szukał okazji poza sklepem.

 

Można kupić bez odsłuchu i sprzedać po pół roku, jeżeli klocek się nie zaaklimatyzuje ;) czasem to naprawdę lepsze i prostsze niż zorganizować krótki odsłuch.

 

Poza tym, odnośnie farsy, zauważ, że nie pytałem co będzie dla mnie lepsze, ani co kto radzi kupić, pytałem wyłącznie o to, czy ktoś słuchał OBU urządzeń i potrafi porównać.

 

Wybrałem te urządzenia kierując się opiniami i w pewnym sensie odsłuchem, mam SAMa, słuchałem Tabu. Chciałem się dowiedzieć, czy AMP nie wypadnie dużo gorzej.

Opinie Elberotha, Arkadixa i lex153'a potwierdzają, że wstępnie wybrałem dobrze.

 

pozdrawiam

 

Jurek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.