Jump to content
IGNORED

jak czyść ekran do projektora


Meloman

Recommended Posts

Z reguły producent ekranu indywidualnie podaje bezpieczne metody czyszczenia swojego ekranu. W moim przypadku jest to zwilżona w ciepłej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości mydła bawełniana szmatka - dobre na wszelkie miejscowe zabrudzenia, poza tym ogólnie ekran od czasu do czasu zwyczajnie odkurzam, np. po projekcji a przez zwinięciem.

 

Pragnę także zwrócić uwagę iż sporo kłopotu , szczególnie z ekranami zwijanymi mogą przysporzyć mniej ruchliwe owady, np. występujące latem jętki alb zwykłe komary. Zdarzyło mi się zwinąć taką jętkę (zielony , trudny do zauważenia mały owad), nie zauważywszy tego i potem po powtórnym rozwinięciu po 2 dniach pozostała po nim lekko zielona plamka (kilka mm ale jednak). Po usunięciu resztek owada plamka pozostała i dopiero 20-minutowe delikatne punktowe mycie (szmatka+woda+mydło) usunęło ślad.

Od tamtego czasu mam zamontowane moskitiery w oknach (mieszkam niedaleko rzeki) a przed zwinięciem ekranu staram sie lekko postukać w ekran tak aby cokolwiek na nim jest , odfrunęło. Może to co mówię wydaje się zabawne, jednak naprawdę może być irytujące, szczególnie gdy ekran spisuje się bardzo dobrze i kosztował troche więcej.

 

Pzdr

P.S. Wyobrażam sobie w jakim byłbym nastroju zwinąwszy przez przypadek opitego krwią komara... brrr. Dlatego zalecam ostrożność.

Link to comment
Share on other sites

zdaje sobie sprawe za dla niektorych moze to byc duzy problem (sam pochodze z serca Slaska). Prostym rozwiazaniem dla tych ktorzy, maja mozliwosc zastosowania ekranu ramowego (a nie rolet) jest po prostu zignorowanie kurzu prze dluzszy czas (ekran wcale nie musi byc idelnie, snieznobialy). Po pewnym czasie wywalasz stare pokrycie i obciagasz go na nowo nowym materialem (koszty > kilkadziesiat zl za kilka metrow obrusu z ceraty na bawelnianym podlozu albo 50EUR za dedykowane specjalne materialy projekcyjne typu "Opera" sprzedawane na metry).

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.