Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma Panasonic czy LCD Sharp co wybrać


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym kontrastem się nie zgadzam - podałem pomiary gdzie LCD ma kontrast 2500:1-3000:1 (statyczny oczywiście a nie dynamiczny który można porównać do mocy PMPO podawanej w komputerowych kolumienkach audio).

 

Są oczywiście najpodlejsze modele typu 500:1 - nie przeczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie do 2500zł żaden tv nie będzie miał więcej niż wartość około 1500:1. Oczywiście mowa o LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB - wiesz, że brak idealnej ostrości w pewnym miejscu zdjęcia nie ma nic wspólnego z jego jakością?

Właśnie dla takich osób, które nie potrafią wyciągać wniosków dałem podpowiedź, aby zwrócić uwagę na cieniowanie kolorów - jasne niebo na górze jest ok a to na dole już nie za bardzo. O ile mi wiadomo zdjęcia robione przyzwoitymi aparatami (tamto Nikon'em D40) nie różnią się paletą kolorów w różnych obszarach - ale ostatnie słowo wolę pozostawić takim wybitnym osobom, które robią lepsze zdjęcia niż to, którego fragment pokazałem telefonem komórkowym. Jeszce do RGB - jeśli przeczytałeś tekst nad tamtym zdjęciem to powinieneś się bez absolutnie żadnych problemów domyślić, że nie o jakość obrazu chodziło a jedynie o to co się dzieje z ciemnymi kolorami. Odwzorowanie kolorów przez aparat było w porządku. W takim razie brak ostrości na części zaprezentowanego fragmentu zdjęcia powinno omawiany dithering rozmazać i go złagodzić - jednak efekt był na tyle silny, że mimo to widoczny. andrea29:

"Ale spaprana fota. Kolory podkręcone do bólu... A może to w LCD-ku ? Kalibrowany ?". Kolory takie jak je wyświetlił ten Sharp - nie moja wina. Zdania: "A może to w LCD-ku ?" nie rozumiem. O kalibracji tego tv nic nie wiem, ale nie stresuj się - na wszystkich lcd w tym sklepie tamtego dnia widać było tą porażającą jakość, a na równie nieskalibrowanych plazmach - już nie (szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem). Kyle - napisałeś: ""wyświetlana na tym LCD'ku" kartka :-}". Jaka kartka? Wyjaśnij proszę.

W sumie nie dziwię się, że jakość tego co zobaczyliście spowodowała pewne poruszenie. Sam nie mogę czasem uwierzyć w to co widzę patrząc się na lcd, do którego podano nie najlepszy sygnał.Zamieszczam jeszcze zmniejszone zdjęcie (tym razem całe) oraz fragment 1:1 pokazujący, że na lewą część tego Sharpa ostrość jak najbardziej została ustawiona poprawnie (tv znalazł się na tej fotografii przypadkiem - nie był głównym obiektem).

No i jeszcze coś: daje link do zdjęcia, którego ja nie robiłem (pochodzi z testu na hdtv.com.pl). Jak widać trafił się z bliska, z dobrze ustawioną ostrością fragment panelu lcd, wyświetlający ciemny obraz. Aha również tutaj nie ma jakiś znacznych kompresji kolorów - wystarczy spojrzeć na ten papier przyklejony do ramki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

post-13186-100002197 1225818087_thumb.jpg

post-13186-100002198 1225818087_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selbstverstandlich:

Doskonale wiem, że brak idaelnej ostrości w pewnym miejscu czy wielu miejscach nie zawsze świadczy o jego jakości. To co ma być ostre lub nie ostre na zdjęciu zależy głownie od fotografa (dobrego). Głębia ostrości na zdjęciu zależy od zastosowanej przesłony, ogniskowej i odległości przedmiotowej, a także kilku drobniejszych czynników. W twoim wypadku na zdjęciu całości nie zaobserwowałem żadnego elementu, który na zdjęciu byłby idealnie ostry.

Wcześniej pisałeś, że jest to zdjęcie zrobione Nikonem d40, teraz okazuje się że zdjęcie robiłeś telefonem, więc plączesz się w zeznaniach.

Jeśli chcemy pokazać na zdjęciu jakieś wady czegokolwiek, to zdjęcie powinno być idealne, aby wyeliminować zafałszowania powstające w aparacie fotograficznym. Na twoim zdjęciu doskonale widac szum matrycy zmieszany z nieostrością :-).

ps. mam crt 29" Sony 100 HZ i pewnie jeszcze u mnie długo pogości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB:

"Wcześniej pisałeś, że jest to zdjęcie zrobione Nikonem d40" - pisałem tylko, że lustrzanką Nikon'a, że modelem d40 dopiero ostatnio.

A to, że telefonem... pewnie wywnioskowałeś z tego mojego zdania: " ...ale ostatnie słowo wolę pozostawić takim wybitnym osobom, które robią lepsze zdjęcia niż to, którego fragment pokazałem telefonem komórkowym." Otóż tą osobą, robiącą zdjęcia telefonem lepsze niż Nikonem jest Pan Kyle, który 3 Lis 2008, 20:04 napisał odnośnie zdjęcia zamieszczonego wcześniej: "Lepsze bym zrobił komórką."

Napisałeś również: "Na twoim zdjęciu doskonale widac szum matrycy zmieszany z nieostrością :-)." Zobacz, że na fragmencie 1:1 zamieszczonym ostatnio różnica między napisem na ramce tv "AQUOS" a tym co wyświetla panel jest spora. Zobacz jakie i jakim sprzętem robione są zdjęcia w testach na hdtv.com.pl i nikt nie narzeka (ja się dziwię).

Jak chcesz to napisz mi swój adres e-mail w wiadomości prywatnej to Ci wyśle oryginał.

A może jakiś komentarz odnośnie tego linka co dałem wcześniej??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje na temat TV w oparciu o jego ustawienia marketowe są bez sensu.Te Tv są maksymalnie rozjechane i każdy, podkreślam każdy, wymaga kalibracji - poziom podświetlenia, poziom czerni i bieli, gamma, temp. bieli D65, balans szarości (RGB Bias i Gain), itd.

O regulacji, zbliżeniu gamutu natywnego do referencyjnego PAL, już nawet nie wspominam.

 

Argument o zdjęciach na hdtv.com.pl też jest dla mnie żadnym argumentem ponieważ większość aparatów cyfrowych, w tym również prawdopodobnie Nikon D40, standardowo operuje na przestrzeni kolorów sRGB która nijak się ma do gamutu PAL.

Dodatkowo, twierdzenie "zdjęcia robione przyzwoitymi aparatami (tamto Nikon'em D40) nie różnią się paletą kolorów" jest błędne.

Różnice między różnymi egzemplarzami tego samego modelu potrafią być znaczne, w granicach odchyłki "delta e" ok 3-6 dla tego samego pola testowego (testy robione na podstawie wzornika GretagMacbeth ColorChecker SG). Ta wielkość odchyłki jest bez problemu widoczna nawet dla mniej wprawnego oka.

To tyle w kwestii wiarygodności fotografii przy testach wyświetlaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O ile mi wiadomo zdjęcia robione przyzwoitymi aparatami (tamto Nikon'em D40) nie różnią się paletą kolorów w różnych obszarach" - podkreślam słowa: w różnych obszarach (chodzi o jedno i to samo zdjęcie - nie może jakaś jego część powstać w oparciu o mniejszą paletę kolorów niż reszta obszaru zdjęcia). Nie do pomyślenia jak mózg ludzki nagina rzeczywistość gdy tylko tego potrzebuje. Już nie pierwszy raz muszę powtarzać to samo lub przypominać, że zdania czyta się do końca. Chyba będę pisał krótsze zdania - może wtedy wszyscy zrozumieją sens. Aha - kalibracja lcd w cenach plazm za wiele nie daje. Plazmy też się kalibruje. I nie ma czegoś takiego jak lcd z realniejszym obrazem niż pdp (nawet jak ten drugi będzie 2x tańszy) - to tak z doświadczenia. Jakbym sobie miał wybrać wyświetlacz do oglądania czarno-białej szachownicy to wziąłbym lcd. Te różne testy są bez sensu. Nie dają nawet cienia poglądu jak tv spisze się gdy będziemy chcieli obejrzeć "coś żywego". Tv ma mieć przede wszystkim "realny" obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selbstverstandlich, 5 Lis 2008, 00:01

 

>"O ile mi wiadomo zdjęcia robione przyzwoitymi aparatami (tamto Nikon'em D40) nie różnią się paletą

>kolorów w różnych obszarach" - podkreślam słowa: w różnych obszarach (chodzi o jedno i to samo

>zdjęcie - nie może jakaś jego część powstać w oparciu o mniejszą paletę kolorów niż reszta obszaru

>zdjęcia). Nie do pomyślenia jak mózg ludzki nagina rzeczywistość gdy tylko tego potrzebuje. Już nie

>pierwszy raz muszę powtarzać to samo lub przypominać, że zdania czyta się do końca. Chyba będę pisał

>krótsze zdania - może wtedy wszyscy zrozumieją sens.

 

Możesz formułować również dłuższe zdania ale w sposób bardziej przejrzysty. Będzie łatwiej innym zrozumieć ich sens, no chyba, że piszesz tylko dla siebie. Przez "różne obszary" można zarówno zrozumieć różne obszary zdjęcia jak i różne obszary przestrzeni kolorystycznej tego zdjęcia. Jak widać słowa o "zrozumieniu sensu" można sobie darować bo to trochę mało eleganckie ale jeżeli mamy dyskutować w tym tonie to z chęcią się dostosuję.

 

>Aha - kalibracja lcd w cenach plazm za wiele

>nie daje.

 

Baju-baju. Ile TV LCD kalibrowałeś, że tak twierdzisz ?

Odnoszę wrażenie, że żadnego.

 

>Plazmy też się kalibruje.

 

Serio ? To niesamowite ! Jakich to nowych rzeczy można się na forum dowiedzieć ;-)

 

I nie ma czegoś takiego jak lcd z realniejszym obrazem niż pdp

>(nawet jak ten drugi będzie 2x tańszy) - to tak z doświadczenia.

 

Kolejna "prawda objawiona". To dlaczego studia filmowe i telewizyjne powoli zastępują swoje broadcastowe CRT-eki SONY i JVC technologią LCD ? Pokaż mi proszę plazmę w takim miejscu. No chyba, że do pokazywania pogody w studio. :-)

 

> Jakbym sobie miał wybrać

>wyświetlacz do oglądania czarno-białej szachownicy to wziąłbym lcd.

 

Rozumiem, że miało to być śmieszno-złośliwe ale niestety wyszło tak sobie.

 

PS. Strasznie bawi mnie dziecinne fanboystwo, niezależnie czy dotyczy pokemonów czy też technologii wyświetlania obrazu.

Osobiście twierdzę, że każda technologia ma swoje plusy i minusy i zarówno na TV plazmowym jak i na TV LCD można uzyskać bardzo dobry obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że matryce lcd są "głupie" i mniej wyrozumiałe dla materiału niż Plazmy nie mówiąc już o Tv HD-CRT które pokazują FUCK YOU dla Plazm i LCD. Szczególnie Philips 9551, szkoda że jest tak ogromy:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek, 5 Lis 2008, 01:48

 

>Osobiście twierdzę, że każda technologia ma swoje plusy i minusy i zarówno na TV plazmowym jak i na

>TV LCD można uzyskać bardzo dobry obraz.

 

AMEN - z tym się zgadzam w 100% (i też nie lubię fanboystwa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Panowie - jeśli robicie zdjęcie TV róbcie je z gamutem minimum AdobeRGB ... a kiedy je oglądanie na monitorze w celu oceny jakości to najlepiej jeśli jest to plik 48 bitowy, szerokogamutowy RAW lub przynajmniej PNG z osadzonym profilem AdobeRGB a Wy macie oprofilowany monitor szerokogamutowy i przeglądarkę korzystającą z profili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Darek2

 

IMO jeżeli chodzi o jakość obrazu to plazmy Panasonica o przekątnych 37/42 cale z serii PV80/PX80 są bezkonkurencyjne w swoich cenach.

 

Piszę tak ponieważ chcesz oglądać piłkę nożną i dysponujesz kwotą 3500zł.

Kupując np Panasonica 42pv80 zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Do oglądania meczów nie potrzebujesz TV Full HD. Szkoda dodatkowych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie wchodzi w rachubę tylko 37 cali ponieważ TV stoi pod ekranem a 42 nachodziłby na ekran do

> projektora

 

Oj przepraszam nie zauważyłem tego wpisu. Polecam Panasonica 37PV80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kacperek. Specjalistów firm: Pioneer, Panasonic, LG, Hitachi, Fujitsu czy Runco nie nazywałbym "funboy'ami".

Na ten ostatni wpis mógłbym oczywiście odpowiedzieć szczegółowo, ale właśnie nie mam zamiaru prowadzić rozmowy w "tym tonie". Dorzucę jedynie, że zaczynasz wyraźnie pisać przeciw pewnej osobie a nie o tv.

Kyle - dobre uwagi na temat zdjęć. Ale znajdź sposób by takie fotki zaprezentować na tym forum. Zdjęcia same w sobie mają sens tylko gdy chcemy pokazać jakąś konkretną wadę zaledwie w kontekście jej istnienia. Mogą również odgrywać pewną rolę w porównaniach - ale znowu w bardzo ograniczony sposób, np. ukazując różnicę w czerni, jasności czy nasyceniu kolorów (tylko poglądowo). Ogólnie rzecz biorąc nie ma, na dzień dzisiejszy, technologii umożliwiającej prezentację tv - trzeba wziąć go "na żywca".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokonałem wyboru, padł na Panasonica TH -42 PY8P, kupiłem go ponieważ w mojej mieścinie jest promocja w Partner AGD i można kupić sprzęt rozkładając nawet na 30 rat w cenie sprzętu (3300) zł - brak jakichkolwiek dodatkowych opłat nawet nie ma ubezpieczenia, z Full HD była tylko ta plazma, wziąłem 42 cale, bo jednak Full Hd może przydać się w przyszłośći, powiedzcie czy to dobry wybór.Jeśli znajdą się użytkownicy tego modelu, może podzielą się swoimi ustawieniami obrazu, chciałbym potestować i porównać do swoich. Jak na złość plazma nachodzi mi ok 10 cm na ekran projektora, nie wiem co wybrać, bez stojaka weszlaby bez problemu, bęðę skazany na uchwyt na ścianie, tylko na ścianę mam wykonaną z regipsu i nie wiem czy będzie bezpieczne ,nawet przy zastosowaniu kołków rozporowych powieszenia sprzętu o wadze 39 kg na taką ścianę, może ktoś też ma takie rozwiązanie i podzieli się swoimi spostrzeżeniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selbstverstandlich, 5 Lis 2008, 13:56

 

>Panie Kacperek. Specjalistów firm: Pioneer, Panasonic, LG, Hitachi, Fujitsu czy Runco nie

>nazywałbym "funboy'ami".

 

Nie bardzo rozumiem o czym ma świadczyć wymienienie specjalistów z tych firm.

Chyba już wszystkie z tych firm, obok plazm, produkują również TV LCD. Jeżeli ma to dowodzić, że nie są funboyami to zgoda ale przecież nie ich miałem na myśli.

 

Widzę, że nie doczekam się konkretnych argumentów i faktycznie ta dyskusja między nami do niczego sensownego nie prowadzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego pytania wątku ,myślę że wielu ludzi stoi przed dylematem co wybrać.Sa plusy i minusy obu technologii. Ja też od dłuższego czasu sie zastanawiam,chodząc do sklepu,pierwsze moje wrażenie to to, że obraz LCD jest ostrzejszy i jaśniejszy od plazm,ale takie wrażenie jest szczególnie widoczne w pomieszzceniach bardzo jasnych.Przy dłuższych porównaniach zacząłem dostrzegać zalety plazm,zwłąszzca jesli można porównac je z LCD w pomieszczeniu zaciemnionym,zbliżonym do warunków domowych .I tutaj rzeczywiście plazma wygląda nieco naturalniej,natomiast LCD wydają sie bardzo świecić i obraz jest nieco plastikowy co moze trochę drażnieć oczy. Ale w jednej i drugiej technologii można sporo zdziałac przy dostrajaniu ustawień.

Po dość długich porownaniach wybrałem moich faworytów z kazdej technologii.LCD to nie Sharp a Samsung LE46F86B D ,natomiast plazma to Panasonic TH-46PY85 .Oba mozna kupic w podobnych cenach i uważam ze sa to jeśli nie najlepsze ,to jedne z najlepszych odbiorników w swoich klasach cenowych( stosunek jakosć-cena) I teraz pytanie zasadnicze,co wybrać.Chętnie bym posłuchał merytorycznych wypowiedzi( pewnie nie tylko ja)Od siebie moge dodac że Samsung ma świetną czerń( nie ustępuje plazmom)ma swietną ostrość,zżera mniej prądu ( moge sie mylić?)Panasonic ma naturalniejszy obraz,lepszy czas reakcji,większe kąty widzenia ale chyba jednak mniej ostry obraz i nieco ciemniejszy( wada?),więcej prądu pobiera.Jesli ktoś ma coś do dodania chętnie skorzystam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lunaticos, 7 Lis 2008, 16:04

 

Jestem za.

* * *

Powinno to być teraz w każdym tv, w standardzie. (Nie obudzę dziecka i sąsiad na mnie nie będzie wkurzony. A i samemu duużo przyjemniej taką telewizję oglądać.)

* * *

Czemu niewielu producentów próbuje coś z tym tematem robić ?

I - jak zwykle - firmy wyśmiewane/mało prestiżowe, najszybciej podłapują i realizują tego typu pomysły.

Duzi i mocno zrobią to pewnie na końcu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slud, 6 Lis 2008, 22:10

 

Trochę może generalizuję ale jeżeli chcesz skupiać się na programach SD (576p) to wybierz plazmę. Plazmy zwykle lepiej dają sobie radę z takim standardem sygnału niż TV LCD, czujące się najlepiej z podawanym sygnałem o rozdzielczości natywnej matrycy.

Jeżeli zależy Tobie również na sygnale HD i na podłączeniu kompa w roli media playera HD to TV LCD będzie sensowniejszym wyborem.

W sklepach telewizory są ustawione w taki sposób aby "dawać po oczach" - przyciągać klienta i dlatego nie sugeruj się tym co tam widzisz. TV LCD wymagają zwykle większego zachodu aby zbliżyć jest do przyjętych standardów wyświetlania obrazu niż plazma.

 

Jeżeli mieszkasz w mieście gdzie nadawany jest cyfrowy, naziemny, sygnał DVBT to koniecznie sprawdź czy TV posiada wbudowany

tuner MPEG-4. W ten sposób będziesz miał dostęp do kilku programów (w tym TVP HD) za free, dodatkowo nadawanych w bardzo dobrej jakości.

 

Może niezbyt konkretnie odpowiedziałem ale tak naprawdę nie ma jedynie słusznej drogi przy wyborze TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kacperka

Dzięki za odzew,co do "nastawiania" to wydaje mi się że nie można nastawiać sie na gorszy sygnał bo technika idzie do przodu i programów hd bedzie coraz więcej,co do mpg4 to rzeczywiście może być problem z kompatybilnością plazm ale nie jestem pewien., lcd nie powinny mieć problemu.Jeśli chodzi o mnie nastawiam sie na dobry sygnał,wiem że przy słabszym sygnale plazma radzi sobie lepiej,ale czy rzeczywiści lcd jest lepsze przy dobrym sygnale? nie jestem wcale taki pewien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.