Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogi kit - wzmacniacz sluchawkowy


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moze ktos zna jakiś niedrogi kit (nie chcę bawić się w samodzielne wyszukiwanie elementów, jak już zadziała - wtedy to co innego) wzmacniacza słuchawkowego ? Chodzi mi o dobry stosunek jakość/cena, więc lampka chyba odpada...

 

PS. Chętnie także konwerter D/A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na tej stronie znajdziesz kilka dobrych wzmacniaczy sluchawkowych ;-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemes

(Konto usunięte)

Dziękuję, przeglądam i aż ślinka cieknie...

 

Na początek chciałbym jednak zacząć od czegoś prostrzego - zestaw płytka drukowana + elementy elektroniczne.

Zależy mi na czasie, a gdy już zadziała chętnie coś poprawię wymieniając elementy na lepsze...

 

Słuchawki jakie mam teraz, to HD500. Źródła dźwięku to CD i komputer z kartą trochę lepszą niż wszechobecne sb.

 

A może są jakieś niedrogie, gotowe wzmacniacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jurek.

(Konto usunięte)

W Polsce nie dostaniesz żadnego przyzwoitego kitu.

Na Headwize znajdziesz prościutki wzmacniacz na scalakach Burr-browna ( OPA134, 604 lub 627). Cały układ sklada się ze scalaka i 6 rezystorów ( w torze audio ani jednego kondensatora).

Trochę trudniej jest zrobić dobre zasilanie- ale wszystko znajdziesz na Headawize.

DAC - jest co prawda kit z AVT, ale to już wyższa szkoła jazdy a efekty soniczne nieznane.

Ale jest jedno ale- do HD-500 nie warto robić wzmaniaczyka........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszystkie drogi prowadzą na headwize :)

 

To prawda, HD 500 daleko do idealu, ale nie jest to sprzet docelowy.

W moim przypadku powód budowy wzmacniacza jest inny - komputer stoi w innym pomieszczeniu niż sprzęt audio i skoro już potrzebuję wzmacniacz słuchawkowy, to chciałbym taki, który i w tradycyjnym audio co nieco poprawi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekPlacek nie zalogowany

(Konto usunięte)

Przemes> Kity to można dostać w AVT. Jeden wzmak jest na trzech MOS-fetach w klasie A a drugi na operacyjnych. Apropo tego drugiego to doktrynerzy nie lubiący NE5532 mogą sobie podmienić na jakiegoś OPA.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na 3 mosfetach jest delikatnie mówiąc do du**.

Mosfety wymagają dość wysokich napięć do polaryzacji bramek. Tam 2 mosfet jest polaryzowany bezpośrednio z drenu pierwszego co wymusza mocne przesunięcia punktów pracy, a zarazem uniemożliwia wyciągnięcie z niego sęsownej amplitudy sygnału. Jak się ten mosfet w stopniu wyjściowym zastapi tradycyjnym tranzystorem to poprawa dźwieku jest znacząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Moim zdaniem najciekawszy projekt wzmacniacza słuchawkowego jaki ostatnio znalazłem to:

 

http://headwize2.powerpill.org/projects/showproj.php?file=pellerano_prj.htm

 

zapominamy o tych dodatkowych ustrojstwach jak "equalizer" itd, natomiast sam wzmacniacz w przeciwieństwie do pozostałych projektów nie jest specjalnie ograniczany, zawiera wszystko co mieć powienien a przy tym nie jest bardzo skomplikowany

 

czy mogę prosić o fachowe opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Moim zdaniem najciekawszy projekt wzmacniacza słuchawkowego jaki ostatnio znalazłem to:

 

http://headwize2.powerpill.org/projects/showproj.php?file=pellerano_prj.htm

 

zapominamy o tych dodatkowych ustrojstwach jak "equalizer" itd, natomiast sam wzmacniacz w przeciwieństwie do pozostałych projektów nie jest specjalnie ograniczany, zawiera wszystko co mieć powienien a przy tym nie jest bardzo skomplikowany

 

czy mogę prosić o fachowe opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eqwualizer wywal tak jak piszesz. Timer zostaw poto, żeby słuchawki nieprzeżyły szoku podczas załanczania wzmacniacza.

Ja mam słuchawki AKG K501 i wzmacniacz mam własnej konstrukcji. Jest bardzo zblizony układowo do tego co Ty znalazłeś. Narazie jestem zadowolony, ale już rozmyslam nad nową konstrukcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr1234

(Konto usunięte)

Całkiem tanio można zrobić wzmacniacz lampowy przykład: http://bg.awf.wroc.pl/~bryan/audio/wzm_sl_2.html. sam przetestowałem już kilka wersji i nawet ta najbardziej prosta zagrała rewelacyjnie. (można go uprościć)! Myślę ,że w wersji "budzetowej" z tanią obudową, można zamknąć się w 200zł. Oczywiście później nabiera się ochoty na coś lepszego , ale to inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz lampowy ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) naprawdę wygląda ciekawie... próbuję podliczyć koszt i nie potrafię oszacować ceny trafa - ile może kosztować ? Czy trzeba je zamawiać, czy można kupić gotowe (np. wysyłkowo w internecie) ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

byłbym zainteresowany zakupem PCB do konkretnego projektu, przykładowo tego, który wymieniłem, cena wykonania na zamówienie w firmie elektronicznej jest nieco wysoka i muszę znaleźć inne rozwiązanie

 

czy jest taka możliwość panie Darkul?

 

Konstrukcje lampowe wydają się być znacznie prostsze od tranzystorowych i myślę że podstawowe projekty na lampach powinny zagrać lepiej niż najprostsze na tranzystorach, ale za to z tego co wyczytałem te pierwsze są znacznie bardziej wrażliwe na jakość toru zasilającego.

Nasuwa się pytanie czy solidna konstrukcja tranzystorowa będzie grała gorzej niż prosty wzmacniacz na lampach??? Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z Piotrek608 on sprzedaje tez swoj wzmak (bardzo ceniony na tym forum) w formie plytek PCB i elemntow za bardzo rozsadne pieniazki - powinienes byc bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scalaki sa super!tylko w dobrych aplikacjach.Sa bardziej stabilne,i bardziej powtarzalne!W koncu wszyskie parametry oprocz wyd.pradowej maja najlepsze z posrod innych podzespolow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rtocki1

(Konto usunięte)

>> Bryan, ja mam tą gazetę, ale nie mam skanera, tylko cyfrówkę, ale jak zrobię skompresowane i w rozdzielczości, którą akceptuje Lukar to możesz nie doczytać się szczegółów, więc może prześlę Ci na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

odebrałem przesyłke i.... przeanalizowałem (ale to fajnie brzmi) te schematy z gazetki. Krótko pisząc to moja opinia jest taka że to sie na wzmacniacz słuchawkowy nie nadaje. Jest to klasyczny przedwzmacniacz o dosyć dużej impedancji wyjściowej, który po prostu nie da rady wysterować słuchawek. Żeby ten układ mógł zadziałać jako słuchawkowy to musiałby w drugim stopniu mieć wtórnik katodowy oparty na lampce o możliwie małym oporze wewnętrznym. Tamten układ niestety jest oparty na dosyć słabowitych lampkach ecc83 lub ecc82. Zastosowanie ecc83 w tym układzie to moim zdaniem jakieś kompletne nieporozumienie. Przy tej lampie i dwóch identycznych stopniach wzmacniających ten przed-wzmacniacz będzie miał dużo za duże wzmocnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.