Jump to content
IGNORED

Muzyka i kluby


wasylak

Recommended Posts

Przechodziłem ostatnio z kobietą wieczorem obok żydowskiej knajpki w moim mieście. Zerknąłem przez szybę do środka- było prawie pusto, jakieś dwie pary przy stolikach, no i jeden gość. Ale widzę- gość gra na fortepianie. Weszliśmy więc, z ciekawości. Faktycznie- fortepian niczego sobie, starszy pianista gra przeróżne standardy, usiedliśmy obok, zamówiliśmy wino. Poczuliśmy, że jest pięknie, bawiliśmy się w odgadywanie kawałków, stuletni austriacki instrument w kolorze orzecha wybrzmiewał słodko. Aż tu nagle przyszedł kelner, szepnął w ucho pianisty, że już 22.00. Ten zagrał coś na pożegnanie. Potem porozmawialiśmy z nim trochę, i zostaliśmy w ciszy. Nagle z głośniczków na ścianie puścili Cohena. I stało się oczywiste, że już po wieczorze. Myśl, że skoro ten Cohen, w końcu fajny gość, knajpiany przecież repertuar, tak razi przy dopiero co wybrzmianym piano, to jak tu pójść dalej, zgodnie z wieczornym planem? Nieznośna myśl, że gdzieś tam w pubach i barach- bębni i huczy klubowa muzyka, a mogło być, ba! było tak pięknie... Poszliśmy w końcu dalej, gdzieś, gdzie Guiness niechętnie kosztuje 16pln, ale muzyka, choć z głośników, nie rani uszu.

Tam, wtedy, siedząc koło fortepianu, stało się oczywistym, że żyjemy w świecie plastykowej kultury i niemal braku alternatywy, ogłupiani i ogłuszani przez tandetne łuputup, jedynym rytmem, do którego mamy się bawić w sobotnią noc.

Macie u siebie gdzieś w miastach miejsca z muzyką, czy może wyłącznie zadymione spędy ryczące pulsem tzw. popkultury?

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.