Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich. Mam pytanie do klubowiczów dokładniej o modelu B&W 705 Signature. Czy zmieniło się dużo względem poprzednich modeli? (tych z żółtą membraną)? Wiele lat temu miałem CM1 a później przesiadłem się na PM1 i mimo, iż model wyższy był teoretycznie lepszy to mianownik brzmienia i charakterystyka była taka sama. Grały bardzo sterylnie (sucho, detalicznie, sztywno zależy kto opisuje), niskich tonów bardzo mało, średnicy wogóle. 
Bardzo wizualnie spodobały mi się 705 Signature niebieskie ze srebrnym kewlarem. Czy w tych nowych bowersach panuje ta sama polityka brzmieniowa?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 21:09, Marek K. napisał:

Bardzo wizualnie spodobały mi się 705 Signature niebieskie ze srebrnym kewlarem. Czy w tych nowych bowersach panuje ta sama polityka brzmieniowa?

Tak, plus cyferek i ceny praktycznie nic się nie zmienia. 

A moim zdaniem jest jeszcze gorzej niż w modelach CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, NRK napisał:

Szkoda gadać. Prosty przykład, CM10s2 zestaw nowy w salonie swego czasu kosztował 15tys, teraz odpowiednik 702 kosztuje prawie 30 tyś. 


Nie przesadzajmy. 702s2 Kosztuje 24.000 zl za pare. Prawie 30.000 zl to cena za 702Signature, ktore jednak stoja pieterko wyzej.

 

21 godzin temu, NRK napisał:

Tak, plus cyferek i ceny praktycznie nic się nie zmienia


To juz calkiem nieprawda. Twiter w CM byl aluminiowy. W serii 700 jest karbonowy. Sredniotonowy w CM byl z Kevlaru. W 700 jest z Continuum. Basowe membrany w CM byly z mieszaniny celuloza+papier, w 700 jest Aerofoil.

Zwrotnica rowniez z pewnoscia nie jest taka sama...


Nawet jesli bronimy hipotezy, ze roznicy nie slychac (jesli tego nie slychac, to po cholere kupowac tak drogi sprzet?), to nawet czysto obiektywne pomiary wskazuja, ze roznica miedy CM10s2 a 702s2 jest znaczna, Natomiast roznica miedy 702s2 a 702Signature wprost jest gigantyczna (wykresy mozna obejrzec na audio com pl).
 

Uwzgledniajac inflacje od 2014 (poczatek CMs2) oraz roznice technologiczne roznica w cenie jest uzasadniona. 

Mozna nie lubic brzemienia Bowersa, ale hipotezy gloszone powyzej sa bardzo krzywdzace dla producenta i wprwowadzaja innych uzytkownikow w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey a co myślicie o bw 683  Mogę mieć za 589 funtów stan igła 1 właściciel warto ? Będą  grały ładnie z denon pma a 110 ? 

6182668E-ABDE-4D4C-B881-94CF98DF9454.jpeg

Teraz, Knaplukasz napisał:

Hey a co myślicie o bw 683  Mogę mieć za 589 funtów stan igła 1 właściciel warto ? Będą  grały ładnie z denon pma a 110 ? 

6182668E-ABDE-4D4C-B881-94CF98DF9454.jpeg

Czy za stare i szkoda zachodu i kasy  ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gedackt napisał:

wykresy mozna obejrzec na audio com pl).
 

Ja używam tylko własnych, a są nimi moje uszy. 

Jak wyszły nowe serie, to umówiłem się w salonie na ich odsłuch. Kazałem również postawić obok starszą serię. 

Wziąłem ze sobą również swoje dwa komplety monitorów.

Uwierz mi kolego, że wiem co piszę. Różnica na plus była dopiero przy modelu 804. No ale to już był kosmos cenowy.

Tak więc wiedz, że nie wszystko jest złotem co się świeci.

5 minut temu, Knaplukasz napisał:

Hey a co myślicie o bw 683  Mogę mieć za 589 funtów stan igła 1 właściciel warto ? Będą  grały ładnie z denon pma a 110 ? 

6182668E-ABDE-4D4C-B881-94CF98DF9454.jpeg

Czy za stare i szkoda zachodu i kasy  ?? 

Jak nie masz dzieci, to bierz. Aczkolwiek cena dość duża. Ja chyba swoje 683s2 sprzedałem za 3 tyś. No ale kiedy to było, od tamtej pory , to świat zwariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, NRK napisał:

Ja używam tylko własnych, a są nimi moje uszy. 

Jak wyszły nowe serie, to umówiłem się w salonie na ich odsłuch. Kazałem również postawić obok starszą serię. 

Wziąłem ze sobą również swoje dwa komplety monitorów.

Uwierz mi kolego, że wiem co piszę. Różnica na plus była dopiero przy modelu 804. No ale to już był kosmos cenowy.

Tak więc wiedz, że nie wszystko jest złotem co się świeci.

Jak nie masz dzieci, to bierz. Aczkolwiek cena dość duża. Ja chyba swoje 683s2 sprzedałem za 3 tyś. No ale kiedy to było, od tamtej pory , to świat zwariował.

No w stanie igła ciężko kupić  a jak za za 450 funtów to trzeba wydać 250 f na paliwo wiec tu blisko odbiorę i będzie git 🙂 ale będę zadowolony ? Wcześniej miałem Klipsch RF 7II  ale za rok planuje coś innego  a narazie będą te bw będę zadowolony ?? Z dźwięku ? Bo to moje pierwsze .. były  tez Bw 804 ale 8 tys zł i 10 tys zł wiec dałem sobie spokój .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NRK napisał:

Będziesz zadowolony. 

Ok super ..  dzięki za odpowiedz ..a późnej jak myślisz inwestować w stare bw 804 czy 800 1/2 wersja czy lepiej Klipsch RF 7 III ? Bo cenowo bw 800 mam za 4000£ i Klipsch tez 4000 co by było na przyszłoś  leprze .. 

 

niby stare sa ok a nowe wykonanie kiszka  nie aż tak dobre ..ale ja nie nie zmam jak to się ma do tego ?? 

.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, NRK napisał:

Ja używam tylko własnych, a są nimi moje uszy. 

Ze sluchem troche jak ze smakiem w ustach. Jeden wyczuje, ze w daniu jest o 2% soli na kg potrawy wiecej niz dzien wczesniej, drugi nie poczuje roznicy nawet jak podwoisz ilosc przypraw. To jest jak najbardziej w porzadku i kazdy ma do tego prawo. Niefajne jest natomiast stawianie sie na "wzszej pozycji moralnej" -> ja wiem, ja slyszalem i tylko ja wiem najlepiej, jak to jest tak naprawde. 
Znam tez takich, co nie odrozniaja dzwieku fortepianu Stainwaya od Bösendorfera, wiec pozwol, ze jednak zostanie we mnie ziarnko sceptycymu wzgledem pomiarow Twoich uszu.
 

2 godziny temu, NRK napisał:

Uwierz mi kolego, że wiem co piszę. Różnica na plus była dopiero przy modelu 804. No ale to już był kosmos cenowy.



Tak sie sklada, ze jestem muzykiem (fortepian, klawesyn, organy i dyrygowanie), a przy tym jeszcze rezyserem dzwieku. Jak zdarza Ci sie sluchac klasyki, to moze nawet sluchales plyt w ktorym ustawialem mikrofony.

Tak wiec bronilbym hipotezy ze sluch mam calkiem sprawny i wrazliwy. No i niestety miedzy cm10s2, 702s2 i 702Signature roznice slyszalem, a zeby sie upewnic, to rowniez widzialem. Nie wiem? Powininem przepraszac, ze na slepej probie potrafie stwierdzic, ze graja rozne kolumny?
 

2 godziny temu, NRK napisał:

Tak więc wiedz, że nie wszystko jest złotem co się świeci.


Dokladnie wiem, ze nie wszystko jest zlotem co sie swieci -> do podpianinia mikrofonow schoepsa mk4 za 3k euro do preampa RME za kolejne 4k euro uzywamy kabli kosztujacych 1 euro od metra.  

 

2 godziny temu, Knaplukasz napisał:

Hey a co myślicie o bw 683  Mogę mieć za 589 funtów stan igła 1 właściciel warto ? Będą  grały ładnie z denon pma a 110 ? 

aluminiowe kopulki sa bardzo wrazliwe na wgniecenia. Jesli masz dzieci lub zwierzaki, to rozgladaj sie za 683s2. Tam problem jest rozwiazany. Jesli lubisz "duzy i twardy" dzwiek, to powinno byc spoko. Choc jak na moj gust, trzeba je odstawiac dosc daleko od sciany lub przytykac bassreflex.



 

Edytowane przez gedackt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozumiem że jesteś fanem marki , ale to nie zmienia postaci rzeczy, że od serii CM firma odcina tylko kupony.

Zmiany w konstrukcji są, ale czy na lepsze? Ja mówię nie, ty możesz sądzić inaczej i masz do tego pełne prawo.

Przytoczyłeś przykład modelu 702 za 24 tyś. Sorki ale trzeba być fanbojem by tyle za to zapłacić.

Swego czasu przymierzałem się do 804d3, były wtedy w cenie 40 tyś. Dobrze że tego nie zrobiłem, kupiłem za tę kwotę kolumny przy których te 804d3 to radyjko w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, NRK napisał:

Kolego, rozumiem że jesteś fanem marki , ale to nie zmienia postaci rzeczy, że od serii CM firma odcina tylko kupony.

Zmiany w konstrukcji są, ale czy na lepsze? Ja mówię nie, ty możesz sądzić inaczej i masz do tego pełne prawo.

Przytoczyłeś przykład modelu 702 za 24 tyś. Sorki ale trzeba być fanbojem by tyle za to zapłacić.

Swego czasu przymierzałem się do 804d3, były wtedy w cenie 40 tyś. Dobrze że tego nie zrobiłem, kupiłem za tę kwotę kolumny przy których te 804d3 to radyjko w kuchni.

Jakie kupiłeś kolumny ? Ze sa bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, NRK napisał:

Swego czasu przymierzałem się do 804d3, były wtedy w cenie 40 tyś. Dobrze że tego nie zrobiłem, kupiłem za tę kwotę kolumny przy których te 804d3 to radyjko w kuchni.

Wiem o co chodzi… Miałem na własność 2 pary bowersów, przerzuciłem przez ostatnie 10 lat mase innych paczek. Też mam podobne odczucia choć nie uważam, że to są złe kolumny czy producent. Poprostu do innych producentów wypadały blado żeby nie powiedzieć słabo. Napewno kwestia gustu, zestawienia ze wzmacniaczem no ale niestety… 

Dlatego spytałem w klubie czy w 705 signature coś się zmieniło bo spodobały mi się wizualnie

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad Twoje przeczucie ze obdarzam moj sprzet jakims emocjonalnym stosunkiem. W studiu uzywam Focal Solo, ale to nie znaczy ze jestem tych producentow -> po prostu dobre produkty, za akceptowalna kase. Do mojego instumentu uzywam Focal Alpha 65 Evo -> spoko jakosc za akceptowalna cene. W biurze, gdzie sobie pracuje, zamontowalem moje stare bowersy 685s2 -> dobry produkt za dobra cene. W domu przy telewizorze mam 704s2 -> akcpetowalny produkt za akceptowalna cene (do ogladania filmow), ktory w dodatku zajmuje malo miejsca. Do sluchania muzyki mam Vienna Acoustic Liszt, co znow jest akceptowalnym produktem za akceptowalna cene. Nie mam do tego absolutnie zadnego stosunku emocjonalnego. Jezeli za rok, dwa pojawi sie np. sonus faber olimpica nova 5 w akceptowalnej cenie (i bede miec akurat dosc kasy), to moze sobie takie kupie, bo czemu nie?
 

Szanuje Bowersy (tak samo jak szanuje  Focala, ktore nie chcialbym miec, tak samo jak szanuje Triangle, ktore juz na pewno nie chcialbym miec), bo jestem uczciwy zarowno jako muzyk, jako rem dzwieku jak i czlowiek, ktory slucha muzyki. I owa uczciwosc motywuje mnie, zeby kwestionowac to jak bardzo deprecjonujesz sprzet, ktory wprawdzie nie musi Ci sie podobac, ale spelnia bardzo wysokie standardy. W dodaktu klamiasz twierdzac, ze nic sie nie zmienia. Bo jednak zmienia sie duzo. A to czy na lepsze to juz inna historia.

27 minut temu, NRK napisał:

Przytoczyłeś przykład modelu 702 za 24 tyś. Sorki ale trzeba być fanbojem by tyle za to zapłacić.

Po raz kolejny stawiasz sie na wyzszej pozycji intelektualne, twsiedzac, ze kazdy kto kupuje 702s2 jest frajerem, bo inaczej niz pejoratywnie okreslenia fanboy interpretowac sie nie da. Niemilo. Nie rozumiem po co to robisz.

@Marek K. jak widac tez nie lubi bowersow, ale jeszcze nie przeczytalem, zeby kogos nazwal frajerem czy glupcem...
 

Wracajac do 702s2 -> porzadny sprzet za duza kase. Jesli ktos chce, ma tyle pieniedzy i lubi, to jest jego sprawa. 

Edytowane przez gedackt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marek K. napisał:

Wiem o co chodzi… Miałem na własność 2 pary bowersów, przerzuciłem przez ostatnie 10 lat mase innych paczek. Też mam podobne odczucia choć nie uważam, że to są złe kolumny czy producent. Poprostu do innych producentów wypadały blado żeby nie powiedzieć słabo. Napewno kwestia gustu, zestawienia ze wzmacniaczem no ale niestety… 

Dlatego spytałem w klubie czy w 705 signature coś się zmieniło bo spodobały mi się wizualnie

Ja zrobiłem podobnie i doszedłem do tych samych wniosków co ty. Cena nie poszła w parze z jakością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gedackt napisał:

Po raz kolejny stawiasz sie na wyzszej pozycji intelektualne, twsiedzac, ze kazdy kto kupuje 702s2 jest frajerem, bo inaczej niz pejoratywnie okreslenia fanboy interpretowac sie nie da. Niemilo. Nie rozumiem po co to robisz.

Kolego, bo tak jest . By zapłacić za to 24tyś , to trzeba być jeleniem. Takie Xaviany XN360 które można mieć używane za połowę tej kwoty kasują te bowersy w przedbiegach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NRK napisał:

Kolego, bo tak jest . By zapłacić za to 24tyś , to trzeba być jeleniem. Takie Xaviany XN360 które można mieć używane za połowę tej kwoty kasują te bowersy w przedbiegach. 

Potwierdzam, kolumny oparte na głośnikach Scan Speak deklasują bowersy ale znam osoby, którym SS też nie odpowiada. W zasadzie chodzi o zestrojenie kolumn no ale tacy producenci jak SS, Seas, SBacoustic czy Dynaudio (który wcześniej też sprzedawał głośniki w detalu) są w czołówce na Świecie jeśli chodzi o  same przetworniki/głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2022 o 21:09, Marek K. napisał:

Witam wszyskich. Mam pytanie do klubowiczów dokładniej o modelu B&W 705 Signature. Czy zmieniło się dużo względem poprzednich modeli? (tych z żółtą membraną)? Wiele lat temu miałem CM1 a później przesiadłem się na PM1 i mimo, iż model wyższy był teoretycznie lepszy to mianownik brzmienia i charakterystyka była taka sama. Grały bardzo sterylnie (sucho, detalicznie, sztywno zależy kto opisuje), niskich tonów bardzo mało, średnicy wogóle. 
Bardzo wizualnie spodobały mi się 705 Signature niebieskie ze srebrnym kewlarem. Czy w tych nowych bowersach panuje ta sama polityka brzmieniowa?

Z góry dzięki

przede wszystkim w serii Signature dźwięk jest bardziej zaokrąglony, barwny. W stosunku do starczych 700 B&W dziś gra mniej twardo i łagodniej, jednak dalej słychać tą charakterystykę bowersową. Życie i przestrzeń 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marek K. napisał:

Potwierdzam, kolumny oparte na głośnikach Scan Speak deklasują bowersy ale znam osoby, którym SS też nie odpowiada. W zasadzie chodzi o zestrojenie kolumn no ale tacy producenci jak SS, Seas, SBacoustic czy Dynaudio (który wcześniej też sprzedawał głośniki w detalu) są w czołówce na Świecie jeśli chodzi o  same przetworniki/głośniki.

Oczywiście, że na SS świat się nie kończy. Moim zdaniem jak komus pasuje Bowers, a chce level wyżej, to powinien się skupić na czymś na accutonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

przede wszystkim w serii Signature dźwięk jest bardziej zaokrąglony, barwny. W stosunku do starczych 700 B&W dziś gra mniej twardo i łagodniej, jednak dalej słychać tą charakterystykę bowersową. Życie i przestrzeń 😉

Życie i przestrzeń mi odpowiada ale we wcześniejszych bowersach brak mid-range był dla mnie nie do zaakceptowania. Trzeba posłuchać być może spodobają mi się te nowsze modele choć wiem że teraz będzie ciężko wrócić do brytyjczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NRK napisał:

To by ludzie zrozumieli, że można mieć za te pieniądze o wiele lepsze kolumny. 

 

I Ty jeden posiadales mistyczna wiedze, czym jest owo "lepsze"...  


Jezeli uwazasz, ze obrazanie kogos jest dobra metoda, aby go czyms przekonac, to obawiam sie, ze Twoja krucjata nawracania glupcow potrwa jeszcze dlugo. Baw sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gedackt napisał:

I Ty jeden posiadales mistyczna wiedze, czym jest owo "lepsze"...  


Jezeli uwazasz, ze obrazanie kogos jest dobra metoda, aby go czyms przekonac, to obawiam sie, ze Twoja krucjata nawracania glupcow potrwa jeszcze dlugo. Baw sie dobrze.

Ja nie muszę nikogo nawracać. Bardzo dużo osób wie to, o czym ja pisze.

Prosty przykład ostatniego AS, bowersy i hegel h390 to chyba jedna z najgorszych prezentacji na całym show. Kto był ten wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Marek K. napisał:

Życie i przestrzeń mi odpowiada ale we wcześniejszych bowersach brak mid-range był dla mnie nie do zaakceptowania. Trzeba posłuchać być może spodobają mi się te nowsze modele choć wiem że teraz będzie ciężko wrócić do brytyjczyków.

właśnie to poprawili i jest dużo lepiej chociaż w B&W nigdy to nie było na pierwszym miejscu. Cukierkowej średnicy to należy szukać gdzie indziej, chociaż w serii 700 Signature jest dużo lepiej pod tym względem właśnie, dajmy na to porównanie 705 S2 i 705 S2 Signature. Warto takie porównanie zrobić. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.