Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie tylko B&W, wszyscy podnoszą ceny 

Z firm , które używam w ostatnim roku po ok. 10-15% zaliczył również Linn oraz McIntosh aczkolwiek B&W zrobiło to dość spektakularnie 🙂 , przeskok cenowy pomiędzy serią D3 a serią D4 w modelach 804, 803 to tak od 30 paru % do ponad 50% . 

Rozumiem, nowa seria itp że jest sporo lepsza itp, itd, ale jak używam już 3 pary głośników serii 800 obecnie w wersji Diamond , D2 i jestem dużym fanem tej firmy, użytkownikiem od ponad 20 lat, takiej podwyżki producent jeszcze nie zafundował przy zmianie modelowej. Dotychczas chyba największy skok cenowy był w przypadku przejścia z serii S na diament. Praktycznie i mentalnie byłem gotowy na wymianę, na serię D4 i zakładałem jakąś podwyżkę na poziomie 20-25%, to jednak nowy cennik dość skutecznie mnie przystopował 🙂 bo skoku z 40 tys na 66 nie brałem pod uwagę w przypadku modelu 804. 

Żeby nie było , nie żalę się , stwierdzam tylko fakty opierając się na cenach urządzeń , które kupiłem w ciągu ostatnich 15 miesięcy, lub też jak w przypadku 804D4 zamierzałem kupić. 

 

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latte makjato 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcin.H napisał:

Witam dopisuje sie do klubu z nowymi 804 d3 

szukam pomocy w doborze wzmacniacza 

trazystor ? 
lampa ? 
hybrid ? 
z czym zagraja najlepiej ? 

 Spróbuj  odsłuch  może z Michi x5  mam i polecam ..

lub x3 

 

albo Michi p5 i s5  a to już petarda ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin.H napisał:

Michi x5 podoba mi sie 🙂 musial bym gdzies posluchac wydaje mi sie ze nie bedzie latwo go znalesc . Wiec kupno w ciemno 

polecony mi byl tez NAD M33

Michi X-5 najlepszy stosunek cena jakość (z niezłym DAC wbudowanym) do tych kolumn (możemy wysłać na testy), można iść oczywiście wyżej. Rotel bardzo bezpieczny wybór, więc od tego bym zaczął. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin.H napisał:

Podejrzewam ze jak juz stoi to robi durze wrarzenie 🙂 

A co z kablami ? 

Kable sieciowe zmieniłem na furutech  wtyczki i kabel 6mm średnica w środku  wiec jest bardzo gruby 🙃 i gra lepiej .. ogólnie zalecają do Michi czy Rotel sieciowe kable zmienić na lepsze . A kable głośnikowe mam z żyła bass core melodika i jest grubo 😋

 

 

 

 

Edytowane przez Knaplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michi i 804 to dobry kierunek ale wziąłbym też pod uwagę Hegla i McIntosh

U mnie gra z Mcintosh MC312 +  Linn Selekt z DAC Katalyst i jak dla mnie to super połączenie. 

Co do kabli to warto polecić Audioquest i Nordost. Tanio nie będzie ale wyciągną z sprzętu znaczenie więcej niż Melodika. 

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na HiFi Basti , jeśli tak to trzeba liczyć jakieś 300 € + przesyłka 

2 godziny temu, Marcin.H napisał:

Technicznie dobrze zagrany utwor To troche za malo dla mnie 🙂 wole jak wciaga i sa emocje przy sluchaniu . Michi nie sluchalem mialem na dwa dni mcintosh nie pamietam modelu technicznie Super ale ciar nie bylo przy zenskich wokalach moze dac byl nie taki 

Nie wiem jaki to był DAC ale jeśli coś wbudowanego w Maca , to jak dla mnie są one mocno przeciętne . Ten sprzęt zdecydowanie zasługuje na lepsze źródło . Fajna przestrzeń i wokale zyskasz tez przy kablach Nordosta np. Heimdall 2 [głośnikowy]

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marcin.H napisał:

Gosciu chce 350 Euro 

Ale fajnie wygladaja zupelnie inne glosniki 🙂

Inflacja 😆 niezle podrożało przez rok. Sam nad tum myślałem i pisałem z gościem jakoś ponad rok temu ale doszedllem do wniosku ze lepsza inwestycja od strony dzwieku będzie kupno IsoAcoustic , co tez zrobiłem 😀

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marcin.H napisał:

No nóżki fajne pod głośniki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marcin.H napisał:

A nie idzie gdzies tego w polsce dostac moze ktos widzial byl bym wdzieczny za link skusil bym sie

Może jak ktoś by odsprzedawał konkretnie do tych głośników . To rzemieślnicza robota na zamówienie , fakt ze facet ma dobre opinie ale trafić coś taniej z drugiej ręki będzie trudno. 
 

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, McGege napisał:

Inflacja 😆 niezle podrożało przez rok. Sam nad tum myślałem i pisałem z gościem jakoś ponad rok temu ale doszedllem do wniosku ze lepsza inwestycja od strony dzwieku będzie kupno IsoAcoustic , co tez zrobiłem 😀

Mozna wiedziec ktore zamowiles ? 

Te ? 

73950F6F-33A2-4EBF-AE50-4D39F0708FFA.jpeg

Sa 3 Modele 

44252089-39E8-402E-8C88-0F98F0ABC3AA.jpeg

1B6A8377-60D5-4091-8F22-0A28A1130913.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 804 grają na tych nóżkach od ponad roku 🙂 

Generalnie polecam , to rozwiązania przejęte z rynku studyjnego i rzeczywiście mają wpływ na dźwięk . U mnie poprawiła się przestrzenność jak również pojawiło się więcej szczegółów.

Krótko mówiąc , warto pożyczyć wypróbować 

IMG_0253.jpeg

IMG_0257.JPG

IMG_0259.jpeg

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.