Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proces upgradu systemu dobiegl konca, wiec pochwale sie jak to sie wszystko skonczylo.

Poniewaz zastanawialem sie czy lepiej zmienic wzmacniacz, czy tez kolumny, to poszedlem droga meskiego kompromisu i kupilem jedno i drugie.

A poniewaz nie potrafilem zdecydowac sie czy cm8 czy cm6, to kupilem 704.

Tak wiec obecnie gra:

AMC Xia150 + bowers 704s2.

Mialem wydac 1000 euro, a wydalem przeszlo 3000 😉

Jestem mega zadowolony 😍, jednak mam pewien problem, ktory mam nadzieje ktos pomoze mi rozwiazac. Mianowicie, co zrobic, zeby zona mnie nie zabila, jak sie dowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gedackt napisał:

Proces upgradu systemu dobiegl konca, wiec pochwale sie jak to sie wszystko skonczylo.

Poniewaz zastanawialem sie czy lepiej zmienic wzmacniacz, czy tez kolumny, to poszedlem droga meskiego kompromisu i kupilem jedno i drugie.

A poniewaz nie potrafilem zdecydowac sie czy cm8 czy cm6, to kupilem 704.

Tak wiec obecnie gra:

AMC Xia150 + bowers 704s2.

Mialem wydac 1000 euro, a wydalem przeszlo 3000 😉

Jestem mega zadowolony 😍, jednak mam pewien problem, ktory mam nadzieje ktos pomoze mi rozwiazac. Mianowicie, co zrobic, zeby zona mnie nie zabila, jak sie dowie? 

Nie przyznawaj się ile wydałeś albo użyj tego samego argumentu, które tak chętnie wykorzystują nasze Drogie Panie po zakupie nowego ciucha: to stare, kupione dawno temu - tylko w szafie leżało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

znowu to samo 😉 D3 jak były to każdy brynczał, że drogo, teraz podwyżka na D4 i każdy, że mógł brać D3. Klasyka 😛

Co do B&W 805 D3 jeszcze jest kilka par czarnych i rosenut 😉 Z ceną też można powalczyć 😉

Zapraszam 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie "brynczy", że D3 za drogo ani nikt nie napisał, że mógł brać D3 jak były w ofercie. Grzeczniej proszę, bo zgłoszę Moderatorom 😀

Rozumiem, że poza zmianami technologicznymi oraz wzrostem kosztów produkcji nowej serii, to zwykle odświeżenie linii modelowej jest dla producenta najlepszym momentem do podniesienia ceny. Nie spodziewałem się, że będzie taniej ale nie myślałem też, że podwyżka będzie o ponad 50%.

Edytowane przez MarcinQoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, MarcinQoo napisał:

Nikt tutaj nie "brynczy", że D3 za drogo ani nikt nie napisał, że mógł brać D3 jak były w ofercie. Grzeczniej proszę, bo zgłoszę Moderatorom 😀

mało buziek dodałem, przecież to tak z przymróżeniem oka i na podstawie tego co słyszę od klientów 😉Nie ma co się zaraz spinać 😉

Co do podwyżki, koszty transportu i podzespołów wzrosły drastycznie i każdy producent podnosi ceny. Domniemywam, że tutaj podwyżki się zsumowały i stąd aż tyle, oczywiście że nowy model itd także wliczam 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

mało buziek dodałem, przecież to tak z przymróżeniem oka i na podstawie tego co słyszę od klientów 😉Nie ma co się zaraz spinać 😉

Mojej buźki też nie było widać, więc pewnie dzisiaj coś nie działa 🙂

A już bardziej merotyrycznie i na temat B&W: jak wypadają 805 D4 w porównaniu do D3, jeśli już mieliście okazję posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinQoo napisał:

Mojej buźki też nie było widać, więc pewnie dzisiaj coś nie działa 🙂

A już bardziej merotyrycznie i na temat B&W: jak wypadają 805 D4 w porównaniu do D3, jeśli już mieliście okazję posłuchać?

ja nie miałem okazji słuchać, jednak jestem po długiej rozmowie z kolegą, który miał okazję spędzić kilka dni z nowymi D4 i mówił, że ogień. Grają jego zdaniem dużo łagodniej, są mniej wymagające w doborze wzmacniacza. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2021 o 11:01, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

znowu to samo 😉 D3 jak były to każdy brynczał, że drogo, teraz podwyżka na D4 i każdy, że mógł brać D3. Klasyka 😛

Co do B&W 805 D3 jeszcze jest kilka par czarnych i rosenut 😉 Z ceną też można powalczyć 😉

Zapraszam 😉

Czy coś wiadomo branży, kiedy będzie nowa seria "700" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 10:52, MarkM napisał:

Czy coś wiadomo branży, kiedy będzie nowa seria "700" ?

nic nie wiem na ten temat. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2021 o 15:48, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

do B&W to ja bym szedł zdecydowanie w A-klasę, a więc L-550. Będzie grało przyjemniej 😉 Barwa, nasycenie, uspokojenie B&W. 

 

W dniu 3.09.2021 o 15:49, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ja nie miałem okazji słuchać, jednak jestem po długiej rozmowie z kolegą, który miał okazję spędzić kilka dni z nowymi D4 i mówił, że ogień. Grają jego zdaniem dużo łagodniej, są mniej wymagające w doborze wzmacniacza. 

Nawiązując do powyższych odpowiedzi, czy mogę poprosić o opinię na temat połączenia L-507 z nowym 805 D4? Czy góra będzie bardziej uspokojona niż w zestawie z D3, czy nadal lepiej łączyć z A-klasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MarcinQoo napisał:

 

Nawiązując do powyższych odpowiedzi, czy mogę poprosić o opinię na temat połączenia L-507 z nowym 805 D4? Czy góra będzie bardziej uspokojona niż w zestawie z D3, czy nadal lepiej łączyć z A-klasą?

góra jest na pewno bardziej spokojna niż w D3, jednak nie porównywałem tych kolumn na tej konkretnej elektronice, żeby stwierdzić czy lepiej z 507 czy z takim L-550

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

góra jest na pewno bardziej spokojna niż w D3, jednak nie porównywałem tych kolumn na tej konkretnej elektronice, żeby stwierdzić czy lepiej z 507 czy z takim L-550

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Moje osobiste wrażenia po odsłuchu 805 D3 z Luxmanem L-550 doprowadziły mnie do konkluzji, że tutaj potrzebny jest L-590, bo mimo że 550tka uspokaja D3, to potrzebne są nieco mocniejsze lejce. Szkoda, że 590 w salonie nie było aby to potwierdzić -  są to tylko przypuszczenia bazujące na bezpośrednim porównaniu 505, 507 i 550. Niesety zakup L-590 jest poza moim zasięgiem, dlatego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Przydarzyl mi sie maly wypadek.

Moja niespelna dwuletnia corka majstrowala przy glosnikach i „ukradla“ zatyczki do bassreflexu z jednej z kolumn (Bowers 704s2). Zatyczki nigdzie nie ma (mimo kilku dni poszukiwan) -> byc moze zona wyrzucila myslac, ze to smiec...

A zatem poszukuje nowej czesc. Rzecz w tym, ze nawet sam Bowers twierdzi, ze czesc jest nieosiagalna/niezamawialna.
 

Wobec tego pytanie brzmi, czy ktos ma pomysl gdzie tego szukac, ewentualnie jesli samodzielnie wykonam zamiennik, to czy brzmienie moze ulec drastycznej degradacji, jezeli nie bedzie to wykonane tak precyzyjnie jak orginal?

1.png

Edytowane przez gedackt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gedackt napisał:

Przydarzyl mi sie maly wypadek.

Moja niespelna dwuletnia corka majstrowala przy glosnikach i „ukradla“ zatyczki do bassreflexu z jednej z kolumn (Bowers 704s2). Zatyczki nigdzie nie ma (mimo kilku dni poszukiwan) -> byc moze zona wyrzucila myslac, ze to smiec...

A zatem poszukuje nowej czesc. Rzecz w tym, ze nawet sam Bowers twierdzi, ze czesc jest nieosiagalna/niezamawialna.
 

Wobec tego pytanie brzmi, czy ktos ma pomysl gdzie tego szukac, ewentualnie jesli samodzielnie wykonam zamiennik, to czy brzmienie moze ulec drastycznej degradacji, jezeli nie bedzie to wykonane tak precyzyjnie jak orginal?

1.png

wyślę zapytanie do B&W, czy ogarną

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, gedackt napisał:

Przydarzyl mi sie maly wypadek.

Moja niespelna dwuletnia corka majstrowala przy glosnikach i „ukradla“ zatyczki do bassreflexu z jednej z kolumn (Bowers 704s2). Zatyczki nigdzie nie ma (mimo kilku dni poszukiwan) -> byc moze zona wyrzucila myslac, ze to smiec...

A zatem poszukuje nowej czesc. Rzecz w tym, ze nawet sam Bowers twierdzi, ze czesc jest nieosiagalna/niezamawialna.
 

Wobec tego pytanie brzmi, czy ktos ma pomysl gdzie tego szukac, ewentualnie jesli samodzielnie wykonam zamiennik, to czy brzmienie moze ulec drastycznej degradacji, jezeli nie bedzie to wykonane tak precyzyjnie jak orginal?

1.png

gąbki oryginalne w serwisie kosztują 30zł/szt

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

gąbki oryginalne w serwisie kosztują 30zł/szt

Wybornie.
A zatem jezeli zdarzy mi sie za miesiac czy dwa byc w Polsce, to moge napisac do was tydzien wczesniej maila i bede mogl odebrac zatyczki w Krakowie lub Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gedackt napisał:

Wybornie.
A zatem jezeli zdarzy mi sie za miesiac czy dwa byc w Polsce, to moge napisac do was tydzien wczesniej maila i bede mogl odebrac zatyczki w Krakowie lub Warszawie?

Proszę kontaktować się z odpowiednim salonem. Nie wiem czy gąbki są w Polsce, czy też do zamówienia bezpośrednio od producenta. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam ,Klubowiczów .Wpadły mi 805 D 4 czarny fortepian dzisiaj i zaczynają się docierać z `makiem MA 8900. Nie są trudne do wysterowania bo tym razem mają 8 omów,niby ze spadkiem czasem do 4,6.Jak narazie 12h grania więc trudno ocenić ale juz nawet teraz grają inaczej nic D3 oczywiscie na plus ,Góra przejrzysta ale nie kaleczy ucha ,Środek bardzo klarowny ale nie ciepły ,raczej neutralny narazie ,bas punktowy ale jest i wcale nie za mało i nie za chudo choć wiadomo ,że to monitory  ale u mnie 24 metry i jest go w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Posiadam zestaw RA-11+ RCD-12 + Bowers Wilkins CM1. W tej chwili zestaw gra na 20m2. Przeprowadzam się na 28m2, jednak odległość kolumn od słuchającego to będzie około 3,5m. Kolumny będą stały na ścianie dłuższej - podobnie jak teraz. Aktualnie uważam, że zestaw gra bardzo przyzwoicie. Zastanawiam się nad zmianą i tutaj pytanie brzmi co lepiej zmienić, wzmacniacz czy kolumny? Przy obecnych cenach kolumn trochę mi się nie uśmiecha. Podobają mi się 706s2, ale są dość drogie. Mam fajną okazję na kupno Rotela A14. Czy ktoś wie czym różni się od wersji MKII? Gdybym decydował się na 706s2 musiał bym zostawić obecny wzmacniacz przez fundusze. Zastanawiam się, czy to w ogóle ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.12.2021 o 22:29, Mariendo napisał:

Witam ,Klubowiczów .Wpadły mi 805 D 4 czarny fortepian dzisiaj i zaczynają się docierać z `makiem MA 8900. Nie są trudne do wysterowania bo tym razem mają 8 omów,niby ze spadkiem czasem do 4,6.Jak narazie 12h grania więc trudno ocenić ale juz nawet teraz grają inaczej nic D3 oczywiscie na plus ,Góra przejrzysta ale nie kaleczy ucha ,Środek bardzo klarowny ale nie ciepły ,raczej neutralny narazie ,bas punktowy ale jest i wcale nie za mało i nie za chudo choć wiadomo ,że to monitory  ale u mnie 24 metry i jest go w sam raz.

Możesz napisać o swoich wrażeniach po 2 miesiącach użytkowania 805 D4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,naprawdę 805 d4 to moje 1 monitory od 15 lat zawsze przewijały mi się podłogowe .Przed zakupem bo na nowym mieszkaniu miejsce do słuchania trochę mi się skurczyło słuchałem 805 d3 i d4.Wprawdzie cena wzrosła ale już nawet D4 wyjęte z pudełka grały bardziej muzykalnie niż d3 .Monitorki mino swojego ograniczenia co do basu ,wcale go nie produkują za mało ,potrafią z przytupem zakcentować bas tam gdzie jest .Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo dają dzwięk bardzo otwarty namacalny ,słychać dużo detali ale nie męczą i niengwiżdża na wyskokich jak się utarło o bowersach.Bardzo przyjemnie mi się zgrały z makiem jest dużo detali, sceny 3d z bardzo namacalnym obcowaniem z wokalistą .Czy polecam ? Każdy ma inne potrzeby i odczucia, mi bardzo przypadły do gustu ale napewno trzeba samemu posłuchać ,ale warto by to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariendo napisał:

Tak ,naprawdę 805 d4 to moje 1 monitory od 15 lat zawsze przewijały mi się podłogowe .Przed zakupem bo na nowym mieszkaniu miejsce do słuchania trochę mi się skurczyło słuchałem 805 d3 i d4.Wprawdzie cena wzrosła ale już nawet D4 wyjęte z pudełka grały bardziej muzykalnie niż d3 .Monitorki mino swojego ograniczenia co do basu ,wcale go nie produkują za mało ,potrafią z przytupem zakcentować bas tam gdzie jest .Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo dają dzwięk bardzo otwarty namacalny ,słychać dużo detali ale nie męczą i niengwiżdża na wyskokich jak się utarło o bowersach.Bardzo przyjemnie mi się zgrały z makiem jest dużo detali, sceny 3d z bardzo namacalnym obcowaniem z wokalistą .Czy polecam ? Każdy ma inne potrzeby i odczucia, mi bardzo przypadły do gustu ale napewno trzeba samemu posłuchać ,ale warto by to zrobić.

Dzięki za opis. Fajnie, że wpasowały się w system i jesteś zadowolony 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.