Jump to content
IGNORED

Wieża a słuchawki - jest sens?

teleskop

Recommended Posts

W muzyce skupiam się przede wszystkim na muzyce (klasyka, jazz, etno) i moje warunki sprzętowe są bardzo "początkujące". Chciałbym słuchać na czymś "przyzwoitym jak na początek" czyli coś takiego:

1. wieża

2. słuchawki (do słuchania w NOCY)

3. wejście USB w wieży (do podcastów)

Zanim zasugerujecie mi "taniutkie zestawy do 20 tysiaków", napiszę jeszcze że mój wybór jest taki: czy kupić odtwarzacz mp3 za około 200 PLN czy wieżę z USB za około 200 PLN :) Przenośnego odtwarzacza nie potrzebuję bo nie jestem z tych co zagłuszają ruch uliczny łomotem syczącym z korków :) Moje zwyczaje to przede wszystkim domowe odsłuchy - dłuższe w nocy oraz krótkie w dzień.

No i teraz zapytam szczegółowo:

1. które modele wież lub nawet mikrowież zapewnią mi dobrą jakość dźwięku na słuchawkach nausznych (no bo odtwarzacze mp3 grają z nausznikami za słabo i za cicho i wymagają wzmaka)

2. czy lepiej kupić wieżę nową czy używkę?

2. wieża z USB - jakie macie z tym doświadczenia?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieża za 200 zł to produkt tak masowy i tak pełen kompromisów, że żal jakąś rekomendować. Ona głośniki ledwo napędza, a co dopiero słuchawki! (Tak, podłączałem kiedyś HD 595 do jakiejś nowej Sony - jak będziesz miał tyle szczęścia, co ja, to usłyszysz dużo szumu i trochę dźwięku).

Odtwarzacz mp3 zaiste będzie miał problemy z głośnością i dynamiką (żałosne zasilanie), ale dźwięk pewnie będzie lepszy (moje K 501 z Clipa były nawet zadowalające, tylko trochę przesłodzone).

Lepiej kupić używkę, bo i tak przy najbliższej okazji się tego pozbędziesz, a używka straci mniej na wartości.

Ash

Hidden Content

Popieram Ashirgo. Jestem ostatnim, który twierdzi, ze brzmią pieniądze. Jednak widać, że poważnie traktujesz muzykę (o sobie). W odczuciach niuansów muzycznych nie pomogą Ci sprzęta z takiego poziomu cenowego. Kup używkę.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.